Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  LEVENDE  HOBBY  I  HAARBY  HALLERNE  I  HAARBY  DEN  9.  -  11.  NOVEMBER  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard00:10,3112
2Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella00:12,271
3Rasmus BjernerFlora Anemone00:14,781
4Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard00:15,571
4Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)00:15,571
6Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Apadeva00:15,871
7Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life00:16,521
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey00:16,751
9Mette WindWinds Padmé Amidala00:17,121
10Lærke GylhamTG's Easy To Enjoy00:17,591
11Lisette KongerslevRainbow Dash00:17,861
12Linnea AhrenschneiderElmelys Makita00:18,981
13Lisa HeinFlora Raps00:19,321
14Lisa HeinFlora Neotinea00:19,361
15Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu00:20,77
16Lærke GylhamWinds Kamino00:20,87
17Sanne SchmatzKaninbandens Donkey00:21,46
18Maria BankeFionas Deadly Demolition00:21,79
19Mette WindElmelys Alison Krauss00:22,44
20Maria BankeFionas Deadly Deluxe00:22,86
21Mette WindWinds Anakin Skywalker00:23,17
22Cathrine ElkjærSofiagårdens Softball00:24,13
23Mia FoghNørgaards Malte00:24,18
24Michelle HøbjergKandie's James Grieve Beta00:24,77
25Heidi FrederiksenFika00:25,16
26Trine MøldrupCAs Arecurius Taranucnus00:25,47
27Marie FlourtupLyngs Ezonis Silver Pearl00:25,53
28Marlene BruhnJordbærgården's Strawberry Dai...00:25,99
29Camilla JensenBygholms Kiiro00:27,69
30Marlene BruhnWinds Yoda00:32,63
31Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates00:33,40
32Mette WindWinds Tatooine00:34,32
33Lærke GylhamFunnys Solé Kailen00:35,99
34Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Caledonia00:36,68
35Karin RothNova00:38,86
36Emma FrederiksenKandie's Summered Beta00:40,15
37Sandra BardevigFionas Santa Ana00:53,74
38Louise Rosa HansenMoonlight01:07,90
39Maria BankeLykkes Bernadotte10:13,87
40Cathrine ElkjærZenta's Michigan10:16,73
41Line HansenHønsehusets The Goblin King10:17,90
42Karin RothKaninbjerget's Diva10:17,95
43Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...10:20,49
44Nicole AndersenZentas Missouri10:20,69
45Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa10:22,59
46Rasmus BjernerByte af Flora10:23,95
47Nanna ChristensenCAs De Quo Nymphaea Alba10:26,60
48Maria BankeFionas Simoon10:29,19
49Camilla JensenStampegårdens Blue Perfection10:30,87
50Sanne SchmatzKaninbandens Frækkert10:34,83
51Emilie Strange WismannMelvin10:44,99
52Marie FlourtupLyngs Ezonis Peribonka11:04,95
53Sanne SchmatzKaninbandens Picasso20:16,85
54Sanne SchmatzKaninbandens Playmate20:19,20
55Nicole AndersenZentas Rockefeller Plaza NY20:21,12
56Heidi FrederiksenZentas Times Square NY20:21,54
57Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Lacus Bonitatis20:26,63
58Mia FoghCharmuer20:55,60
59Nicole AndersenZentas Spotless Behavior1+10:58,27
60Mia FoghAjtaks Confundus1+11:03,99
61Mia LadovPjuske1+11:14,32
62Regitze LindemanWonderlike Ries1+11:37,23
63Marie FlourtupYoggi30:24,89
64Karin RothSpringers Lunatic30:59,19
65Marie FlourtupNugga31:15,73
66Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many31:23,10
67Karina VilsbøllJezzbean3+11:21,48
68Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Aeth...4+11:21,96
69Maja LadovHannibal6+32:37,46
Antal deltagere: 69.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidOmløbPindPoint
1Maria BankeLykkes Bernadotte00:20,7212
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey00:25,870 - 0.14,481
3Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard00:25,890 - 0.16,661
4Cathrine ElkjærLykkes Spiderman00:28,561
5Mette WindPilens Kaikias00:34,841
