Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM  2013  I  EBBERUP  DEN  29.  -  30.  MARTS  2013

Print
Tryk for at komme til:
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Gren AGren B
Gerhardts MindepokalSamlet vinder
Samlet veteran


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige
Dato: 2013-03-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Christine VangShia's Blue River af Pecasus00:32,2910:28,6311:00,9213
2Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...10:43,4500:30,5011:13,951
3Mette WindWinds Anakin Skywalker10:31,1210:34,8121:05,93
4Kirsten BjergLykkes State of Art10:43,9320:38,1931:22,12
5Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:31,562+11:09,6531:41,21
6Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake20:40,0611:04,4831:44,54
7Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey10:25,2530:24,1740:49,42
8Malene LeerhøjLykkes Maid Manson10:39,4330:30,1941:09,62
9Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo11:08,6431:12,9142:21,55
10Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus11:04,5331:40,7842:45,31
11Maria BankeDelaware af Pecasus20:35,2530:35,0851:10,33
12Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...30:43,2720:35,4251:18,69
13Nanna PetersenLykkes Camma Camille20:51,8930:52,0251:43,91
14Nanna ChristensenCAs Asterisk Bakit Baru31:16,6320:46,1352:02,76
15Katja P. HonnensAjtaks Morgan Sweet31:08,2930:40,6861:48,97
16Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice30:51,0930:58,2361:49,32
17Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life4+11:05,7310:47,8361:53,56
18Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus41:00,5720:57,9761:58,54
19Liza LassenElmelys Special Reunion11:30,7951:14,9862:45,77
20Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...40:23,9330:37,8571:01,78
21Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00740:53,0630:43,8471:36,90
22Lisette KongerslevLykkes Falcon3+11:13,9740:43,7381:57,70
23Lisette KongerslevFriscos Bärdröm31:00,2851:03,3382:03,61
24Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlantic30:49,8951:17,7182:07,60
25Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima30:57,6651:19,8782:17,53
26Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum)41:33,1741:41,8483:15,01
27Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)60:59,3741:06,42102:05,79
28Sandra BardevigSilverados Circurious60:42,2950:33,09111:15,38
29Sandra BardevigLykkes Catwoman4+21:28,194+11:00,85112:29,04
30Bettina Milter BjergLaylocks Framed Roger Rabbit61:47,964+12:08,09113:56,05
31Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu51:09,3970:54,30122:03,69
32Mette Wraae GrellBellas Someone in the Dark af...61:53,835+12:01,72123:55,55
33Rikke VintherStald Twisters Stracciatella50:55,248+11:36,69142:31,93
Uplac.Kirsten BjergSommerly's Kilan10:45,16Disk.
Uplac.Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder10:54,34Trukket
Uplac.Lotte SvendsenHønsehusets C. Hidalgo Zamiro...Trukket
Uplac.Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Aeth...Trukket
Uplac.Thea Voigt-PedersenJordbærgården's Exotic PitangaTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn, Lene Gadkjær
Sekretær: Louise Lund og Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2013-03-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:42,8210:52,8911:35,7113
2Mette WindWinds Anakin Skywalker10:48,0000:59,8911:47,891
3Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake10:50,5910:40,5421:31,13
4Louise ParsbergBellas Cool Flower10:46,8310:49,5121:36,34
5Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...10:49,8311:10,1621:59,99
6Maria BankeFionas Chelsea Creek21:16,5401:39,1822:55,72
7Louise LundMilleniums Spicy Scoop20:32,8010:42,8931:15,69
8Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes31:05,0801:09,2532:14,33
9Liza LassenElmelys Wild Wulcano31:05,940+11:57,1343:03,07
10Marlene BruhnJordbærgårdens Exotic Cas21:12,721+11:58,2443:10,96
11Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey11:04,4041:09,6752:14,07
12Aase BjernerLeeds All-in-One20:49,832+11:48,1852:38,01
13Cilia Bisgaard EbbesenFionas Rockers By Choice41:29,4911:20,2352:49,72
14Kirsten BjergSommerly's Kilan21:30,5031:32,3953:02,89
15Kirsten BjergLykkes State of Art31:45,7721:41,7153:27,48
16Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star21:53,122+12:08,1354:01,25
17Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly31:11,3531:09,7762:21,12
18Liza LassenElmelys Wild Wish41:12,5021:12,3762:24,87
