Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Selina Jespersen

Navn: Selina Jespersen
System-ID: 2326
Stævneaktiv:
Inden for 6 md.
Ja
Ejer af stald: Lutino kaniner


Kaniner ejet af Selina Jespersen

Nuværende kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Æblegårdens Luffe (ID: 47422) 2016-08-17 Ingen startbogsnummer. Fotograf: Sofie Strudahl
Funnys The Tinder Box (Stb: 7809) 2021-10-09 Svær,
0 pinde
Svær,
1 pind
Fotograf: Selina Jespersen
UniKins The 13th Warrior (Stb: 8541) 2022-07-10 Svær,
0 pinde
Middelsvær,
0 pinde
UniKins El Cadeja (Stb: 8394) 2022-08-10 Middelsvær,
1 pind
Middelsvær,
2 pinde
UniKins Flowerpicker (Stb: 8014) 2022-10-09 Svær,
0 pinde
Middelsvær,
1 pind
Lutinos Battlecast (Stb: 8791) 2022-10-17 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
UniKins Classic Briolinca (Stb: 8792) 2022-12-04 Let,
1 pind
Let,
0 pinde
Lutinos Imagninators (Stb: 8850) 2023-06-10 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
UniKins Costa Brava (Stb: 8952) 2023-08-13 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
UniKins Warrior (Stb: 8793) 2023-08-13 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
I alt 10 kaniner.

Tidligere kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Colombos Purple Sapphire (ID: 47388) 2019-12-26 2019-12-26 Ingen startbogsnummer. Fotograf: Isabella Colombo
Æblegårdens Shine Like The Stars (Stb: 7977) 2020-10-24 2021-03-08 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Selina Jespersen
Skovvejens Alive (Stb: 8179) 2021-08-26 2022-03-28 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Selina Jespersen
Bakkelys Crested Myna (Stb: 8543) 2022-07-30 2024-01-27 Middelsvær,
1 pind
Middelsvær,
0 pinde
Skovvejens On My Way (Stb: 6988) 2022-10-10 2023-06-24 Middelsvær,
2 pinde
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Viktoria Behrendt Threms
I alt 5 kaniner.

Afdøde kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Cassa-strudahls Wilma (Stb: 7382) 2019-07-06 2021-08-19 Let,
1 pind
Let,
1 pind
Fotograf: Viktoria Threms
Crazyjumpers BMW (Stb: 6782) 2020-01-18 2021-10-08 Svær,
0 pinde
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Yasmin Grønneløv
Æblegårdens You Are My Sunshine (Stb: 7934) 2020-08-28 2022-05-11 Svær,
0 pinde
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Selina Jespersen
Stampegårdens Myth of Niobe (Stb: 7902) 2022-04-08 (2023-08-29) Elite,
0 cert.
Svær,
0 pinde
Fotograf: Tanja Bergh-Pedersen
Tumles Whistle Warrior (Stb: 7931) 2022-06-26 2022-09-19 Svær,
2 pinde
Middelsvær,
2 pinde
Beldens Diomedes (Stb: 8542) 2022-07-30 (2023-02-12) Let,
1 pind
Let,
0 pinde
Hybens Ch. Ogmios Marley (Stb: 6740) 2022-10-10 (2023-12-02) Elite,
3 cert.
Elite,
1 cert.
Fotograf: Viktoria Behrendt Threms
Lutinos Swap Force (ID: 49187) 2022-10-17 (2023-06-10) Ingen startbogsnummer.
Stampegårdens King of Kings (Stb: 8092) 2022-12-14 (2023-11-17) Svær,
1 pind
Svær,
4 pinde
I alt 9 kaniner.

Vaccinerede kaniner

Bemærk: Indtastning af vaccinationer i Hopregisteret tæller ikke som bevis
for vaccination - det gør alene underskrevet vaccinationsattest fra dyrlæge eller vaccinatør.

