Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  TOFTEGÅRDEN  DEN  28.  OKTOBER  2012

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2012-10-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lærke GylhamGress Magic Nairobi00:41,1210:37,94113
2Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo00:36,2510:43,0611
3Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam10:25,5710:13,2221
4Signe SkelbækSpringers After The Fall (Hast...10:56,5910:26,9721
5Amalie JohansenTaharas Magic Star10:33,5610:36,7221
6Amalie JohansenKaninbjergets Callisto00:46,9020:40,6821
7Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball10:49,0310:52,5821
8Cathrine ElkjærLykkes Spiderman20:34,5310:17,223
9Nanna PetersenWinds Zhaay Milai10:16,3720:20,753
10Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...10:25,6620:23,633
11Signe SkelbækSpringers The Loser of Love10:25,5720:27,843
12Lisa HeinFlora Lavandin20:42,2811:13,563
13Marianne F. NielsenPiraten Piratos af Internatet20:37,1620:21,594
14Mette WindNonstops Della Casa20:14,0920:23,504
15Lisa Sinnerup GressFunnys Martino20:44,2221:50,914
16Nanna ChristensenWinds Lady Princess10:25,1040:41,065
17Emilie S. WismannNinus Ida20:48,4730:55,625
18Cathrine ElkjærDalgaards Rosa Arkansana21:03,9741:01,256
19Mette WindPilens Kaikias30:21,57
20Lisa Sinnerup GressStrandvejs Crazy Noma30:22,28
21Lærke GylhamShamigo´s Hit and Run30:27,03
22Trine MøldrupMaPos Little Beauty Sunshine30:37,00
23Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna30:45,18
24Nanna PetersenSommerly's Cool II Fire31:11,85
25Louise GotfredsenNødkærlunds Peito2+11:15,85
26Trine MøldrupJustis Maggie Magica40:29,10
27Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby40:34,35
28Signe SkelbækSpringers A Dark Design Made b...40:55,06
29Mie ErichsenJokers Malibue40:55,56
30Mette WindWinds Xavier Zirlaczi40:55,94
31Karin RothTatouche fra Internatet50:56,41
32Tanja Skou PedersenUniKin's Just The Way You Are.5+10:23,44
33Louise GotfredsenFie60:40,21
34Karin RothDory60:45,12
35Nanna ChristensenKildevangs Cavalli Amor Di Fior5+11:06,63
36Emilie S. WismannSpot5+11:49,69
37Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar70:44,47
Uplac.Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo KimicoTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rebekka Mikkelsen
Aspirant: Anna Ravn
Sekretær: Lisa Hein og Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2012-10-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Trine MøldrupCAs Asterisk Sungai Petani10:19,1000:22,62113
2Signe SkelbækMagics ChriStoffer10:32,6200:28,1511
3Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake20:40,1900:31,952
4Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay21:01,1200:33,502
5Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...10:43,0910:41,972
6Mette WindMilleniums Spicy Dream20:33,6920:15,914
7Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang10:45,9130:35,574
8Lisa HeinLilje20:30,3520:50,404
9Emilie S. WismannBlue Heaven21:58,8221:56,034
10Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima20:22,6240:36,816
11Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...30:44,44
12Tanja Skou PedersenTigerdyret30:46,53
13Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...30:48,78
14Mette WindWinds Zhawn Mizai31:15,19
15Lisa HeinFlora Lavender31:29,47
16Nanna ChristensenTaharas Paint Me With Happiness3+10:48,90
17Amalie JohansenWinds Kantarel41:03,82
18Marianne F. NielsenLyngholms New Delhi41:04,15
19Trine MøldrupRosas Costa Del Sol41:11,06
20Nanna ChristensenClausens Twix60:56,41
21Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...61:04,13
22Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...5+11:04,16
23Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor80:53,13
24Louise GotfredsenBella81:01,97
25Marianne F. NielsenVestvoldens Kasmir91:40,53
Uplac.Marianne F. NielsenVestvoldens Jumping Jack FlashTrukket
Uplac.Nanna PetersenLykkes Camma CamilleTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rebekka Mikkelsen
Sekretær: Anna Ravn
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-10-28 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Mizar Montani11:10,0721:16,03314
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...31:57,5911:25,374
3Lisa HeinNeottia Nidus-avis51:03,4100:33,535
4Mette WindFionas Kips Bay41:00,9420:45,846
5Signe SkelbækSatans Little Helper af Spring...50:41,1520:29,727
6Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey61:13,5620:40,408
7Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos70:50,1330:37,0310
8Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi5+10:58,6660:32,7212
9Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly61:50,005+12:10,1912
10Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop8+12:11,3441:40,2213
11Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice91:41,8151:16,4414
12Signe SkelbækSilly Paranoia8+32:22,6971:33,3718
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rebekka Mikkelsen, Emilie Strange Wismann
Sekretær: Amalie Johansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2012-10-28 00:00:00

Plac.FørerKanin50556065707580Cert.Point
1Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma KosmosO-OOOOXXX14
2Mette WindWinds Zhawn MizaiO-XOOXOOXXX
3Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOOOOXOXXX
4Mie ErichsenJokers MalibueXOOXOXOXOXOXXX
5Louise GotfredsenNødkærlunds PeitoOOXOOOXXX
6Trine MøldrupCAs Asterisk Sungai PetaniOOOXXOOXXX
7Lisa HeinNeottia Nidus-avisO-O-XOXXX
8Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...OOOXOXOXXX
9Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniO-OOXXOXXX
10Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamXO-OXOXXOXXX
11Signe SkelbækMagics ChriStofferXOXOOOXXX
12Nanna ChristensenBaloos Tivi TobeyO-XOXOXXX
13Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...O-OXXOXXX
14Signe SkelbækSatans Little Helper af Spring...OOOXXX
15Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu GambangXOOOXXX
16Marianne F. NielsenVestvoldens MirakuliXOOXXX
16Trine MøldrupRosas Costa Del SolXOOXXX
18Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessXXOOXXX
19Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai CenangXOXXOXXX
20Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayO-XXX
20Frederikke ChristiansenCAs Ankiia AviarnaOXXX
20Marianne F. NielsenLyngholms New DelhiOXXX
20Nanna ChristensenClausens TwixOXXX
Uplac.Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor NizamXXX
Uplac.Lærke GylhamWinds Kleeia KojimaXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Emilie Strange Wismann
Aspirant: Anna Ravn
Sekretær: Emilie S. Wismann
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.