Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  OUSTRUPGÅRD  VED  EGTVED  DEN  15.  SEPTEMBER  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2012-09-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Malene LeerhøjFantig Carpe Diem af Bella00:24,7800:16,3400:41,1212
2Malene LeerhøjRainbow Dash00:12,3400:16,7000:29,0411
3Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight00:18,0900:17,3100:35,4011
4Marianne Visby LaursenVisbys Elliniko Psomi00:15,7000:22,8400:38,5411
5Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus00:20,1900:23,4700:43,6611
6Cathrine ElkjærNivas Viva La Loca af Dalgaard00:17,7100:30,4400:48,1511
7Camilla Bach ReinwaldChili00:30,1400:37,0701:07,2111
8Nicole AndersenZentas Rockefeller Plaza NY00:35,9800:45,9701:21,9511
9Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlantic01:48,3500:54,4002:42,7511
10Cathrine ElkjærLykkes Spiderman00:24,4900:56,5501:21,0411
11Nicole AndersenZentas Missouri00:41,9101:14,9701:56,8811
12Christine VangCharmeur01:57,6501:45,8103:43,4611
13Heidi FrederiksenZentas Times Square NY00:23,0810:22,7810:45,861
14Mette Wraae GrellFunny's Ophrys Bertolonii00:25,1910:23,2410:48,431
15Cathrine ElkjærZenta's Michigan00:15,8610:29,2010:45,061
16Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella00:44,3110:32,1911:16,501
17Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Candy Crush (Mathilde)00:20,0720:38,5620:58,631
18Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon00:22,7620:38,6021:01,361
19Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Apple Jack00:15,9720:52,5321:08,501
20Lisa FiilBellas Challenger af Sommerly00:37,1321:02,0221:39,151
21Sif Snedker ChristensenSofiagårdens Lacus Veris01:08,0021:08,3422:16,34
22Edita RimkutePearcy10:15,76
23Louise ParsbergFantig Diem Fidelis af Bella10:17,87
24Michelle HøbjergKandie's James Grieve Beta10:19,26
25Sarah OmmenStald Blues Herman Zobel D. I.10:20,23
26Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus10:21,77
27Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard10:22,83
28Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu10:23,23
29Emma FrederiksnGodsets Rex10:23,92
30Amalie EngstrømStald Bellas Apollo af Sommerly10:28,26
31Karina KristensenLykkes Falcon10:30,39
32Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake10:32,20
33Susanna Mørck KristensenKentaur af Pecasus10:33,34
34Sarah OmmenNødkærlunds Harmonia10:35,96
35Lisa HeinFlora Neotinea10:37,26
36Christine VangGrif af Pecasus10:42,93
37Heidi FrederiksenFika10:43,35
38Heidi FrederiksenKandie's Sir Ups A Lot10:43,53
39Lisa FiilSønderlunds Extreme10:49,49
40Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)10:54,31
41Susanna Mørck KristensenLisathos Safir10:54,62
42Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens O'mally11:06,91
43Camilla á ArgjumStampegårdens Wild One11:07,29
44Edita RimkutePricessTjess11:08,81
45Susanna Mørck KristensenBeauty Princess11:37,57
46Christine VangNunnu11:57,31
47Amalie EngstrømKaninbyens Sunset Parade11:59,17
48Lisa HeinFlora Raps20:15,23
49Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy20:17,98
50Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard20:20,60
51Susan Haugstrup SørensenMøllegaardens Hr. Blå20:23,40
52Linnea AhrenschneiderFionas Made By Jupiter20:25,40
53Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti20:27,89
54Emma FrederiksnMilkas Zenna Safrina20:28,52
55Marianne Visby LaursenRennebergs Fillisaki20:29,25
56Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella20:29,92
57Edita RimkuteStrandvejs East Revolution20:38,60
58Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy20:39,63
59Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus20:40,79
60Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...20:41,39
61Emma FrederiksnKandie's Summered Beta20:46,07
