Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FYNSMESTERSKABER  I  DE  LIGE  KLASSER  OG  LÆNGDEHOP  HOS  LAND  OG  FRITID  I  TOMMERUP  DEN  4.  MAJ  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-05-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...00.14.6700.11.77012
2Clara BraskBlancos Accaru Panneciere00.15.6300.12.85011
3Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa00.14.0600.14.11011
4Rikke RennebergHønsehusets Casino Royale00.23.4900.20.15011
5Sandra Bardevig (jockey)Fionas So Damn Pretty00.17.4700.23.60011
6Clara BraskCAs De Quo Datara Candida00.17.6700.26.49011
7Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl00.37.7600.55.43011
8Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu10.31.4700.12.901
9Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...10.28.7700.22.741
10Camilla JensenStampegårdens Blue Perfection10.25.8700.28.531
11Marie FloutrupYoggi10.45.9600.32.591
12Karen FrederiksenMilkas Zenna Safrina20.30.9300.31.072
13Camilla JensenLisáthos Azurit00.19.6930.31.013
14Heidi FrederiksenFika20.16.7410.31.543
15Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many1+11.13.5910.34.763
16Sandra BardevigFionas Santa Ana31.04.0901.00.473
17Clara SpangsegeMafandine30.44.3720.25.565
18Karen Frederiksen"Godsets" Rex30.39.9220.33.615
19Marie FloutrupLyngs Ezonis Peribonka40.27.4030.21.297
20Thea Voigt-PedersenJonas6+1+12.01.4211.11.269
Uplac.Rikke RennebergVisbys Blessington C.21.43.55Trukket
Uplac.Clara SpangsegePonyoTrukket
Uplac.Emma FrederiksenKandies Summered BetaTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Banke
Sekretær: Maria Banke
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-05-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs00.28.4900.10.22013
2Nicole AndersenThougaards Supri Aki00.16.0300.14.39012
3Camilla á ArgjumSheiks Manipulator00.33.9000.23.07012
4Maria BankeLykkes Bernadotte00.18.3910.14.3411
5Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard10.38.9700.18.6511
6Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht10.47.1500.23.361
7Maria BankeFionas Deadly Deluxe00.33.8510.26.971
8Maria BankeFionas Scirocco10.34.8710.27.762
9Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir0+11.40.7210.51.922
10Clara BraskMaxi-Mus30.20.8400.26.853
11Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales30.54.4800.29.373
12Nicole AndersenZentas Brooklyn NY20.44.3510.37.023
13Cathrine ElkjærZenta's Michigan20.30.8720.28.144
14Camilla JensenFionas Casablanca30.33.6510.47.124
15Cathrine ElkjærNivas Viva La Loca af Dalgaard40.49.3410.26.315
16Karen FrederiksenZentas Jolly Holiday40.28.9710.30.695
17Maria BankeFionas Cyllene41.31.7010.59.755
18Clara SpangsegeSofiagårdens CirSun Colias Cro...50.27.5310.25.246
19Nicole AndersenKandies Filipa Beta50.38.8310.34.466
20Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams50.40.2310.53.296
21Thea Voigt-PedersenFionas Let It Be80.48.7520.37.9710
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard20.54.67Trukket
Uplac.Camilla JensenBygholms KiiroTrukket
Uplac.Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic KakiTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-05-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei10.49.5000.55.81113
2Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder1+10.49.1000.13.042
3Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00720.48.0500.20.912
4Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life20.44.0900.30.032
5Maria BankeDelaware af Pecasus10.46.5510.45.592
6Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas10.53.4710.49.472
7Sandra BardevigSilverados Circurious20.34.6410.18.853
8Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount20.51.8310.27.343
9Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect20.29.1010.33.153
10Rikke RennebergSilverados Kalyke30.46.2010.19.224
11Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...40.33.7100.20.724
12Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami20.49.7120.24.654
13Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay30.33.3010.35.914
14Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...20.32.4020.36.624
15Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka2+11.37.4220.27.205
16Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae31.18.2720.38.375
17Lisette KongerslevFriscos Bärdröm31.42.3020.39.535
18Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy4+10.54.9910.12.976
19Thea Voigt-PedersenJordbærgården's Exotic Pitanga3+22.27.6310.51.736
20Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo3+21.33.381+11.37.207
Uplac.Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af BellaTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærLevades Terror TaylorTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-05-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes Björn Borg10.49.9600.25.34114
2Maria BankeGaunbys Dika Titou00.32.6710.26.961
3Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone10.44.1600.28.671
4Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean11.01.4300.47.571
5Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside12.03.0611.06.702
6Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...20.45.8310.25.913
7Cathrine ElkjærLykkes Spiderman2+11.19.3900.30.523
8Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa30.38.0110.31.964
9Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya40.47.4310.27.835
10Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui30.44.0030.16.486
11Clara SpangsegeSofiagårdens Pokerface62.08.7700.17.066
12Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...31.43.9731.15.336
13Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun71.10.4720.52.899
14Nicole AndersenBoltens All Star Purple Passion5+12.30.8732.10.499
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop82.25.89Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-05-04 00:00:00

Plac.FørerKanin120140150160170180190200Cert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa NuiOXO-OOOOO14
2Cathrine ElkjærLykkes SpidermanOOOOOXXX
3Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo CaddoOOOOXXX
4Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...XOXOXXOXXOXXX
5Cathrine ElkjærLevades Terror TaylorXXOXXOXOXXX
6Maria BankeDelaware af PecasusXOXOXXX
7Clara BraskMaxi-MusXXOXOXXX
7Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaXXOXOXXX
9Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXXOXXX
Uplac.Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayXTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af DalgaardXTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Björn BorgXXTrukket
Uplac.Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneXXTrukket
Uplac.Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...XXX
Uplac.Cathrine ElkjærMikayas Sweet DreamsXXX
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af DalgaardXXX
Uplac.Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...XXX
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: 120 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.