Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  7.  -  9.  JUNI  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Middelsvær krogetSvær lige
Svær krogetEliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-06-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior Af...00:25,9300:23,94012
2Tanja Skou PedersenCata's Dati Don Triego (Don)00:50,5900:32,66011
3Line HansenLilliens Akanomi Lexi Street00:29,6610:24,6211
4Tanja Skou PedersenUniKin's TiPa Saya Ibu Af Kild...00:23,8710:28,001
5Mia HansenZargos Summer Crush Af Klundtes10:36,2500:29,471
6Mia HansenEnilec Macadamia00:31,0010:31,671
7Rasmus BjernerFlora Anemone11:27,0601:33,681
8Karin RothNova00:17,7220:21,282
9Tanja Skou PedersenTahara's Paint Me With Love (L...10:34,6010:32,602
10Carola BaunSeñorita Fiiona30:19,0320:14,975
11Sanne RothFlora's Tokio60:42,8810:45,227
Uplac.Tanja Skou PedersenCA's Warna Hijau (Hijau)Trukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-06-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenUniKin's Just The Way You Are...00:47,1200:22,85013
2Mia HansenFunnys Solé Eldon00:58,0300:29,56012
3Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...10:25,1200:19,4011
4Mia HansenCAs Sinus Honoris00:53,5610:27,4111
5Karin RothDory10:39,6900:30,0011
6Lærke GylhamGress Magic Nairobi11:19,1900:31,2811
7Lærke GylhamMagics Epic Dilution10:49,3700:31,591
8Tanja Skou PedersenVinkelstaldens Darling10:41,2500:34,061
9Louise GotfredsenNødkærlunds Peito11:16,6300:53,371
10Camilla Kirk JensenWinds Zimina10:34,3100:56,871
11Camilla Kirk JensenFunnys Solé Prilla10:32,7510:24,962
12Mia HansenFunnys Danonina10:43,5610:29,222
13Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas20:53,3100:33,282
14Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen20:58,3500:49,342
15Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo Kimico (Kika...10:21,5320:16,533
16Louise GotfredsenCAs Warna Bayi Biru20:24,1010:22,933
17Lisa HeinFionas Deadly Dedication20:50,1210:23,473
18Tanja Skou PedersenRiots Cazador10:51,4420:39,563
19Lisa Sinnerup GressWinds Padmé Amidala10:50,6521:08,693
20Mia HansenDolls Zuera Emilia-Romagna41:04,6600:35,154
21Lisa HeinFlora Neotinea11:23,3530:39,344
22Louise GotfredsenWinds Giyan4+10:50,0700:22,725
23Line HansenHønsehusets The Goblin King41:13,9110:31,435
24Lisa HeinFlora Raps20:42,5040:37,066
25Mia HansenFunnys Trollius Europaeus50:31,7920:16,787
26Sofie Harrits NielsenStampegårdens Oscar41:12,9430:32,877
27Marianne F. NielsenPiraten Piratos af Internatet70:51,0630:35,4010
Uplac.Camilla Kirk JensenCAs Sinus LunicusTrukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Sanne Roth
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-06-07 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise GotfredsenCAs Warna Bayi Biru01:02,5000:41,00013
2Line HansenHønsehusets The Goblin King00:49,7201:01,10012
3Mia HansenFunnys Solé Eldon01:23,2201:11,47012
4Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam00:36,8710:25,6211
5Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin01:05,2210:26,6311
6Mia HansenCAs Sinus Honoris00:47,8510:40,9111
7Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-Spero01:31,8910:46,811
8Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas11:23,8101:18,311
9Mia HansenDundines Zack20:40,7200:24,752
10Mia HansenFunnys Danonina01:02,8420:46,812
11Camilla Kirk JensenJokers Malibue11:29,0611:19,472
12Lisa HeinRosa11:07,2811:35,032
13Lisa Sinnerup GressWinds Padmé Amidala10:42,4111:38,912
14Camilla Kirk JensenWinds Zimina21:31,3401:46,782
15Lisa HeinFionas Deadly Dedication11:00,1520:46,443
16Marianne F. NielsenLyngholms New Delhi21:31,7511:14,533
17Tanja Skou PedersenCata's Dati Don Triego (Don)21:24,8420:44,664
18Lærke GylhamMagics Epic Dilution11:11,4430:58,384
19Louise GotfredsenBella30:57,81
20Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima30:59,04
21Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo Kimico (Kika...30:59,50
22Mia HansenFunnys Trollius Europaeus30:59,79
23Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)31:01,25
24Tanja Skou PedersenRiots Cazador31:38,72
25Marianne F. NielsenPiraten Piratos af Internatet41:16,15
26Line HansenLilliens Akanomi Lexi Street61:29,88
27Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior Af...4+11:46,60
28Lærke GylhamGress Magic Nairobi5+12:12,47
Uplac.Louise GotfredsenNødkærlunds PeitoTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Christina Andersen
Sekretær: Sofie Harrits Nielsen
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-06-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)00:46,1920:44,2823
2Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin30:32,5300:17,663
3Signe SkelbækMagics ChriStoffer30:37,1000:27,883
4Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...31:26,0000:55,283
5Mia HansenDundines Zack30:39,4710:37,034
6Camilla Kirk JensenJokers Malibue21:31,6621:32,064
7Marianne F. NielsenLyngholms New Delhi2+10:45,1020:33,005
8Camilla Kirk JensenWinds Fuji21:00,0630:41,945
9Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam40:28,6220:24,066
10Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima50:42,9420:29,597
11Tanja Skou PedersenTigerdyret40:29,2240:19,918
Uplac.Louise GotfredsenBellaTrukket
Uplac.Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-SperoTrukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Line Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2013-06-09 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake00:51,0620:56,4123
2Signe SkelbækMagics ChriStoffer21:34,6501:13,692
3Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...51:19,0411:01,666
4Tanja Skou PedersenTigerdyret51:36,8811:12,436
5Signe SkelbækSilly Paranoia42:10,0022:01,476
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:24,22Disk. fejl bane
Uplac.Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...21:52,35Disk. fejl bane
Uplac.Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...Disk. fejl bane
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Lærke Gylham
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Eliminator
Dato: 2013-06-09 00:00:00

Plac.FørerKanin123Finale fejlFinale tid PindPoint
1Lærke GylhamNidus' Nardus Stricta af Somme...20101:22,78
2Tanja Skou PedersenCata's Dati Don Triego (Don)10010:23,15
3Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin10010:32,25
4Mia HansenDundines Zack01010:34,78
5Signe SkelbækMagics ChriStoffer01130:38,31
6Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...00130:39,88
7Mia HansenFunnys Solé Prilla00241:08,00
8Line HansenHønsehusets The Goblin King00241:56,06
9Marianne F. NielsenLyngholms New Delhi21250:51,56
10Lone ArildskovNardus' Neottia Nepalensis af...10251:13,72
11Mia HansenCAs Sinus Honoris00270:55,53
12Karin RothDory012Trukket
13Lærke GylhamFlora Narcissus (Noah)103
13Tanja Skou PedersenCA's Warna Hijau (Hijau)103
15Tanja Skou PedersenTahara's Paint Me With Love (L...224
16Sofie Harrits NielsenStampegårdens Oscar21Trukket
17Karin RothNova13
18Tanja Skou PedersenShamigo's Kikaloo Kimico (Kika...14
19Karin RothRiots Silvestre Zazu24
20Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen3
Uplac.Sanne RothFlora's TokioTrukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein, Rasmus Bjerner
Sekretær: Lisa S. Gress
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.