6Sanne SchmatzKaninbandens Playmate00:35,791
7Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella00:36,731
8Marlene BruhnJordbærgården's Strawberry Dai...00:40,341
9Emilie PedersenNardus' Atromitos af Blanco00:47,471
10Emilie PedersenSvanemarks Cocio Phuss Junior...00:48,041
11Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates00:48,781
12Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Lacus Bonitatis00:50,531
13Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...00:55,011
14Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy00:55,891
15Emilie PedersenWinds Alderaan00:58,701
16Rasmus BjernerFlora Anemone01:07,351
17Mette WindNonstops Della Casa10:25,721
18Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard10:26,831
19Mette WindWinds Anakin Skywalker10:33,81
20Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus10:34,59
21Lærke GylhamTG's Easy To Enjoy10:36,48
22Sanne SchmatzRimfax10:36,77
23Linnea AhrenschneiderElmelys Makita10:39,06
24Linnea AhrenschneiderFionas Monroe af Nicandri10:40,11
25Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki10:40,82
26Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Aeth...10:40,94
27Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Apadeva10:41,19
28Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life10:42,83
29Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu10:43,58
30Nicole AndersenZentas Maddison Square NY10:44,07
31Mette WindWinds Tatooine10:46,13
32Karin RothDory10:46,13
33Rasmus BjernerByte af Flora10:50,48
34Trine MøldrupCAs Arecurius Taranucnus10:51,93
35Marie FlourtupLyngs Ezonis Silver Pearl10:58,87
36Camilla JensenBygholms Kiiro11:03,14
37Nicole AndersenThougaards Supri Aki11:09,61
38Camilla JensenSilverados Partly Cloudy11:11,83
39Emilie Strange WismannSpot11:53,67
40Mette WindWinds Padmé Amidala20:40,96
41Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)20:46,13
42Marlene BruhnWinds Yoda20:52,69
43Nicole AndersenZentas Rockefeller Plaza NY20:53,03
44Lisette KongerslevFriscos Bärdröm20:53,54
45Michelle HøbjergKandie's James Grieve Beta20:56,96
46Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton21:02,30
47Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa21:07,23
48Nicole AndersenZentas Missouri21:12,77
49Sanne SchmatzKaninbandens Frækkert21:13,91
50Lisa HeinFlora Neotinea21:17,41
51Lisette KongerslevRainbow Dash1+11:40,49
52Nanna ChristensenCAs De Quo Nymphaea Alba30:31,97
53Maria BankeFionas Deadly Demolition30:32,00
54Maria BankeFionas Simoon30:51,82
55Heidi FrederiksenFika30:53,65
56Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Caledonia30:54,58
57Sanne SchmatzKaninbandens Donkey30:57,70
58Line HansenHønsehusets The Goblin King30:58,03
59Karin RothKaninbjerget's Diva31:00,43
60Mia FoghNørgaards Malte31:06,03
61Anne-Mette FoghLego31:07,66
62Marie FlourtupYoggi31:10,46
63Mette WindElmelys Alison Krauss31:11,57
64Lisa HeinFlora Raps31:14,88
65Karin RothSpringers Lunatic31:28,12
66Sandra BardevigFionas Santa Ana31:35,81
67Emma FrederiksenKandie's Summered Beta2+12:03,69
68Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many2+12:04,07
69Cathrine ElkjærZenta's Michigan40:35,97
70Lærke GylhamFunnys Solé Kailen41:07,97
71Cathrine ElkjærSofiagårdens Softball41:23,99
72Marie FlourtupLyngs Ezonis Peribonka41:26,46
73Camilla JensenStampegårdens Blue Perfection41:35,97
74Nicole AndersenZentas Spotless Behavior3+11:54,49
75Sanne SchmatzKaninbandens Picasso50:41,85
76Louise Rosa HansenMoonlight3+22:25,16
77Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby60:58,80
78Karin RothNova71:30,13
79Mia LadovPjuske4+1+22:19,87
80Emilie Strange WismannMelvin4+22:21,58
81Marie FlourtupNugga91:57,33
82Lærke GylhamWinds Kamino7+32:33,40
Uplac.Linnea AhrenschneiderOliver*s ArmageddonDisk.
