Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HELLIGTREKONGERSTÆVNE  I  STALD  ELMELY  VED  HOBRO  DEN  6.  JANUAR  2013

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2013-01-06 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel00.19.0600.18.940
2Liza LassenElmelys Grand Whoops00.20.7200.26.030
3Liza LassenElmelys Maximum Whoops00.25.1600.27.100
4Cilia Bisgaard EbbesenLego Duplo00.54.4000.31.400
5Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset10.24.7800.15.471
6Emma V. LaustsenMølgaards Milky Way11.15.5301.20.411
7Liza LassenElmelys Supreme Whoops10.31.5700.26.881
8Liza LassenElmelys Brilliant Whoops10.21.0600.27.281
9Liza LassenElmelys Quality Whoops10.35.9400.29.221
10Heidi TherkildsenElmelys Master Whoops20.43.4400.30.812
11Liza LassenElmelys Great Whoops20.42.3400.38.722
12Liza LassenElmelys Giant Whoops20.34.1010.26.033
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2013-01-06 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake00.14.1000.13.09012
2Heidi Therkildsen (Jockey)Elmely Oceans Conqueror af Fio...00.20.2800.16.65011
3Emma V. LaustsenStrandvejs Nova Noemi00.20.3800.21.19011
4Cilia Bisgaard EbbesenGaunbys Pretty Little Lie (Lia...00.28.4700.21.29011
5Heidi TherkildsenElmelys Tajima00.35.3500.21.60011
6Heidi TherkildsenNinkamus' Abu00.53.2800.40.94011
7Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy00.22.2210.14.401
8Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras10.33.1900.18.061
9Mette Kjærgaard BrandbygeHønsehusets Colours Of The Rai...10.33.6900.20.631
10Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora11.07.7800.40.281
11Heidi TherkildsenElmelys Phillip10.31.5010.21.152
12Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky20.31.6800.21.942
13Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst20.37.7500.27.432
14Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon21.12.6200.41.562
15Emma V. Laustsen (Jockey)Elmelys Jarvis20.29.1810.19.753
16Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire Eye30.51.0300.24.913
17Emma V. LaustsenMøllerhusets FireBall30.47.9410.43.034
18Merete MaahnKandies Golden Delici Beta3+11.34.5710.17.445
19Michelle TovgaardToffi Flay40.36.3110.25.355
20Merete MaahnKandies Elstar Beta4+4+12.59.4711.46.5010
21Stine Ørbæk LarsenLuna7+22.18.5450.56.5014
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets ChipTrukket
Uplac.Mette Kjærgaard BrandbygeGuffeTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2013-01-06 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras00.47.6900.26.68012
2Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Jason00.47.4700.30.87011
3Kirsten BjergWinds Luke Skywalker00.41.3100.38.56011
4Heidi TherkildsenElmelys Phillip01.04.2800.47.47011
5Mette Kjærgaard BrandbygeHønsehusets Colours Of The Rai...01.12.6301.00.72011
6Merete MaahnKandies Elstar Beta01.51.2801.27.65011
7Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst10.50.1300.34.061
8Cilia Bisgaard EbbesenGaunbys Pretty Little Lie (Lia...10.46.0900.35.871
9Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake00.24.5310.36.401
10Heidi Therkildsen (Jockey)Elmely Oceans Conqueror af Fio...10.43.5700.37.871
11Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Falke10.38.5900.42.191
12Emma V. Laustsen (Jockey)Elmelys Jarvis00.40.9410.42.821
13Heidi TherkildsenElmelys Tajima00.50.1610.44.501
14Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon11.16.1601.03.871
15Heidi TherkildsenNinkamus' Abu20.57.3800.44.002
16Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti21.18.0600.48.902
17Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora20.53.1500.49.532
18Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy10.34.0020.38.573
19Michelle TovgaardToffi Flay31.13.1501.03.213
20Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire Eye40.47.7800.36.004
21Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky40.44.6020.40.376
22Kirsten BjergCobraline5+1+32.41.6501.35.669
Uplac.Merete MaahnKandies Golden Delici BetaTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2013-01-06 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette Kjærgaard BrandbygeHønsehusets Colours Of The R...(L)11.06.9301.10.50123
2Heidi TherkildsenElmelys Phillip11.13.7201.32.8811
3Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Calgary21.35.5600.46.9321
4Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Falke (L)21.00.7500.55.2822
5Heidi TherkildsenNinkamus' Abu (L)11.55.8811.13.6622
6Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Jason30.56.2501.03.753
7Kirsten BjergFionas Alesia21.30.2911.15.333
8Louise TovgaardCobra af Pecasus01.27.3731.36.653
9Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Apple Jack21.18.2821.07.344
10Louise TovgaardCobraline (L)11.19.655+42.52.3710
11Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm40.52.88
12Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake41.00.91
13Kirsten BjergSommerly's Nexus Butterflye41.01.66
14Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Roche41.11.28
15Emma V. LaustsenStrandvejs Nova Noemi41.17.06
16Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst (L)41.22.00
17Heidi TherkildsenElmelys Tajima (L)41.27.82
18Kirsten BjergSommerlys Fine Maddison41.55.44
19Michelle TovgaardToffi Flay (L)51.51.44
20Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti4+11.56.28
21Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Candy Crush (Mathilde)4+12.09.31
22Cilia Bisgaard EbbesenSnöflingans Blue Dragon60.54.31
23Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic8+22.21.62
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly`s JuliusTrukket
Uplac.Kirsten BjergVi.P's OnyxTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: C2 max 3 fejl videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2013-01-06 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise TovgaardCobra af Pecasus (M)11.26.4301.06.93123
2Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice30.46.4100.35.003
3Mette Kjærgaard Brandbyge...Elmelys Wild Wish30.57.6920.28.975
4Heidi Therkildsen (Jockey)Elmelys Alanis2+11.32.2540.48.567
5Kirsten BjergLeeds Gaz Station Af All Star51.41.88
6Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax3+22.20.00
7Kirsten BjergSommerly's Kilan61.33.67
8Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear5+11.42.25
Uplac.Heidi TherkildsenElmelys PentagoTrukket
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Liza Lassen
Bedømmelsesmetode: C2 max 3 fejl videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.