19Christine VangShia's Blue River af Pecasus31:00,7331:57,1762:57,90
20Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock31:16,9631:45,8363:02,79
21Katja P. HonnensAjtaks Morgan Sweet4+11:21,2721:14,8372:36,10
22Liza LassenElmelys Special Reunion21:10,7051:50,2573:00,95
23Nanna ChristensenCAs Asterisk Bakit Baru31:34,7251:44,6783:19,39
24Marlene BruhnHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...41:47,5041:51,0683:38,56
25Rikke VintherStampe51:22,933+22:29,33103:52,26
26Nanna PetersenLykkes Camma Camille61:11,2851:51,59113:02,87
27Lotte SvendsenStrandvejs Hoptimist (Pyt)6+11:45,7741:50,43113:36,20
28Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum)41:32,555+22:17,35113:49,90
29Mette Wraae GrellSensei af Pecasus4+22:24,336+42:46,64165:10,97
30Rasmus BjernerBygholms Lotus Excel71:56,299+42:48,80204:45,09
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax1+32:39,60Disk. på tid
Uplac.Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos21:04,20Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s Gemini5+22:15,22Trukket
Uplac.Maria BankeDelaware af PecasusTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...Trukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenCh. SilverTrukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig, Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-03-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui00:32,4200:21,8500:54,2714
2Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya00:53,8100:23,9901:17,8013
3Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside01:08,6300:29,7801:38,4113
4Charlotte PedersenLykkes Lady Laura10:28,4700:17,9110:46,38
5Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...10:41,1000:20,9911:02,09
6Charlotte PedersenLykkes Zippo00:39,8710:23,2911:03,16
7Lisette KongerslevLykkes Björn Borg00:48,1210:19,1311:07,25
8Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean10:52,6800:35,6511:28,33
9Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone1+10:21,9000:17,7520:39,65
10Louise LundBellas We Are The World af Lev...10:28,4710:16,8420:45,31
11Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun00:26,2120:19,9520:46,16
12Louise LundAjtak's Pirulo20:26,3000:26,5920:52,89
13Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani20:41,0200:18,5920:59,61
14Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail20:44,1000:23,5421:07,64
15Aase BjernerLeeds All-in-One20:55,8100:17,4021:13,21
16Maria GadkjærMalega´s Scorpio11:03,0010:17,7321:20,73
17Katja P. HonnensAjtaks Ch. Hassel10:56,5510:56,3621:52,91
18Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...21:12,2600:53,6322:05,89
19Charlotte PedersenLykkes Stine Goya10:32,3120:26,6930:59,00
20Maria BankeGaunbys Dika Titou10:42,2320:23,8931:06,12
21Louise ParsbergBellas Cool Flower20:39,9110:27,4731:07,38
22Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth30:45,5000:22,6231:08,12
23Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey20:49,1710:21,7831:10,95
24Karina KristensenLykkes Fancy Faith2+10:45,2400:28,5131:13,75
25Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...11:21,4021:23,5732:44,97
26Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca21:05,3620:28,4141:33,77
27Mette WindWinds GCh. Mizar Montani31:02,0310:41,6141:43,64
28Camilla á ArgjumLevades American Samoa30:58,7920:32,1451:30,93
29Katja P. HonnensAjtaks Take A Chance On Me31:07,8120:48,2551:56,06
30Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii31:19,1921:04,3352:23,52
31Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...31:42,9721:17,6953:00,66
32Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos5+11:37,2300:51,9462:29,17
33Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star2+12:06,2731:35,1963:41,46
34Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee30:46,7540:43,2271:29,97
35Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly60:39,7620:20,7081:00,46
36Sif Snedker ChristensenHr. Musse50:33,8730:32,7781:06,64
37Katja P. HonnensAjtaks Slipping Through My Fin...30:49,1150:51,6981:40,80
38Maria GadkjærMalega´s Gemini51:54,9831:19,9883:14,96
39Louise LundGaunbys Ch. Multi Medie61:10,7430:44,9591:55,69
40Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly70:54,695+11:10,89132:05,58
41Rikke VintherStampe6+1+32:36,9231:05,09133:42,01
42Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax3+32:37,212+1+42:58,07135:35,28
43Louise TovgaardCobra af Pecasus7+1+22:23,517+1+32:31,60214:55,11
Uplac.Louise LundMilleniums Spicy Scoop3+11:24,33Trukket
Uplac.Janni LarsenSpringers Flint af Bella5+22:20,81Disk.
