Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MARTSSTÆVNE  I  BØRNENES  HUS  AARHUS  DEN  8.  MARTS  2014

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2014-03-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...00:23,71
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero00:27,59
3Stine BredkjærElmely's Sir Alejandro Jumbalot00:29,94
4Betina MillerPlayers Pikeur af Flora00:37,15
5Asta BredkjærElmely's Super Hero00:38,00
6Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln00:50,94
7Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...00:57,57
8Betina HansenVeggerbys Strawberry Cheesecake00:58,10
9Stine BredkjærElmely's Memorial Louis00:58,50
10Malene LeerhøjOceans POMPdeLUX af Sheik01:04,66
11Louise JensenVeggerbys Bonnaroo Buzz01:22,62
12Aase BjernerFloras Catalina10:36,53
13Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora11:23,97
14Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby11:57,34
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys The VermonsterTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2014-03-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Charlotte PedersenLykkes Mumbo Jumbo00:35,3212
2Betina MillerFionas Jazz Jack00:36,901
3Rikke RennebergHønsehusets Snorkfrøken00:37,561
4Rikke RennebergLykkes Boulder Dash00:39,281
5Lene GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...00:41,881
6Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:46,061
7Louise JensenVi.P's Wizard of Oz00:47,031
8Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel00:48,531
9Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!00:48,601
10Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello00:48,971
11Lisette KongerslevLykkes Jessie J00:55,371
12Rikke RennebergHønsehusets Donna von Wald00:59,941
13Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt01:01,661
14Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer01:07,66
15Charlotte PedersenLykkes Macklemore01:08,37
16Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air01:15,25
17Charlotte PedersenLykkes Panamah01:24,56
18Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip01:24,81
19Caroline Burskov NielsenWedervangs Vanish Oxi Multi01:40,68
20Maya Vendelboe BorchmannPurple Rain af Pecasus01:41,59
21Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården01:51,31
22Charlotte EllebyVi.P's Cinderella10:25,87
23Camilla á ArgjumCAs Weccua Fajima10:31,28
24Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino10:37,00
25Lisette KongerslevLykkes JoJo10:37,38
26Betina MillerRozettas Plectrum10:39,28
27Caroline Burskov NielsenMøllerhusets Candie10:39,85
28Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegården10:40,97
29Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Dark Clouds10:44,47
30Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa10:48,38
31Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)10:48,60
32Marlene BruhnJordbærgårdens Ecstasy10:48,65
33Janni LarsenNødkærlunds Magic Lightning10:54,81
34Malene LeerhøjOceans Inside Out af Bella10:57,31
35Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air11:00,78
36Merete MaahnVi.P's Salomon11:02,47
37Lisette KongerslevRaptor af Pecasus11:04,25
38Anne-Mette FoghFyldbinggaards Cupcake11:10,34
39Emma V. LaustsenFionas Erinome11:25,53
40Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel20:32,38
41Marlene BruhnJorbærgårdens Panodil20:50,88
42Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Lightning20:57,28
43Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning1+10:59,47
44Janni LarsenFoxbat af Pecasus20:59,69
45Charlotte EllebyDolly21:00,09
46Lene GadkjærMirage af Pecasus21:03,22
47Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini21:22,28
48Caroline Burskov NielsenSunsides Silent Power21:34,47
49Anne-Mette FoghLego1+12:01,22
50Betina HansenFantig Diem Perdidi af Bella31:09,22
51Charlotte PedersenLykkes No Limits31:20,41
52Caroline Burskov NielsenLGFs Bueno40:45,06
53Louise JensenRetros GameBoy af Fionas3+11:19,41
54Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets0+42:57,09
55Janni LarsenNødkærlunds Harmonia71:26,88
56Emma V. LaustsenVeggerbys Taffel af Sommerly6+12:02,40
57Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Karen5+1+22:18,88
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Neas NiFi FusiliDisk. på tid
Uplac.Asta BredkjærElmely's On Purpose StaampTrukket
Uplac.Betina HansenNødkærlunds Gerhard ZobelTrukket
Uplac.Laura Berggreen GæbeNikkiTrukket
Uplac.Laura Berggreen GæbeRådved Nygård's JazzTrukket
Uplac.Maria Kolbæk Smed JensenGilbertTrukket
Uplac.Merete MaahnKandies Golden Delici BetaTrukket
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Malene, Charlotte, Nikoline