Kanin Vaccinationer indenfor de seneste 2 år
Funnys The Tinder Box (Stb: 7809) Ingen registreret
Lutinos Battlecast (Stb: 8791) Ingen registreret
Lutinos Imagninators (Stb: 8850) Ingen registreret
UniKins Classic Briolinca (Stb: 8792) Ingen registreret
UniKins Costa Brava (Stb: 8952) Ingen registreret
UniKins Flowerpicker (Stb: 8014) Ingen registreret
UniKins The 13th Warrior (Stb: 8541) Ingen registreret
UniKins Warrior (Stb: 8793) Ingen registreret
I alt 8 kaniner vaccineret.


Kaniner ført af Selina Jespersen

Kanin Antal starter
med denne fører
Bakkelys Crested Myna (Stb: 8543) 12
Beldens Diomedes (Stb: 8542) 1
Cassa-Strudahls Alma (Stb: 7381) 1
Cassa-strudahls Wilma (Stb: 7382) 11
Crazyjumpers BMW (Stb: 6782) 16
Eskirs Anaki Awkwafina (Stb: 6087) 2
Funnys The Last One (Stb: 8093) 1
Funnys The Tinder Box (Stb: 7809) 41
Grenens Sunkissed Dreams (Stb: 8718) 1
Klundtes Ch. Wild by Nature (Stb: 8569) 1
Klundtes Wild at Heart (Stb: 8568) 2
Kyllesveien's Risky Business Av Hompetitten (Stb: 8425) 2
Kyllesveien's Safe Harbor Av Hompetitten (Stb: 8424) 2
Lutinos Battlecast (Stb: 8791) 1
Lutinos Imagninators (Stb: 8850) 1
Maglebo's Ch. Tolfetano (Stb: 6729) 1
Milleniums Eudoros Från Troja (Stb: 6869) 1
Skovvejens Alive (Stb: 8179) 1
Skovvejens Always Dreaming (Stb: 7561) 1
Skovvejens Ch. Desert Eagle (Stb: 6651) 1
Skovvejens Drop the Game (Stb: 6987) 1
Skovvejens Night Before Christmas (Stb: 7570) 1
Skovvejens On My Way (Stb: 6988) 10
Solens All Or Nothing (Stb: 6863) 1
Solens Blue Winter Sky (Stb: 7147) 1
Stald Dissings Gunnar (Stb: 7391) 1
Stald Trofasts Veruca Salt (Stb: 8403) 5
Stampegårdens King of Kings (Stb: 8092) 10
Stampegårdens Myth of Niobe (Stb: 7902) 39
Sunshines Aiko (Stb: 6114) 2
Tumles Whistle Warrior (Stb: 7931) 15
UniKins Baila Caribe (Stb: 8009) 1
UniKins Black Pearl (Stb: 7074) 2
UniKins Ch. Tinkers Hill (Stb: 7210) 4
UniKins Classic Briolinca (Stb: 8792) 1
UniKins Costa Brava (Stb: 8952) 1
UniKins Don't Stop Believin (Stb: 8686) 1
UniKins Dreams of Devotion (Stb: 6718) 2
UniKins El Cadeja (Stb: 8394) 19
UniKins Flowerpicker (Stb: 8014) 15
UniKins Follow Your Values (Stb: 8695) 1
UniKins Invoke Entities (Stb: 8130) 1
UniKins La Ceiba (Stb: 8010) 1
UniKins Let's Have A Kiki (Stb: 8687) 1
UniKins Mok'Nathal (Stb: 8012) 4
UniKins Rio Celeste (Stb: 8393) 1
UniKins SCh. Følg Dine Drømme (Stb: 7009) 1
UniKins The 13th Warrior (Stb: 8541) 18
UniKins Warrior (Stb: 8793) 1
UniKins Wildest Dreams (Stb: 8008) 1
UniKins Wonder Park (Stb: 7431) 2
Winds GCh. Izzina (Stb: 6750) 1
Æblegårdens You Are My Sunshine (Stb: 7934) 18
I alt 53 kaniner.


