Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MAJSTÆVNE  PÅ  NATURCENTER  SKOVGAARD  VED  HORSENS  DEN  8.  MAJ  2022

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet kroget
Middelsvær krogetVeteran kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2022-05-08 09:35

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa SørensenFerventis Joyful (Nanna)00:22,8400:15,810
2Louise TovgaardHønsehusets Oakham Castle (Star)00:19,0300:16,500
3Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00:17,6600:18,810
4Frida Sofie MikkelsenHønsehusets Nunney Castle (Molly)00:44,7500:23,940
5Astrid S. JensenHappy Jumpers Rumi Usagyiyama00:36,3400:25,000
6Liv Mark-BjergStald Trofasts Willy Wonka00:48,6300:29,350
7Lisa SørensenKandies Dizzy Mizz Lizzy00:34,0300:33,090
8Tessa MikkelsenAbove All (Ally)00:43,4700:33,470
9Liv Mark-BjergLilliens Hunt00:43,3501:03,430
10Astrid S. JensenKlaubogaards Dagmar10:16,7500:20,341
11Karina LangPeter Kanin00:50,2810:54,381
12Bente Bøje JensenBrookside Mandaloun11:17,7820:41,913
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Freya Mikkelsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2022-05-08 09:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up00.24,4400.18,0401
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Rave Witchers01.18,0300.19,4401
3Freya MikkelsenSolgårdens Dazzling Midsummer . (...00.34,8000.24,1001
4Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem01.10,8100.31,0601
5Tessa MikkelsenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)00.29,8400.32,0001
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dream It Possible00.51,2800.39,8701
7Astrid S. JensenHappy Jumpers Kyoko Kirgiri00.47,0300.46,9401
8Freya MikkelsenMølhøjgårds Tower of Dawn00.50,1600.47,0301
9Astrid Skov IversenStald Fuglsangs Stefan Salvatore00.40,6000.48,6601
10Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)00.58,7800.49,3701
11Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...10.31,3500.14,841
12Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...10.16,6600.18,901
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix10.49,5600.22,031
14Rebecca JensenSunsets Ring of Fire10.34,0300.23,561
15Tessa MikkelsenMølhøjgårds Spring Flower (Flora)00.49,1210.25,911
16Wiktoria JanikowskaMk`s Little Tuck10.45,7500.26,531
17Heidi Dahl PedersenSkovvejens Dream of Tomorrow (Tes...10.21,4400.26,751
18Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...11.05,5300.29,751
19Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Black. (Brom...10.34,5300.35,251
20Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm11.12,0000.36,811
21Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)11.49,1900.39,721
22Freya MikkelsenSunsets Mount Huxley (Mejse)10.45,7800.58,191
23Astrid S. JensenHappy Jumpers Fumikage Tokoyami11.02,1001.46,651
24Heidi Dahl PedersenLønborgs Cassiopeia (Zoshia)20.47,0800.18,692
25Astrid S. JensenStald Trofasts Bellatrix Les. (Li...10.22,2810.24,752
26Freya MikkelsenMølhøjgårds Winter Hurricane (Hub...20.45,4400.27,472
27Frida Sofie MikkelsenHedegaardens Light it Up (Lilly)20.37,8500.28,822
28Wiktoria JanikowskaMk`s Grape Ape (Anayra)10.44,0610.29,972
29Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Raspb. (Hind...20.56,0900.33,752
30Liv Mark-BjergFunnys Jetfire (Java)20.52,0300.34,442
31Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)10.38,7510.36,712
32Cecilie SchiebelSchiebels Nuser10.57,6610.44,692
33Freya MikkelsenStampegårdens On The Eve (Elba)21.00,6300.44,932
34Liv Mark-BjergHarry af RabbitWorld11.23,1210.52,752
35Heidi Dahl PedersenMk´s Thumbelina10.42,1910.57,592
36Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar20.49,7110.23,473
37Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings20.39,1910.24,073
38Heidi Dahl PedersenStampestaldens Chin Ho Kelly (Pri...20.46,3710.36,033
39Liv Mark-BjergKandies Zeb10.43,8120.39,003
40Astrid S. JensenHappy Jumpers Albert31.05,5310.52,944
41Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow40.33,4710.22,945
42Tessa MikkelsenMølhøjgårds Empire of Storms (Ran...4+11.41,0001.13,095
43Freya MikkelsenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)31.18,9131.01,166
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2022-05-08 11:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Alec Baldwin00:45,2500:18,6501
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Damon Salvatore00:55,8100:20,6301
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado00:42,6500:21,2801
4Line Hald AndersenMk's Bound By Blood (Bine)01:01,0300:28,5901
5Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)01:06,9400:48,8401
6Lisa SørensenFerventis Love At First Sight (Max)10:39,4400:26,9111
7Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba01:11,8110:26,9711
8Lisa SørensenStjerneregns Victoria Tower (Tove)00:41,0310:31,441
9Maja Vester NielsenTorhøjs Silver Bay (Zayn)10:55,5300:35,211
10Astrid Skov IversenMk's King Of Life (Nugga)01:00,5910:36,101
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs I Will Fly01:07,8710:36,971
12Nanna ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)11:07,2500:49,061
13Rebecca JensenStald Fuglsangs Davina Clai.01:12,9011:02,061
14Heidi Dahl PedersenKandies Câncão10:50,7810:33,752
15Bente Bøje JensenThe Witcher Golden Kids11:04,4110:36,472
16Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up11:11,4310:37,412
17Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...11:04,8110:40,662
18Kirsten BjergStald Fuglsangs In Time10:39,6610:42,912
19Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.10:32,6630:34,284
20Rasmus BjernerBygholms Clio20:35,59
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel20:43,12
22Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart20:51,79
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie20:53,47
24Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens No Par. (Niko Klos...20:53,60
25Liv Mark-BjergStjerneregns A Night to Remem.20:54,78
26Heidi Dahl PedersenStjerneregns Finally Frode20:57,65
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...21:04,72
28Astrid S. JensenKlaubogaards Emma Starlight31:01,31
29Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule)2+11:19,44
30Cecilie SchiebelVB Chico De Belleza31:27,87
31Cecilie SchiebelJughead41:35,65
32Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)51:09,85
u19Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean (U)10:53,5010:55,722
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Karina Lang
Bedømmelsesmetode: C2 - 2/3 videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2022-05-08 12:35

