Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  FORBINDELSE  MED  UDSTILLING  I  SØNDERMARKSHALLEN  I  VEJLE  DEN  23.  -  24.  NOVEMBER  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Middelsvær lige åbenSvær lige
Elite ligeHøjdehop
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2013-11-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Line HansenHønsehusets My Way (Kira)00:43,5000:25,44012
2Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma00:40,0300:27,0700 - 18,0011
3Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino00:36,8400:26,8400 - 20,0611
4Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Picasso00:38,2500:30,47011
5Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...01:28,7800:31,31011
6Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...00:47,7500:34,09011
7Karen FrederiksenMilkas Zenna Safrina00:55,6200:40,19011
8Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enterta...00:52,1900:57,10011
9Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel00:30,6610:21,281
10Nicole AndersenStampegårdens Crimerider10:31,7900:21,811
11Nadja Lykke Frederiksen M...Stald MR´s Lilja00:35,0310:22,631
12Edita RimkutePearcy01:01,8810:26,291
13Camilla á ArgjumMusic Maker af Stampegården10:59,1900:30,441
14Edita RimkuteCaminas Antimon11:12,4300:32,191
15Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården11:02,2200:34,471
16Malene LeerhøjOceans Inside Out af Bella00:36,8410:43,561
17Karen FrederiksenKandies Rondo Gamma00:54,1610:48,631
18Merete MaahnKandies Golden Delici Beta11:14,9300:50,031
19Marlene BruhnJorbærgårdens Panodil21:07,9100:39,122
20Marlene BruhnJordbærgårdens Pamol21:11,9700:47,002
21Camilla á ArgjumRoyal Jubilee af Stampegården01:17,8130:36,093
22Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel40:44,0600:19,694
23Karen FrederiksenKandies Millot Nero Gamma3+11:44,1000:44,064
24Elizabeth JensenChristinegårdens Little Diva2+12:11,4411:05,224
25Karen FrederiksenKandies Zodiac3+12:04,6221:15,096
26Sarah GyldenløveGine7+11:25,9700:23,348
27Sarah GyldenløveTeddy7+21:54,0010:25,1310
Uplac.Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Hopperdi10:36,96Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Karina Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-11-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs00:39,4400:20,91013
2Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Bella01:02,0000:24,28012
3Merete MaahnKandies Elstar Beta01:00,6000:41,88012
4Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti00:44,6000:43,84012
5Mette WindSnöflingans Ghostbusters01:05,0901:04,97012
6Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida01:00,7110:28,0311
7Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella00:28,5310:28,1611
8Camilla á ArgjumStampegårdens London Eye01:17,1910:28,501
9Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora11:19,9400:35,191
10Rasmus BjernerByte af Flora00:53,7510:41,121
11Marlene BruhnStampegårdens Pompiduo10:43,9400:42,661
12Line HansenLilliens Silbury Hill10:46,8500:43,501
13Nicole AndersenKandies Filipa Beta10:59,2500:44,471
14Malene LeerhøjNicandri Oceans Alex Atlantic01:00,5010:47,561
15Charlotte Dollerup Christ...Dolls James Bond10:45,7810:29,032
16Janni LarsenNødkærlunds Optimus20:54,5700:31,942
17Lisa Sinnerup GressWinds Nute Gunray10:47,6910:31,972
18Line HansenStampegårdens Forever a Crime...10:34,5310:34,442
19Janni LarsenHønsehuset's Chap10:56,5910:38,622
20Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba20:48,3500:39,502
21Janni LarsenNødkærlunds Eros21:07,9400:39,752
22Charlotte Dollerup Christ...Winds Just Like Beauty10:53,4110:41,622
23Nicole AndersenZentas Maddison Square NY10:56,7910:43,782
24Edita RimkuteStrandvejs William10:45,2520:27,443
25Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right20:57,9110:30,943
26Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Playmate11:00,3720:31,843
27Nadja Lykke Frederiksen M...Rimfax10:57,9720:44,033
28Pernille Junie PedersenHønsehusets CaJus Come Back21:39,0310:55,023
29Nadja Lykke Frederiksen M...Sommerly´s Toni Morrison20:31,4420:28,444
30Janni LarsenNødkærlunds Lumia10:56,4630:28,844
31Charlotte Dollerup Christ...Dolls Zuera Liquria60:55,1830:46,889
32Karen FrederiksenZentas Jolly Holiday51:57,4651:21,6610
33Rasmus BjernerBygholms Lotus Europa71:30,7241:04,7511
Uplac.Karina KristensenFantig Carpe Diem af Bella41:40,37Trukket
