Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SYDVESTFYNS  SOMMERCUP  DEL  1  VED  HINDSLØKKEN  I  VERNINGE  VED  TOMMERUP  DEN  3.  AUGUST  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2013-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise GotfredsenWinds Giyan00:38.0500:26.26012
2Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...10:46.7300:32.5411
3Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Audax00:45.4810:33.8011
4Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...10:59.0500:34.7911
5Edita RimkuteStrandvejs William11:30.9400:37.411
6Frederikke ChristiansenEskirs Neya Cryptoclidus11:01.9200:39.051
7Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl11:02.1300:41.371
8Frederikke ChristiansenEskirs Neya Sanajeh11:11.2400:43.281
9Edita RimkutePearcy11:30.7800:46.151
10Marie FloutrupYoggi11:41.1701:10.161
11Louise GotfredsenFie10:57.1410:43.502
12Marlene BruhnJordbærgården's Flo Rida01:22.3021:02.622
13Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...21:49.3301:31.232
14Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa01:20.2921:43.472
15Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino41:31.6310:57.505
16Marlene BruhnStampegården's Partners in Cri...32:21.0831:35.246
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam10:36.6900:32.73113
2Louise GotfredsenNødkærlunds Peito11:28.9300:53.3511
3Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami01:04.6911:16.4311
4Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega20:35.1300:26.4821
5Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado21:08.2010:30.553
6Sandra BardevigLykkes Catwoman2+11:18.4900:35.463
7Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:47.0321:06.203
8Marlene BruhnCAs Arecurius Donn11:42.2621:28.123
9Cathrine ElkjærZenta's Michigan31:11.9210:33.994
10Marlene BruhnJordbærgården's Strawberry Dai...30:57.4011:08.594
11Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu40:52.4610:26.645
12Frederikke ChristiansenMaPos Qutaybah Qmir30:42.2720:30.085
13Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor40:56.4610:44.335
14Cathrine ElkjærNivas Viva La Loca af Dalgaard41:06.8510:49.715
15Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball31:47.6931:14.776
16Karina VilsbøllPralinens Glow Hot Chili41:01.7630:35.327
17Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard41:01.1141:04.628
Uplac.Louise GotfredsenBellaTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang00:35.5100:24.50013
2Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay00:36.9000:29.18012
3Sandra BardevigLykkes Catwoman10:16.0300:13.0711
4Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder10:44.6900:24.3411
5Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:30.4300:31.9211
6Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...10:39.6400:34.3711
7Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life10:37.4200:34.7711
8Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect10:38.4000:54.6711
9Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega01:03.3011:07.1711
10Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei20:42.5500:19.102
11Frederikke ChristiansenFunnys Jolie Aimé20:50.7200:27.762
12Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami10:50.8710:40.862
13Louise GotfredsenHønsehusets Daryaye Noor Nizam10:24.7720:15.563
14Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas20:21.2710:18.403
15Sandra BardevigSilverados Circurious20:31.3110:18.513
16Marlene BeuhnWinds Zhoot Minai20:27.0710:29.683
17Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...30:52.6610:28.244
18Louise GotfredsenNødkærlunds Peito21:05.8520:29.154
19Frederikke ChristiansenMaPos Qutaybah Qmir30:27.5310:31.274
20Louise GotfredsenCAs Warna Bayi Biru30:47.0910:33.304
21Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates2+10:51.0310:36.924
22Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka51:43.3800:27.715
23Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard30:49.1820:34.665
24Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor20:37.4240:27.186
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-08-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumLevades American Samoa20:35.4900:16.57214
2Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun10:19.1210:18.0421
3Lisette KongerslevLykkes Lady Laura0+11:37.0110:33.592
4Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:01.6920:15.373
5Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...10:46.4620:25.513
6Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani30:53.6000:30.163
7Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg20:48.1510:39.033
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey20:55.3610:51.973
9Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside20:50.8310:51.973
10Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang30:16.7210:15.694
11Cathrine ElkjærLykkes Spiderman1+10:54.3520:36.874
12Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount20:46.5020:40.474
13Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella40:48.0010:28.775
14Frederikke ChristiansenHønsehusets Cape Kamenjak Beach20:41.0030:35.245
15Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay20:44.3130:36.525
16Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop30:58.6420:41.655
17Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya30:44.0930:20.056
18Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo50:45.0810:23.766
19Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life30:35.2630:40.596
20Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...41:04.9220:46.126
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream31:26.2230:48.576
22Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales50:57.3720:40.787
23Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean30:42.7050:40.088
24Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect50:49.5231:07.548
25Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui50:54.4640:19.989
26Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...5+10:57.8630:35.379
27Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ40:33.774+10:37.379
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch Zippo50:52.61Trukket
Uplac.Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...Trukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.