Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HALLOWEENHOP  I  BØRNENES  HUS  I  AARHUS  DEN  27.  OKTOBER  2013

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2013-10-27 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile00:24,1600:16,930
2Betina MillerRozettas Plectrum00:29,1300:17,720
3Lene GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...00:26,0000:26,470
4Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta00:39,7200:27,280
5Simone HansenNødkærlunds Gerhard Zobel00:40,1500:27,340
6Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air00:19,0000:27,870
7Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården00:32,2200:29,750
8Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Dark Clouds00:37,8700:32,750
9Mathilde CalmarSnefnug00:21,9100:42,290
10Heidi Vitting PedersenVi.P's Dynastar01:03,8400:44,500
11Heidi Vitting PedersenVilsmøllegaardens Lightning00:59,8100:50,340
12Mathilde CalmarLost00:57,1600:51,370
13Emma FrederiksenIgor01:24,6301:02,180
14Louise HansenGolden Memories af Stampegården10:37,7100:20,501
15Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot11:08,4400:39,501
16Merete MaahnVi.P's Salomon10:36,9400:40,121
17Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora01:13,2810:42,091
18Nicole AndersenNardus Nikos Nieodemus af Zenta11:19,0000:59,141
19Karen FrederiksenKandies Zodiac01:29,6911:00,751
20Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer11:37,8710:51,722
21Betina MillerFionas Jazz Jack20:40,47
22Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s Rain30:51,81
23Emma V. LaustsenKaninstaldens Karen31:25,16
24Maria JensenNiko31:58,31
25Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!2+11:32,63
26Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets1+22:24,78
27Emma V. LaustsenVeggerbys Taffel af Sommerly2+42:46,75
28Pernille Vendelboe Borchm...Stald Isas Nutte5+42:46,50
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2013-10-27 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...00:35,8400:22,500
2Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile00:41,9100:29,660
3Betina MillerRozettas Plectrum00:53,8800:33,640
4Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården01:10,5300:35,690
5Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta01:37,2100:42,350
6Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Dark Clouds01:37,0601:21,630
7Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot0+12:01,8400:46,971
8Louise HansenGolden Memories af Stampegården11:40,2500:48,411
9Merete MaahnVi.P's Salomon11:05,5301:01,031
10Emma FrederiksenIgor11:32,9701:15,411
11Heidi Vitting PedersenVilsmøllegaardens Lightning11:46,5011:27,752
12Emma V. LaustsenKaninstaldens Karen11:31,8811:38,722
13Betina MillerFionas Jazz Jack30:55,59
14Simone HansenNødkærlunds Gerhard Zobel31:50,85
15Heidi Vitting PedersenVi.P's Dynastar31:55,09
16Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer2+12:04,65
17Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora4+22:20,66
18Nicole AndersenNardus Nikos Nieodemus af Zenta4+22:29,72
19Emma V. LaustsenVeggerbys Taffel af Sommerly4+42:54,00
Uplac.Karen FrederiksenKandies ZodiacTrukket
Uplac.Maria JensenNikoTrukket
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Edita Rimkute
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2013-10-27 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino00:28,0300:11,89012
2Charlotte EllebyVi.P's Cinderella00:25,1300:12,32011
3Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso00:28,8700:12,34011
4Louise JensenVi.P's Wizard of Oz00:36,1900:13,16011
5Betina MillerFionas Innuendo DiNidus00:20,4600:13,44011
6Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...00:17,8100:14,69011
7Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset00:50,4700:16,50011
8Merete MaahnKandies Golden Delici Beta01:05,0300:19,34011
9Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma00:52,0400:21,29011
10Charlotte EllebyDolly00:50,1200:23,09011
11Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Chrysopras01:41,5900:45,00011
12Louise JensenSommerly´s Wislawa Szymborska10:23,2900:17,071
13Maya Vendelboe BorchmannPurple Rain af Pecasus10:19,9400:17,371
14Karen FrederiksenKandies Rondo Gamma00:24,2510:17,811
15Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip00:24,9410:21,471
16Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky10:24,7200:21,871
17Edita RimkuteCaminas Antimon00:50,3410:26,751
18Simone HansenSnebangs Buddy11:03,6600:30,941
19Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...11:12,8400:47,661
20Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee10:52,5401:00,181
21Laura Berggreen GæbeNikki11:53,8501:10,001
22Nicole AndersenStampegårdens Crimerider0+10:41,3810:26,562
23Maria GadkjærMalegas Issac Newton20:23,84
24Karen Frederiksen"Godsets" Rex20:28,78
25Caroline Burskov NielsenMøllerhusets Candie20:29,28
