Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NOVEMBERSTÆVNE  PÅ  LERHØJGAARD  I  THISTED  DEN  25.  NOVEMBER  2012

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige åben
Elite ligeLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2012-11-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Liza LassenElmelys Dies Veneris00:27,4000:16,56012
2Susanna Mørck KristensenKentaur af Pecasus00:22,5600:17,9700 - 0:12,0011
3Lisette KongerslevRainbow Dash00:25,1200:17,8500 - 0:17,2511
4Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus00:28,2000:22,77011
5Marianne Visby LaursenVisbys Tzatziki00:32,2800:22,90011
6Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus00:27,2700:24,65011
7Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Buller00:26,0600:25,69011
8Mette Kjærgaard BrandbygeHønsehusets Colours Of The Rai...00:39,4100:27,34011
9Marianne Visby LaursenLevades Northern Light00:39,8100:27,70011
10Fie Caroline Haugstrup Od...Vi.P's Mr. Bøllebob00:34,3800:31,04011
11Lisette KongerslevSheiks Manipulator00:46,9500:31,04011
12Susanna Mørck KristensenLykkes Evita00:52,5400:33,13011
13Liza LassenElmelys Hitachi00:35,2300:35,25011
14Susanna Mørck KristensenEnok01:18,7501:00,75011
15Liza LassenElmely Oceans Conqueror af Fio...00:53,6910:21,601
16Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue Cheat10:25,7500:24,291
17Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus10:18,5100:25,041
18Lisa FiilWraae's The Godfather00:27,7010:25,881
19Heidi TherkildsenElmelys Phillip10:51,1600:27,661
20Susanna Mørck KristensenDirty Mind af Pecasus10:40,9000:32,861
21Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Candyfloss10:42,5300:33,511
22Heidi TherkildsenNinkamus' Abu10:57,7200:35,261
23Alberte BerthelsenMøllegaardens Hr. Blå10:31,5800:40,031
24Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens O'mally10:46,0600:44,591
25Marianne Visby LaursenThougaards Welella10:34,3400:45,531
26Amalie GravengaardKayo af Pecasus01:22,8111:13,191
27Christine VangGrif af Pecasus20:25,2800:24,842
28Lisette KongerslevSheiks Treat Me Right20:52,0300:26,782
29Susanna Mørck KristensenBlack Sweat af Pecasus20:37,5100:29,102
30Lisa FiilKaninbyens Dreaming Parade20:53,0600:30,872
31Alberte BerthelsenLykkes Snampe10:40,7910:39,542
32Mette Kjærgaard BrandbygeGuffe20:48,2200:49,522
33Heidi TherkildsenElmelys Tajima21:02,1910:30,843
34Marianne Visby LaursenVisbys Arni Me Papates10:35,0020:58,753
35Mette Wraae GrellRennebergs Tynamo20:24,4720:23,124
36Christine VangNunnu20:58,9421:05,194
37Marianne Visby LaursenRennebergs Fillisaki30:35,60
38Liza LassenElmelys Jarvis30:35,69
39Lisa FiilSønderlunds Extreme30:36,20
40Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset30:36,84
41Susanna Mørck KristensenVi.P's Tugtupit30:39,69
42Susanna Mørck KristensenPurple Rain af Pecasus30:59,00
43Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af Pecasus40:49,88
44Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit50:53,26
45Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Snefnug60:54,46
v31Mette Kjærgaard BrandbygeWinds Dali Calisto (V)10:21,0010:32,252
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2012-11-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum)10:46,5700:47,66113
2Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus21:33,0400:47,222
3Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie20:56,6001:00,332
4Liza LassenElmelys Special Reunion21:01,6110:52,873
5Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Blå Mandag31:18,2201:09,443
6Christine VangShia's Blue River af Pecasus21:20,5741:23,666
7Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni51:02,00
8Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Spirit Of Fire Flame51:05,20
9Mette Wraae GrellHopnin's Tequila62:07,02
10Christine VangSensei af Pecasus71:59,97
11Fie Caroline Haugstrup Od...Lyngholm's Sakito81:00,06
12Mette Wraae GrellKaninbyen's Diablo81:37,33
13Mette Kjærgaard BrandbygeLykkes Secret Soul81:58,60
14Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levade82:43,59
15Liza LassenElmelys Calgary91:14,80
Uplac.Heidi TherkildsenElmelys PentagoTrukket
Uplac.Lisette KongerslevFriscos BärdrömTrukket
Uplac.Lisette KongerslevPralinens Breaking DawnTrukket
Uplac.Liza LassenElmelys AlanisTrukket
Uplac.Liza LassenElmelys Special RemixTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2012-11-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevPralinens GCh Mrs Butterworth00:32,8000:16,51014
2Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:49,8510:24,972
3Lisette KongerslevLykkes Björn Borg21:02,6510:27,203
4Lisette KongerslevLykkes Karl Kani20:50,2820:18,684
5Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly50:49,3310:21,606
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca41:09,0530:29,287
7Lisette KongerslevHønsehusets Pink Dynamite41:12,7730:47,407
8Christine VangLykkes Zippo31:28,8041:09,417
9Mette Kjærgaard BrandbygeLykkes Topsy Tail41:27,2631:24,707
10Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper41:28,9541:45,298
11Susanna Mørck KristensenBlack Mamba af Pecasus60:52,8350:49,4911
12Liza LassenElmelys Wild Wish81:38,3040:55,7012
13Liza LassenElmelys Wild Wulcano122:44,9961:51,1018
Uplac.Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio70:50,81Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenCopperhead af PecasusTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenSamson af PecasusTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2012-11-25 00:00:00

Plac.FørerKanin4080120140150160170180190200210220240Cert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Karl Kani--O-O--O-OOXOXXO14
2Charlotte PedersenLykkes Zippo--XO-O--XO-OOXOXXX1
3Charlotte PedersenMagics GCh Be my Josephine--O-O-O-OXXX
4Lisette KongerslevLykkes Björn Borg-OXOXOXO-XOOXXOXXX
5Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail--XO-XO-XXOXOXXX
6Mette Kjærgaard BrandbygeLykkes Secret SoulOOXXOOOXOXOXXX
7Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth--XO-XXOXXOXOXXX
8Christine VangShia's Blue River af PecasusOOOOOXOXXOXXX
9Marianne Visby LaursenHindbærgårdens ViperOOOXXOOOXXX
10Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusO-XXOOXOOXXX
11Charlotte PedersenLykkes Stine Goya--XXO-XO--XXX
12Lisa FiilStald Dundines RobertoXOXOOOXOXXX
13Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Spirit Of Fire FlameO-OOxxTrukket
14Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens CharlieO-OxxTrukket
15Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Blå MandagO-OXXX
16Lisette KongerslevSommerly's Ch. Cool Cocio-OO--XXX
17Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa NuiOXOXOXXX
18Lisa FiilBellas Rockin Robin af LevadeOOxxTrukket
18Lisette KongerslevHønsehusets Diasay MeccaOOXXX
18Marianne Visby LaursenMikayas FalerakiOOXXX
18Mette Wraae GrellAjtaks Dies SaturniOOXXX
22Marianne Visby LaursenVisbys TzatzikiOXOXXX
23Mette Wraae GrellHopnin's TequilaXOXXOXXX
24Fie Caroline Haugstrup Od...Lyngholm's SakitoOXXX
24Mette Wraae GrellKaninbyen's DiabloOXXX
26Mette Kjærgaard BrandbygeGuffeXOxx TrukketTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Susanna Mørck Kristensen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.