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKuTrukket
Uplac.Maria BankeFionas Chelsea CreekTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...Trukket
Uplac.Sif Snedker ChristensenS. Twisters Little Golden Stra...Trukket
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Kirsten Bjerg
Sekretær: Lotte Svendsen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-03-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Louise LundBellas We Are The World af Lev...00:43,6900:37,6501:21,3414
2Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone00:57,2700:32,2701:29,5413
3Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun00:50,8400:46,7801:37,6213
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...01:38,5001:06,8202:45,323
5Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...10:54,7000:34,3311:29,03
6Charlotte PedersenLykkes Lady Laura11:24,0700:31,5511:55,62
7Camilla á ArgjumLevades American Samoa10:55,7110:50,1121:45,82
8Charlotte PedersenLykkes Zippo11:19,7110:26,6121:46,32
9Mette WindWinds GCh. Mizar Montani21:21,8900:42,8322:04,72
10Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth21:27,6600:43,7322:11,39
11Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean21:15,6500:59,5322:15,18
12Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee1+11:04,0510:36,8731:40,92
13Sif Snedker ChristensenHr. Musse20:57,1810:45,6731:42,85
14Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui11:00,1320:47,4631:47,59
15Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani21:24,7710:32,0331:56,80
16Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya31:23,1400:39,1932:02,33
17Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...21:40,8611:10,7632:51,62
18Maria BankeGaunbys Dika Titou40:43,2800:38,6741:21,95
19Charlotte PedersenLykkes Stine Goya30:56,4710:34,6941:31,16
20Lisette KongerslevLykkes Björn Borg31:30,5910:35,5942:06,18
21Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...41:22,0900:48,6842:10,77
22Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail31:24,4710:52,4742:16,94
23Katja P. HonnensAjtaks Slipping Through My Fin...01:13,7141:05,0742:18,78
24Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca41:44,4400:52,2942:36,73
25Maria GadkjærMalega´s Scorpio32:09,5010:59,4043:08,90
26Louise LundAjtak's Pirulo50:52,1910:48,3761:40,56
27Katja P. HonnensAjtaks Ch. Hassel41:25,2321:02,6462:27,87
28Janni LarsenSpringers Flint af Bella42:12,0321:07,2863:19,31
29Katja P. HonnensAjtaks Take A Chance On Me31:21,8641:03,0072:24,86
30Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside5+12:02,2010:59,1273:01,32
31Louise LundGaunbys Ch. Multi Medie51:18,3930:43,9682:02,35
Uplac.Betina MillerAllégaardens SuDoKuTrukket
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Liza Lassen, Aase Bjerner
Sekretær: Trine Mødrup
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen.
