Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SYDVESTJYSK  FØRSTE  STÆVNE  HOS  KARINA  I  HOLSTED  DEN  8.  JUNI  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-06-08 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mie ToftApples Nonno (Nonno)00:08,0000:08,410
2Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away...00:33,8400:17,120
3Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:19,3100:18,530
4Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Har...00:37,9700:18,720
5Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (W...00:25,8000:35,320
6Josefine GammelgaardInsert Text Here (Peter)00:45,5300:38,060
7Mette VangsgaardKato00:45,8410:26,811
8Mie ToftDisney Adventure20:27,3200:23,382
9Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kn....10:31,9710:38,932
10Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)21:41,691+12:02,634
11Cecilie KnudsenSøgaards Daiquiri2+11:07,852+11:28,226
12Maja Vester NielsenTorhøjs Fluffy (Fluffy)40:40,9470:41,9311
13Maja Vester NielsenTorhøjs Mille (Mille)71:07,7261:18,5313
Uplac.Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around0+10:40,28Trukket
Uplac.Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cin...41:11,06Trukket
Uplac.Cecilie KnudsenKaningaardens NoraTrukket
Uplac.Smilla VejsgaardUntitled (Pedro)Trukket
Uplac.Torben NielsenStald Fuglsangs Flying UnicornTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-06-08 11:24:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Pernille FrederiksenKnudsbøls Nuller00:30,8700:15,81012
2Maja SembergKandies Králik00:16,8700:18,09011
3Mie ToftApples Chico (Chico)00:30,0300:19,12011
4Freja Havemann HansenFunnys Fantasia (Sia)00:16,9010:47,1511
5Wiktoria JanikowskaFunnys Amnesia10:32,7810:12,622
6Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)10:38,4710:31,782
7Mette VangsgaardLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)10:28,1310:32,402
8Lene GadkjærBellas Age of Extinction (Exi)21:32,3200:38,562
9Mie ToftVilsmøllegårdens Leonard Hofst...1+10:30,590+10:30,323
10Mette VangsgaardMoslunds Liana af Lego-Gården20:47,6310:32,913
11Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel20:39,5910:36,093
12Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean10:28,1320:41,473
13Louise TovgaardTovgaards En-øre20:22,1620:14,604
14Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui20:38,7220:31,284
15Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee (Bee)1+10:45,6020:34,874
16Ida NicolaisenFønix21:33,7221:25,704
17Laura ClausenEaster30:34,2220:48,255
18Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului (Lui)21:11,792+12:12,225
19Natasja Vester NielsenStald Trofast's Black Fifi Joe...2+11:11,6630:20,946
20Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang)40:44,5920:36,216
21Wiktoria JanikowskaCrazyjumpers Nati Per Amare (A...40:39,5330:43,007
22Freja Havemann HansenSolsidens Little Flower (Lilje)60:42,5340:54,2810
23Cecilie KnudsenKaningaardens Iwan5+10:52,6250:41,7511
24Ida NicolaisenKaningaardens Lionboy6+11:20,7261:34,0613
Uplac.Josefine GammelgaardGammelgaards My Name Is Tro......20:33,18Trukket
Uplac.Ida NicolaisenKaningaardens Luna-StarDisk. på tid
Uplac.Torben NielsenMk´s Coco LokoDisk. på tid
Uplac.Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty (Beauty)Trukket
Uplac.Annika NicolaisenFlowerTrukket
Uplac.Annika NicolaisenJulius (Julle)Trukket
Uplac.Smilla VejsgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii...Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Anja Semberg Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-06-08 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja SembergMoslunds Cocio00:28,2200:15,25013
2Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)00:47,5400:30,31012
3Anja SembergStjerneregns Rosalee10:49,3100:27,4411
4Pernille FrederiksenSommerly´s Shadow11:05,8100:38,471
5Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hilo00:53,2510:50,811
6Cathrine Lind JakobsenStjerneregns Juliette10:47,2510:49,382
7Wiktoria JanikowskaKlundtes Shere Khan21:25,6911:22,813
8Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Trouble20:46,2811:28,033
9Laura ClausenStjerneregns Pinkie Pie (Pinki...10:52,9721:34,653
10Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego.....31:10,6631:19,666
11Louise TovgaardTovgaards Masaki3+1+12:11,852+11:29,918
12Anne-Mette FoghLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)11:19,783+42:49,158
Uplac.Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)11:56,75Trukket
Uplac.Nella NielsenFunnys Quicksilva (Quiwa)Trukket
u10Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies! (U)11:38,721+12:14,823
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-06-08 15:27:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie...00:38,3500:45,06013
2Anja SembergMoslunds Clio10:44,9600:30,3210 - 0:19,061
3Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream (D...00:45,8110:30,2211 - 0:33,301
4Kirsten BjergSommerly´s Petres (Pelle)10:56,1200:35,8511
5Maja SembergNødkærlunds Pistacia11:09,3400:37,2511
6Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani20:45,3500:16,152
7Kirsten BjergZentas SW Boz Pity20:48,9500:34,032
8Pernille FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia11:19,6310:59,942
9Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...11:23,9411:16,152
10Maja SembergMøllerhusets I Am Legend30:44,1000:21,533
11Louise TovgaardTovgaards Mickey21:28,0010:35,353
12Anja SembergSharpies Karma Kiss (Karma)10:58,101+10:52,883
13Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie20:29,6530:27,605
14Smilla VejsgaardStampegårdens One Million (Mil...30:28,8430:35,316
15Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy20:49,0040:37,666
16Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blo.....31:23,311+32:33,387
u7Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fion...10:38,9110:25,752
u11Josefine GammelgaardOopsy Bear (u)31:25,1600:27,683
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.