62Rasmus BjernerByte af Flora20:47,33
63Nicole AndersenZentas Spotless Behavior20:49,31
64Marianne Visby LaursenVisbys Arni Me Papates20:51,14
65Mette Wraae GrellPanda20:51,81
66Rasmus BjernerFlora Anemone20:53,04
67Marianne Visby LaursenVisbys Tzatziki20:53,23
68Mette Wraae GrellLoading Af Visby20:54,12
69Lisa FiilKaninbyens Dreaming Parade20:55,31
70Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Caledonia21:35,87
71Aase BjernerBygholms Hr.Luf Shopper Boy21:55,88
72Cathrine ElkjærNivas Viva La Blanca af Dalgaa...30:19,08
73Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Storm Chaser30:21,20
74Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo30:25,60
75Cathrine ElkjærSofiagårdens Softball30:37,99
76Edita RimkuteÆblehavens Capriconia30:51,63
77Heidi FrederiksenKandie's Upsi Wupsi30:55,02
78Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst31:00,15
79Mette Wraae GrellRennebergs Tynamo31:02,92
80Lisa FiilKaninbyens Charming Parade351:52,00
81Camilla Bach ReinwaldNinus40:25,25
82Janni LarsenMr. Logan40:31,65
83Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa40:41,81
84Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras41:56,50
85Camilla ThuesenBlack Sweat af Pecasus50:28,46
86Sarah OmmenNødkærlunds Eunomia50:30,81
87Christine VangVisby's Blomme50:58,39
88Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Buller51:06,28
89Louise HansenPjuske51:07,40
90Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the sky51:21,60
91Christine VangVangs Chisana Mimi51:27,19
92Janni LarsenTheodor60:45,17
93Susanna Mørck KristensenDirty Mind af Pecasus61:15,61
94Louise HansenTinto71:50,88
95Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Candyfloss92:14,60
Uplac.Susanna Mørck KristensenLykkes EvitaDisk.
Uplac.Amalie EngstrømKaninbyens AlcudiaTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenPurple Rain af PecasusTrukket
Antal deltagere: 98.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 - Alle med 0 fejl går i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2012-09-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard00:22,5800:18,6800:41,2612
2Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie00:46,8700:29,2401:16,1111
3Lisa FiilStald Dundines Roberto00:46,5100:36,0201:22,5311
4Cathrine ElkjærLykkes Spiderman01:01,3600:44,9501:46,3111
5Sif Snedker ChristensenElmelys Duffy00:44,3400:58,5501:42,8911
6Heidi FrederiksenZentas Times Square NY00:53,9100:59,7501:53,6611
7Lisette KongerslevRainbow Dash00:34,2501:00,5301:34,7811
8Camilla á ArgjumStampegårdens Wild One00:44,1501:02,3501:46,5011
9Susanna Mørck KristensenBeauty Princess01:10,3901:13,4502:23,8411
10Louise ParsbergBellas Heaven Can Wait af Leva...00:38,0601:23,4902:01,5511
11Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella00:24,7210:17,9710:42,691
12Louise ParsbergHønsehusets Jägermeister10:26,2900:20,8610:47,151
13Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella10:29,4000:22,4710:51,871
14Sandra BardevigLykkes Catwoman00:37,9810:28,1311:06,111
15Karina KristensenLykkes Falcon10:38,3200:28,3611:06,681
16Mette Wraae GrellLeeds Copacabana af All Star10:24,2800:28,7510:53,031
17Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight00:49,6910:30,9011:20,591
18Mette Wraae GrellLoading Af Visby10:49,3800:31,8911:21,271
19Cathrine ElkjærSofiagårdens Softball00:33,1710:31,9211:05,091
20Louise ParsbergFantig Diem Fidelis af Bella00:28,1710:36,0911:04,261
21Camilla Bach ReinwaldChili10:59,8800:38,4411:38,321
22Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear (Myster...00:43,6210:38,4611:22,081
23Lisette KongerslevFriscos Bärdröm01:07,6110:40,1511:47,761
24Lisa HeinFlora Neotinea00:43,4810:41,4311:24,911
25Marianne Visby LaursenVisbys Elliniko Psomi00:38,1110:43,9511:22,06
26Janni LarsenNødkærlunds Zoya00:32,3510:44,0011:16,35
27Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus10:48,2100:45,4211:33,63
28Malene LeerhøjFantig Carpe Diem af Bella00:45,0510:48,9411:33,99
29Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei11:36,5900:49,1712:25,76
30Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente10:43,4400:49,9111:33,35
31Marianne Visby LaursenJordbærgårdens Kawasaki10:32,7800:51,3411:24,12
32Linnea AhrenschneiderAhsoka10:38,8500:51,6411:30,49
33Michelle HøbjergKandie's James Grieve Beta10:50,1400:54,4911:44,63
34Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm00:27,8210:54,7811:22,60
35Heidi FrederiksenKandie's Upsi Wupsi10:48,9400:59,0911:48,03
36Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton00:32,0111:01,0511:33,06
37Nicole AndersenZentas Missouri10:53,2301:01,1711:54,40
38Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust10:42,5101:01,3111:43,82
39Dorthe Veggerby LaustsenHønsehuset's Nassak Nizam01:29,4111:02,7912:32,20
40Sif Snedker ChristensenSofiagårdens Lacus Veris10:56,0101:02,7911:58,80
41Susanna Mørck KristensenKentaur af Pecasus10:43,0301:04,4711:47,50
42Christine VangGrif af Pecasus10:59,7701:05,8712:05,64
43Sarah OmmenNødkærlunds Harmonia11:07,8801:07,8012:15,68
44Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Vanessa At...10:49,4701:13,6912:03,16
45Lisa FiilBellas Challenger af Sommerly11:16,1201:20,4512:36,57
46Rasmus BjernerFlora Anemone01:34,4511:26,7013:01,15
47Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens O'mally11:01,2801:31,6512:32,93
48Amalie EngstrømKaninbyens Sunset Parade11:44,6601:51,7213:36,38
49Cathrine ElkjærNivas Viva La Loca af Dalgaard10:47,9810:24,8521:12,83
50Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy11:19,8310:45,5722:05,40
51Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus10:34,7510:49,6021:24,35
52Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon10:36,9010:50,4921:27,39
53Heidi FrederiksenFika10:54,1210:58,8721:52,99
54Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Felicitatis10:49,8911:01,4521:51,34
55Linnea AhrenschneiderFionas Monroe af Nicandri10:49,3511:02,3421:51,69
56Lisa FiilVechkins Twister af Fionas10:44,8511:05,4121:50,26
57Heidi FrederiksenKandie's Upsi Daisy11:17,3011:06,1522:23,45
58Nicole AndersenZentas Rockefeller Plaza NY11:02,5611:08,4022:10,96
59Emma FrederiksnMilkas Zenna Safrina11:02,6911:14,0922:16,78
60Christine VangNunnu11:27,9611:48,6523:16,61
61Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Caledonia11:33,6911:50,7223:24,41
62Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella10:56,7511:58,9322:55,68
63Lisa HeinFlora Raps11:40,2720:23,9532:04,22
64Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Colias Cro...10:55,6920:48,4531:44,14
65Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Apple Jack10:37,4321:01,3931:38,82
66Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlantic10:51,931+11:23,7632:15,69
67Cathrine ElkjærNivas Viva La Blanca af Dalgaa...10:43,2121:27,9432:11,15
68Linnea AhrenschneiderOliver*s Omega00:22,4140:45,5041:07,91
69Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard20:26,75
70Linnea AhrenschneiderOliver*s Sigma20:29,30
71Mette Wraae GrellFunny's Ophrys Bertolonii20:35,18
72Janni LarsenMr. Logan20:37,14
73Rasmus BjernerByte af Flora20:37,18
74Amalie EngstrømStald Bellas Apollo af Sommerly20:40,25
75Marianne Visby LaursenMikaya's Faleraki20:45,40
76Marianne Visby LaursenVisbys Tzatziki20:48,53
77Edita RimkuteÆblehavens Capriconia20:52,68
78Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu20:57,63
79Lisa FiilSønderlunds Extreme20:58,06
80Mette Wraae GrellPanda21:02,61
81Linnea AhrenschneiderFionas Made By Jupiter21:11,85
82Cathrine ElkjærZenta's Michigan21:12,37
83Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade21:15,49
