Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  FORBINDELSE  MED  SOMMERUDSTILLINGEN  I  BENLØSE  DEN  24.  AUGUST  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenEnilec Baked Alaska00:09,7200:18,0900:27,8112
2Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion00:28,7000:21,2000:49,9011
3Celine Holm NielsenMaglebo's Doodie Moon00:21,8100:21,8900:43,7011
4Marianne F. NielsenRomeo00:18,6700:23,6400:42,3111
5Tanja Skou PedersenTahara's Paint Me With Love (L...00:31,2300:26,8000:58,0311
6Rikke Windeballe HegvaldBanjonette00:50,4300:33,8201:24,2511
7Nanna PetersenTaharas Amelia Gabble00:59,0000:35,4601:34,4611
8Mie HansenVængs Pride Toxic(Nuser)00:24,3200:38,2801:02,6011
9Simone BasanNyx Diamond Jumper Jack00:28,3700:40,8901:09,2611
10Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a Mov...10:09,5800:10,0210:19,601
11Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo10:13,8000:11,0610:24,861
12Marianne F. NielsenVestvoldens Jackline (Jackie)10:31,2900:16,5110:47,801
13Karin RothNova00:16,9810:17,3610:34,341
14Amalie DichBlåbær10:48,0400:19,4211:07,461
15Mette Wraae GrellWraaes Spalva Raudonas10:21,0000:19,5810:40,58
16Cecilie BrenholdtStaldlyne's Jacob00:29,6510:19,7010:49,35
17Marie-Elisabeth Willems J...CAs Warna Putih10:41,9800:19,8211:01,80
18Christina AndersenCata's Dati Don Triego (Don)10:24,3400:26,0010:50,34
19Mette WindSnöflingans Ghostbusters00:50,6810:27,1511:17,83
20Tanja Skou PedersenCA's Warna Hijau (Hijau)00:24,3210:27,8010:52,12
21Karin RothRiots Silvestre Zazu10:20,4000:29,8010:50,20
22Sofie Harrits NielsenAlberte00:23,8710:39,4211:03,29
23Lærke GylhamWinds Hakuro10:42,5901:47,9012:30,49
24Mathilde MadsenStampe10:15,0610:12,2620:27,32
25Ida RosbækFilur10:25,2910:16,0920:41,38
26Sofie Harrits NielsenCasandra10:11,9810:21,5420:33,52
27Tanja Skou PedersenHønsehuset's Te Quiero Mi Amor...10:24,1210:28,7820:52,90
28Marie-Louise PetersenMelangells SneBold10:33,4510:33,0121:06,46
29Janni BrenholdtWinds Naboo10:54,5110:38,6421:33,15
30Anja SahlVictor10:45,8910:41,5421:27,43
31Sofie Harrits NielsenVictor11:25,8211:43,0923:08,91
32Marianne F. NielsenVestvoldens Spot On Milna10:18,1420:14,0730:32,21
33Tanja Skou PedersenUniKin's TiPa Seperti Bapanya...10:19,3420:25,7330:45,07
34Mia HansenLilliens Pen Hill10:58,4221:05,3932:03,81
35Trine DrejerSmilla10:56,894+11:57,2162:54,10
36Nanna PetersenTaharas Marie00:09,42Disk.
36Tanja Skou PedersenUniKin's TiPa Saya Ibu Af Kild...00:23,18trak sig
38Mathilde MadsenUniKin's WiDa Dalian Wallidi N...20:14,56
39Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira20:15,81
40Lisa Sinnerup GressKeoks Rainbow Bridge af Gress20:19,37
41Line HansenLilliens Silbury Hill20:21,21
42Christina AndersenUniKins DuWi Silio Muldoi20:25,07
43Nanna PetersenTaharas Lafayette20:25,58
44Marianne F. NielsenFines Messalina20:34,48
45Marianne F. NielsenVestvoldens Easy Rider20:34,50
46Marianne F. NielsenVestvoldens Mirakuli20:42,78
47Janni BrenholdtStaldlyne's Jane20:43,75
48Anja SahlSimba20:44,54
49Christina AndersenMi Hija20:47,59
50Anja SahlHassel20:51,80
51Julie Rossing FabriciusKrittevits Fernando20:58,48
52Anja SahlSamson21:05,20
53Karin RothKaninbjerget's Diva30:22,18
54Line HansenStampegårdens Forever a Crime...30:42,26
55Pauline Flora Agerley BangUniKin's WiDa Iddica Lamida Wa...30:58,87
56Pauline Flora Agerley BangUniKin's DuWi Naikta Tamaiy30:59,00
57Trine DrejerSunsides Silent Power31:15,65
58Marianne F. NielsenVestvoldens Blue Eyed Snip40:23,07
59Anja SahlIngolf40:32,02
60Lisa Sinnerup GressKeoks Statue of Liberty af Gre...40:33,21
61Line HansenLilliens Akanomi Lexi Street3+11:43,78
62Karin RothSpringers Lunatic41:47,46
63Marie-Elisabeth Willems J...Alo's I Got A Yahtzee50:22,30
Uplac.Nanna PetersenTaharas Abigail GabbleTrak sig
Uplac.Nanna PetersenWinds XendorTrak sig
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldNimbusTrak sig
Uplac.Trine DrejerPlyshusets CarloTrak sig
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsCoellos Princess La´GucciTrak sig
Antal deltagere: 68.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2, 0,1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Mathilde MadsenSilverados Chloé00:36,1713
2Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima00:37,451
3Nanna PetersenWinds Zhaay Milai00:41,391
4Line HansenHønsehusets The Goblin King00:42,821
5Susanna Mørck KristensenBlack Sweat af Pecasus00:50,001
6Mette Wraae GrellKaninbyens Diablo00:50,731