Uplac.Maja LadovHannibalTrukket
Uplac.Mia FoghAjtaks ConfundusTrukket
Uplac.Nicole AndersenJordbærgården's El DiabloTrukket
Uplac.Regitze LindemanWonderlike RiesTrukket
Antal deltagere: 87.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Mette Wind, Maria Banke
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder00:28,0313
2Nicole AndersenThougaards Supri Aki00:34,121
3Mette WindPilens Kaikias00:49,761
4Charlotte PedersenFriscos Bärdröm10:52,511
5Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki10:59,171
6Cathrine ElkjærLykkes Spiderman20:25,33
7Nicole AndersenZentas Brooklyn NY20:40,19
8Sanne SchmatzRimfax20:47,32
9Emilie PedersenSvanemarks Cocio Phuss Junior...20:49,76
10Heidi FrederiksenKandie's Upsi Daisy21:53,59
11Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...30:49,03
12Mette WindNonstops Della Casa30:49,72
13Karin RothDory30:54,67
14Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...31:18,18
15Nicole AndersenZentas Maddison Square NY40:41,49
16Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams40:41,83
17Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus40:47,38
18Emilie PedersenNardus' Atromitos af Blanco40:51,68
19Line HansenMalega´s AP Want It All40:57,57
20Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir3+11:08,27
21Mette WindWinds Xavier Zirlaczi50:47,49
22Emilie PedersenWinds Alderaan50:57,88
23Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar50:58,52
24Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia51:14,04
25Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo51:15,34
26Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega51:17,89
27Emilie Strange WismannSpot51:37,31
28Camilla JensenFionas Casablanca51:40,63
29Trine MøldrupJustis Maggie Magica60:43,18
30Frederikke ChristiansenCAs Sinus Successus60:54,38
31Frederikke ChristiansenCAs Shakir Siptah61:11,44
32Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna71:12,73
33Nanna ChristensenKildevangs Cavalli Amor Di Fior91:28,92
34Camilla JensenSilverados Partly Cloudy8+11:58,60
35Anne-Mette FoghLego9+11:53,27
36Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby10+11:13,15
Uplac.Emilie Strange WismannNinus IdaTrukket
v20Lisa HeinFlora Gyldenris (V)41:03,86
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Helena Äikas
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay00:38,1413
2Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus00:39,291
3Linnea AhrenschneiderFionas Maya af Sommerly00:42,321
4Nicole AndersenZentas Brooklyn NY00:48,491
5Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang00:48,881
6Sandra BardevigLykkes Catwoman00:52,431
7Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...00:54,281
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...10:33,591
9Line HansenMalega´s AP Want It All10:40,921
10Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam10:43,231
11Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder10:44,78
12Maria BankeFionas Deadly Deluxe11:16,27
13Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami20:24,28
14Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...20:28,25
15Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes20:43,61
16Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...21:06,94
17Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Felicitatis21:09,30
18Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir1+11:42,11
19Emilie Strange WismannBlue Heaven21:45,92
20Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo31:03,16
21Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella31:03,71
22Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball31:22,80
23Camilla JensenFionas Casablanca31:41,47
24Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...40:36,26
25Camilla á ArgjumSilverados Chloé40:37,87
26Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00740:56,23
27Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...40:59,20
28Linnea AhrenschneiderAhsoka41:20,17
29Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams50:40,53
30Trine MøldrupJustis Maggie Magica51:07,85
31Heidi D. AlbrektsenMikayas Elios Panayia51:12,27
32Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight51:14,25
33Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna51:28,01
34Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor60:30,65
35Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa60:56,45
36Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar61:08,42
37Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo71:22,07
38Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega7+12:01,62
39Helena ÄikasSofiagårdens Niva Babe 0087+12:14,37
