Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Annette Nicolaisen

Navn: Annette Nicolaisen
System-ID: 2246
Stævneaktiv:
Inden for 6 md.
Ja
Ejer af stald: Stald Triply


Kaniner ejet af Annette Nicolaisen

Nuværende kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Kaninstaldens Pink Lady Diamond (Stb: 7505) 2019-09-01 Svær,
3 pinde
Svær,
2 pinde
Fotograf: Annette Nicolaisen
Aries Treasure Island (Stb: 7582) 2019-12-08 Elite,
0 cert.
Svær,
1 pind
Fotograf: Annette Nicolaisen
Stald Triplys Obsidian (Stb: 8209) 2021-05-10 Middelsvær,
1 pind
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Catrine Lind
Stampegårdens Connect the Dots (Stb: 8218) 2021-08-09 Svær,
0 pinde
Svær,
0 pinde
Fotograf: Catrine Lind
Aries Defenders of Peace (Stb: 8505) 2023-07-23 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
I alt 5 kaniner.

Tidligere kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Kaningaardens Lionboy (Stb: 6932) 2019-09-01 2021-03-01 Let,
1 pind
Let,
1 pind
Fotograf: Ida Nicolaisen
Jordbærgårdens Logo (Stb: 7616) 2020-05-03 2021-05-29 Elite,
0 cert.
Svær,
0 pinde
Fotograf: Annette Nicolaisen
Rosengaardens Chocolate Fudge Brownie (Stb: 7645) 2021-03-01 2021-05-21 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Annette Nicolaisen
Aries Midnight Embrace (Stb: 8026) 2021-04-01 2023-07-04 Elite,
1 cert.
Elite,
0 cert.
Fotograf: Annette Nicolaisen
Stald Triplys Malakit (ID: 48327) 2021-05-10 2021-09-05 Ingen startbogsnummer.
I alt 5 kaniner.

Afdøde kaniner

Ingen kaniner registreret.

Vaccinerede kaniner

Bemærk: Indtastning af vaccinationer i Hopregisteret tæller ikke som bevis
for vaccination - det gør alene underskrevet vaccinationsattest fra dyrlæge eller vaccinatør.

Kanin Vaccinationer indenfor de seneste 2 år
Aries Defenders of Peace (Stb: 8505) Ingen registreret
Aries Treasure Island (Stb: 7582) Ingen registreret
Kaninstaldens Pink Lady Diamond (Stb: 7505) Ingen registreret
Stald Triplys Obsidian (Stb: 8209) Ingen registreret
Stampegårdens Connect the Dots (Stb: 8218) Ingen registreret
I alt 5 kaniner vaccineret.


Kaniner ført af Annette Nicolaisen

Kanin Antal starter
med denne fører
Aries Defenders of Peace (Stb: 8505) 1
Aries Midnight Embrace (Stb: 8026) 49
Aries Treasure Island (Stb: 7582) 52
Funnys Fairy Castle (Stb: 8296) 2
Hønsehusets Salsa (Stb: 7294) 1
Jordbærgårdens Logo (Stb: 7616) 26
Kaningaardens Lionboy (Stb: 6932) 20
Kaninstaldens Pink Lady Diamond (Stb: 7505) 93
Pringlans Solskensfantomen (Stb: 7257) 1
Ravens Firecracker Burst (Stb: 7739) 1
Rosengaardens Chocolate Fudge Brownie (Stb: 7645) 7
Skovvejens Wintergreen (Stb: 7553) 2
SN Naomi af RabbitWorld (Stb: 8306) 1
Stald Triplys Obsidian (Stb: 8209) 51
Stald Trofasts Harry Potter (Stb: 7194) 5
Stampegårdens Connect the Dots (Stb: 8218) 44
Stampegårdens Picnic Paranoia (Stb: 8217) 1
UniKins A Perfect Score (Stb: 7434) 1
I alt 18 kaniner.


