Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  VED  VILD  MED  DYR  DEN  16.  -  17.  MARTS  2013

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet lige
Middelsvær krogetSvær lige
Elite ligeElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2013-03-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karina KristensenOceans Inside Out af Bella00:40,6200:20,4401:01,06
2Malene LeerhøjHønsehusets Skyfall00:36,2800:23,8401:00,12
3Camilla á ArgjumOceans Barracuda af Stampegård...01:13,8200:47,4702:01,29
4Louise ParsbergOceans Manatee af Stampegården0+11:40,3200:52,5912:32,91
5Rikke RennebergVisbys Blessington C.11:11,4701:01,1212:12,59
6Nadja Lykke Frederiksen M...Vilsmøllegaarden´s Felix20:54,5600:44,6621:39,22
7Malene LeerhøjOceans Going To A GoGo af Bella21:00,0610:28,1631:28,22
8Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...31:54,7811:06,5643:01,34
Uplac.Nadja Lykke Frederiksen M...SnowyDisk.
Uplac.Ditte Winther JensenDon`t Worry Be HappyTrukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2013-03-16 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...00:18,3200:17,12012
2Janni LarsenNødkærlunds Lumia00:22,1500:18,32011
3Maria BankeFionas So Damn Pretty00:28,5700:21,47011
4Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right00:33,8500:24,07011
5Louise ParsbergSheiks Base2stay00:24,0000:24,90011
6Cilia Bisgaard EbbesenGaunbys Pretty Little Lie (Lia...00:44,0800:27,31011
7Nadja Lykke Frederiksen M...Stald MR´s Lilja00:26,0300:29,31011
8Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl00:53,2500:32,63011
9Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry00:55,3200:37,72011
10Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora00:50,9400:39,79011
11Janni LarsenNødkærlunds Optimus00:28,0600:43,37011
12Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Crystal Lake00:36,3800:57,93011
13Susanna Mørck KristensenEnok01:12,0301:15,91011
14Sarah OmmenHønsehuset's Chap11:18,7500:30,751
15Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enterta...00:25,5020:13,002
16Sif Snedker ChristensenElmelys Freja20:37,1900:29,432
17Charlotte EllebyDolly10:38,4710:44,402
18Rasmus BjernerByte af Flora00:54,7820:52,382
19Marie FloutrupLyngs Ezonis Peribonka10:54,3711:05,842
20Camilla JensenFionas Charmin Memory21:36,3201:22,752
21Karina VilsbøllKaninbandens Picasso30:24,0300:18,663
22Camilla Mørck ThuesenVi.P's Malakit30:45,2800:18,873
23Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas10:55,5620:33,253
24Nadja Lykke Frederiksen M...Stald Winther Golden Bunny30:41,5600:34,813
25Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee2+11:24,0000:40,003
26Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Blomst21:25,8110:54,973
27Marie FloutrupYoggi10:54,4720:56,943
28Malene LeerhøjHønsehusets Skyfall0+11:14,0721:12,783
29Sarah OmmenNødkærlunds Eunomia1+12:09,4411:54,443
30Edita RimkuteStrandvejs East Revolution10:36,1230:21,944
31Cilia Bisgaard EbbesenNinkamus' Timothy30:40,8110:25,784
32Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky31:12,6610:44,624
33Ditte Winther JensenTeam Winther`s Double Trouble20:28,1320:55,474
34Camilla JensenLisáthos Azurit40:40,6201:03,624
35Sarah OmmenNødkærlunds Yangze21:02,2821:28,814
36Ditte Winther JensenFyldbinggårds Golden50:32,6300:22,225
37Charlotte EllebyNeska Txikia31:29,0020:31,905
38Janni LarsenMr. Logan30:38,3820:38,285
39Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit40:44,3810:40,155
40Susanna Mørck KristensenPurple Rain af Pecasus50:37,8430:43,158
41Louise HansenStrandvejs Tin Tin50:54,4430:47,318
42Lene GadkjærMalega´s AP Want To Be4+22:24,0621:33,878
43Camilla Mørck ThuesenChrystal Ball af Pecasus70:43,0720:41,659
44Camilla JensenStampegårdens Blue Perfection40:57,554+11:58,789
45Janni LarsenTheodor81:20,8520:28,8810
46Aase BjernerBygholms Hr.Luf Shopper Boy61:37,2241:27,3210
47Nadja Lykke Frederiksen M...Coffie60:49,9650:34,2811
Uplac.Marlene BruhnPrimadonna's PrimaDole af Jord...11:28,59Trukket
Uplac.Ditte Winther JensenCharlie30:21,15Disk.
