Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

ROSKILDE  DYRSKUE  DEN  27.  -  29.  MAJ  2022

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Eliminator


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2022-05-28 12:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Baila Caribe (Caia)10.28,7200.18,6010.47,321
2Isabella WexøeLilliens Hila10.32,2500.27,9111.00,161
3Mia HansenStampestaldens Every Day (Elina)0+10.49,5900.16,5011.06,091
4Nahne EsselingLightnings Waterfall in Love30.21,4700.14,2230.35,69
5Ole RoskiRoskis Get The Boss (Ruben)20.34,6910.23,0330.57,72
6Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)10.46,8720.15,9131.02,78
7Nahne EsselingBoltens Twisted Sugar (Titus)10.44,4120.23,8731.08,28
8Rie AndersenKurreholms PowerPuff af Lillien20.38,5010.33,7531.12,25
9Josefine De FriesStampestaldens Ribbons Of Blue00.43,3430.45,0031.28,34
10Mia HansenFunnys The Last One (Lima)10.42,3120.51,8431.34,15
11Nicole EsselingLightnings Tamarillo20.49,6210.55,1631.44,78
12Michele LangkjærFlorence Nightingale30.46,2210.43,5641.29,78
13Josefine De FriesStampestaldens The Ventures (Vava)30.39,6220.42,6351.22,25
14Tanja Bergh-PedersenConejos Rivers of Babylon (Bukaz)40.30,6620.20,7560.51,41
15Line Holse HansenLilliens Hana50.59,7810.40,8461.40,62
16Ole RoskiBoltens Cookie Pirate (Lio)30.30,5940.17,2570.47,84
17Nahne EsselingLightnings Kiwano40.42,0030.32,6271.14,62
18Nahne EsselingBoltens Mäktiga Mirakel6+21.18,003+10.55,43122.13,43
19Michele LangkjærKaren Blixen81.20,3260.51,44142.11,76
20Lonny HjortAjtaks Cheesecake (Cheasey)6+11.17,967+11.19,69152.37,65
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Line Hansen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2022-05-29 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Baila Caribe (Caia)00.37,7100.35,8401.13,551
2Line Holse HansenUniKins Flopsy00.43,8500.36,4701.20,321
3Michele LangkjærKlundtes Farewell To England10.50,2200.40,7511.30,971
4Ole RoskiInfinitys Juicy Fruit (Juju)00.34,4710.22,5310.57,001
5Nicole EsselingLightnings Tamarillo00.57,4110.20,4111.17,821
6Michele LangkjærFlorence Nightingale10.38,5000.47,1811.25,681
7Isabella WexøeLilliens Hila00.52,3410.38,8111.31,15
8Mia HansenFunnys The Last One (Lima)11.06,9701.08,3112.15,28
9Isabella WexøeMaglebo's Kængubarn01.33,0910.58,1212.31,21
10Ole RoskiRoskis Get The Boss (Ruben)20.48,1900.20,1221.08,31
11Nahne EsselingBoltens Twisted Sugar (Titus)10.35,3410.41,9321.17,27
12Line Holse HansenKurreholms PowerPuff af Lillien10.35,7510.53,7821.29,53
13Line Holse HansenLilliens Hana11.02,3710.58,8722.01,24
14Nahne EsselingLightnings Waterfall in Love20.30,9110.25,5630.56,47
15Tanja Bergh-PedersenConejos Rivers of Babylon (Bukaz)10.31,1220.32,1631.03,28
16Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)10.51,0420.35,4731.26,51
17Lonny HjortAjtaks Cheesecake (Cheasey)20.40,5310.54,5631.35,09
18Nahne EsselingLightnings Kiwano10.53,631+10.44,1931.37,82
19Michele LangkjærKaren Blixen11.03,4420.55,9731.59,41
20Josefine De FriesSolgårdens Seductive Winter R. (W...20.56,2511.23,5932.19,84
21Ole RoskiBoltens Cookie Pirate (Lio)41.04,5000.19,6641.24,16
22Signe BrenholdtStampestaldens Iliamna20.49,9730.44,0351.34,00
23Josefine De FriesStampestaldens Ribbons Of Blue10.56,4040.45,8451.42,24
24Signe BrenholdtStampestaldens Every Day (Elina)20.57,592+10.59,5051.57,09
25Nahne EsselingBoltens Mäktiga Mirakel4+11.12,1320.18,5671.30,69
Uplac.Heidi Dahl PedersenSkovvejens Dream Of Tomorrow (Tes...Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rie Andersen
