Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JYSK  MESTERSKAB  I  HORSENS  DEN  15.  -  16.  MAJ  1999

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop
Veteran let krogetVeteran middelsvær lige
Veteran middelsvær krogetVeteran svær lige
Veteran svær krogetHoldduel


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Didde JepsenFunny Boy014
2Lennarth PoulsenSegal017
3Maria BankeMaximum Mysterious Silence018
4Betina MillerSputnik020
5Birgit BankeBlondies Baby Blues030
6Maiken JensenMathilde044
7Merete G. JohannesenMathilde19
8Michaela Taylor SkovLolli Pop110
9Nathasja Taylor SkovJolly Jumper118
10Erhardt SørensenSmut118
11Linda Skov ChristensenMiss. Flash-Back125
12Christina ChristiansenJupiter125
13Betina MillerFuthci136
14Gitte KinglyCarrot146
15Linda Skov ChristensenMr. Black Jack230
16Birgit BankeTumbe Jocum222
17Belinda AndersenThonder227
18Merete G. JohannesenCocio231
19Didde JepsenYaho235
20Birgit BankeKrumme318
21Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm324
22Maria B. JensenKaiinka325
23Jørgen LarsenIvrige Ingrid325
24Elisabeth ChristiansenAlfa Omega327
25Gerhard ThomsenJackson31.24
26Anders BjernerFanci Fast Foot31.30
27Linda Skov ChristensenKondi Karl422
28Rikke Risbøl VilsDisco424
29Lena KinglySpeedy Gonzales525
30Mette KlitsgaardSorte51.00
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb - de 15 bedste går videre til ren finale.
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Linda Skov ChristensenMr. Black Jack021
2Gurli RasmussenBette Nus051
3Didde JepsenFanta133
4Didde JepsenFonny Boy137
5Birgit BankeTumbe Jocum150
6Maria BankeMaximum Surprise219
7Gurli RasmussenVim225
8Betina MillerTumle230
9Maria BankeMaximum Mysterious Silence243
10Lena KinglySofus248
11Trine PedersenAnita21.01
12Elisabeth ChristiansenGolden Delicious21.03
13Maiken JensenMathilde21.07
14Birgit BankeBlindie's Baby Blues21.31
15Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm333
16Linda Skov ChristensenMiss Flash-Back343
17Erhardt SørensenSmut344
18Belinda AndersenDixie347
19Betina MillerFuthci350
20Christina ChristiansenJupiter31.01
21Cecilie T. AndersenTulle31.13
22Tine Godske JensenHugo420
23Birgit BankeKrumme430
24Maria B. JensenYarda458
25Michaela Taylor SkovLolli Pop41.23
26Anders BjernerMette Riis523
27Betina MillerSputnik525
28Lena KinglySpeedy Gonzales526
28Merete G. JohannesenMathilde540
30Didde JepsenYaho540
31Merete G. JohannesenCocio551
32Lennarth PoulsenSegal557
33Charlotte ChristiansenNullermand51.04
34Belinda AndersenThonder637
35Elisabeth ChristiansenAlfa Omega640
36Gitte KinglyCarrot61.03
37Gerhard ThomsenJackson61.44
38Maria B. JensenKalinka836
39Jørgen LarsenIvrige Ingrid839
40Lennarth PoulsenSchwarzenegger850
41Anders BjernerFanci Fast Foot91.21
42Linda Skov ChristensenKondi Karl1126
43Rikke Risbøl VilsDisco1557
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen - kun tiden fra sidste gennemløb tæller.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Maria BankeMaximum Surprise012
2Helene T. AndersenMikki014
3Lena RahbekSofus028
4Maria BankeBlondie Blues112
5Erhardt SørensenNimbus118
6Trine PedersenAnita131
7Gurli RasmussenBette Nus148
8Elisabeth ChristiansenGolden Delicious211
9Gurli RasmussenVim218
10Betina MillerTumle226
11Anders BjernerMette Riis243
12Lennarth PoulsenSchwarzenegger337
13Belinda AndersenDixie435
14Didde JepsenFanta444
15Cecilie T. AndersenTulle41.26
16Charlotte ChristiansenNinja41.29
17Maria BankeJh du Milde539
18Lena KinglySofus552
19Maria B. JensenYarda654
20Charlotte ChristiansenAllerøds Håb Nini848
21Charlotte ChristiansenNoppe91.25
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb - de 12 bedste går videre til ren finale. Der var 23 startende i konkurrencen.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Birgit BankeTumling Junior01.58
2Nathasja Taylor SkovJol ly Jumper21.29
3Charlotte ChristiansenNinja53.39
4Birgit BankeBlondie Blues61.51
5Aase BjernerMads Godt73.29
6Merete G. JohannesenMiisli92.20
7Nathasja Taylor SkovLaban112.36
8Trine PedersenBonanza131.59
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen og tid lægges sammen.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Tine HygomTwister131
2Rasmus BjernerBjarne Riis212
3Tine HygomTarzan229
4Gitte KinglyNellie254
5Didde JepsenElvis312
6Birgit BankeMagic Mc. Gallagher320
7Jørgen LarsenAnderledes Alfred321
8Gurli RasmussenVildbassen414
9Aase BjernerMads Godt429
10Maiken JensenWonders Pride431
11Trine PedersenBambi534
12Gerhard ThomsenAksel544
13Trine PedersenBonanza614
14Birgit BankeTumling Junior628
15Maria B. JensenGt. Ch. Yabo714
16Maria B. JensenUno-X723
17Didde JepsenNudde813
18Rasmus BjernerRagout915
19Aase BjernerHr. Mand1044
20Charlotte ChristiansenNimrenudden151.42
21Nathasja Taylor SkovLaban1852
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb - kun tiden fra 2. gennemløb tæller.