Uplac.Susanna Mørck KristensenLykkes EvitaDisk.
Uplac.Charlotte EllebySpringerTrukket
Uplac.Karina VilsbøllBølle BobTrukket
Uplac.Lene GadkjærHønsehuset´s DakovoTrukket
Uplac.Louise HansenStrandvejs ToffifeeTrukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenSofiagårdens Lacus VerisTrukket
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-03-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)01:07,3400:34,15013
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey00:59,9700:43,35012
3Sandra BardevigSilverados Circurious10:57,0000:23,8711
4Malene LeerhøjLykkes Maid Manson10:29,7200:23,9711
5Lisette KongerslevLykkes Falcon11:08,2200:26,6611
6Malene LeerhøjFantig Carpe Diem af Bella10:33,1300:29,6611
7Maria BankeLykkes Bernadotte10:33,1010:19,5921
8Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00720:57,5600:20,192
9Karina VilsbøllSommerly's Nexus Butterflye10:41,1910:28,692
10Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae21:09,5901:03,592
11Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life20:41,9110:16,443
12Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy20:51,4110:34,003
13Rikke RennebergSilverados Kalyke31:16,1900:51,713
14Marlene BruhnJordbærgårdens Strawberry Daiq...30:48,2210:28,124
15Maria BankeFionas Deadly Deluxe31:05,3110:52,224
16Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlantic20:53,0420:54,004
17Louise ParsbergBellas Heaven Can Wait af Leva...31:02,5611:10,344
18Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella40:36,8110:23,625
19Rikke VintherStald Twisters Stracciatella61:59,7800:33,226
20Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still41:24,9120:41,076
21Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella31:16,0730:43,326
22Louise ParsbergFantig Semper Fidelis af Bella51:12,2520:47,847
23Janni LarsenNødkærlunds Eros51:31,9621:00,077
24Lene GadkjærMalega´s Sagittarius50:55,1630:31,228
25Sarah OmmenStald Blues Herman Zobel d. I.5+22:25,3121:32,319
26Rikke VintherMikaya's Say I Do3+12:13,574+12:01,949
27Lisa HeinFlora Lavandin51:45,0651:59,7810
Uplac.Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu41:24,16Trukket
Uplac.Lisette KongerslevFriscos Bärdröm51:16,53Trukket
Uplac.Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo DoradoTrukket
Uplac.Lisette KongerslevRainbow DashTrukket
Uplac.Louise ParsbergStald Parsbergs Koh Tao af Høn...Trukket
Uplac.Marlene BruhnPrimadonnas Primus af Jordbærg...Trukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-03-16 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Malene LeerhøjLykkes Maid Manson00:38,5700:16,38013
2Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...10:27,6500:16,2811
3Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka11:29,0400:34,8111
4Lisa HeinLilje11:10,7211:08,622
5Sandra BardevigLykkes Catwoman10:44,1320:22,633
6Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00720:38,4010:26,193
7Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlantic20:42,8710:31,063
8Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay20:40,5920:29,594
9Maria BankeDelaware af Pecasus21:07,7820:48,504
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey20:38,1220:53,384
11Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy30:26,19
12Susanna Mørck KristensenFast & Furious Nissan Skyline...30:43,19
13Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life30:46,09
14Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo31:01,16
15Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:05,75
16Lisette KongerslevLykkes Falcon3+11:08,50
17Lisette KongerslevFriscos Bärdröm50:54,81
18Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu61:10,82
19Karina KristensenHønsehusets CaJus Come Back4+32:31,22
20Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami81:09,78
21Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel81:55,62
Uplac.Cathrine ElkjærLykkes SpidermanTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...Trukket
Uplac.Karina VilsbøllSommerly's Nexus ButterflyeTrukket
Uplac.Lisa HeinFlora LavandinTrukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenTaro af PecasusTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-03-16 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Lady Laura10:52,5310:20,22214
2Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...21:00,5900:35,0321
3Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth00:32,6620:40,062
4Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean21:03,5600:54,222
5Charlotte PedersenLykkes Zippo10:49,5920:19,943