Sekretær: Sarah Madsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-05-29 13:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenStampestaldens Sugar Babe00.24,8500.19,5000.44,351
2Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...10.24,0300.25,1510.49,181
3Tanja Bergh-PedersenUniKins Tinkers Hill (Tora)00.21,0910.33,9610.55,051
4Josefine De FriesSolgårdens Seductive Winter R. (W...10.19,1910.25,4020.44,59
5Sarah MadsenUniKins Total Nightmare (Faun)10.22,5910.35,0920.57,68
6Mia HansenTempo20.35,3400.24,5020.59,84
7Mia HansenStampestaldens Every Day (Elina)10.33,2510.31,6921.04,94
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Necromancer (Alya)00.31,0320.35,9321.06,96
9Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)10.47,0310.56,5621.43,59
10Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy1+11.32,7800.24,5921.57,37
11Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...00.34,5030.44,2531.18,75
12Rie AndersenMaglebo's Kængubarn20.47,7810.35,8131.23,59
13Line Holse HansenUniKins Flopsy40.41,3800.24,5041.05,88
14Rie AndersenKlundtes Katashi (Tasha)10.59,2930.44,3441.43,63
15Mia HansenStampestaldens Iliamna30.56,0520.32,3851.28,43
16Heidi Dahl PedersenKandies Câncão30.55,532+11.49,1662.44,69
17Michele LangkjærKlundtes Farewell To England40.30,0440.30,2881.00,32
18Heidi Dahl PedersenSkovvejens Dream Of Tomorrow (Tes...3+11.21,293+11.24,2882.45,57
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Isabella Wexøe
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2022-05-27 18:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Tinkers Hill (Tora)00.37,0900.48,6501.25,741
2Mia HansenSkovvejens Ch. Senõr Amar. (Amari...10.36,5600.22,0910.58,651
3Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)01.06,7811.01,9112.08,691
4Tanja Bergh-PedersenUniKins Necromancer (Alya)30.38,7200.24,0431.02,76
5Line Holse HansenLilliens GT Withley Neill (Neal)30.54,4700.29,7231.24,19
6Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...21.07,7510.50,4731.58,22
7Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy21.14,4410.56,9432.11,38
8Mia HansenTempo31.00,7810.30,2941.31,07
9Rie AndersenKlundtes Katashi (Tasha)21.12,4031.28,3252.40,72
10Lonny HjortLadingens Vinterstorm (Harriet)21.21,912+11.32,5752.54,48
11Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...21.04,1941.01,1262.05,31
12Heidi Dahl PedersenStjerneregns Touch of Evil (Eddie)5+11.44,8510.44,9472.29,79
13Sarah MadsenStampestaldens Sugar Babe3+12.04,1230.42,7272.46,84
14Lonny HjortSkovvejens Ready or Not (Reje)52.16,4132.07,0684.23,47
Uplac.Heidi Dahl PedersenKandies CâncãoTrukket
Uplac.Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...Trukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2022-05-28 09:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Nahne EsselingVanillas Dryade Daphne00.41,0000.39,6501.20,651
2Nicole EsselingVilsmøllegårdens GCh Tabaluga01.02,8100.35,0601.37,871
3Signe BrenholdtFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)00.35,9410.30,7211.06,66
4Mia HansenSkovvejens Ch. Senõr Amar. (Amari...10.50,5000.29,1911.19,69
5Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)00.48,1610.32,5611.20,72
6Signe BrenholdtFunnys Nio-Nias10.45,6900.35,0911.20,78
7Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Følg Dine Drømme (Fjo...10.46,8500.37,6611.24,51
8Signe BrenholdtStampestaldens SCh. Tell Me . (Wi...00.55,5010.35,0011.30,50
9Mia HansenWinds GdCh. Cyclops00.54,7910.38,7511.33,54
10Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...00.45,0020.43,0021.28,00
11Line Holse HansenLilliens GT Withley Neill (Neal)30.26,6800.32,5330.59,21
12Josefine De FriesSolgårdens War of the Roses (Nohr)10.36,6821.02,8931.39,57
13Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...11.06,031+10.50,4731.56,50
14Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia01.38,002+12.40,5634.18,56
15Ole RoskiFunnys Sarsiado20.48,3420.35,5641.23,90
16Nahne EsselingLightnings GCh Black1+11.02,0320.52,5341.54,56
17Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)21.43,1021.09,0942.52,19
18Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)21.34,971+11.40,1243.15,09
19Nahne EsselingLightnings Casana10.33,4440.59,8551.33,29
20Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)3+12.03,3221.53,7863.57,10
21Heidi Dahl PedersenStjerneregns Touch of Evil (Eddie)7+21.44,105+11.45,62153.29,72
22Lonny HjortLadingens Vinterstorm (Harriet)7+23.00,008+11.44,44184.44,44
Uplac.Lonny HjortSkovvejens Ready or Not (Reje)Trukket
Uplac.Nicole EsselingLightnings OlympiaTrukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Isabella Wexøe
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2022-05-27 17:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Signe BrenholdtFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)00.50,0610.43,6211.33,681
2Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Følg Dine Drømme (Fjo...00.49,2211.03,0911.52,31
3Nicole EsselingVilsmøllegårdens GCh Tabaluga01.25,8411.27,3412.53,18
4Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia00.58,2812.29,6713.27,95
5Signe BrenholdtStampestaldens SCh. Tell Me . (Wi...11.05,7111.12,7522.18,46
6Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)11.21,0311.21,7522.42,78
7Nahne EsselingLightnings GCh Black31.06,1600.35,1631.41,32
8Mia HansenWinds GdCh. Cyclops00.56,8430.59,5031.56,34
9Josefine De FriesSolgårdens War of the Roses (Nohr)2+11.05,8510.47,0341.52,88
10Nahne EsselingVanillas Dryade Daphne41.11,5410.53,0652.04,60
11Signe BrenholdtFunnys Nio-Nias31.38,9420.46,4652.25,40
12Nahne EsselingLightnings Casana30.43,8531.00,2261.44,07
13Ole RoskiFunnys Sarsiado3+11.23,152+10.59,7872.22,93
14Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)61.57,1341.37,59103.34,72
Uplac.Sarah MadsenUniKins Total Nightmare (Faun)61.20,25Disk.
Uplac.Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...61.41,40Trukket
Uplac.Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)Trukket
Uplac.Nicole EsselingLightnings OlympiaTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 3:00
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2022-05-28 13:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenKlundtes Ch. Second Shot (Sander)00.18,5600.15,9400.34,50
2Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Voodod00.40,8800.20,3101.01,19
3Tanja Bergh-PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)10.23,6600.30,9610.54,62
4Line Holse HansenKlundtes Shady Daze00.26,3110.36,5911.02,90
5Cecilie BrenholdtFunnys Amira10.57,3101.16,0012.13,31
6Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackout (Auggie)20.58,1600.25,0621.23,22
7Michele LangkjærStampegårdens Agent Venom (Mingus)30.55,8100.43,0031.38,81
8Mia HansenFunnys Aura11.02,6331.12,8742.15,50
9Heidi Dahl PedersenStampestaldens Raphael (Raffi)50.32,6320.24,4770.57,10
10Michele LangkjærPletvangs Cougar20.43,6650.38,9771.22,63
Uplac.Line Holse HansenKlundtes Dragon DanceTrukket
Antal deltagere: 11.  
