Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VINTERCUP  I  NORDHALLEN  I  SLAGELSE  DEN  30.  NOVEMBER  -  1.  DECEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Middelsvær ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær lige
Elite ligeElite lige
HøjdehopSamlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2019-11-30 13:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointPindPoint
1Regitze ReckWinds Ilviro00:20,8400:15,5600:36,40112
2Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ready or Not (Reje)00:18,2800:27,3000:45,58211
3Patricia MøllnitzKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)10:27,8400:18,4510:46,2931
4Emilie OlsenUniKins Queen Anne's Revenge10:27,0500:23,1510:50,2041
5Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Flash In The Sky10:31,4500:20,7910:52,2451
6Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente10:38,2700:14,3510:52,6261
7Laura KnudsenSøgaards Painkiller (Peek)10:33,1400:26,3310:59,4771
8Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance On Me (Tia)10:32,0700:28,8011:00,8781
9Emma Hedelund JørgensenCrazyjumpers Vale Per Sempre10:59,2400:35,8211:35,069
10Rikke ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre... (...20:29,3800:16,1920:45,5710
11Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel10:35,0010:50,1921:25,1912
12Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)30:20,2000:12,9530:33,1513
13Sille MarcussenWinds Miraculous20:29,8710:18,3030:48,1714
14Rikke ThremsSkovvejens Bumblebee30:32,5500:23,0730:55,6215
15Isabella ColomboColombos Cool King20:27,5720:22,4240:49,9916
16Viktoria Behrendt ThremsFilur40:36,6000:17,1840:53,7817
17Michele LangkjærAlt For Damerne30:35,5710:22,0240:57,5918
18Liva StoltenborgNoha30:37,0010:20,9840:57,9819
19Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)40:39,2700:30,1441:09,4120
20Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano40:47,7400:25,1741:12,9121
21Astrid Egebo LarsenEgebos Strejf00:32,753+11:00,2141:32,9622
22Viktoria Behrendt ThremsLilliens DU Betyder Alt (Ali)60:39,9100:15,8860:55,7923
23Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)61:30,8010:56,8072:27,6025
24Michele LangkjærJackie Kennedy31:14,4651:12,0582:26,5127
25Isabella ColomboMollegaardens I Love You (Prince)7+11:55,7741:01,54122:57,3128
26Emilie PetersonPippi81:21,2150:37,26131:58,4729
27Astrid Egebo LarsenAtterupgaards Dream Big (Walter)7+11:40,9061:21,24143:02,1430
Uplac.Ronja OrlikMaglebo's Kængubarn10:29,65Disk.
Uplac.Caroline Juul GebuhrWinds IlicTrukket
Uplac.Emilie PetersonMulanTrukket
Uplac.Isabella ColomboEgevangs WasabiTrukket
Uplac.Isabella ColomboSolhavens Becaus You Loved MeTrukket
Uplac.Lærke DissingStald Dissings GunnarTrukket
Uplac.Michele LangkjærDundines Leonardo DiCaprioTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundines Nina SimonettiTrukket
Uplac.Sif EnevoldsenCassa-strudahls HugoTrukket
Uplac.Sofie StrudahlCassa-strudahls AlmaTrukket
u11Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn) (U)10:34,5610:14,4820:49,0411
u23Selina JespersenEskirs Anaki Awkwafina (Ketta) (U)5+11:14,8710:25,0271:39,8924
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-12-01 14:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidcuppointPindPoint
1Isabella ColomboColombos Cool King00:21,0700:15,7000:36,77112
2Rikke ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dre... (...00:21,1900:18,2300:39,42211
3Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)00:28,6700:15,1300:43,80311
4Emilie OlsenFilur00:25,4300:20,2800:45,71411
5Patricia MøllnitzKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)00:24,9400:31,5000:56,44511
6Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente00:45,9300:43,2501:29,18611