Stævner som Annette Nicolaisen
har deltaget ved

Oversigten opdateres en gang i døgnet og er senest opdateret den 15. juni 2024 kl. 22:35

Dato Titel Arrangør Starter
som deltager
Klasser
som dommer
Klasser
som aspirant
2024-02-10 - 2024-02-11 Fastelavnscup på Faaborgegnens Efterskole i Faaborg Øst- og Midtfyn 1
2024-01-13 Stævne i Ubberud-hallen ved Odense Odense 1
2023-12-17 Julestævne på Broholmgård i Odense Odense 3 1
2023-11-11 Fionia Cup 2023 i Ridehallen på Broholmgård i Bellinge Odense 1 1
2023-10-14 - 2023-10-15 Vejlemesterskaberne 2023 i Nørremarkshallen i Vejle Vejle 4
2023-09-23 Efterårstævne hos Frode i Odense Odense 2 1
2023-08-21 Træningsstævne i Dyrup Odense 6
2023-08-12 Stævne på Sinebjerg Camping i Sinebjerg Øst- og Midtfyn 3 1
2023-06-30 - 2023-07-02 Summercamp 2023 på sportspladsen i Særslev Odense 9 1
2023-06-03 Sommerstævne Hos Malega i Gramrode Østhimmerland 1
2023-05-27 Blomstercuppen del 2 ved Vilvorde i Roskilde Roskilde 4
2023-05-22 Aspirantstævne på sportspladsen ved Særslev Skole Odense 2
2023-05-18 Vår Cup ved Særslev Skole ved Søndersø Odense 5
2023-05-05 Store Bededagsstævne på sportspladsen i Særslev Odense 3
2023-04-22 - 2023-04-23 DM 2023 i Petersmindehallen i Vejle Vejle 1
2023-04-06 Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge Hørsholm-Lyngby 5
2023-03-27 Aftenstævne hos Frode i Odense Odense 3
2023-03-13 Aftenstævne hos Frode i Odense Odense 3
2023-03-09 Aftenstævne på gården i Hillerslev ved Ringe Øst- og Midtfyn 1
2023-03-05 Træningsstævne hos Frode i Odense Odense 1
2023-02-12 Grand Trophy 2023 på Vejlefjord skolen i Daugaard Vejle 2
2023-01-14 - 2023-01-15 Stævne ved vinterudstillingen i Ubberud Odense 4 1
2022-12-17 Julestævne på Broholmgård i Odense Odense 2 1
2022-11-19 Fionia Cup 2022 i Ridehallen på Broholmgård i Bellinge Odense 3
2022-10-29 - 2022-10-30 Halloween cup 2022 i Drivhuset i Virring ved Skanderborg Horsens 3 1
2022-10-22 - 2022-10-23 Vejlemesterskabet 2022 i Søndermarken i Vejle Vejle 3
2022-10-15 Disney Cupper 2022 på BOAS i Jægerspris Hillerød 5 1
2022-09-24 Efterårsstævne hos Frode i Odense Odense 2 2
2022-08-06 - 2022-08-07 Høst Cup 2022 på fodboldbanerne på Barrit Skole i Barrit Vejle 6
2022-07-29 - 2022-07-31 Stævne ved Egebjerghallen i Egebjerg ved Horsens Horsens 3 1
2022-07-15 - 2022-07-17 Land & Fritid-Cup Horsens 8
2022-07-01 - 2022-07-03 Summercamp 2022 på sportspladsen i Særslev Odense 13
2022-06-26 Stævne ved sportsugen i Særslev på Boldbanen ved Særslev Boldklub Odense 3
2022-06-18 - 2022-06-19 Det Fynske Dyrskue i Odense De Samvirkende Fynske Kaninavlere 8
2022-05-26 Kristihimmelfartsstævne på fodboldbanerne ved Englystskolen i Børkop Vejle 4
2022-05-22 Stævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 5
2022-05-16 Træningsstævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 7
2022-05-07 Tulipan- og Solsikkecuppen 2022 på Vilvorde i Roskilde Roskilde 5
2022-04-23 Forårsstævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 7
2022-04-09 Klubmesterskab og Aprilstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2022-03-12 Stævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 6
2022-02-13 Grand Trophy "2021" på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 3
2021-12-19 Julehop i maskinhal i Ullerslev Øst- og Midtfyn 3
2021-12-12 Julestævne i Drivhuset i Allesøe Odense 4
2021-11-20 Fionia Cup 2021 i Ridehallen på Broholmgård i Bellinge Odense 3
2021-11-07 Stævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 2
2021-10-18 Eftermiddagsstævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 4
2021-10-03 Oktoberstævne og Klubmesterskab i Kirkebakkehallen i Bredballe ved Vejle Vejle 3
2021-08-14 - 2021-08-15 Høst Cup 2021 på Barrit Skole i Barrit Vejle 2