40Trine MøldrupCAs Imequa Niramvides91:09,07
41Nanna ChristensenClausens Twix91:46,89
Uplac.Emilie Strange WismannNinus IdaTrukket
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Shakir SiptahTrukket
Uplac.Heidi FrederiksenKandie's Upsi DaisyTrukket
Uplac.Nanna ChristensenKildevangs Cavalli Amor Di FiorTrukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Lacus SpeiTrukket
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami00:35,2500:14,35013
2Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...00:38,7400:14,89012
3Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee00:29,7800:17,35012
4Mette WindWinds Capella Catalina00:52,5400:20,33012
5Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...00:40,7500:40,75012
6Emilie PedersenWinds Egernis01:12,9700:57,99012
7Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...10:36,5900:15,9811
8Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes10:39,6900:16,6211
9Mette WindWinds Zhawn Mizai11:08,8100:25,8411
10Lisa HeinBygholms Pixel11:12,6400:32,4511
11Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake10:38,9920:22,913
12Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...00:20,8530:31,183
13Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka Nizam10:56,3320:37,773
14Lisa HeinLilje20:27,77
15Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang20:28,53
16Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay20:30,90
17Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...20:36,83
18Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00720:47,43
19Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo20:50,49
20Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka20:52,57
21Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella20:58,13
22Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball30:49,53
23Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...2+11:02,35
24Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor40:22,67
25Sandra BardevigLykkes Catwoman3+10:58,23
26Nanna ChristensenClausens Twix41:02,70
27Emilie Strange WismannBlue Heaven41:48,18
28Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Little Golden B...50:44,29
29Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect50:44,97
30Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka Pak...50:45,47
31Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel61:45,27
32Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...4+1+12:04,90
33Trine MøldrupCAs Imequa Niramvides70:46,47
34Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Felicitatis6+11:21,09
35Trine MøldrupRosas Costa Del Sol91:47,94
36Nanna ChristensenTaharas Paint Me With Happiness7+30:55,04
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Lacus SpeiTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2012-11-09 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinLilje01:06,8300:37,03013
2Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...10:52,4900:24,9311
3Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa21:03,93
4Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail21:14,93
5Mette WindWinds Capella Catalina21:41,54
6Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock30:45,55
7Lisette KongerslevLykkes Björn Borg31:00,99
8Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake2+11:16,14
9Marlene BruhnJordbærgården's Exotic Cas2+11:59,19
10Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...40:51,13
11Camilla á ArgjumLevades American Samoa40:54,37
12Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey40:59,32
13Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly41:00,47
14Betina MillerDiors J´Adore af Solvang41:03,13
15Marlene BruhnSilverados Piper Cub41:12,77
16Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion41:17,21
17Emilie PedersenWinds Egernis41:19,16
18Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop41:41,57
19Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly50:56,42
20Charlotte PedersenLykkes Karl Kani50:59,35
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice51:14,31
22Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka51:31,56
23Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...61:27,42
24Helena ÄikäsSofiagårdens Picture Perfect61:32,26
25Lisa HeinBygholms Pixel61:42,82
26Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...5+11:47,07
27Nicole AndersenLeeds Back To Black6+11:59,99
28Charlotte PedersenLykkes Zippo9+11:52,60
29Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel10+1+12:09,18
Uplac.Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...Trukket
Uplac.Mette WindWinds Zhawn MizaiTrukket
Uplac.Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessTrukket
Uplac.Trine MøldrupRosas Costa Del SolTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Maria Banke og Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis00:33,2900:16,4700:49,7614
2Maria BankeFionas Kuia af Sommerly00:35,2510:31,2111:06,461
3Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...11:21,5300:44,5312:06,06
4Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail11:03,2910:23,7221:27,01
5Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...10:52,2410:32,9721:25,21
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:50,4410:34,8921:25,33
7Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa00:37,6320:40,8021:18,43
8Mette WindWinds GCh. Mizar Montani21:05,1300:41,7221:46,85
9Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya20:56,1600:49,6421:45,80
10Charlotte PedersenLykkes Stine Goya20:44,7710:26,6231:11,39
11Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside31:10,4200:31,3031:41,72
12Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey20:57,6010:31,6331:29,23
13Camilla á ArgjumLevades American Samoa21:06,8010:33,8131:40,61
14Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone20:50,3710:40,8431:31,21
15Rasmus BjernerAsgaards Frigg1+11:00,9810:45,9231:46,90
16Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun31:05,6100:50,4831:56,09
17Marlene BruhnFlamencos Ch. Surf Tiger20:48,8810:53,6931:42,57
18Mette WindFionas Kips Bay21:00,4510:54,1131:54,56
19Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice11:09,4921:07,1832:16,67
20Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth31:08,7710:27,1941:35,96
21Maria BankeGaunbys Dika Titou30:49,4410:33,3641:22,80
22Lisette KongerslevLykkes Björn Borg20:56,9420:34,0741:31,01
23Charlotte PedersenLykkes Karl Kani21:01,0720:34,7041:35,77
24Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii20:50,1320:46,3841:36,51
25Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio20:58,7620:52,9441:51,70
26Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream20:45,4030:20,1351:05,53
27Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi30:56,8720:32,2351:29,10
28Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite41:09,1410:52,7252:01,86
29Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface21:07,2330:56,3852:03,61
30Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...21:42,1031:19,1453:01,24
31Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly40:43,1120:26,4361:09,54
32Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock30:56,3330:38,4261:34,75
33Charlotte PedersenLykkes Zippo41:09,7920:42,0761:51,86
34Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion31:57,6530:45,1562:42,80
35Betina MillerStampegården's Nike31:27,3040:58,7172:26,01
36Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly30:49,8950:51,2581:41,14
37Betina MillerAllégaardens SuDoKu32:09,80Trukket
38Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca50:54,06
39Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop61:16,87
40Nicole AndersenLeeds Back To Black61:48,89
Uplac.Charlotte PedersenLeed's Polly PowerTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Trine Møldrup
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2012-11-09 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone01:00,3700:59,26014
2Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:55,2101:37,8711
3Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite21:07,4900:53,042
4Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui31:00,0900:35,683
5Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio31:22,3000:48,733
6Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...21:24,8810:57,193
7Mette WindWinds GCh. Mizar Montani21:26,1311:01,323
8Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth31:17,1910:27,434
9Maria BankeGaunbys Dika Titou41:03,9300:41,704
10Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya1+22:10,820+11:10,254
11Rasmus BjernerAsgaards Frigg21:35,951+11:39,694
12Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avis40:45,1410:20,745
13Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca31:08,0720:44,455
14Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface31:29,6721:06,135
15Charlotte PedersenLykkes Stine Goya41:25,1820:42,986
16Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee21:51,3640:47,766
17Betina MillerStampegården's Nike31:49,1341:17,047
18Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii41:50,1750:55,849
19Marlene BruhnFlamencos Ch. Surf Tiger31:12,005+11:48,619
20Mette WindFionas Kips Bay50:53,56
21Maria BankeFionas Kuia af Sommerly51:01,55
22Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside51:10,10