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Tine HygumTwister11.00
2Rasmus BjernerBjarne Riis11.03
3Gitte KinglyNellie11.32
4Elisebeth ChristiansenFebruar Hunter246
5Erhardt SørensenNimbus41.23
6Birgit BankeMagic Mc. Gallagher61.36
7Didde JepsenElvis71.40
8Linda Skov ChristensenMr. Already Good72.10
9Maria B. JensenUno-X72.18
10Maiken JensenWonders Pride72.52
11Didde JepsenBudde81.27
12Lena RahbækSofus82.59
13Maria B. JensenGt. Ch. Yabo111.08
14Rasmus BjernerRagout122.06
15Maria BankeIh du Milde122.36
16Charlotte ChristiansenNoppe123.34
17Tine HygomTarzan132.09
18Aase BjernerHr. Mand143.08
19Maiken JensenFreja152.00
20Nathasja Taylor SkovShadow152.17
21Didde JepsenNudde162.47
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: E3 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen - de 5 bedste går videre til ren finale. Der var 23 startende i konkurrencen.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidJM nr.Cert.Point
1Nathasja Taylor SkovMuddi0171
2Erhardt SørensenKrudtuglen226
3Elisabeth ChristiansenFlying Melody414
4Merete G. JohannesenCh. Pepsi4492
5Christina ChristiansenLittle Devil530
6Linda Skov ChristensenSoda61.423
7Elisabeth ChristiansenFebruar Hunter729
8Didde JepsenBudde7484
9Birgit BankeHudibras82.08
10Linda Skov ChristensenNinus9475
11Christina ChristiansenApple Jack950
12Lena KinglySamba101.276
13Maria BankeTyson102.12
14Nathasja Taylor SkovWonder131.237
15Christina ChristiansenCalypso132.40
16Linda Skov ChristensenMr. Already Good152.218
17Nathasja Taylor SkovShadow191.229
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: E3 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen - de 5 bedste går videre til ren finale. Der var 18 startende i konkurrencen.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidJM nr.Cert.Point
1Merete G. JohannesenPepsi1541
2Christina ChristiansenLittle Devil247
3Maria BankeTyson251
4Jørgen LarsenAnderledes Alfred31.052
5Elisabeth ChristiansenFlying Melody440
6Nathasja Taylor SkovMuddi4443
7Linda Skov ChristensenSoda72.504
8Lena KinglySamba82.445
9Christina ChristiansenApple Jack83.02
10Linda Skov ChristensenNinus111.396
11Gurli RasmussenVildbassen112.43
12Birgit BankeHudibras133.25
13Christina ChristiansenCalypso133.33
14Nathasja Taylor SkovWonder172.337
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: E3 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen - de 5 bedste går videre til ren finale (det blev 6 der gik videre til finalen). Der var 15 startende i konkurrencen.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKaninKlaret hø.JM nr.Cert.Point
1Maria B. JensenGt. Ch. Yabo851
2Linda Skov ChristensenSoda702
3Christina ChristiansenCalypso70
4Elisabeth ChristiansenFebruar Hunder65
5Tine HygomTwister653
6Linda Skov ChristensenMiss. Flash-Back654
7Nathasja Taylor SkovMuddi655
8Merete G. JohannesenCh. Prpsi656
9Maria B. JensenUno-X657
10Elisabeth ChristiansenGolden Delicious60
11Erhardt SørensenKrudtuglen60
12Maria BankeTroubadour60
13Christina ChristiansenLittle Devil60
14Maria BankeMaximum Surprise60
14Maiken JensenFreja608
14Trine PedersenBambi608
17Linda Skov ChristensenMr. Black Jack6010
18Elisabeth ChristiansenFlying Melody60
18Rasmus BjernerBjarne Riis6011
20Maria B. JensenKaiinka6012
20Nathasja Taylor SkovJolly Jumper6012
22Tine HygomTarzan5514
23Birgit BankeTumling Junior55
23Michaela Taylor SkovLolli Pop5515
25Lena KinglySamba5516
26Helene T. AndersenMikki5517
26Rasmus BjernerNinka5517
28Christina ChristiansenApple Jack50
28Linda Skov ChristensenNinus5018
30Jørgen LarsenAnderledes Alfred5019
31Lena RahbækSofus50
31Anders BjernerMette Riis5020
31Linda Skov ChristensenMr. Already Good5020
31Maiken JensenWonders Pride5020
31Rikke VilsDisco5020
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKaninKlaret læ.JM nr.Cert.Point
1Maria B. JensenGt. Ch. Yabo2801
2Erhardt SørensenKrudtuglen150
3Tine HygomTarzan1502
4Linda Skov ChristensenNinus1503
5Nathasja Taylor SkovMuddi1404
6Elisabeth ChristiansenFebruar Hunter140
7Elisabeth ChristiansenGolden Delicious140
8Helene T. AndersenMikki1405
9Gurli RasmussenVildbassen120
10Linda Skov ChristensenSoda120
11Didde JepsenFanta1207
12Christina ChristiansenApple Jack100
12Didde JepsenNudde1008
14Nathasja Taylor SkovJolly Jumper1009
15Maria BankeMaximum Surprise100
15Maria B. JensenUno-X10010
17Birgit BankeKrumme80
18Didde JepsenBudde8011
18Didde JepsenElvis8011
18Lena KinglySamba8011
21Rikke VilsDisco8014
21Trine PedersenBonanza8014
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Veteran let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Rasmus BjernerKarla126
2Charlotte ChristiansenAlleråds Håb Nini81.06
Antal deltagere: 2.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen - kun tiden fra sidste gennemløb tæller.
Til toppen