2021-08-09 Træningsstævne på sportspladsen i Særslev Odense 3
2021-07-31 - 2021-08-01 Sommerlejr ved Mørkøv Hallen i Mørkøv Holbæk 6
2021-07-16 - 2021-07-18 Summercamp på sportspladsen i Særslev Odense 6
2021-07-09 - 2021-07-11 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 4
2021-07-03 Julistævne og Klubmesterkab på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2021-06-27 Træningsstævne på sportspladsen i Særslev Odense 4
2021-06-05 - 2021-06-06 Weekendstævne hos Wiktoria i Hinnerup Horsens 6
2021-06-03 Aftenstævne på Sportspladsen i Særslev Odense 4
2021-05-29 - 2021-05-30 Farvecupperne 2021 på Englystskolen i Børkop Vejle 13
2021-05-24 Pinsestævne ved Janni i Holbæk Holbæk 3
2021-05-21 Aftenstævne hos Josefine i Middelfart Vejle 3
2021-05-09 Majstævne på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 3
2021-04-30 Bededagsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2021-04-25 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 3
2021-04-17 Aprilstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 3
2021-04-04 Påskestævne Skellerup Skole ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 4
2021-04-01 Påskestævne på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2021-03-30 Træningsstævne ved drivhuset i Allesø Odense 3
2021-03-20 - 2021-03-21 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2020-10-17 - 2020-10-18 Vejle-mesterskaberne 2020 i Søndermarkshallen i Vejle Vejle 6
2020-09-26 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 2
2020-09-22 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2020-09-20 Stævne hos Louise Tovgaard forældre ved Vejle Horsens 1
2020-09-05 Stævne på Ulbjerg skole i Skals nær Viborg Viborg 4
2020-08-29 Hyggestævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 3
2020-08-22 - 2020-08-23 Hopstævne på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum Haderslev 2
2020-07-26 Træningsstævne hos Stald Sundahl Vejle 4
2020-07-25 Sommerstævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 2
2020-07-16 Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 4
2020-07-11 - 2020-07-12 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 4
2020-06-14 Sommerstævne ved Rødding Haderslev 3
2020-02-29 Februarstævne i Ridehuset i Nagelsti Storstrøm 2
2020-02-23 Februarstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 3
2020-02-22 Ridehusstævne hos Aasgård i Ørbæk Øst- og Midtfyn 1
2020-01-19 Vinterstævne i Bevtofthallen ved Vojens Haderslev 1
2020-01-04 - 2020-01-05 Nytårscup i Ridehuset på Bindernæs Efterskole i Rødby Storstrøm 2
2019-12-14 Julestævne i Søgyden ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 1
2019-12-12 Julestævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens Horsens 1
2019-10-19 - 2019-10-20 Vejle-mesterskaberne 2019 i Mølholmhallen i Vejle Vejle 1
2019-09-15 Stævne til Åbent Landbrug ved Ørbæk Øst- og Midtfyn 1
2019-09-01 Træningsstævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 2
2019-08-18 Stævne hos Stald Skovhøjen ved Yding Horsens 1
2019-08-09 - 2019-08-11 Høst Cup 2019 på Barrit Skole ved Barrit Vejle 2
2019-08-05 Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 2
2019-07-20 - 2019-07-21 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 2
2019-07-14 Juli-stævne i Allesø ved Odense Odense 2
2019-07-04 - 2019-07-06 Landsskuet i Herning Horsens 3
I alt 96 stævner.


Foreningsfordeling for stævner

Antal Arrangør
8 Øst- og Midtfyn
34 Odense
22 Vejle
3 Østhimmerland
2 Roskilde
1 Hørsholm-Lyngby
14 Horsens
1 Hillerød
1 De Samvirkende Fynske Kaninavlere
2 Holbæk
2 Sydfyn, Øerne
1 Viborg
3 Haderslev
2 Storstrøm






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.