7Mette WindWinds Pandoriana Pandora00:51,001
8Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas01:14,101
9Emilie PedersenNardus' Atromitos af Blanco01:26,511
10Mia HansenDundines Zack10:38,391
11Emilie PedersenSvanemarks Cocio Phuss Junior...10:39,681
12Mie ErichsenWinds Fuji10:42,37
13Tanja Skou PedersenRiots Cazador10:45,67
14Mette WindNonstops Della Casa10:46,90
15Mie ErichsenWinds Zimina10:49,39
16Flemming MønstedBoltens Glowing Suprise10:49,48
17Emilie PedersenAskelunds Aius Candelifera10:53,04
18Viktoria Behrendt ThremsEventyrrigets Sudoku10:53,89
19Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus10:54,54
20Lærke GylhamWinds Papilio Alexanor11:13,46
21Mia HansenCAs Sinus Honoris11:23,62
22Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas11:25,42
23Mette WindWinds Tatooine11:29,66
24Cecilie LyngvildFunnys Martino11:41,02
25Mette Wraae GrellStald Dundines Roberto20:36,86
26Lærke GylhamMagics Epic Dilution20:40,10
27Mette WindPilens Kaikias20:40,89
28Lisa Sinnerup GressHønsehusets Qusar20:49,18
29Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-Spero20:49,39
30Mia HansenZargos Summer Crush Af Klundtes20:50,07
31Mette Wraae GrellKaninbyens Dreaming Parade20:53,76
32Trine DrejerFunnys Obsessed With Me20:54,31
33Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang20:58,37
34Mette WindWinds Caliban Centauru20:59,58
35Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba21:04,12
36Mia HansenFunnys Solé Eldon21:05,00
37Emilie PedersenAskelunds Aius Locutius21:07,48
38Anja SahlBuller21:17,02
39Emilie PedersenNødkærlunds Peito21:33,62
40Lisa Sinnerup GressWinds Padmé Amidala30:50,21
41Mia HansenEnilec Macadamia30:56,42
42Viktoria Behrendt ThremsNardus' Giannitsa Chania af Bl...31:08,20
43Mette WindSnöflingans Ghostbusters31:11,07
44Mie ErichsenJokers Malibue31:17,84
45Christina AndersenCata's Dati Don Triego (Don)31:23,40
46Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby40:52,21
47Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira41:28,00
48Susanna Mørck KristensenSommerly's Sinai51:24,43
49Christina AndersenCAs Silver To Surprice51:42,51
50Line HansenStrandvejs Call Me Manboy81:30,12
51Trine DrejerKlundtes Kikinia Kadiaka2+11:25,54
52Tanja Skou PedersenVinkelstaldens Darling2+11:59,20
53Mette Wraae GrellWinds Kamino2+11:59,90
54Marianne F. NielsenVestvoldens Lucky5+32:38,14
Uplac.Trine DrejerMaPos AlexTrak sig
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-08-24 00:00:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210Cert.Point
1Mette WindWinds Anakin SkywalkerO--XOOO-OOOXOXO14
2Christine VangShia's Blue River af Pecasus--OO-OOOXOXOXOXXX1
3Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus--XO-XO-OXOXOXOxxTrak sig
4Mette Wraae GrellStald Dundines Roberto-OOOOOOOXOXXOXXX
5Mette WindWinds Zhawn MizaiOOOXOXOOXOOXOxxtrak sig
6Mette Wraae GrellKaninbyens Diablo-XOXOOOXOXOXOXXOXXX
7Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniOOOOOOOXOXXX
8Karin RothRiots Life of LucyOOXOOOOOXXOXXX
9Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeXOOOOXOXXOXOXXOXXX
10Emilie PedersenAskelunds Aius LocutiusOOOOOXXOXOXXX
11Mette WindWinds Pandoriana PandoraXOOOOXXOXOXXOtrak sig
12Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...OOOXOOOXXX
13Trine DrejerFunnys Obsessed With MeOXOXOOXOOXXX
14Cecilie LyngvildAskelunds Aius StatulinusXOOXXOOXOOXXX
15Christine VangWinds FujiOOXXOOOXOXXX
16Tanja Skou PedersenUniKin's TiPa Seperti Bapanya...XOOXOXXOOxxtrak sig
17Christine VangVisbys Attymass C.OOOXOXOXXX
18Tanja Skou PedersenRiots CazadorOOOXOXXX
19Line HansenHønsehusets The Goblin KingXOOXOXOXXX
19Marianne F. NielsenVestvoldens MirakuliXOOXOXOXXX
21Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu GambangOOXOXXOXXX
22Karin RothRiots Silvestre ZazuXXOOXOXXOXXX
23Poul Erik KristensenBlack Sweat af PecasusOXOXOXXOXXX
24Mia HansenDundines ZackOOXXOXXOXXX
25Christine VangLykkes Lady Sophia-XXOXXOXXOXXX
26Tanja Skou PedersenTigerdyretXOXOOXXX
27Tanja Skou PedersenUniKin's TiPa Saya Ibu Af Kild...XOXOXOXXX
28Lærke GylhamWinds Kleeia KojimaOOXXX
Uplac.Cecilie LyngvildFunnys MartinoXXX
Uplac.Mette Wraae GrellKaninbyens Dreaming ParadeXXX
Uplac.Tanja Skou PedersenCA's Warna Hijau (Hijau)XXX
Uplac.Tanja Skou PedersenHønsehuset's Te Quiero Mi Amor...XXX
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Aspirant: Christina Andersen
Sekretær: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.