Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MARTSSTÆVNE  PÅ  LERHØJ  SØNDAG  DEN  10.  MARTS  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær lige åbenElite lige
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-03-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens O'mally00:30,2800:28,3200:58,6012
2Liza LassenElmelys Maximum Whoops00:56,1600:33,1901:29,3511
3Liza LassenElmelys Dies Veneris00:48,3110:18,8811:07,191
4Liza LassenElmely Oceans Conqueror af Fio...10:43,7500:19,5111:03,261
5Rikke RennebergHønsehusets Casino Royale10:44,4600:23,6611:08,121
6Fie Caroline Haugstrup Od...Vi.P's Mr. Bøllebob10:28,7200:24,3810:53,101
7Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake10:28,5900:28,3810:56,97
8Liza LassenElmelys Supreme Whoops11:04,6500:33,0311:37,68
9Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue Cheat10:18,2200:43,5611:01,78
10Marianne Visby LaursenHønsehusets Dr. No20:55,4400:19,6921:15,13
11Liza LassenElmelys Quality Whoops10:50,1310:20,9421:11,07
12Liza LassenElmelys Giant Whoops21:15,0400:25,7521:40,79
13Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset30:26,5000:11,2530:37,75
14Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Candyfloss30:37,4400:24,7531:02,19
15Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy30:24,7500:25,1030:49,85
16Liza LassenElmelys Grand Whoops10:57,3120:29,0631:26,37
17Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus10:44,1220:31,5931:15,71
18Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel20:56,4711:09,5332:06,00
19Cilia Bisgaard EbbesenGaunbys Pretty Little Lie (Lia...30:35,9320:28,1551:04,08
20Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Hr. Blå10:43,62Trukket
21Christine VangVangs Nunnu40:58,56
22Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst41:04,47
23Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky3+11:42,53
24Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip1+1+32:36,41
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's ChrysoprasTrukket
Uplac.Emma V. LaustsenLego DuploTrukket
Uplac.Emma V. LaustsenMølgaards Milky WayTrukket
Uplac.Emma V. LaustsenMøllerhusets FireBallTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 - 3 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-03-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevRainbow Dash00:43,7200:51,22013
2Lisette KongerslevLykkes Falcon0+11:16,4000:29,6911
3Marianne Visby LaursenJordbærgårdens Kawasaki10:39,9000:32,0711
4Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie10:40,4110:33,1921
5Christine VangGrif af Pecasus20:21,4710:30,003
6Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente30:45,2200:34,163
7Liza LassenElmelys Falke31:35,3800:41,533
8Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Apple Jack21:07,2110:46,823
9Liza LassenElmelys Freaky Friday21:36,9011:18,623
10Lisette KongerslevFriscos Bärdröm30:48,7510:42,374
11Sidsel BislevMøllegårdens Buller31:06,1510:45,914
12Liza LassenElmelys Hitachi21:41,0720:51,574
13Liza LassenElmely Fire In The Purple Rain...20:53,0930:35,185
14Liza LassenElmelys Pentago21:13,7330:36,695
15Liza LassenElmelys Jason31:41,4420:45,065
16Liza LassenElmelys Only One (Brune)41:09,41
17Marianne Visby LaursenVisbys Elliniko Psomi60:58,19
18Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm5+12:01,32
19Marianne Visby LaursenLevades Northern Light2+42:45,22
20Marianne Visby LaursenMikayas Faleraki70:59,10
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenSnöflingans Blue DragonTrukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Rikke Renneberg
Bedømmelsesmetode: C2 - 3 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2013-03-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevLykkes Secret Soul00:37,9900:24,47013
2Fie Caroline Haugstrup Od...Magics Blå Mandag00:31,0000:45,38012
3Rikke RennebergSilverados Kalyke11:18,6900:37,9511
4Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum)00:43,2810:42,4711
5Christine VangGrif af Pecasus (M)10:26,9010:19,402
6Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae10:58,8110:46,072
7Lisette KongerslevRainbow Dash20:29,2410:23,383
8Liza LassenElmelys Special Reunion20:26,8810:27,453
9Lisette KongerslevLykkes Falcon30:59,7500:36,103
10Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente (M)10:32,5420:37,973
11Christine VangShia's Blue River af Pecasus10:44,7220:39,153
12Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Charlie2+11:44,1600:51,183
13Lisette KongerslevFriscos Bärdröm (M)10:37,7121:11,823
14Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice30:41,8710:44,104
15Fie Caroline Haugstrup Od...Lyngholm's Sakito3+11:07,84
16Liza LassenElmelys Pentago51:16,68
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Pedersen
Sekretær: Marianne Visby Laursen
Bedømmelsesmetode: C2 - 3 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-03-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth00:19,5900:16,53014
2Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail00:24,1900:28,5903
3Charlotte PedersenLykkes Lady Laura10:19,1900:14,881
4Charlotte PedersenMagic's GCh. Be my Josephine00:25,8510:18,971
5Charlotte PedersenLykkes Zippo10:18,7600:23,561
6Lisette KongerslevLykkes Björn Borg00:41,3610:33,441
7Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani20:19,9700:16,102
8Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...00:57,8730:54,913
9Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper31:02,9711:05,004
10Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui30:38,1220:58,755
11Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca30:25,7830:27,976
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Rikke Renneberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-03-10 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Stine Goya01:12,5610:28,25114
2Charlotte PedersenLykkes Lady Laura11:13,7800:37,901
3Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani01:20,1310:39,351
4Charlotte PedersenLykkes Zippo11:00,7800:40,181
5Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth11:19,1510:44,012
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca21:09,1001:01,282
7Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui11:34,6711:35,812
8Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...21:52,0911:41,733
9Charlotte PedersenMagic's GCh. Be my Josephine51:02,9010:37,336
10Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail40:44,6230:24,347
11Lisette KongerslevLykkes Björn Borg3+11:50,1631:01,597
12Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper6+12:14,574+11:58,9812
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen
Sekretær: Rikke Renneberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.