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-03-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Janni LarsenNødkærlunds Optimus00:18,5613
2Janni LarsenHønsehuset's Chap00:18,651
3Betina HansenFantig Diem Perdidi af Bella00:19,911
4Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air00:22,941
5Charlotte EllebyVi.P's Cinderella00:30,091
6Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution00:37,181
7Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry00:37,821
8Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame00:39,191
9Marlene BruhnHønsehusets Sniff00:44,06
10Lene GadkjærMalegas To Tough To Challenge00:46,04
11Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust00:46,06
12Lisette KongerslevHønsehusets Snusmumriken00:52,90
13Louise JensenVi.P's Wizard of Oz01:06,32
14Betina MillerFionas Innuendo DiNidus10:21,63
15Lene GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still10:25,37
16Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enterta...10:25,84
17Marlene BruhnJordbærgårdens Ecstasy10:33,13
18Betina MillerRozettas Plectrum10:33,13
19Lisette KongerslevLykkes JoJo10:33,72
20Malene LeerhøjOceans Inside Out af Bella10:37,75
21Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice10:38,50
22Emma V. LaustsenFionas Erinome10:49,06
23Lisette KongerslevRaptor af Pecasus10:53,69
24Lene GadkjærMalegas Pablo Picasso0+11:27,44
25Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella20:25,62
26Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino20:29,87
27Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm20:41,00
28Maya Vendelboe BorchmannLemmon Crush af Pecasus20:48,25
29Charlotte EllebyDolly20:57,47
30Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården1+11:03,91
31Anne-Mette FoghLego21:05,69
32Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air1+11:12,87
33Nikoline NikolajsenFilur1+12:14,63
34Maya Vendelboe BorchmannDirty Mind af Pecasus30:39,13
35Marlene BruhnJorbærgårdens Panodil30:59,16
36Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...31:31,91
37Lisette KongerslevLykkes Jessie J40:44,25
Uplac.Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's ChrysoprasTrukket
Uplac.Louise JensenFionas Loved By JupiterTrukket
v7Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)00:37,50
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2014-03-08 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right01:09,1800:30,35013
2Betina MillerFionas Innuendo DiNidus10:44,4300:25,6311
3Maya Vendelboe BorchmannLemmon Crush af Pecasus10:51,4000:32,8711
4Marlene BruhnStampegårdens Pompidou10:48,3400:38,9311
5Marlene BruhnHønsehusets Sniff11:18,2500:44,9711
6Malene LeerhøjOceans Alex Atlantic af Nicand...01:09,7210:48,3711
7Janni LarsenHønsehuset's Chap11:05,8401:04,6311
8Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...20:47,4700:25,412
9Rasmus BjernerByte af Flora21:20,2500:35,062
10Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution10:55,1510:35,252
11Janni LarsenNødkærlunds Lumia11:20,2510:38,472
12Charlotte PedersenLykkes Sir James21:35,5200:40,032
13Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame21:42,4100:53,352
14Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella20:45,7210:27,313
15Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enterta...21:14,0610:32,823
16Lisette KongerslevHønsehusets Snusmumriken21:40,4610:48,353
17Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm21:36,2520:53,064
18Maria GadkjærMalega's To Tough To Challenge30:46,76
19Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still30:55,75
20Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice31:11,56
21Janni LarsenNødkærlunds Optimus31:21,63
22Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso2+12:00,81
23Louise JensenFionas Loved By Jupiter0+42:57,12
24Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo51:15,12
25Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry51:36,19
26Laura Berggreen GæbeBygholms Lamborghini Flying St...4+22:27,53
27Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...4+22:28,47
28Maya Vendelboe BorchmannDirty Mind af Pecasus71:49,12
29Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust5+32:32,31
30Aase BjernerBygholms Lotus Europa101:14,13
Uplac.Janni LarsenNødkærlunds ErosDisk.
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets QusarTrukket
Uplac.Lisette KongerslevRainbow DashTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenFilurTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Aspirant: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - Fejl lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.