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Frida Sofie MikkelsenKløvergårdens Epsilon Aquarii01:25,1200:23,190
2Kirsten BjergStampegårdens Made With Magic (Mi...00:27,7800:27,500
3Maja Vester NielsenStampestaldens Donatello00:37,9400:30,590
4Heidi Dahl PedersenStampestaldens Raphael (Raffi)00:46,5000:40,400
5Kirsten BjergStald Fuglsangs Beige Prin. (Vinc...00:35,5310:18,441
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black Amelia00:40,2910:20,001
7Kirsten BjergStald Fuglsangs Black Castiel00:46,4410:21,411
8Aase BjernerFloras Catalina10:25,4700:21,461
9Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco. (Ja...00:51,1810:21,861
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:28,2810:26,311
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00:58,7110:29,001
12Kirsten BjergZentas SW Boz Pity00:50,5710:34,351
13Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella00:45,4110:46,851
14Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy10:25,5400:47,001
15Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy)10:30,5010:24,382
16Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)10:37,6610:34,822
17Aase BjernerBygholms Navigator of Th.10:37,6011:24,412
Uplac.Rasmus BjernerByte af Flora3+22:19,44Trukket
Uplac.Frida Sofie MikkelsenStampestaldens LudmillaTrukket
Antal deltagere: 19.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Cecilie Schiebel og Line Hald Andersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2022-05-08 14:10

Plac.FørerKanin5060657075808590Cert.Point
1Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens No Par. (Niko Klos...-O-O-XOOXXX1
2Maja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...OO-OOOXXX1
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella-O-XXOOOXXX1
4Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers--O-XXOOXXX
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden HeartOO-OXXOOXXX
6Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)-O-O-XOXXX
6Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...-O-O-XOXXX
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)-O-XO-XXOXXX
9Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo-O-XOOXXX
10Line Hald AndersenMk's Heavenly Fire (Black)-O--XOXXX
11Line Hald AndersenMk's Bound By Blood (Bine)OO-OXOXXX
12Line Hald AndersenStampestaldens Ca´savio (Sami)OOOXOXOXXX
13Aase BjernerBygholms AthináOXOXOXOXOXXX
14Lisa SørensenStjerneregns Victoria Tower (Tove)OXOXOOXXOXXX
15Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn-O-XOXXOXXX
16Rebecca JensenHønsehusets Too TenderOOXOXXOXXOXXX
17Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...---O-XXX
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco. (Ja...-O-O-XX
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee-O-O-XXX
18Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me-O-O-XXX
18Maja Vester NielsenHarleys Ch. Foxtail (Tjalfe)-O-O-XXX
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs DedenneOOOOXXX
23Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem-XXOXOO-XXX
24Maja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)-O-XO-XXX
25Nanna ThaysenStampegårdens Forever InOXOOXOXXX
26Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...OOXOXOXXX
27Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li.OXOXOXOXXX
27Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)OXOXOXOXXX
29Sarah JakobsenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)OXOXOXXOXXX
30Maja Vester NielsenKnudsbøls ArielXOXXOXOXXOXXX
31Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)OOOXXX
32Aase BjernerNødkærlunds MandelOXOOXXX
33Rebecca JensenStald Fuglsangs Davina Clai.XOXOOXXX
34Aase BjernerBygholms ThorOXXOOXXX
35Rebecca JensenSunsets Ring of FireXOXXOO-XXX
36Aase BjernerBygholms Tabasco ChiliOOXOXXX
37Rebecca JensenStald Fuglsangs Flying Unicorn-XOXOXXX
38Astrid Skov IversenStald Fuglsangs FalkeOXOXOXXX
39Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Ch. Black AmeliaOOXXOXXX
40Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir)OOXX
40Heidi Dahl PedersenStjerneregns Touch of Evil (Eddie)OOXXX
42Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Alec BaldwinOXOXXX
42Wiktoria JanikowskaWinds IliasOXOXXX
44Cecilie SchiebelSchiebels NuserOXXX
44Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Corallian Lim.OXXX
44Nanna ThaysenDs' Dream of You (Cannon)OXXX
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Tornado-XXX
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Margrethe Jensen
Sekretær: Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: 50 cm
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.