84Emma FrederiksenKandie's Summered Beta21:26,51
85Amalie EngstrømKaninbyens Alcudia21:58,17
86Lisa FiilKaninbyens Charming Parade22:07,70
87Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo30:36,89
88Susan Haugstrup SørensenMøllegaardens Hr. Blå30:40,00
89Emma FrederiksnGodsets Rex30:41,06
90Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...30:54,07
91Mette Wraae GrellRennebergs Tynamo30:56,88
92Susanna Mørck KristensenDirty Mind af Pecasus31:03,38
93Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti31:04,56
94Marianne Visby LaursenVisbys Arni Me Papates31:12,72
95Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus31:18,17
96Christine VangVisby's Blomme31:19,72
97Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Buller31:21,46
98Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa31:32,04
99Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst31:37,05
100Heidi FrederiksenKandie's Sir Ups A Lot31:45,18
101Marianne Visby LaursenRennebergs Fillisaki40:46,39
102Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)41:38,05
103Aase BjernerBygholms Hr.Luf Shopper Boy41:44,73
104Christine VangCharmeur42:02,24
105Susanna Mørck KristensenLisathos Safir42:34,01
106Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Storm Chaser50:45,29
107Lisa FiilKaninbyens Dreaming Parade50:57,16
108Janni LarsenTheodor50:59,92
109Susanna Mørck KristensenBlack Sweat af Pecasus51:09,66
110Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake51:20,25
111Louise HansenPjuske51:54,30
112Camilla Bach ReinwaldNinus61:32,01
113Louise HansenTinto71:30,07
114Susanna Mørck KristensenPurple Rain af Pecasus72:03,54
115Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Candyfloss72:19,81
116Christine VangVangs Chisana Mimi92:23,75
Uplac.Nicole AndersenZentas Spotless BehaviorTrukket
Uplac.Sarah OmmenNødkærlunds EunomiaTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenLykkes EvitaTrukket
Antal deltagere: 119.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl til finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-09-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly20:58,4700:25,5321:24,0014
2Lisette KongerslevLykkes Björn Borg20:46,5600:26,9521:13,51
3Janni LarsenSpringers Flint af Bella21:15,2200:36,0021:51,22
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...12:11,7512:18,9124:30,66
5Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui31:08,9400:19,5531:28,49
6Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio10:56,7520:40,0931:36,84
7Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax33:12,7202:50,1536:02,87
8Susanna Mørck KristensenBlack Mamba af Pecasus10:40,1330:24,0941:04,22
9Susanna Mørck KristensenSamson af Pecasus21:21,1020:49,5342:10,63
10Sif Snedker ChristensenSofiagårdens Haribo30:48,2510:49,9041:38,15
11Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite11:15,9430:56,5642:12,50
12Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus11:10,7231:10,8142:21,53
13Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream10:41,1931:19,6642:00,85
14Lisa HeinNeottia Nidus-avis40:50,7210:25,3451:16,06
15Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper30:58,5320:51,5751:50,10
16Aase BjernerLeeds All-in-One21:00,1631:29,8152:29,97
17Karina KristensenLykkes Fancy Faith31:09,4040:33,2071:42,60
18Malene LeerhøjStald Blue's Blue Ocean31:23,7541:32,4172:56,16
19Malene LeerhøjHønsehusets Trincel Beach51:05,50
20Karina KristensenBellas Charlie Chaplin60:51,90
21Camilla á ArgjumPajaritos Gold Rally61:04,69
22Rasmus BjernerAsgaards Frigg61:07,97
23Sif Snedker ChristensenHr. Musse61:08,57
24Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop71:58,62
Uplac.Sif Snedker ChristensenCh. SilverTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Louise Parsberg
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.