23Betina MillerAllégaardens SuDoKu52:10,17
24Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun61:05,99
25Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi61:20,91
26Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...61:54,82
27Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream8+11:26,91
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Camilla a Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2012-11-11 00:00:00

Plac.FørerKanin5060657075808590Cert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Karl KaniOO-XXOXXOXOOXXX14
2Charlotte PedersenLykkes ZippoOO-OOOXOXXX1
3Charlotte PedersenLykkes Topsy TailOO-OOXOXXX
4Charlotte PedersenLykkes Stine GoyaOXO-OXOXOXXX
5Lisa HeinCh. Neottia Nidus-avisOO-OXXOXOXXX
6Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...OXOXOXOXXOXOXXX
7Charlotte PedersenLeed's Polly PowerOXOOOOXXOXXX
8Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOOOXOXXX
9Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport InsideOXO-OXXOXXX
10Charlotte PedersenLykkes Björn BorgOOXOOXXOXXX
11Charlotte PedersenSommerly's Ch. Cool CocioOO-XOXXOTrukket
12Cathrine ElkjærSofiagårdens AyatakaOXOXOXXOXXOXXX
13Heidi D. AlbrektsenFionas Dika StratusOOOOXXX
13Mette WindWinds Zhawn MizaiOOOOXXX
15Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiOXXOXOOXXX
16Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamOO-XOXXX
17Cathrine ElkjærSofiagårdens Non StopOOOXOXXX
17Nicole AndersenLykkes Abalo AppaloosaOOOXOXXX
19Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniXOOXXOXOXXX
20Sandra BardevigSofiagårdens PokerfaceOOOXXOXXX
21Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayOXOOXXX
22Nanna ChristensenBaloos Tivi TobeyOXOXOXXX
22Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaOXOXOXXX
24Emilie PedersenWinds EgernisOXOXXOXXX
25Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka NizamXOXOXXOXXX
26Rasmus BjernerBygholms Lotus ExcelOOXXX
27Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...XXOO-XX Trak sig
28Sandra BardevigLevades Ch. YellowstoneOXO-XXX
29Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...OXXOX Trak sig
29Frederikke ChristiansenSommerly's KairoOXXOXXX
29Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOXXOXXX
29Nicole AndersenLeeds Back To BlackOXXOXXX
33Emilie PedersenSvanemarks Cocio Phuss Junior...XOXXOXXX
34Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu GambangOXXX
34Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaOXXX
34Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderOXXX
34Nicole AndersenZentas Brooklyn NYOXXX
38Mia FoghNørgaards MalteXOXXX
38Trine MøldrupRosas Costa Del SolXOXXX
Uplac.Nanna ChristensenClausens TwixXX TrukketTrukket
Uplac.Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessXXX
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2012-11-10 00:00:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210Cert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Karl KaniXOXXOXO-O-XO-OXXX14
2Charlotte PedersenLykkes ZippoXOOO-XO-OXOXOXXX1
3Camilla á ArgjumLevades American SamoaOXOO-OOXXOOXXX
4Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniXXOOO-XOOOXXX
5Cathrine ElkjærLevades Terror TaylorXOOOOO-XOXXX
6Cathrine ElkjærMikayas Sweet DreamsXXOXOXOOOXXX
7Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOOXXOOXXX
8Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Shizuka NizamXOOXOXOXOXXX
9Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af DalgaardXXOXXOXOXXOXXX
10Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af DalgaardXOOOXXX
11Sandra BardevigLevades Ch. YellowstoneXOOXXOXXX
12Mette WindWinds GCh. Xawi DirlacziOOXXX
13Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaXOOXXX
14Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...XOXOXXX
15Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXOXXOXXX
16Linnea AhrenschneiderFionas Maya af SommerlyOXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderX TrukketTrukket
Uplac.Camilla JensenBygholms KiiroXXX
Uplac.Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayXXX
Uplac.Cathrine ElkjærZenta's MichiganXXX
Uplac.Emilie PedersenWinds EgernisXXX
Uplac.Linnea AhrenschneiderFionas Inca af SommerlyXXX
Uplac.Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeXXX
Uplac.Nanna ChristensenClausens TwixXXX
Uplac.Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessXXX
Uplac.Nicole AndersenLykkes Abalo AppaloosaXXX
Uplac.Sanne SchmatzRimfaxXXX
Uplac.Trine MøldrupJustis Maggie MagicaXXX
Uplac.Trine MøldrupRosas Costa Del SolXXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Banke
Sekretær: Maria Banke og Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.