Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MARTSSTÆVNE  PÅ  BROHOLMGÅRD  I  BELLINGE  DEN  8.  MARTS  2020

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Regitze ReckStampegårdens Leap of Faith00.51,0600.17,43013
2Regitze ReckStampegårdens Rainbow Room (Quinn...00.38,9100.19,50012
3Lisette KongerslevHønsehusets Too Tender00.28,4400.20,00012
4Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)00.50,6500.20,28012
5Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cindy)00.16,9700.21,32012
6Josefine Karoline MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)00.25,0000.26,85012
7Camilla á ArgjumHønsehusets Thunder Two00.36,8400.39,00012
7Marie FloutrupFurukollens Parsley00.59,3400.39,00012
9Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui01.00,1800.44,47012
10Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu00.52,0600.44,91012
11Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom00.24,8410.15,661
12Louise Stub DetlefsenUnikins Action Point00.37,4710.16,041
13Signe BrenholdtFunnys Breaking Point00.24,2810.19,191
14Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel11.00,5600.19,441
15Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller00.22,2210.19,651
16Lisette KongerslevStampegårdens Never Ending Story00.38,8710.22,071
17Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)10.25,1500.24,351
18Mette VangsgaardStampegårdens Forever In (Felix)10.51,1600.25,121
19Ida NicolaisenHønsehusets Salsa11.01,2200.33,971
20Lisette KongerslevHønsehusets Turbo Time01.07,2810.38,341
21Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mira)10.45,9100.42,401
22Marlene BruhnJordbærgårdens Mourning Glory00.59,7811.47,501
23Signe BrenholdtSolens Dancing Queen10.29,7510.23,322
24Camilla á ArgjumFurukollens Caramel Twist10.46,0910.26,312
25Signe BrenholdtEikhaugens Good Enough10.34,2210.32,002
26Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring’s First Bloom00.49,8720.48,842
27Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil10.34,8110.56,972
28Mette NielsenKandies Apollo11.21,5311.02,912
29Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)11.26,0620.29,783
30Anja ThillemannStrike a Rose af Hyben10.46,5621.23,533
31Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Toby)20.25,37
32Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To (Theo)20.32,13
33Louise HansenHaugens Consequences (Cornelius)20.39,56
34Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe (Carla)21.02,47
35Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)21.04,72
36Smilla VejsgaardKandies Creative Muvo21.05,75
37Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Joe21.09,50
38Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana30.47,78
39Maja SembergStjerneregns Nick31.20,64
40Mette NielsenTorkild41.09,28
41Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)51.04,40
42Lisette KongerslevHønsehusets Twilight Triumph2+32.36,12
Uplac.Anja ThillemannStjerneregns SeanTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Infinite LoveTrukket
v20Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Gården (V)00.37,4010.34,871
u33Anja SembergKlundtes Dragonshy (Draco) (U)20.35,88
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumFurukollens Saffron00.35,9100.14,25013
2Regitze ReckWinds Ilviro11.22,8100.18,1311
3Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00.36,9110.18,7211
4Anja SembergStjerneregns Across The Universe10.44,7500.29,6311
5Mette VangsgaardHønsehusets Between Two Worlds00.49,5010.30,6211
6Natasja Vester NielsenStampestaldens Donatello00.36,2510.36,2811
7Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood10.47,8400.37,2811
8Maja SembergMøllerhusets I Am Legend00.34,1510.38,7811
9Louise StubMoslund´s Zafira11.18,6900.50,4011
10Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose10.31,2210.20,812
11Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly01.38,4721.56,322
12Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gulds...11.06,9120.38,033
13Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie20.33,16
14Simone JacobsenMoslunds Vitara af Lego-Gården20.38,50
15Louise TovgaardTovgaards Mickey20.46,77
16Naya JørgensenJordbærgårdens Captain Cold20.52,97
17Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii20.57,97
18Marlene BruhnStampegårdens Disco Inferno20.59,59
19Anja SembergSharpies Karma Kiss30.25,62
20Louise StubLego-gårdens Argon30.43,63
21Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)30.43,68
22Maja SembergMoslunds Cocio2+10.51,22
23Maja SembergStjerneregns All You Need Is L......30.51,43
24Karin MoslundMoslunds Zoe2+11.52,25
25Marie FloutrupStampestaldens Kira31.56,84
26Smilla VejsgaardFunnys Nioryu Namya41.19,13
27Louise HansenFurukollens Everglow3+11.47,16
28Smilla VejsgaardKandies Francesca50.49,90
29Anja SembergKandies León50.57,31
30Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani5+11.50,85
31Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood3+1+32.42,32
Uplac.Anita FrederiksenSommerly´s ShadowTrukket
Uplac.Maja SembergNødkærlunds PistaciaTrukket
u4Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie (U)10.42,0600.24,131
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii00.13,8100.11,03013
2Anja SembergSharpies Karma Kiss00.13,5300.12,00012
3Camilla á ArgjumFurukollens Saffron00.14,6900.12,97012
4Maja SembergMoslunds Cocio00.18,6300.14,31012
5Regitze ReckWinds Ilviro00.17,0700.16,53012
6Camilla á ArgjumStampegårdens First Rose00.28,3700.18,12012
7Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00.25,7200.23,59012
8Karin MoslundMoslunds Zoe00.46,2500.24,88012
9Anja SembergKandies León10.30,5900.19,2811
10Josefine Karoline MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)10.36,7200.32,1511
11Louise TovgaardTovgaards Mickey10.39,0600.33,6311
12Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly00.42,3711.01,3111
13Maja SembergStjerneregns All You Need Is L......00.18,8820.17,632
14Anja SembergStjerneregns Across The Universe10.18,8510.17,822
15Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cr... (Gulds...00.19,2520.22,602
16Mette VangsgaardHønsehusets Between Two Worlds10.30,9010.22,972
17Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani00.25,2820.26,442
18Louise HansenFurukollens Everglow10.52,4710.27,442
19Marie FloutrupFurukollens Parsley10.43,2810.31,222
20Maja SembergNødkærlunds Pistacia10.53,8410.35,562
21Maja SembergMøllerhusets I Am Legend00.33,2520.52,722
22Simone JacobsenMoslunds Vitara af Lego-Gården10.20,1820.23,253
23Marie FloutrupStampestaldens Kira10.52,7521.08,063
24Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood11.38,9421.41,383
25Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10.18,4030.15,314
26Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)20.18,44
27Louise Stub DetlfsenLego-Gårdens Argon20.21,31
28Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood20.40,53
29Louise Stub DetlfsenMoslund’s Zafira20.43,28
30Naya JørgensenJordbærgårdens Captain Cold30.30,72
31Anita FrederiksenSommerly´s Shadow41.56,44
u9Mette VangsgaardVilsmøllegårdens Hart of Dixie (U)00.25,0610.14,881
u11Natasja Vester NielsenStampestaldens Donatello (U)10.36,7200.20,751
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagården00.32,2200.23,87014
2Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)00.29,9100.29,41013
3Camilla á ArgjumStampegårdens Song of India00.48,9700.31,2803
4Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy10.38,4000.20,131
5Louise HansenSofiagårdens Shanghai F110.52,3400.38,941
6Camilla á ArgjumLego-Gårdens Hilo11.16,8500.42,221
7Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman10.45,5900.49,811
8Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården10.48,2800.53,601
9Regitze ReckWinds Ilinora00.54,0610.56,191
10Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World10.41,2010.22,562
11Camilla á ArgjumJordbærgårdens GdCh. Holly10.51,8110.23,412
12Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll (Trold)10.32,3810.28,282
13Marlene BruhnBellas Fancy Una00.57,5320.30,182
14Charlotte EllebyHønsehusets Beyond The Sea10.52,5710.37,032
15Signe BrenholdtStampestaldens La Paix10.39,0310.41,222
16Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10.40,1910.44,592
17Marlene BruhnSheiks Nysgerrige Nille0+11.33,8110.51,502
18Marie FloutrupFurukollens True by Willpower01.27,0020.57,342
19Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye10.43,3120.40,403
20Anne-Mette FoghMalegas Panic in the Skies!11.29,2821.20,033
21Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)11.44,3121.25,973
22Marlene BruhnJordbærgårdens Mymlan (Mylius)20.38,02
23Charlotte EllebySundahls Gemytlig20.52,12
24Mette VangsgaardKlundtes Nightmare Moon (Maya)20.57,84
25Lisette KongerslevVilsmøllegårdens Momondo20.59,91
26Camilla á ArgjumStampegårdens Starlight Express21.00,25
27Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper21.02,50
28Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie21.14,18
29Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)21.58,68
30Signe BrenholdtStampestaldens Else Lindstow30.36,38
31Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vildt...30.58,97
32Marie FloutrupWinds Inaya2+11.59,03
33Louise HansenHaugens Wolf Moon (Oswald)40.43,50
34Louise Stub DetlfsenNødkærlunds Viol40.47,93
35Charlotte EllebyNymåne3+11.21,32
36Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)3+11.45,47
37Louise HansenVilsmøllegårdens Flip Flop (Frida)2+1+12.10,25
38Anja SembergOceans Ch. Playa Grande af Sofi.....51.53,75
Uplac.Charlotte EllebyZincerellas High SparrowTrukket
Uplac.Lisette KongerslevBellas Fancy ThoraTrukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.