26Emma FrederiksenKandies Summered Beta20:32,06
27Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Ida20:34,44
28Emma FrederiksenKandies Millot Nero Gamma21:26,56
29Charlotte EllebySpringer21:51,06
30Louise HansenStrandvejs Tin Tin30:38,81
31Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Stine3+10:47,94
32Rikke VintherGilbert41:03,53
33Karina VilsbøllJordbærgårdens Golden Lion50:52,84
34Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's Jazz61:56,07
v12Maria GadkjærSommerly´s Ch. Cool Cayenne (V)10:24,3700:14,161
v22Louise JensenRosemarin af Pecasus (V)01:39,9411:14,691
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Heidi V. Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2013-10-27 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerFionas Innuendo DiNidus00:36,7200:19,90012
2Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella00:32,1600:21,15011
3Lene GadkjærMalegas Pablo Picasso00:50,1900:26,72011
4Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops00:42,0600:28,46011
5Charlotte EllebyDolly00:59,6300:34,35011
6Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...01:22,5400:43,22011
7Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Ida11:25,3100:27,1211
8Lene GadkjærMalegas Issac Newton10:21,3100:27,7811
9Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond10:38,5500:30,251
10Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee10:59,8800:31,941
11Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino10:33,7800:32,621
12Caroline Burskov NielsenMøllerhusets Candie10:53,3800:33,471
13Charlotte EllebyVi.P's Cinderella11:12,7200:34,721
14Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset11:16,3500:35,031
15Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...10:39,7200:40,121
16Louise JensenSommerly´s Wislawa Szymborska11:13,5600:43,311
17Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip01:11,7210:49,311
18Emma FrederiksenZentas One Spot Too Many11:22,7900:59,441
19Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma11:19,7201:02,001
20Edita RimkuteCaminas Antimon11:54,0001:06,881
21Karen FrederiksenKandies Rondo Gamma11:15,4410:48,442
22Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Fire in the Sky20:30,87
23Nicole AndersenStampegårdens Crimerider20:49,66
24Karen Frederiksen"Godsets" Rex20:49,91
25Maya Vendelboe BorchmannPurple Rain af Pecasus20:55,03
26Emma FrederiksenKandies Summered Beta21:01,94
27Karina VilsbøllSofiagårdens CirSun Vanessa At...21:09,18
28Karen FrederiksenMilkas Zenna Safrina21:17,35
29Louise JensenVi.P's Wizard of Oz21:35,35
30Simone HansenSnebangs Buddy2+11:42,16
31Merete MaahnKandies Golden Delici Beta41:24,84
32Rikke VintherGilbert3+12:09,25
33Edita RimkutePearcy2+22:16,93
34Louise HansenStrandvejs Tin Tin51:15,68
35Karina VilsbøllJordbærgårdens Golden Lion51:31,82
36Charlotte EllebySpringer3+22:18,06
37Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Stine60:38,63
Uplac.Emma FrederiksenKandies Millot Nero GammaDisk tid
v34Louise JensenRosemarin af Pecasus (V)2+22:25,87
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2013-10-27 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops00:36,3610:12,41113
2Louise JensenFionas Loved By Jupiter10:29,9700:30,4111
3Edita RimkutePearcy11:11,9001:01,9711
4Merete MaahnKandies Elstar Beta20:45,1300:14,002
5Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice20:38,4300:45,152
6Nicole AndersenZentas Brooklyn NY21:13,5910:57,473
7Rikke VintherMikaya's Say I Do11:45,4731:45,124
8Nikoline NikolajsenFilur21:57,1921:58,194
9Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond30:50,25
10Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki30:55,19
11Dorthe Veggerby LaustsenSommerly´s Cuba Caramel30:57,63
12Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fiffi)31:07,93
13Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution40:33,47
14Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Apple Jack40:55,09
15Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...41:09,91
16Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm41:33,03
17Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella50:47,81
18Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus50:50,56
19Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs50:57,75
20Nicole AndersenZentas Maddison Square NY51:14,91
21Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus51:50,41
22Karina VilsbøllSofiagårdens CirSun Vanessa At...70:48,93
23Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry7+11:27,44
24Emma FrederiksenZentas One Spot Too Many7+42:45,88
Uplac.Emma FrederiksenZentas Times Square NYTrukket
v13Louise HansenTumle (V)2+11:23,65
v13Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)31:16,15
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0, 1 og 2 fejl går videre
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.