6Maria GadkjærMalega´s Scorpio21:17,3410:29,443
7Lisette KongerslevLykkes Björn Borg20:48,7510:30,663
8Charlotte PedersenLykkes Stine Goya20:49,3810:31,503
9Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya31:13,2200:35,123
10Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui21:45,0810:39,843
11Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...31:29,0000:43,253
12Maria BankeGaunbys Dika Titou10:48,3020:50,003
13Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...21:46,8411:35,383
14Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...11:26,7221:40,653
15Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail30:37,6310:29,194
16Charlotte PedersenLykkes GCh Karl Kani40:44,3400:34,224
17Karina KristensenLykkes Fancy Faith31:02,0710:34,684
18Louise ParsbergBellas Cool Flower31:21,1610:52,694
19Camilla Mørck ThuesenSamson af Pecasus41:50,0701:28,764
20Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis30:42,9420:31,695
21Camilla á ArgjumLevades American Samoa41:01,4010:33,565
22Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone21:01,6330:38,225
23Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside31:28,0930:56,346
24Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...31:37,2541:50,827
25Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun50:55,6730:57,038
26Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes60:52,17
27Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa61:12,19
28Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock5+11:35,28
29Karina KristensenBellas Charlie Chaplin61:46,03
30Janni LarsenSpringers Flint af Bella5+12:04,03
31Aase BjernerLeeds All-in-One71:39,84
32Marlene BruhnHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...6+11:59,94
33Sif Snedker ChristensenHr. Musse91:04,94
34Edita RimkuteMalega´s Libra91:16,35
35Louise HansenTumle7+1+12:04,34
36Louise TovgaardCobra af Pecasus9+22:25,06
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKuTrukket
Uplac.Betina MillerStampegården's NikeTrukket
Uplac.Camilla Mørck ThuesenCopperhead af PecasusTrukket
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's PaxTrukket
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Diasay MeccaTrukket
Uplac.Maria BankeFionas Chelsea CreekTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s GeminiTrukket
Uplac.Marlene BruhnHønsehusets Cape Kamenjak BeachTrukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenCh. SilverTrukket
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Karen Frederiksen
Sekretær: Malene Leerhøj og Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges, sidste tid tæller - 0 - 5 fejl går i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-03-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone21:19,4700:53,10214
2Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...21:38,8501:19,7521
3Charlotte PedersenLykkes Lady Laura21:45,5010:35,933
4Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui21:26,8110:57,413
5Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean21:41,8711:15,253
6Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...32:04,4001:17,223
7Karina KristensenLykkes Fancy Faith31:38,1510:39,474
8Maria BankeGaunbys Dika Titou31:49,0910:46,434
9Charlotte PedersenLykkes GCh Karl Kani41:53,5910:30,065
10Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail2+11:51,9020:52,035
11Camilla á ArgjumLevades American Samoa31:30,5920:56,625
12Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis40:57,6220:29,876
13Charlotte PedersenLykkes Stine Goya41:44,2820:39,636
14Lisette KongerslevLykkes Björn Borg3+11:29,5020:41,726
15Maria GadkjærMalega´s Scorpio21:35,6550:27,007
16Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya6+11:51,6610:56,888
17Janni LarsenSpringers Flint af Bella62:27,9421:09,168
18Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth51:41,5740:38,699
19Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii71:27,8420:55,039
20Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside61:45,0331:32,829
21Charlotte PedersenLykkes Zippo5+11:37,5040:33,8510
22Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...5+11:48,8840:51,5910
23Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun51:33,2251:13,2510
24Lene GadkjærSommerly´s Fiolito9+1+33:06,7572:00,3420
Uplac.Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...72:08,91Trukket
Uplac.Lisa HeinLiljeTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Aspirant: Rikke Vinther
Sekretær: Louise Parsberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.