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2013-03-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi00:15,4900:14,8500:30,34
2Mette WindWinds Quintin Quantico00:16,2600:15,9300:32,19
3Liza LassenElmelys Dark Diablo00:20,5900:18,5700:39,16
4Lotte SvendsenHindbærgårdens Look At Me? (Du...00:29,3500:21,8400:51,19
5Maria BankeGaunby´s Mighty Macijevski10:28,9100:23,5310:52,44
6Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...00:42,5310:39,0411:21,57
7Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro00:20,0420:21,5420:41,58
8Sif Snedker ChristensenBella NH10:33,8910:32,6321:06,52
9Lisa HeinFlora Gyldenris30:47,0300:42,4731:29,50
10Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje20:26,6720:32,7740:59,44
11Sandra BardevigOtto1+42:53,0011:42,5464:35,54
12Lene GadkjærSpeedy21:14,853+22:28,2973:43,14
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Helena Äikäs, Katja Poulsen Honnens
Sekretær: Louise Lund og Mia Berndorf Lyng
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2013-03-29 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...01:07,0900:45,6301:52,72
2Liza LassenElmelys Dark Diablo10:31,3100:29,9011:01,21
3Lotte SvendsenHindbærgårdens Look At Me? (Du...10:53,6400:30,4511:24,09
4Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi10:46,8100:44,6811:31,49
5Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje00:58,1420:56,6921:54,83
6Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro20:52,2710:38,3631:30,63
7Sif Snedker ChristensenBella NH21:21,5310:46,4432:07,97
8Lene GadkjærSpeedy31:06,2501:05,4732:11,72
9Lisa HeinFlora Gyldenris4+12:12,1411:53,8664:06,00
Uplac.Maria BankeGaunby´s Mighty Macijevski5+12:05,23Trukket
Uplac.Lotte SvendsenKalle KaninTrukket
Uplac.Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneTrukket
Uplac.Sandra BardevigOttoTrukket
Antal deltagere: 13.  
Dommer: Marlene Bruhn, Lisette Kongerslev
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2013-03-30 00:00:00

Plac.FørerKanin5565707580859095Cert.Point
1Karina KristensenLykkes Fancy FaithOOOOOXOOXXX14
2Charlotte PedersenLykkes Zippo-XOOOOOXOXXX1
3Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail-O-OOOXXX1
4Charlotte PedersenLeed's Polly Power-XXOXOOOXOXXX
5Camilla á ArgjumStald Blue's Blue OceanOOOXOOXOXXX
6Nanna PetersenLykkes Camma CamilleOOOOXOXOXXX
7Charlotte PedersenLykkes Stine Goya-OXXOOXOXOXXX
8Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani-XOOXOXOXOXXX
9Charlotte PedersenLykkes Lady Laura-OOXOOXXX
10Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...OOOOXOXXX
11Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport InsideOXOOXOXOXXX
12Lisette KongerslevLykkes Björn BorgOXOOXXOXOXXX
13Mette WindWinds Zhawn MizaiOOOOXXX
14Mette WindWinds Anakin SkywalkerOXOOOXX Disk
15Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniOOXOOX
16Aase BjernerLeeds All-in-OneXOOXOOXXX
17Sandra BardevigLevades Ch. YellowstoneOOXOXOX
17Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa NuiOOXOXOXXX
17Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaOOXOXOXXX
20Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...XOXOXOXOXXX
21Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma KosmosOXOOXXOXXX
22Louise LundBellas We Are The World af Lev...XOOXO
23Heidi D. AlbrektsenFionas Dika StratusOXOXOX Disk.
23Maria BankeDelaware af PecasusOXOXOXXX
23Maria GadkjærMalega´s ScorpioOXOXOXXX
26Louise LundAjtak's PiruloOXXOXO
27Camilla á ArgjumLevades American SamoaOXOXXOXXX
28Louise LundMilleniums Spicy ScoopXOXOXXO
29Lene GadkjærSommerly´s FiolitoOOXXX
29Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOXXX
29Louise ParsbergBellas Cool FlowerOOXXX
32Janni LarsenSpringers Flint af BellaOXOXXX
32Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...OXOXXX
34Marlene BruhnHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...XOXOXXX
35Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOXXOXXX
35Nanna ChristensenBaloos Tivi TobeyOXXOXXX
37Sandra BardevigSommerly's Cool II SunXOXXOXXX
38Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOXXX
38Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusOXXX
40Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderXOXX Disk. På tid
40Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...XOXXX
42Sandra BardevigLykkes CatwomanXXOXXX
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller, Susanna Kristensen
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: 55 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-03-29 00:00:00

Plac.FørerKanin120140150160170180190200210Cert.Point
1Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani-O-O-XOOOO14
2Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniOXO-OOOOOXXX1
3Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa NuiOO-OOXOXOXOXXX1
4Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOOXOXOOXXX
5Christine VangShia's Blue River af PecasusOOOOOXXX
6Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaXXOOOOXXOXXX
7Charlotte PedersenLykkes Zippo-O-O-XXX
8Mette Wraae GrellDundines RobertoOOXXX
9Sif Snedker ChristensenCh. SilverOX TrukketTrukket
9Camilla á ArgjumLevades American SamoaOXXX
9Camilla á ArgjumStald Blue's Blue OceanOXXX
12Maria BankeDelaware af PecasusXOXXX
12Maria GadkjærMalegas ScorpioXOXXX
14Louise LundGaunbys Ch. Multi MedieXXOXXX
14Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...XXOXXX
14Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusXXOXXX
Uplac.Maria BankeFionas Chelsea CreekTrukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...XXX
Uplac.Louise LundBellas We Are The World af Lev...XXX
Uplac.Louise ParsbergBellas Cool FlowerXXX
Uplac.Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneXXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs, Lisa Hein
Sekretær: Helena Aikäs
Bedømmelsesmetode: 120 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninSamlet
1Charlotte PedersenLykkes Zippo8
2Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean13
2Charlotte PedersenLykkes Lady Laura13
4Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside14
5Charlotte PedersenLykkes Topsy Tail17
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui18
7Lisette KongerslevLykkes Björn Borg19
7Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya19
9Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani21
10Karina KristensenLykkes Fancy Faith25
10Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...25
12Charlotte PedersenLykkes Stine Goya26
12Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone26
14Aase BjernerLeeds All-in-One31
15Louise LundBellas We Are The World af Lev...32
16Louise LundAjtak's Pirulo38
17Maria GadkjærMalega´s Scorpio39
18Mette WindWinds GCh. Mizar Montani42
19Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun48
20Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...50
20Louise ParsbergBellas Cool Flower50
22Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos53
23Camilla á ArgjumLevades American Samoa55
24Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey58
25Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...60
26Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee72
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninSamlet
1Mette WindWinds GCh. Mizar Montani11
2Charlotte PedersenLykkes Zippo15
3Camilla á ArgjumLevades American Samoa16
3Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani16
3Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee16
6Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui17
7Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...19
8Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean20
9Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya22
10Maria GadkjærMalega´s Scorpio37
11Louise LundGaunbys Ch. Multi Medie45
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerSLSKELEKHOLASamlet
1Sandra Bardevig5+45+418
2Charlotte Pedersen5+4615
3Lisette Kongerslev6410
4Mette Wind1258
5Louise Lund66
5Karina Kristensen66
7Lisa Sinnerup Gress3+14
8Christine Vang33
9Trine Møldrup22
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninSamlet
1Charlotte PedersenLykkes Zippo23
2Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean33
3Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui35
4Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani37
5Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya41
6Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...44
7Mette WindWinds GCh. Mizar Montani53
8Camilla á ArgjumLevades American Samoa71
9Maria GadkjærMalega´s Scorpio76
10Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee88
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet veteran

Plac.FørerKaninSamlet
1Liza LassenElmelys Dark Diablo5
1Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi5
3Liza LassenElmely Queen Shakira Af Stald...7
3Lotte SvendsenHindbærgårdens Look At Me? (Du...7
5Charlotte PedersenSkärbos HEROES Hiro13
6Heidi D. AlbrektsenStald Twisters Lilje15
6Sif Snedker ChristensenBella NH15
8Lisa HeinFlora Gyldenris18
9Lene GadkjærSpeedy20
Antal deltagere: 9.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.