Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

KONGERSLEV  CUP  HOS  LISETTE  VED  FREDERICIA  DEN  26.  APRIL  2013

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige
Elite ligeLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2013-04-26 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløb 1Omløb 2PindPoint
1Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella (M)00:32,6200:16,3400:48,962 - 17:841 - 17:9013
2Cathrine ElkjærZentas Michigan00:32,4100:15,7500:48,162 - 18:401 - 35:8712
3Mette Wraae GrellWraae's Raiders Of The Lost...(M)00:53,8700:21,1901:15,0612
4Christine VangGrif af Pecasus (M)00:29,9400:22,5600:52,5012
5Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht (M)00:36,6500:22,9100:59,5612
6Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enter...(M)00:33,2800:27,8101:01,0912
7Camilla á ArgjumSheiks Manipulator (M)01:20,0700:30,1201:50,1912
8Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios (M)00:31,5900:33,3201:04,9112
9Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right (M)00:44,4400:33,8101:18,2512
10Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount (M)00:45,0300:37,5101:22,5412
11Mia HansenFunnys Solé Eldon (L)01:05,3400:44,6501:49,9922
12Marlene BruhnWinds Zhoot Minai (M)00:31,6510:14,3110:45,961
13Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang (M)10:30,4100:14,4010:44,811
14Karina VilsbøllSofiagårdens CirSun Vanessa...(M)10:34,9400:22,3410:57,281
15Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates (M)10:26,9100:22,3710:49,281
16Trine MøldrupCAs Arecurius Taranucnus (M)10:46,0000:26,4011:12,40
17Malene LeerhøjFantig Carpe Diem af Bella (M)10:19,3100:28,4410:47,75
18Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ (M)10:34,6600:31,2211:05,88
19Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus (M)00:50,2810:32,4411:22,72
20Mia HansenLancia Kappa (M)10:50,8700:39,1011:29,97
21Mia HansenCAs Sinus Honoris (M)10:41,9600:43,2511:25,21
22Christine VangHønsehusets Die Another Day (L)00:33,2210:50,6811:23,90
23Mette Wraae GrellSensei af Pecasus (M)00:51,3211:05,2511:56,57
24Mette Wraae GrellStald Dundines Roberto (M)10:16,9610:13,4320:30,39
25Mia HansenEnilec Baked Alaska (M)10:38,5010:18,9320:57,43
26Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(M)10:59,4710:21,0021:20,47
27Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaa...(M)10:45,5610:21,0921:06,65
28Mia HansenFunnys Obsessed With Me (L)10:43,0010:21,2621:04,26
29Trine MøldrupCAs De Quo Nymphaea Alba (M)10:35,1810:21,2820:56,46
30Malene LeerhøjSheiks Ego Boost (M)10:46,0710:28,3721:14,44
31Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni (M)10:34,0010:29,2521:03,25
32Christine VangLykkes Lady Sophia (L)10:36,9320:23,6331:00,56
33Nanna ChristensenJustis Maggie Magica (M)10:34,7830:39,2241:14,00
34Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a M...(L)20:23,91
35Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tale...(M)20:26,03
36Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-Spero20:36,40
37Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Apadeva (M)20:38,25
38Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anem...(L)20:38,75
39Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalg...(L)20:40,19
40Nanna ChristensenWinds Nioryu (M)20:43,40
41Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen (L)20:46,57
42Mette Wraae GrellSalix Polaris (L)20:47,79
43Rikke RennebergHønsehusets Casino Royale (L)20:48,22
44Marlene BruhnJordbærgården's Strawberry D...(M)20:50,16
45Edita RimkutePearcy (M)20:53,84
46Camilla Kirk JensenFunnys Solé Prilla (L)20:55,47
47Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalga...(M)21:05,37
48Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams (M)21:19,43
49Mia HansenEnilec Macadamia (L)30:25,63
50Lene GadkjærMalega´s Sagittarius (M)30:27,06
51Mia HansenFunnys Trollius Europaeus (M)30:29,50
52Nadja Lykke Frederiksen M...Sofiagårdens Rubberball (M)30:34,22
53Charlotte Dollerup Christ...Dolls Zuera Liquria (M)30:37,18
54Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella (M)30:37,69
55Edita RimkuteStrandvejs William (M)30:56,22
56Christine VangVisbys Attymass C. (L)30:56,78
57Mia HansenFunnys Danonina (M)40:37,59
58Nadja Lykke Frederiksen M...Troldepus (M)40:41,60
59Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)40:42,94
60Charlotte Dollerup Christ...Dolls James Bond (L)41:03,88
61Mia HansenDolls Zuera Emilia-Romagna (L)41:06,40
62Mia HansenOpel Omega (M)41:08,44
63Mia HansenZargos Summer Crush Af Klund...(L)41:10,93
64Rikke RennebergVisbys Blessington C. (L)41:44,53
65Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Picasso (L)51:07,04
66Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado (M)51:20,72
67Anne-Mette FoghLego (L)51:51,94
68Nadja Lykke Frederiksen M...Stald MR´s Lilja (L)61:34,37
69Edita RimkuteStrandvejs East Revolution (L)61:44,69
Uplac.Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(L)Trukket
Uplac.Maria GadkjærLeed's Miss United (M)Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Obsessed With Music (L)Trukket
Uplac.Nadja Lykke Frederiksen M...Stald Winther Golden Bunny (L)Trukket
Antal deltagere: 73.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Heidi Albreksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl videre i finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-04-26 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...00:49,5000:39,5301:29,0313
2Cathrine ElkjærLykkes Spiderman10:15,7200:12,1810:27,901
3Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey00:48,7910:27,0711:15,861
4Lisette KongerslevFriscos Bärdröm10:42,1900:27,9711:10,161
5Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella20:51,8700:19,1921:11,06
6Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka20:55,4700:24,7821:20,25
7Christine VangShia's Blue River af Pecasus20:29,8800:30,8821:00,76
8Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay10:29,1210:33,0421:02,16
9Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae20:46,3500:35,2521:21,60
10Heidi D. AlbrektsenMagic's Fernando Pessoa Spirit...30:27,9600:17,3530:45,31
11Malene LeerhøjLykkes Maid Manson30:28,2700:19,8830:48,15
12Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo20:35,6010:21,4030:57,00
13Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life20:54,1610:24,4431:18,60
14Nanna ChristensenCAs Asterisk Bakit Baru20:50,3510:36,1631:26,51
15Karina VilsbøllSommerly's Nexus Butterflye20:57,6510:36,5331:34,18
16Rikke RennebergSilverados Kalyke20:52,1010:37,0431:29,14
17Lisette KongerslevRainbow Dash10:36,4421:20,7231:57,16
18Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus30:37,7210:21,4140:59,13
19Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Aeth...31:15,7210:32,8841:48,60
20Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus20:58,8120:39,4741:38,28
21Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang30:36,3710:40,2841:16,65
22Mette Wraae GrellBellas Someone in the Dark af...41:16,2100:58,4742:14,68
23Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami40:36,1310:22,3450:58,47
24Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin40:49,5210:23,3551:12,87
25Lisette KongerslevLykkes Falcon30:52,1220:25,3451:17,46
26Mia HansenDundines Zack30:43,7220:27,9351:11,65
27Nanna ChristensenClausens Twix30:42,0720:40,8151:22,88
28Frederikke ChristiansenHønsehuset's Prazo Wabanaki30:34,1030:20,2960:54,39
29Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...50:41,7810:35,9361:17,71
30Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming41:43,6221:18,6063:02,22
31Karina KristensenHønsehusets CaJus Come Back52:24,5021:01,3773:25,87
32Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless Nevada61:17,6820:51,1582:08,83
33Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Potawatomi60:30,1930:22,0090:52,19
34Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...50:54,5640:47,8091:42,36
35Nanna ChristensenTaharas Paint Me With Happiness70:49,1930:30,00101:19,19
36Trine MøldrupMaPos De La Manifik81:06,7220:42,44101:49,16