Veteran middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Charlotte ChristiansenNimse122
2Rasmus BjernerKarla214
3Trine PedersenGuffe31.08
4Rasmus BjernerNinka31.04
5Nathasja Taylor SkovB immer943
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: C3 - 1 gennemløb - de 3 bedste går videre til ren finale.
Til toppen

Veteran middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Charlotte ChristiansenNimse11.56
2Rasmus BjernerNinka23.20
3Nathasja Taylor SkovBimmer152.57
4Charlotte ChristiansenAlleråds Håb Nini123.15
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb, fejl lægges sammen og tid lægges sammen.
Til toppen

Veteran svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Jørgen LarsenKay Werner31.22
2Charlotte ChristiansenNimse741
Antal deltagere: 2.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D2 - 2 gennemløb - kun tiden fra 2. gennemløb tæller.
Til toppen

Veteran svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Jørgen LarsenKay Werner74.31
2Charlotte ChristiansenNimse91.49
Antal deltagere: 2.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: D1 - 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen.
Til toppen

Holdduel

Plac.FørerKaninPindPoint
1Aase BjernerHr. Mand
1Belinda AndersenThunder
1Gitte KinglyNellie
1Nathasja Taylor SkovJolly Jumper
2Birgit BankeHudibras
2Maria B. JensenUno-X
2Rasmus BjernerKarla
3Christian SøndergaardKandis
3Christina ChristiansenLittle Devil
3Linda Skov ChristensenNinus
3Michaela Taylor SkovLolli Pop
4Gitte KinglyCarrot
4Maria BankeTyson
4Merete G. JohannesenMathilde
4Rasmus BjernerHr. Mands fru Ditte af Bygholm
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: Der var i alt 13 hold, hvor af der kun var et hold med 3 deltagere.
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner