Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FIONIA  CUP  2021  I  RIDEHALLEN  PÅ  BROHOLMGÅRD  I  BELLINGE  DEN  20.  NOVEMBER  2021

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeElite lige
Elite krogetStore Fionia Cup
Lille Fionia Cup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2021-11-20 12:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marlene BruhnLa Vies Forevigt (Elsa)00.16,3200.12,7900.29,1112
2Marlene BruhnFunnys Soundwave00.17,5700.20,2700.37,8411
3Anja ThillemannKandies Lonza00.20,6600.25,1600.45,8211
4Anja ThillemannKandies Pfizer00.29,1600.25,6900.54,8511
5Annika NicolaisenStald Triplys Akvamarin (Quami)00.38,6600.21,2500.59,9111
6Anja ThillemannMoslunds Tunnel of Love (Tulle)00.26,7210.31,6210.58,34
7Marie FloutrupSN Naomi af RabbitWorld00.39,1910.27,7511.06,94
8Annette NicolaisenStald Triplys Obsidian (Oline)00.28,5020.40,5021.09,00
9Selina JespersenÆblegårdens You Are My Sunsh. (Sh...00.26,9020.56,2521.23,15
10Marlene BruhnJordbærgårdens Bohemian10.19,62
11Marie FloutrupSN Crowley af RabbitWorld10.35,85
12Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)10.41,44
13Rebecca JensenSunsets Ring of Fire20.21,13
14Annika NicolaisenHønsehusets Time for Money (Timon)1+22.20,85
15Marlene BruhnHønsehusets Happy Hour81.07,28
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Regitze Reck
Sekretær: Margrethe
Bedømmelsesmetode: C1 - ca 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2021-11-20 10:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Betina Miller MathiesenBygholms Ira00.25,4700.25,5600.51,0312
2Anja ThillemannMoslunds Wish I Could Fly (Skya)00.36,1600.28,0601.04,2211
3Anja ThillemannHarleys Waterlily00.44,3100.35,1301.19,4411
4Marie FloutrupSN Naomi af RabbitWorld10.40,2200.37,9011.18,121
5Annika NicolaisenStald Fuglsangs Beacon of Hope10.37,8100.42,0311.19,841
6Anja ThillemannMoslunds Tunnel of Love (Tulle)00.39,9210.43,2211.23,14
7Anja ThillemannKandies Pfizer10.39,5000.46,7811.26,28
8Marlene BruhnJordbærgårdens Bohemian10.56,0700.46,2811.42,35
9Anja ThillemannSommerlys Saamik20.32,56
10Betina Miller MathiesenSommerly´s Cavalleria Toscana20.41,90
11Marlene BruhnFunnys Soundwave20.43,30
12Selina JespersenÆblegårdens You Are My Sunsh. (Sh...20.50,97
13Marlene BruhnLa Vies Forevigt (Elsa)21.02,35
14Annette NicolaisenStald Triplys Obsidian (Oline)21.09,09
15Anja ThillemannKandies Lonza21.09,38
16Marie FloutrupSN Crowley af RabbitWorld21.29,72
17Rebecca JensenSunsets Ring of Fire31.00,12
18Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)2+11.01,91
19Annika NicolaisenHønsehusets Time for Money (Timon)31.16,97
20Annika NicolaisenStald Triplys Akvamarin (Quami)31.19,72
21Anja ThillemannStald Fuglsangs Singin' In T. (Ra...3+12.04,54
u1Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado (U)00.23,9700.18,0000.41,97
u9Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre) (U)10.52,9710.29,9721.22,94
u14Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule) (U)21.02,78
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Regitze Reck
Sekretær: Margrethe
Bedømmelsesmetode: C1 - 1/3 finale ca
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2021-11-20 11:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Anja ThillemannHarleys Waterlily00.40,2200.27,7501.07,9713
2Betina Miller MathiesenBygholms Ira00.33,6310.23,2210.56,851
3Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)20.24,7400.26,2220.50,96
4Betina Miller MathiesenSommerly´s Inuk20.26,9710.20,8830.47,85
5Marie FloutrupRavens Firecracker Burst00.32,1930.17,4130.49,60
6Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady Diamond20.53,4310.40,5331.33,96
7Marlene BruhnJordbærgårdens Moves Like Jagger1+12.01,4411.18,4733.19,91
8Anja ThillemannMoslunds Wish I Could Fly (Skya)30.29,94