37Mette Wraae GrellKaninbyen's Diablo50:38,7260:29,15111:07,87
38Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor70:29,6670:28,56140:58,22
39Trine MøldrupCAs Imequa Niramvides101:01,6970:42,10171:43,79
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Imequa SivapantheaTrukket
Uplac.Lene GadkjærMikaya's MykonosTrukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy ShrimpsTrukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Edita Rimkute
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-04-26 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes Björn Borg10:41,1900:33,0011:14,1914
2Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca00:32,7521:12,7521:45,50
3Charlotte Dollerup Christ...Hønsehusets Trincel Beach20:57,6210:38,3431:35,96
4Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean21:16,1910:42,1931:58,38
5Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui20:46,5610:50,2831:36,84
6Marlene BruhnHønsehusets Diasay Pompeii40:39,5300:23,6941:03,22
7Maria GadkjærMalega´s Scorpio30:49,7210:53,2841:43,00
8Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...40:51,9410:17,5751:09,51
9Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo Pawnee51:31,2200:30,0952:01,31
10Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock30:40,9730:25,7561:06,72
11Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey40:56,3120:46,1861:42,49
12Karina KristensenLykkes Fancy Faith40:45,3830:37,7871:23,16
13Lene GadkjærSommerly´s Fiolito72:01,7210:45,6382:47,35
14Karina KristensenBellas Charlie Chaplin71:09,1030:30,82101:39,92
15Marlene BruhnHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...81:56,3731:01,38112:57,75
16Lene GadkjærHønsehuset's Prazo Apache92:08,3571:30,07163:38,42
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop21:16,62Trukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Malene Leerhøj
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-04-26 00:00:00

Plac.FørerKanin100120140160180190200Omhop 180Cert.Point
1Maria GadkjærMalega´s ScorpioOOOXOXOOXXXO14
2Mette Wraae GrellStald Dundines RobertoOOOXOXOOXXXXXO1
3Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af PecasusOOXOOOXXX
4Cathrine ElkjærLevades Terror TaylorO-OOXOXXX
5Christine VangShia's Blue River af PecasusXOOOOXOXXX
6Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...O-OXOXOXXX
7Karina KristensenLykkes Fancy FaithOOOXOXOXXX
8Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXO-XOXOXOXXX
9Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...OXOXXOXOXOXXX
10Camilla á ArgjumStald Blue's Blue OceanOOXOXOXXOXXX
11Heidi D. AlbrektsenHønsehusets Prazo PawneeOOOXOXXX
12Mette Wraae GrellAjtaks Dies SaturniXOXOOXOXXX
13Cathrine ElkjærLykkes SpidermanXO-XXOXOXXX
14Lisette KongerslevLykkes Björn BorgOXOXXOXOXXX
15Heidi D. AlbrektsenFionas Dika StratusXOXXOXXOXOXXX
16Cathrine ElkjærMikayas Sweet DreamsXXOXOXOxxTrukket
17Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...O-XOXXX
18Mette Wraae GrellKaninbyen's DiabloOOXOXXX
18Trine MøldrupMaPos De La ManifikOOXOXXX
20Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af DalgaardXOOXXOXXX
21Nanna ChristensenClausens TwixXXOOXXOXXX
22Maria GadkjærHønsehuset's Prazo ApacheOOxxTrukket
23Rikke RennebergJordbærgårdens SundaeXXOXOxxTrukket
24Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af DalgaardOXXOxxTrukket
25Karina KristensenBellas Charlie ChaplinOOXXX
26Mette Wraae GrellBellas Someone in the Dark af...XOOXXX
26Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anem...(L)XOOXXX
28Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa NuiOXOXXX
29Mette Wraae GrellWraae's Raiders Of The Lost ArkXOXOXXX
30Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessXOXXOXXX
31Rikke RennebergSilverados KalykeOXXX
32Charlotte DollerupHønsehusets Trincel BeachXOXXX
Uplac.Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayxTrukket
Uplac.Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo DoradoxTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.