Uplac.Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo DoradoTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Mette Wind/Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2013-11-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Hopperdi(M)00:24,5900:11,37013
2Merete MaahnKandies Elstar Beta(M)00:23,8100:11,88012
3Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma(L)00:47,4400:14,78022
4Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida(M)00:34,2100:17,09012
5Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Adve...(L)01:00,2500:18,19022
6Janni LarsenNødkærlunds Lumia(M)00:19,2800:18,84012
7Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella(M)10:20,4100:13,6011
8Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right(M)10:30,6000:17,9111
9Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Be...(M)00:45,2810:18,4011
10Poul Erik KristensenVi.P's Malakit (M)10:36,7500:21,7211
11Janni LarsenHønsehuset's Chap(M)10:26,4100:24,101
12Mette WindSnöflingans Ghostbusters(M)10:38,1000:24,221
13Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enter...(M)10:50,1600:39,071
14Poul Erik KristensenOceans Bounty af Fiona (M)11:12,4700:49,031
15Edita RimkuteStrandvejs William(M)20:26,8400:13,062
16Lisa Sinnerup GressWinds Nute Gunray(L)20:26,8800:13,722
17Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba(M)10:26,0610:14,602
18Line HansenLilliens Silbury Hill (L)20:41,4700:18,252
19Nadja Lykke Frederiksen M...Stald MR´s Lilja (L)20:27,3200:20,382
20Nicole AndersenZentas Maddison Square NY(M)20:34,2800:21,002
21Nadja Lykke Frederiksen M...Rimfax(M)10:29,5610:23,192
22Marlene BruhnFantig Carpe Diem af Bella(M)20:31,0700:25,372
23Marlene BruhnStampegårdens Pompidou(L)20:53,0000:33,702
24Charlotte Dollerup Christ...Dolls James Bond (M)20:35,5610:17,153
25Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti(M)21:00,1310:47,943
26Karina KristensenOceans Inside Out af Bella(M)21:21,0410:56,903
27Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Picasso(L)20:24,7520:27,224
28Nadja Lykke Frederiksen M...Kaninbandens Playmate(M)30:34,78
29Nicole AndersenKandies Filipa Beta(M)30:40,47
30Charlotte Dollerup Christ...Winds Just Like Beauty(M)30:41,37
31Camilla á ArgjumStampegårdens London Eye(L)30:43,50
32Nadja Lykke Frederiksen M...Sommerly´s Toni Morrison(L)2+10:48,19
33Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl(M)30:49,63
34Janni LarsenNødkærlunds Optimus(M)30:51,87
35Nicole AndersenStampegårdens Crimerider(L)30:52,47
36Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora(M)31:15,07
37Karina VilsbøllSofiagårdens CirSun Vanessa...(M)40:28,78
38Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino(L)50:50,44
39Camilla á ArgjumMusic Maker af Stampegården(L)51:20,94
40Line HansenHønsehusets My Way(M) (Kira)60:56,18
41Line HansenStampegårdens Forever a Crime...70:50,50
42Charlotte Dollerup Christ...Dolls Zuera Liquria(M)70:54,47
43Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampeg...(L)71:34,47
44Edita RimkutePearcy(M)6+12:12,00
45Poul Erik KristensenEnok7+12:14,12
46Edita RimkuteCaminas Antimon(L)91:48,03
Uplac.Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado(M)Trukket
Uplac.Marie FloutrupYoggi(M)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJorbærgårdens Panodil(L)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Pamol(L)Trukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl videre til finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2013-11-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...22:26,1510:41,3833
2Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless Nevada40:37,4400:29,844
3Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks11:04,7130:39,194
4Poul Erik KristensenFaun af Pecasus31:11,7210:39,504
5Malene LeerhøjNicandri Oceans Alex Atlantic40:49,3810:36,435
6Janni LarsenNødkærlunds Eros40:53,4720:35,036
7Marlene BruhnCAs Arecurius Donn51:59,5711:19,006
8Line HansenHønsehusets The Goblin King6+11:27,1500:32,477
9Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus71:17,5600:48,507
10Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs50:45,8440:24,539
11Rasmus BjernerByte af Flora7+12:05,5320:43,7210
12Pernille Junie PedersenHønsehusets CaJus Come Back4+1+33:13,531+12:01,7510
Uplac.Karen FrederiksenZentas Jolly HolidayTrukket
Uplac.Marie FloutrupJordbærgårdens Quarter PounderTrukket
Uplac.Rasmus BjernerBygholms Lotus EuropaTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-11-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Karina KristensenLykkes Fancy Faith01:12,1601:11,19014
2Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui10:37,1900:25,5611
3Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales11:04,2200:31,131
4Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa20:52,8400:42,312
5Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount21:00,0310:35,943
6Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...1+11:34,1510:44,653
7Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg40:55,5000:20,074
8Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht41:10,6200:35,254
9Mette WindWinds Zhawn Mizai31:04,7110:39,654
10Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker30:49,6310:41,814
11Camilla á ArgjumStald Blue's Ch. Blue Ocean41:08,8800:47,224
12Mette WindWinds GCh. Mizar Montani21:11,3420:49,164
13Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...40:59,4710:21,135
14Charlotte Dollerup Christ...Hønsehusets Trincel Beach40:40,1610:22,125
15Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy40:57,7520:20,036
16Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake30:43,5930:20,156
17Poul Erik KristensenCopperhead af Pecasus41:57,6021:08,596
18Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani60:51,2210:27,787
19Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa51:06,5420:40,227
20Nicole AndersenLeeds Back To Black41:27,9731:09,227
21Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...61:26,8120:49,728
22Janni LarsenSpringers Flint af Bella7+12:35,5322:04,5310
23Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus50:49,0661:12,7811
24Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes70:53,1950:34,6612
25Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock91:02,1661:07,3415
Uplac.Henrik Dyekjær MadsenSommerly's PaxTrukket
Uplac.Marlene BruhnWinds Zhoot MinaiTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Edita Rimkute
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2013-11-23 00:00:00

Plac.FørerKanin50607075808590Cert.Point
1Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...OOOOOXXOXXX14
2Karina KristensenLykkes Fancy Faith-OOOOXXX1
3Camilla á ArgjumStald Blue's Ch. Blue OceanOOOOOXXX
4Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn BorgOXOXOXOXOxxTrukket
5Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian CechtOOOOXXOXXX
6Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean TalesOOOOXXX
7Camilla á ArgjumStampegårdens ParamountOOOXOXXX
8Mette WindWinds Zhawn MizaiOOOXXOXXX
9Camilla á ArgjumLevades GCh. American SamoaOXOXOXXOXXX
10Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniOOXOXXX
10Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniOOXOXXX
12Mette WindWinds Ch. Anakin SkywalkerOXOXXOXXX
13Poul Erik KristensenBlack Mamba af PecasusOOTrukket
13Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar BinksOOXXX
15Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af BellaXOOxTrukket
16Rasmus BjernerByte af FloraOXOXXX
17Charlotte Dollerup Christ...Dolls James BondXOXOXXX
17Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...XOXOXXX
19Line HansenLilliens Silbury HillOXXOTrukket
19Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...OXXOTrukket
19Poul Erik KristensenCopperhead af PecasusOXXOTrukket
19Charlotte Dollerup Christ...Hønsehusets Trincel BeachOXXOXXX
23Poul Erik KristensenBlack Sweat af PecasusXXOXXOTrukket
24Malene LeerhøjFantig Carpe Diem af BellaOxxTrukket
24Karina KristensenFanTig Vade Retro af BellaOXXX
24Line HansenHønsehusets The Goblin KingOXXX
24Poul Erik KristensenFaun af PecasusOXXX
28Karina KristensenOceans Inside Out af BellaXOxxTrukket
28Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightXOXXX
30Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enterta...XXOXXX
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2013-11-24 00:00:00

Plac.FørerKanin100120140160170180190200Cert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa NuiOOXOXOXOOXOXXX14
2Camilla á ArgjumLevades GCh. American SamoaXOOOXOOOXXOXXX
3Mette WindWinds GCh. Mizar MontaniXOOOXOXXOOxxTrukket
4Mette WindWinds Ch. Anakin SkywalkerOOOOOXXX
5Mette WindWinds Zhawn MizaiOOOOXXX
6Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeOXOOOxxTrukket
7Karina KristensenLykkes Fancy FaithOOXOxxDisk.
8Marlene BruhnGrenens Crystal EyesXOOXXX
9Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniXOXOXXX
Uplac.Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo DoradoxTrukket
Uplac.Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless NevadaxxTrukket
Uplac.Karina KristensenOceans Inside Out af BellaxxTrukket
Uplac.Karina KristensenFanTig Vade Retro af BellaXXX
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.