9Marlene BruhnJordbærgårdens Cartoon Heroes31.41,00
10Anja ThillemannSommerlys Saamik50.37,05
Uplac.Selina JespersenFunnys The Tinder Box (Tinka)Trukket
u3Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule) (U)10.39,9300.17,3410.57,27
u4Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado (U)10.27,7510.24,4120.52,16
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Regitze Reck
Sekretær: Margrethe
Bedømmelsesmetode: C1 - ca. 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2021-11-20 13:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo00.46,1000.44,0301.30,1314
2Regitze ReckStampegårdens GdCh. Leap of Faith10.26,0300.27,1210.53,15
3Rebecca JensenHønsehusets Too Tender10.22,6310.20,5620.43,19
4Rebecca JensenStampestaldens Kira00.41,7520.40,0621.21,81
5Rebecca JensenStald Fuglsangs Flying Unicorn10.50,9410.32,7821.23,72
6Regitze ReckStampegårdens Ch. Rainbow . (Quin...10.53,3510.54,5721.47,92
7Regitze ReckWinds Ch. Izzina10.56,090+11.08,1222.04,21
8Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården11.08,5510.55,8422.04,39
9Regitze ReckHønsehusets Song of the Sound (Si...11.11,9110.56,1522.08,06
10Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers20.55,03
11Marlene BruhnBellas Fancy Una20.55,57
12Rebecca JensenKlundtes Sept of Remembrance (Seb)30.54,87
13Rebecca JensenAries Fevre Dream31.18,68
14Marlene BruhnStampestaldens Altomincio31.28,06
15Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)40.55,25
Uplac.Annika NicolaisenMalegas You Have Faith (Hector)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Tiny TigerTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marie Christine Floutrup
Bedømmelsesmetode: C1 1/3 til finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2021-11-20 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården01.08,5901.09,2802.17,8714
2Regitze ReckWinds Ch. Izzina11.15,2200.45,7012.00,92
3Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo11.06,3700.56,5712.02,94
4Rebecca JensenStampestaldens Kira11.47,0600.57,9112.44,97
5Regitze ReckStampegårdens GdCh. Leap of Faith10.47,4720.35,5031.22,97
6Rebecca JensenKlundtes Sept of Remembrance (Seb)21.15,092+1+12.09,5963.24,68
7Marlene BruhnBellas Fancy Una31.25,91
8Regitze ReckStampegårdens Ch. Rainbow . (Quin...41.21,62
9Regitze ReckHønsehusets Song of the Sound (Si...41,17,60
10Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)51.29,00
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Margrethe og Anja
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Store Fionia Cup

Plac.FørerKaninELEKSamlet
1Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo134
2Regitze ReckStampegårdens GdCh. Leap of Faith257
3Rebecca JensenStampestaldens Kira448
4Regitze ReckWinds Ch. Izzina729
5Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården819
6Regitze ReckStampegårdens Ch. Rainbow . (Quin...6814
7Rebecca JensenKlundtes Sept of Remembrance (Seb)12618
8Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)151025
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Store Fionia Cup
Til toppen

Lille Fionia Cup

Plac.FørerKaninLLLKSamlet
1Anja ThillemannKandies Pfizer4711
2Marie FloutrupSN Naomi af RabbitWorld7411
3Anja ThillemannMoslunds Tunnel of Love (Tulle)6612
4Anja ThillemannKandies Lonza31518
5Selina JespersenÆblegårdens You Are My Sunsh. (Sh...91221
6Annette NicolaisenStald Triplys Obsidian (Oline)81422
7Annika NicolaisenStald Triplys Akvamarin (Quami)52025
8Marie FloutrupSN Crowley af RabbitWorld111627
9Rebecca JensenSunsets Ring of Fire131730
10Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)121830
11Annika NicolaisenHønsehusets Time for Money (Timon)151934
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Lille Fionia Cup
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.