Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

EFTERMIDDAGSSTÆVNE  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  20.  OKTOBER  2018

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Elite ligeElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2018-10-20 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sofie Stubben BruunStald Fuglsangs Arrosas Jacob Black (M)00:32,0300:24,9300:56,9613
2Marie FloutrupFurukollens True by Willpower (M)00:40,7500:17,1600:57,9112
3Mette BrandbygeMidnatssol (M)00:36,2800:26,2801:02,5612
4Mette BrandbygeSundahls Strålende (L)00:43,8400:27,7501:11,5922
5Mette BrandbygeSundahls Spontan (L)00:42,7200:38,5301:21,2522
6Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia (M)00:54,7500:32,5901:27,3412
7Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (M)01:04,1600:43,1901:47,3512
8Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivor T... (M)00:24,7410:19,3510:44,091
9Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)10:27,3100:20,3410:47,651
10Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Makoeski (M)10:38,4400:14,7810:53,22
11Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (M)10:41,8700:26,7511:08,62
12Mette BrandbygeSundahls Gemytlig (L)10:51,3100:32,8811:24,19
13Mette BrandbygeFormørkelse (L)00:20,7820:21,1520:41,93
14Mette BrandbygeNymåne (L)10:33,1610:26,4120:59,57
15Mia HansenHønsehusets Something That I Want (L)10:54,0610:49,0721:43,13
16Mette BrandbygeZincerellas High Sparrow (M)20:24,50
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vincent (M)20:27,66
18Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)20:33,88
19Mette BrandbygeHønsehusets Escape Route (M)20:34,87
20Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (L)20:43,66
21Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jennife... (M)1+10:47,72
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black Magic (M)20:59,44
23Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella (M)1+11:00,07
24Emil JulinKlundtes Simple Ways (L)21:06,86
25Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under Th... (M)21:09,63
26Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My) (L)21:13,25
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe Ma... (M)30:47,22
28Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang (L)30:57,41
29Sarah MadsenSunsets Sweetie Girl (L)30:57,53
30Sarah MadsenStald Starholm's Dragonite FireFly (L)31:22,13
31Maria JanssonDaggry (M)2+11:28,16
32Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (L)2+11:34,93
33Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (Milk... (M)41:02,10
34Sarah MadsenStald Trofast's Black Aliyah (L)3+11:25,72
35Emil JulinStampegårdens Indian Summerset (L)51:21,53
36Emil JulinUniKins Escape (L)51:55,34
37Sara BruunFlash (L)60:59,07
38Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Lights (M)61:02,91
39Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana (L)61:04,09
40Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)61:22,25
41Sara BruunBatman (L)80:45,79
42Sarah MadsenStald Trofast's Gizmo (L)81:21,94
Uplac.Emil JulinTumles Castle on the Hill (L)Trukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-10-20 19:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebySundahls Strålende (L)01:20,6300:37,2501:57,8823
2Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Beige Prins Nikolai (M)00:58,7510:29,5911:28,341
3Charlotte EllebyNymåne (L)01:02,1811:02,1312:04,312
4Charlotte EllebyMidnatssol (L)00:58,1330:46,6931:44,82
5Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivor T... (M)10:47,56
6Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (L)10:57,90
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonlight On... (M)10:58,13
8Fritidscenter Højvang (Re...Vangs Dr. Yang (L)11:15,25
9Patricia MøllnitzDundines Liva Weel (L)11:30,18
10Kirsten BjergFunnys Carmen Camelia (L)11:47,94
11Mia HansenBellas Cozy Living (M)20:53,28
12Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle) (M)21:01,72
13Charlotte EllebyHønsehusets Escape Route (L)21:03,78
14Marie FloutrupVilsmøllegårdens Hart of Dixie (M)21:07,25
15Emil JulinKlundtes Simple Ways (L)21:14,63
16Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (L)21:22,46
17Charlotte EllebySundahls Spontan (L)21:25,90
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Dreamer (M)30:43,81
19Sarah MadsenStald Trofast's Black Ozzy Makoeski (L)30:53,72
20Charlotte EllebyFormørkelse (L)30:59,50
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins Vincent (L)31:13,43
22Marie FloutrupFurukollens True by Willpower (M)2+11:47,78
23Julie Bøje Due JensenVB Chico De Belleza (M)40:58,21
24William Dalgaard JensenStald Fuglsangs Black Castiel (M)40:58,50
25Sarah MadsenSunsets Sweetie Girl (L)41:07,72
26Mia HansenHønsehusets Something That I Want (L)3+11:11,00
27Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana (L)41:12,85
28Charlotte EllebySundahls Gemytlig (L)41:22,37
29Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My) (L)41:24,28
30Kirsten BjergSommerly´s Snehvide (L)41:46,56
31Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Mike Newton (M)41:47,50
32Julie Bøje Due JensenHønsehusets Wild Wood (M)2+22:16,94
33Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile Wo... (M)51:04,99
34Maria JanssonDaggry (M)51:27,71
35Emil JulinStampegårdens Indian Summerset (L)61:29,07
36Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Purple Araripe Ma... (M)71:21,81
37Emil JulinUniKins Escape (L)71:40,82
38Jasmin JanssonHønsehusets Kingdom Dance (L)6+11:41,90
39Kirsten BjergSommerly´s Graffiti (M)6+1+32:40,28
40Sara BruunFlash (L)7+11:23,03
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Neon Lights (L)Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Silver Black Magic (M)Trukket
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow (M)Trukket
Uplac.Emil JulinTumles Castle on the Hill (L)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under Th... (M)Trukket
Uplac.Sara BruunBatman (L)Trukket
Uplac.Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. Jennife... (L)Trukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: B1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-10-20 13:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Goat Boy00:40,5000:23,7801:04,2814
2Charlotte EllebySundahls GCh. Ella00:42,2500:30,8401:13,0913
3Charlotte EllebyVilsmøllegårdens Ch Trivago01:11,9601:03,6002:15,563
4Charlotte EllebySundahls Innkeeper00:36,6310:17,2810:53,91
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee0+11:04,2800:43,2911:47,57
6Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården11:12,7800:40,5511:53,33
7Charlotte EllebyBellas Ch Lucie Kaas10:35,8510:16,2820:52,13
8Mia HansenKlundtes First Strike10:29,9010:32,5621:02,46
9Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye11:01,1910:42,2221:43,41
10Lisette KongerslevHønsehusets Balouline20:38,1810:20,9030:59,08
11Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:42,4120:39,8431:22,25
12Charlotte EllebyPralinens Royal Jubilee20:56,4410:28,3831:24,82
13Charlotte EllebyOopsy Bear20:45,8710:41,5731:27,44
14Mia HansenBellas Pappelina20:58,5510:38,1231:36,67
15Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:38,4111:04,0032:42,41
16Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro20:37,0520:26,8741:03,92
17Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:00,6420:43,2841:43,92
18Charlotte EllebyFortunas Sight of Glory20:50,4830:28,7351:19,21
19Mia HansenHønsehusets Cruse of the Black Pe...21:42,1630:43,6252:25,78
20Mia HansenWinds Reika21:39,8051:32,9473:12,74
21Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon30:37,84
22Mia HansenFunnys Ch. Air Mist30:46,78
23Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagården31:03,03
24Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream2+11:12,43
25Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia31:15,03
26Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir2+11:15,25
27Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard31:30,03
28Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan40:57,28
29Mia HansenFunnys Aura41:37,97
30Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub51:08,25
31Emil JulinUniKins Oasis of the Seas3+21:30,56
32Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4+11:55,16
33Marlene BruhnJordbærgårdens Sprite51:55,47
34Jasmin JanssonBellas Spot On5+11:10,62
35Betina MillerRozettas Plectrum61:53,78
36Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll71:05,63
37Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo81:46,67
38Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato Ch...8+12:03,88
39Emil JulinFunnys Nioryu Naiso8+1+12:00,60
Uplac.Charlotte EllebyNo HeartTrukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-TickiTrukket
Uplac.Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af Kil...Trukket
Uplac.Mia HansenSundahls StabbingtonTrukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marie Floutrup
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 2 i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-10-20 18:00