7Viktoria Behrendt ThremsUniKins Dying Gull (Goldie)00:14,9610:14,5610:29,527
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Flash In The Sky10:21,4300:17,4610:38,898
9Emilie OlsenUniKins Queen Anne's Revenge10:17,3100:34,8210:52,139
10Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)10:28,5400:25,9610:54,5010
11Signe BrenholdtSolens Dancing Queen (Diva)00:29,0310:26,2310:55,2611
12Line JørgensenSkovvejens Wings of Smoke (Smokey)20:49,7900:34,9521:24,7413
13Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise10:50,5610:50,2621:40,8214
14Emma Hedelund JørgensenCrazyjumpers Vale Per Sempre (Ven...10:52,0111:10,6022:02,6115
15Rikke ThremsSkovvejens Bumblebee10:37,1620:50,0031:27,1616
16Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano20:48,8710:40,0531:28,9217
17Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)30:43,9700:49,6531:33,6218
18Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel20:53,6520:37,7941:31,4419
19Line JørgensenUniKins Red Death40:51,7710:25,7451:17,5120
20Isabella ColomboMollegaardens I Love You (Prince)40:54,7110:32,3151:27,0221
21Ronja OrlikMaglebo's Kængubarn30:59,6320:56,2051:55,8322
22Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)30:51,7130:43,9861:35,6923
23Line JørgensenDet Søde Livs Pegasus60:36,4710:27,2071:03,6724
24Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti8+11:35,2510:45,96102:21,2125
25Isabella ColomboEgevangswasabi5+1+22:18,4920:43,43103:01,9226
26Sif EnevoldsenCassa-strudahls Hugo7+22:24,2461:46,98154:11,2227
Uplac.Ronja OrlikSolhavensbecausyoulovedme (Stella)Trukket
Uplac.Selina JespersenCassa-strudahls AlmaTrukket
Uplac.Selina JespersenCassa-Strudahls WilmaTrukket
u12Yasmin GrønneløvHarleys Sherwood Forest (Shawn) (U)10:26,2900:49,4211:15,7112
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Janni Brenholdt
Aspirant: Regitze Reck
Sekretær: Sille Marcussen/Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-11-30 14:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointPindPoint
1Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)10:34,6700:25,8911:00,56213
2Michele LangkjærKlundtes Farewell To England10:31,9100:29,6811:01,5931
3Viktoria Behrendt ThremsSøgaards Painkiller20:16,2400:13,9020:30,144
4Regitze ReckWinds Ilviro20:17,7000:15,4820:33,185
5Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance20:30,3100:29,9621:00,276
6Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini20:23,6010:24,3530:47,957
7Viktoria Behrendt ThremsJansson´s Delight Toffifee (Fie)41:00,9330:46,9571:47,888
Uplac.Mette WindUniKins Dragon HillTrukket
Uplac.Rikke ThremsSøgaards DaiquiriTrukket
Uplac.Sidsel DragelundPhineasTrukket
Uplac.Sofie StrudahlCrazyjumpers BMW (Bimmer)Trukket
u1Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa) (U)10:29,8100:23,2810:53,091
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Cecilie Knudsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-12-01 13:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidcup pointPindPoint
1Viktoria Behrendt ThremsSolens Take A Chance On Me (Tia)20:37,9900:27,3621:05,3513
2Signe BrenholdtFunnys Breaking Point (Baldrian)10:47,9520:32,2331:20,182
3Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)20:25,9520:40,3141:06,263
4Line JørgensenCrazyjumpers Tulipan (Tulle)3+10:47,8010:32,3351:20,135
5Signe BrenholdtStampestaldens Kate40:44,3220:39,3561:23,676
6Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini30:30,4540:41,5671:12,017
7Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom61:49,0311:15,1373:04,168
8Viktoria Behrendt ThremsSøgaards Daiquiri60:41,4631:07,9391:49,399
9Selina JespersenCrazyjumpers BMW101:48,4671:17,66173:06,1211
Uplac.Regitze ReckWinds IlviroDisk.
