Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NORDVESTFYNS  KLUBMESTERSKAB  I  DE  LIGE  KLASSER  I  DYREKOLONIEN  I  ODENSE  DEN  22.  JUNI  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-06-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Lisa Sinnerup GressHønsehusets Quantum of Solace00:20,5900:17,3200 - 0:09,9712
2Mia HansenEnilec Macadamia00:17,1600:17,5600 - 0:12,4611
3Mia HansenZargos Summer Crush Af Klundtes00:23,3800:23,44011
4Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa00:19,9700:32,08011
5Maja LadovZentas Rockefeller Plaza NY00:36,3100:42,97011
6Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many00:36,0400:53,65011
7Emma FrederiksenKandies Summered Beta00:24,1901:29,88011
8Marie FloutrupYoggi00:19,0010:17,4111
9Nadja Lykke Frederiksen M...Stald MR´s Lilja10:20,7200:18,781
10Trine DrejerSommerly´s Cuba Lime & Lemon00:23,8110:19,981
11Line HansenHønsesehusets My Way (Kira)10:19,2800:23,161
12Liva JepsenÆblehavens Zorra00:29,0010:25,971
13Emma FrederiksenMilkas Zenna Safrina00:30,8510:33,541
14Trine DrejerPlyshusets Carlo10:25,0600:37,901
15Maja LadovHannibal10:51,3100:39,351
16Mia HansenSunsides Silent Power01:03,7511:06,941
17Lisa Wølk JohannsenKaninbandens Picasso10:28,8510:23,252
18Trine DrejerFunnys Obsessed With Me00:29,0620:39,432
19Nicole AndersenFika10:22,4410:41,532
20Line HansenLilliens Akanomi Tap Tap10:36,5310:59,782
21Lærke GylhamWinds Hakuro11:05,9111:32,092
22Nicole AndersenJordbærgårdens El Diablo10:38,4021:12,093
23Mia LadovNinus10:30,0430:15,164
24Mia LadovThougaards Poseidon10:36,4730:55,784
25Frederikke ChristiansenWinds Jinnai20:18,09
26Emma Frederiksen"Godsets" Rex20:22,69
27Anne-Mette FoghFyldbinggaards Cupcake20:26,16
28Nicole AndersenZentas Spotless Behavior20:29,85
29Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klundtes20:36,47
30Line HansenLilliens Silbury Hill20:52,69
31Trine DrejerSunshine20:54,94
32Liva JepsenSurprise Chiaka20:56,17
33Regitze CarlsenAmigo's Magnum21:09,37
34Mia LadovPjuske30:26,19
35Maja LadovEskely's Nugga40:23,22
36Line PetersenMadame Gunnar3+10:44,00
37Trine DrejerZargos Summer Catch Af Klundtes50:32,50
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 1 - 0 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-06-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...00:46,2200:23,63013
2Regitze CarlsenKandies James Grieve Beta00:41,1600:27,34012
3Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl01:05,3100:59,53012
4Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu10:45,7200:21,2911
5Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic01:03,2210:25,9911
6Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas01:18,4711:06,9111
7Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki00:52,4611:23,4611
8Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:44,5910:27,652
9Marie FloutrupZentas Nardus Naia Nimsetøs11:14,3710:33,212
10Mia HansenFunnys Danonina11:12,6310:33,972
11Lærke GylhamMagics Epic Dilution20:53,6200:39,792
12Line HansenHønsehusets The Goblin King10:48,0710:48,812
13Mia Berndorf LyngKandies Filipa Beta21:31,0301:02,192
14Mia HansenFunnys Solé Eldon21:17,8101:07,382
15Marie FloutrupZentas Brooklyn NY01:16,4821:08,042
16Camilla Kirk JensenFunnys Solé Prilla10:53,8811:09,922
17Mia LadovSnöflingans Stjärngosse11:10,5511:31,622
18Camilla á ArgjumFantig Diem Perdidi af Bella10:53,4620:41,543
19Mia HansenFunnys Trollius Europaeus00:39,5331:14,783
20Marie FloutrupZentas Maddison Square NY1+11:31,2811:15,193
21Kirsten BjergWinds Luke Skywalker00:51,2340:32,814
22Kirsten BjergVi.P's Onyx31:00,28
23Liva JepsenKaninbandens Donkey31:13,00
24Kirsten BjergLeeds Wanna B af All Star31:25,72
25Mia HansenDolls Zuera Emilia-Romagna32:01,88
26Nadja Lykke Frederiksen M...Troldepus40:56,87
27Heidi FrederiksenZentas Times Square NY41:03,75
28Trine DrejerKlundtes Kikinia Kadiaka41:37,66
29Line HansenOceans Barracuda af Stampegård...51:06,13
30Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen51:43,37
31Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar4+11:05,46
Uplac.Anne-Mette FoghLegoTrukket
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Arecurius ApadevaTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-06-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales00:36,2800:34,68013
2Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht01:01,9300:39,03012
3Camilla á ArgjumSheiks Manipulator10:40,3700:28,6311
4Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount00:48,6610:40,9111
5Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...01:03,9711:56,8011
6Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life10:50,5810:41,372
7Kirsten BjergSommerly's Kilan11:02,9611:08,532
8Kirsten BjergLykkes State of Art11:33,1920:51,183
9Camilla á ArgjumWinds Zhoot Minai10:44,59Trukket
10Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy20:32,32
11Nicole AndersenThougaards Supri Aki20:42,25
12Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang20:48,43
13Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega21:14,97
14Anne-Mette FoghRosas Costa Del Sol21:18,45
15Mia HansenCAs Sinus Honoris21:33,69
16Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-Spero21:39,25
17Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo30:42,69
18Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin30:44,56
19Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder30:46,81
20Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima30:52,72
21Mia HansenDundines Zack41:02,03
22Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo41:14,45
23Trine DrejerSilverados Mezzo51:05,85
24Emma FrederiksenZentas Jolly Holiday71:10,00
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Arecurius TeutatesTrukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-06-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey10:55,2210:44,06214
2Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella20:57,1510:51,903
3Camilla á ArgjumLykkes Abalo Appaloosa10:51,2820:56,193
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...30:59,2210:32,164
5Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake11:01,2530:47,154
6Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean21:15,6820:48,574
7Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Wabanaki40:56,5310:47,985
8Marlene BruhnSilverados Piper Cub51:01,2220:51,507
9Kirsten BjergLeeds Gaz Station Af All Star31:05,5441:07,567
10Frederikke ChristiansenHønsehusets Cape Kamenjak Beach4+11:25,5330:50,128
11Clara SpangsegeSofiagårdens Pokerface42:00,155+11:59,5910
Uplac.Camilla á ArgjumLevades American Samoa30:52,91Trukket
Uplac.Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo PotawatomiTrukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...Trukket
Uplac.Marlene BruhnHønsehusets Diasay PompeiiTrukket
Uplac.Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of RockTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.