Plac.FørerKaninFejlTidCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:27,6014
2Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory20:40,97
3Mette BrandbygeOopsy Bear20:51,75
4Mette BrandbygeSundahls Innkeeper20:59,75
5Mia HansenFunnys Ch. Air Mist21:07,62
6Emil JulinVilsmøllegårdens Viviro21:12,18
7Emil JulinUniKins Oasis of the Seas1+11:22,38
8Mia HansenWinds Reika21:25,00
9Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee2+11:01,85
10Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Ch Trivago31:04,00
11Mia HansenBellas Pappelina31:28,81
12Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi2+11:40,38
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha31:51,00
14Mia HansenBlancos GCh. Nioryu Nakir40:50,47
15Mette BrandbygeSundahls Goat Boy41:06,94
16Mette BrandbygeBjørkvangs Akari Tatsushiro41:11,81
17Mette BrandbygeHaugens Primrose Dream3+11:20,78
18Rasmus BjernerBygholms Navigator of the Ocean51:46,66
19Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella51:51,71
20Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia4+11:53,62
21Mia HansenSundahls Stabbington3+1+12:10,90
22Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub61:37,50
23Mette BrandbygeSundahls GCh. Ella6+11:13,87
24Alison Bøje Due JensenHaugens Wolf Moon71:43,97
Uplac.Kirsten BjergSommerly´s Comet GalaxyDisk tid
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af SofiagårdenTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Sarah Madsen
Bedømmelsesmetode: A - ét gennemløb
Maksimum tid: 2:00
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.