Dommer: Sarah Madsen
Sekretær: Rie Andersen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2022-05-29 10:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenKlundtes Ch. Second Shot (Sander)00.24,0900.19,8500.43,94
2Tanja Bergh-PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)00.33,8800.19,3800.53,26
3Heidi Dahl PedersenStampestaldens Raphael (Raffi)00.40,8700.30,1901.11,06
4Michele LangkjærStampegårdens Agent Venom (Mingus)00.48,1900.46,4401.34,63
5Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Voodod10.28,0600.25,3810.53,44
6Line Holse HansenKlundtes Shady Daze10.53,8200.40,8711.34,69
7Mia HansenFunnys Aura01.13,5320.49,5022.03,03
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackout (Auggie)20.56,8210.30,7531.27,57
9Cecilie BrenholdtFunnys Amira10.46,3720.51,4131.37,78
Uplac.Michele LangkjærPletvangs Cougar21.08,78Trukket
Uplac.Line Holse HansenKlundtes Dragon DanceTrukket
Antal deltagere: 11.  
Dommer: Sarah Madsen
Sekretær: Rie Andersen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Eliminator
Dato: 2022-05-28 16:25

Plac.FørerKanin1. runde2. runde3. rundeFinaleTidPindPoint
1Mia HansenSkovvejens Ch. Senõr Amar. (Amari...00000.14,15
2Mia HansenStampestaldens SCh. Tell Me . (Wi...00000.15,15
3Mia HansenFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)00100.23,78
4Heidi Dahl PedersenStjerneregns Touch of Evil (Eddie)01000.24,16
5Josefine De FriesSolgårdens War of the Roses (Nohr)00000.28,65
6Tanja Bergh-PedersenUniKins Baila Caribe (Caia)11100.30,00
7Mia HansenStampestaldens Every Day (Elina)00100.32,91
8Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia00101.41,96
9Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy11010.18,19
10Tanja Bergh-PedersenUniKins Necromancer (Alya)00010.19,35
11Ole RoskiInfinitys Juicy Fruit (Juju)10110.28,87
12Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Følg Dine Drømme (Fjo...01110.32,97
13Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...01110.33,03
14Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)01110.41,75
15Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...01110.43,78
16Nahne EsselingLightnings GCh Black00010.46,85
17Tanja Bergh-PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)00020.27,47
18Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)00020.54,50
19Tanja Bergh-PedersenUniKins Tinkers Hill (Tora)11121.06,59
20Rie AndersenMaglebo's Kængubarn01121.45,50
21Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)01030.20,63
22Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...00130.36,22
23Cecilie BrenholdtStampestaldens Sugar Babe00030.48,09
24Nahne EsselingLightnings Kiwano01140.38,88
25Heidi Dahl PedersenKandies Câncão01141.46,78
26Nahne EsselingBoltens Twisted Sugar (Titus)11050.43,72
27Mia HansenWinds GdCh. Cyclops0001+10.30,34
28Heidi Dahl PedersenSkovvejens Dream Of Tomorrow (Tes...110Trukket
29Line Holse HansenLilliens GT Withley Neill (Neal)002
29Rie AndersenKurreholms PowerPuff af Lillien002
29Sarah MadsenUniKins Total Nightmare (Faun)002
29Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...102
33Josefine De FriesStampestaldens Ribbons Of Blue003
33Rie AndersenKlundtes Katashi (Tasha)013
33Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)013
33Nicole EsselingLightnings Tamarillo113
37Line Holse HansenUniKins Flopsy114
38Line Holse HansenLilliens Hana005
38Lonny HjortLadingens Vinterstorm (Harriet)005
40Nahne EsselingLightnings Waterfall in Love02
41Nahne EsselingLightnings Casana03
42Lonny HjortAjtaks Cheesecake (Cheasey)0Trukket
42Michele LangkjærKlundtes Farewell To England1Trukket
44Michele LangkjærFlorence Nightingale2
44Ole RoskiBoltens Cookie Pirate (Lio)2
46Nahne EsselingBoltens Mäktiga Mirakel3
47Karina Heidi PedersenSvend4
Uplac.Lonny HjortStampestaldens Gobstopper (Geo)Disk.
Uplac.Michele LangkjærKaren BlixenTrukket
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Line Holse Hansen, Rie Andersen
Sekretær: Isabella Wexøe
Bedømmelsesmetode: 0 - 1 fejl går videre til næste runde, i finalen er tid + finale fejl afgørende. Placering udregnes efter sidste deltagende runde
Maksimum tid: 2:00
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.