Stævner som Selina Jespersen
har deltaget ved

Oversigten opdateres en gang i døgnet og er senest opdateret den 15. april 2024 kl. 22:35

Dato Titel Arrangør Starter
som deltager
Klasser
som dommer
Klasser
som aspirant
2023-12-02 - 2023-12-03 Hopstævne ved Sjællandsudstillingen ved DSI hallen i Hyllinge Storstrøm 8
2023-08-26 - 2023-08-27 Sjællandsmesterskaberne i de lige klasser samt højde ved Benløsegården i Ringsted Storstrøm 9
2023-06-10 Sommerstævne i Tanjas have i Tappernøje Storstrøm 12
2023-06-01 Aftenstævne på gården i Hillerslev ved Ringe Øst- og Midtfyn 4
2023-03-12 Forårsstævne Hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje Storstrøm 28
2023-02-04 - 2023-02-05 Vintercup 2023 i Sydstevnshallen i Rødvig Storstrøm, Roskilde 12
2022-12-11 ABC-cup 2022 ved Vilvorde i Roskilde Roskilde 7
2022-12-03 - 2022-12-04 Hopstævne ved Sjællandsudstillingen i Sydstevnshallen ved Rødvig Stevns Holbæk, Storstrøm, Hillerød 8
2022-11-05 Stævne på grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 6
2022-10-29 Oktober stævne ved Forsamlingshuset i Store Heddinge Storstrøm 17
2022-10-19 Feriestævne på Vilvorde ved Roskilde Roskilde 3
2022-10-01 Stævne på grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 6
2022-09-17 Septemberstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 5
2022-08-26 - 2022-08-28 Sjællandsmesterkaberne 2022 hos BOAS Jægerspris i Jægerspris Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Hillerød 16
2022-07-10 Søndagsstævne hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje Storstrøm 13
2022-07-01 - 2022-07-03 Summercamp 2022 på sportspladsen i Særslev Odense 9
2022-06-25 Stævne på grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 7
2022-06-22 Træningstævne hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje Storstrøm 8
2022-06-19 Stævne ved Tuse næs Børnedyreskue i Holbæk Holbæk 4
2022-06-08 Juni aftensstævne hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje Storstrøm 7
2022-06-05 Havestævne hos Tanja i Brøderup ved Tappernøje Storstrøm 5
2022-05-07 Tulipan- og Solsikkecuppen 2022 på Vilvorde i Roskilde Roskilde 3
2022-04-30 Aprilstævne på Vilvorde ved Roskilde Roskilde 3
2022-04-23 Lørdagsstævne hos Rie i Gørløse nær Hillerød Hillerød 5
2022-04-18 Påskestævne ved Janni i Holbæk Holbæk 3
2022-04-17 Krokuscuppen 2022 på Vilvorde i Roskilde Roskilde 6
2021-11-20 Fionia Cup 2021 i Ridehallen på Broholmgård i Bellinge Odense 3
2021-11-14 Novemberstævne på græsplænen ved Janni i Holbæk Holbæk 2
2021-08-28 Stævne hos Janni i Holbæk Holbæk 5
2021-08-06 Middagsstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 2
2021-04-01 Stævne på grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 5
2021-03-16 Aftenstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 5
2020-10-10 Oktoberstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 3
2020-07-28 Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge Hørsholm-Lyngby 3
2020-07-18 Sommerstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 4
2020-06-30 Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge Hørsholm-Lyngby 3
2020-02-22 Ridehusstævne hos Aasgård i Ørbæk Øst- og Midtfyn 3
2020-01-27 Aftenstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 2
2020-01-18 Januarstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 3
2019-12-16 Træningsstævne i Vilvorde ved Roskilde Roskilde 3
2019-12-07 Julestævne i ridehuset på Vilvorde i Roskilde Roskilde 1
2019-11-30 - 2019-12-01 Vintercup i Nordhallen i Slagelse Midt- og Vestsjælland 5
I alt 42 stævner.


Foreningsfordeling for stævner

Antal Arrangør
9 Storstrøm
2 Øst- og Midtfyn
1 Storstrøm, Roskilde
14 Roskilde
1 Holbæk, Storstrøm, Hillerød
6 Hørsholm-Lyngby
1 Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Hillerød
2 Odense
4 Holbæk
1 Hillerød
1 Midt- og Vestsjælland






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.