Uplac.Line JørgensenCrazyjumpers Golden (Moppe)Trukket
Uplac.Line JørgensenJordbærgårdens Mourning GloryTrukket
u4Yasmin GrønneløvMichelle Obama (Rosa) (U)20:42,5920:35,2741:17,864
u9Selina JespersenEskirs Anaki Awkwafina (Ketta) (U)70:59,2730:39,31101:38,5810
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Rikke Threms
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-11-30 15:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointPindPoint
1Patricia MøllnitzKlundtes Pass The Poems (PP)20:36,6010:34,6631:11,2613
2Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo30:29,7210:17,4540:47,172
3Patricia MøllnitzFunnys Akella30:38,5220:46,3551:24,873
4Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......51:45,8510:17,4562:03,304
5Michele LangkjærHarleys We Believe in Magic (Nell...51:27,9740:43,2492:11,215
6Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquar... (E...50:30,375+1+12:05,01122:35,386
Uplac.Isabella ColomboSunshines Aiko81:13,80Trukket
Uplac.Michele LangkjærVesterleds New LumumbaTrukket
Uplac.Rikke ThremsStrandmøllens IlireaTrukket
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Viktoria Behrendt Threms
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2019-12-01 13:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidcup pointPindPoint
1Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquar... (E...00:28,0210:25,0710:53,09113
2Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo10:18,7110:19,9220:38,632
3Patricia MøllnitzKlundtes Pass The Poems (PP)10:24,3510:27,1720:51,523
4Signe BrenholdtStampestaldens Styles20:46,7800:24,6121:11,394
5Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon20:40,9820:23,7241:04,705
6Patricia MøllnitzFunnys Akella10:24,2540:23,0950:47,346
7Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira30:41,0520:37,8851:18,937
8Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......31:10,2721:13,3352:23,608
9Janni BrenholdtStampestaldens Allison4+1+12:09,5550:47,32112:56,879
10Sif EnevoldsenSunshines Aiko91:28,7891:13,18182:41,9610
Uplac.Rikke ThremsStrandmøllens IlireaTrukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Viktoria B. Threms
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-11-30 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCup pointCert.Point
1Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze10:53,4301:01,4411:54,87114
2Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)11:12,1900:44,1211:56,312
3Mette WindWinds SCh. Cyclops11:18,0100:54,6212:12,633
4Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley10:37,9710:26,1421:04,114
5Patricia MøllnitzDundines Liva Weel21:18,5610:47,6632:06,225
6Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)21:19,3011:03,5032:22,806
7Patricia MøllnitzStampegårdens SCh. Wild N' Reckless41:03,5001:00,3442:03,847
8Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle20:36,1730:23,5850:59,758
9Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)41:01,3910:40,1251:41,519
10Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina31:02,7720:47,4151:50,1810
11Astrid Egebo LarsenStampestaldens Ludmilla20:47,5040:33,6361:21,1311
12Regitze ReckWinds Ilinora31:19,7130:57,8262:17,5312
13Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha51:50,0611:04,1962:54,2513
14Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)3+11:58,4141:20,7583:19,1614
15Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)61:28,7351:03,68112:32,4115
Uplac.Patricia MøllnitzBjørkebakkens Touch of Love (Imme)Trukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2019-12-01 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidcup pointCert.Point
1Patricia MøllnitzStampegårdens SCh. Wild N' Reckless00:41,8010:41,3711:23,17114
2Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios Marley00:32,3520:32,7221:05,0721
3Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina10:42,3810:44,8321:27,213
4Patricia MøllnitzDundines Liva Weel11:09,4510:53,9022:03,354
5Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)21:00,8101:07,3822:08,195
6Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha11:40,2111:11,0922:51,306
7Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)11:01,2520:45,7231:46,977
8Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)11:01,8431:13,5042:15,348
9Yasmin GrønneløvHarleys Charming Cover (Charlie)31:33,7111:06,8442:40,559
10Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol41:12,6611:04,3652:17,0210
11Regitze ReckWinds Ilinora31:18,7721:11,3252:30,0911
12Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)31:55,1721:41,3253:36,4912
13Janni BrenholdtStampestaldens Else Lindstow51:19,4140:59,5692:18,9713
14Patricia MøllnitzBjørkebakkens Touch of Love (Imme)62:07,0631:52,1693:59,2214
15Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella61:02,063+11:04,18102:06,2415
16Signe BrenholdtStampestaldens La Paix61:09,964+11:15,15112:25,1116
17Signe BrenholdtFunnys Amira7+11:43,7430:47,61112:31,3517
18Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia82:15,7741:34,95123:50,7218
19Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle70:46,8760:44,54131:31,4119
20Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman92:00,1451:40,42143:40,5620
21Janni BrenholdtUniKins Cactus Jack5+1+43:26,026+33:14,71196:40,7321
Uplac.Janni BrenholdtTaharas Ch. Olau31:25,12Trukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Josefine Gammelgaard
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2019-11-30 10:00

Plac.FørerKanin50607075808590Cup pointCert.Point
1Patricia MøllnitzDundines Liva WeelOXOOOXXOOXXX114
2Viktoria Behrendt ThremsWinds IzzinaOXXOXXOOOXXOXXX21
3Yasmin GrønneløvTumles All of the Stars (Stella)OOXOOOXXX3
4Mette WindWinds SCh. Cyclops-OOOXXX4
5Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze-XOXOOXXX5
6Viktoria Behrendt ThremsHybens Ogmios MarleyXOXOXOOXXX6
7Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Senõr AmarilloXOXOXXOOXXX7
8Patricia MøllnitzStampegårdens SCh. Wild N' RecklessOXOOXXOXXX8
9Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaOXOXOXXX9
10Yasmin GrønneløvHarleys Jungle Allure (Ayla)OOXXX10
11Regitze ReckWinds IlinoraOXOXXX11
11Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquar... (E...OXOXXX12
11Yasmin GrønneløvSharpies Paint the Town (Todd)OXOXXX13
14Sille MarcussenTumles Stand by Me (Stanley)XOXXOXXX14
15Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)OXXX15
15Viktoria Behrendt ThremsCrazyjumpers Vale Per Sempre (Ven...OXXX16
17Patricia MøllnitzKlundtes Pass The Poems (PP)XOXXX17
17Viktoria Behrendt ThremsJansson´s Delight Toffifee (Fie)XOXXX18
19Viktoria Behrendt ThremsStrandmøllens IlireaXXOXXX19
19Patricia MøllnitzBjørkebakkens Touch of Love (Imme)XXOXXX20
19Sille MarcussenHønsehusets Something That I ......XXOXXX21
Uplac.Emilie OlsenFilurXXX
Uplac.Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)XXX
Uplac.Isabella ColomboCrazyjumpers Bella ChanelXXX
Uplac.Isabella ColomboCrazyjumpers LamborghiniXXX
Uplac.Isabella ColomboEgevangs WasabiXXX
Uplac.Isabella ColomboSolhavens Becaus You Loved MeXXX
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys AkellaXXX
Uplac.Sidsel DragelundPhineasXXX
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert EagleXXX
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsSunshines AikoXXX
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Samlet vinder

Plac.KaninHøjdeLL1LL2MSL1MSL2SL1SL2EL1EL2Total Point
1Dundines Liva Weel15410
2Tumles All of the Stars32510
3Skovvejens Senõr Amarillo72211
4Hybens Ogmios Marley64212
5Winds Izzina210315
6Stampegården Sch. Wild N´Reckless87116
7Kløvergårdens Epsilon Aquar126119
8Tumles Stand by me142319
9Klundtes Pass the Poems171321
10Funnys Inabi Uchina913628
11Harleys Jungle Allure1061228
12Shapies Paint the Town139729
13Hønsehusets Something That I want214833
14Winds Ilinora11121134
15Pralinens Mercury Twilight1515838
16Crazyjumpers Vale Per Sempre1691540
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.