Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  14.  SEPTEMBER  2013

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2013-09-14 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Emilie PedersenAskelunds Aius Locutius00:41,0600:22,0601:03,1213
2Emilie PedersenNardus' Atromitos af Blanco00:40,6200:34,3101:14,9312
3Charlotte Dollerup Christ...Dolls James Bond00:48,3700:41,0901:29,4612
4Amanda HauptHønsehusets Prazo Sioux Lakota00:41,2100:49,6601:30,8712
5Cecilie LyngvildWinds Tatooine00:59,0301:38,6302:37,6612
6Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba10:33,8100:38,3111:12,121
7Mia HansenZargos Summer Crush Af Klundtes10:49,5900:26,5311:16,121
8Trine DrejerFunnys Obsessed With Me10:44,0700:32,4011:16,47
9Lærke GylhamMagics Epic Dilution00:43,0310:42,4011:25,43
10Amanda HauptWinds Chibi00:53,8110:32,1011:25,91
11Tanja Skou PedersenRiots Cazador00:40,9110:59,0611:39,97
12Mia HansenFunnys Solé Eldon00:58,8210:54,5711:53,39
13Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus20:36,0700:21,7820:57,85
14Cecilie LyngvildAskelunds Aius Cupido10:43,0010:45,5021:28,50
15Lærke GylhamWinds Hakuro21:15,3200:39,9321:55,25
16Mia HansenCAs Arecurius Apadeva21:32,1900:41,3122:13,50
17Cecilie LyngvildFunnys Martino21:24,3200:56,8122:21,13
18Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen20:38,4310:38,3431:16,77
19Trine DrejerKlundtes Kikinia Kadiaka21:09,8110:39,0931:48,90
20Cecilie LyngvildAskelunds Aius Statulinus21:13,250+11:15,1932:28,44
21Trine DrejerCAs Sinus Amoris11:52,5321:05,5032:58,03
22Mia HansenCAs Shakir Qakare Iby20:29,0320:27,5940:56,62
23Charlotte Dollerup Christ...Dolls Zuera Liquria20:50,2520:42,7241:32,97
24Trine DrejerZargos Summer Catch Af Klundtes40:46,9720:22,5361:09,50
25Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klundtes61:24,6200:20,9161:45,53
26Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...31:25,4431:05,1362:30,57
27Simone BasanOceans Barracuda af Stampegård...51:46,4410:56,2262:42,66
28Amanda HauptFunny's Accapello Chekota21:38,2141:17,1062:55,31
29Viktoria Behrendt ThremsEventyrrigets Sudoku40:42,8430:35,4371:18,27
30Tanja Skou Pedersen*Lovely* Tahara's Paint Me Wit...51:01,7520:44,1671:45,91
31Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus51:37,3520:45,1372:22,48
32Freja KamstrupJokers Cenu Chateau Dragoo3+11:45,1041:36,5383:21,63
Uplac.Emilie PedersenAskelunds Aius Candelifera11:54,75Trukket
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsNardus' Giannitsa Chania af Bl...31:20,79Trukket
Uplac.Tanja Skou Pedersen*Justi* UniKin's Just The Way...71:57,06Trukket
v20Simone BasanWinds Quintin Quantico (V)11:14,1221:02,2232:16,34
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Nanna Christensen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-09-14 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Nanna ChristensenWinds Nioryu10:15,5900:13,7010:29,2913
2Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin10:26,8800:14,0510:40,931
3Mia HansenDundines Zack10:21,4410:18,4420:39,88
4Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-Spero20:44,9300:31,7521:16,68
5Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Aeth...20:50,5400:32,7021:23,24
6Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks10:26,1720:17,1830:43,35
7Mia HansenCAs Arecurius Teutates1+10:44,9910:13,8630:58,85
8Mia HansenCAs Asterisk Pantai Cenang20:41,1110:21,6631:02,77
9Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless Nevada30:44,3700:25,3331:09,70
10Mette WindWinds Pandoriana Pandora10:45,8020:36,8031:22,60
11Emilie PedersenSvanemarks Cocio Phuss Junior...31:08,8900:21,3731:30,26
12Mette WindPilens Kaikias20:20,6520:13,5740:34,22
13Mette WindWinds Xavier Zirlaczi20:21,0020:14,2540:35,25
14Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima20:51,4320:45,8641:37,29
15Lærke GylhamWinds Papilio Alexanor30:36,6820:39,8951:16,57
16Mette WindWinds Caliban Centauru40:47,5710:34,4251:21,99
17Emilie PedersenNødkærlunds Peito31:06,6820:30,8151:37,49
18Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas40:58,7220:44,2561:42,97
19Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...40:51,7030:34,9771:26,67
20Tanja Skou PedersenTigerdyret51:10,8230:51,6082:02,42
Uplac.Mette WindMilleniums Spicy Dream00:32,29Trukket
Uplac.Trine DrejerSilverados Mezzo40:43,54Trukket
Uplac.Mette WindNonstops Della CasaTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Simone Basan
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-09-14 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette WindWinds GCh. Mizar Montani00:45,9310:40,6611:26,5914
2Mette WindWinds Anakin Skywalker30:36,0600:25,5631:01,62
3Mia HansenHønsehusets Prazo Wabanaki30:33,4710:20,1340:53,60
4Mia HansenSommerly's Kairo30:31,6610:28,8141:00,47
5Charlotte Dollerup Christ...Hønsehusets Trincel Beach30:27,6220:23,5050:51,12
6Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake30:38,5720:23,8851:02,45
7Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly30:40,6820:23,4351:04,11
8Mette WindWinds Zhawn Mizai21:04,2530:48,5351:52,78
9Mia HansenHønsehusets CaJus Le Champ40:38,4120:32,1961:10,60
10Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...40:47,9430:48,0171:35,95
11Mia HansenHønsehusets Cape Kamenjak Beach50:37,2130:32,0681:09,27
12Mette WindFionas Kips Bay40:55,5340:49,0681:44,59
Uplac.Mia HansenHønsehusets Prazo Potawatomi70:38,06Trukket
Uplac.Emilie PedersenWinds Egernis81:47,18Trukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Nanna Christensen
Sekretær: Tanja S. Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-09-14 00:00:00

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200Cert.Point
1Mette WindWinds Anakin SkywalkerO--O-OXO-XOOXXO14
2Mette WindWinds Zhawn MizaiO--O-OO-XOXXX
3Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniO--O-OOXOXXOXXX
4Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake-XO-OXOOOXXX
5Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless NevadaOOOXXOXXOXXOOXXX
6Mette WindWinds Pandoriana PandoraXOXOOOOOXXOXXX
7Mette WindWinds Caliban CentauruOOOXOXOO
8Emilie PedersenAskelunds Aius LocutiusOOOOOXXX
9Mette WindFionas Kips BayXOOOOXOXXX
10Camilla Kirk JensenFunnys Solé KailenOXOOXOXXX
11Mette WindHønsehusets CaJus ShutterflyXOOXXOXXOXXX
12Lærke GylhamWinds Kleeia KojimaOOXXX
13Mette WindWinds Xavier ZirlacziOXXXX
13Trine DrejerSilverados MezzoOXXXX
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Nanna Christensen
Sekretær: Nanna Christensen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.