Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  LAND  &  FRITID  I  HEDENSTED  DEN  9.  -  11.  JULI  2021

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær krogetSvær lige
Svær krogetElite lige
Elite krogetVeteran lige
LængdehopVenskabscup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2021-07-09 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix00:58,6200:12,100
2Wiktoria JanikowskaStampegårdens All At Sea (Siggy)00:35,7500:20,690
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Rosie Perez00:24,2500:33,500
4Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00:24,4110:18,001
5Anne-Mette FoghMoslunds Tunnel of Love (Tulle)10:16,2200:20,941
6Line Hald AndersenMk's Heavenly Fire10:38,5600:23,811
7Julie Bøje Due JensenKandies Inovio00:48,8810:43,181
8Lisbeth BachAadalens Coda0+12:05,8411:57,842
9Amalie Cubbin JuhlHedegaardens Beauty41:32,5621:27,596
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aase Bjerner
Sekretær: Alison
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2021-07-11 11:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb PindPoint
1Wiktoria JanikowskaWinds Ilias00:09,3900:09,00012
2Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)00:13,0900:09,03011
3Jaqueline WæhlingSunsets Walking in The Wind00:12,2800:11,1600- 0:13:3311
4Annika NicolaisenStald Fuglsangs Beacon of Hope00:15,2200:11,9400- 0:17,0711
5Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart00:22,0000:20,88011
6Ida NicolaisenDiamonds Everything I Wanted (Wil...00:31,0000:22,4700- 0:07,3411
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...00:44,2900:22,7100- 0:14:2311
8Lisbeth BachSunsets If I Could Fly (Holly)00:49,5300:27,65011
9Nanna HamborgNøvlingKaniner's Maroon00:51,9300:30,81011
10Malou Stella JensenSunsets Love You Goodbye (Vilja)0+10:40,4400:10,9411
11Asta Marie Brødsgaard Jul...Ds' You Are My Dream (Conrad)10:21,9400:19,901
12Nanna ThaysenMk´s Mystic Shadow00:13,4410:20,591
13Amalie Cubbin JuhlHedegaardens One More Second (Zel...10:20,1800:20,781
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow10:26,3500:22,061
15Katrine JørgensenTovstrups Oasis of the Seas (Ozzy)10:28,4400:24,941
16Karoline ThaysenMk's Sweet Hope (Zafiyah)00:19,6610:25,281
17Nella NielsenLilliens GT Sipsmith00:19,6610:28,531
18Malou Stella JensenStampestaldens Batur (Baldur)10:22,9400:28,971
19Ida NicolaisenFunnys Barricade10:34,3800:29,781
20Jasmin JanssonFunnys To Kingdom Come (Zulu)10:20,5800:31,321
21Malou Stella JensenFunnys God Complex (Calli)00:32,0310:36,601
22Natasja Vester NielsenStald Trofasts Huth10:38,9100:38,881
23Wiktoria JanikowskaStampegårdens All At Sea (Siggy)00:47,9410:40,531
24Wiktoria JanikowskaMk's Tummi Gummi10:49,4100:44,721
25Asta Marie Brødsgaard Jul...Ds' Dream of You (Cannon)00:56,0311:05,091
26Maja Vester NielsenBoltens A Diamond Is Forever20:11,4100:10,882
27Bente Bøje JensenSommerly´s Magic Hope10:16,7510:17,312
28Nanna HamborgIsbaks A Visit From East (Alba)1+11:05,5300:17,442
29Mette NielsenMoslunds Spending My Time (Timmy)00:14,1620:19,412
30Liv Mark-BjergEddiegårdens I Wasted You (Filuca)00:19,2220:56,282
31Nella NielsenStald Nielsens Lucky Lady10:11,6320:13,973
32Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Elijah10:37,3220:29,693
33Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi Targaryen20:51,8110:46,753
34Lisbeth BachCoda21:47,2511:13,193
35Nella NielsenStampegårdens Answers in Bl. (Rag...10:37,8430:58,174
36Mette NielsenMoslunds Listen to Your He. (Herb...20:36,1320:58,444
37Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)31:02,4411:00,034
38Lene GadkjærStjerneregns Another One Bi. (Bit...20:34,6921:20,194
39Nella NielsenKlundtes Hyria fra Boeotia (Hyra)20:56,8130:14,185
40Mette NielsenCold Hawaii af RabbitWorld20:36,3130:29,005
41Mette NielsenKandies Moët af RabbitWorld50:32,5320:47,097
42Liv Mark-BjergKandies Zeb2+11:12,783+11:51,227
43Mette NielsenChipmunk30:50,3741:52,287
44Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido61:40,595+1+12:02,7113
Uplac.Anne-Mette FoghMoslunds Tunnel of Love (Tulle)Trukket
Uplac.Katrine JørgensenStald Twisters Poppy Pomfrey (Zoe)Trukket
Uplac.Maria GadkjærStjerneregns Finally FilippaTrukket
u35Louise TovgaardTovgaards Mickey (U)10:19,6930:45,294
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Aspirant: Sarah Madsen
Sekretær: Marie F
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2021-07-10 15:35

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart00:26,6600:14,19012
2Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Grindehval00:31,1600:16,28011
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)00:28,2800:17,69011
4Wiktoria JanikowskaHarleys All of the Light (Linus)00:41,0000:20,10011
5Sarah MadsenStampegårdens Triple Tornado (Tuks)00:37,2800:20,88011
6Jaqueline WæhlingSunsets Walking in The Wind00:41,1900:21,40011
7Maja Vester NielsenKnudsbøls Yóuqi (Joutji)00:48,6300:24,37011
8Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)00:36,0600:24,75011
9Asta Marie Brødsgaard Jul...Ds' Dream of You (Cannon)00:56,4400:34,75011
10Line Hald AndersenRobin00:33,0700:37,44011
11Nanna HamborgIsbaks A Visit From East (Alba)00:56,7500:55,44011
12Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart (Lil...00:51,8700:55,53011
13Maria GadkjærStjerneregns Finally Filippa01:39,2201:30,44011
14Natasja Vester NielsenTorhøjs The Ship of Brides (Scott)10:27,1600:14,121
15Lisbeth BachSunsets If I Could Fly (Holly)10:57,4400:19,941
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas10:31,9700:24,221
17Bente Bøje JensenSolens Take A Chance On Me00:23,7810:28,411
18Sarah MadsenStald Trofasts Huth10:48,1600:32,571
19Asta Marie Brødsgaard Jul...Ds' You Are My Dream (Conrad)00:40,0710:32,631
20Ida NicolaisenFunnys Barricade11:16,0900:35,061
21Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)11:41,8100:38,251
22Ida NicolaisenHønsehusets Make Mine Music00:38,0410:41,311
23Ida NicolaisenDiamonds Everything I Wanted (Wil...11:03,9100:41,471
24Aase BjernerBygholms Athiná00:40,8410:43,221
25Wiktoria JanikowskaMk's Tummi Gummi11:06,0000:44,941
26Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)00:33,8110:51,931
27Sarah MadsenTumles Brite Bomber (Badia)20:21,8100:17,882
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Eline Powell20:33,5900:23,442
29Maria GadkjærJordbærgårdens This Love (Lola)11:13,4710:24,782
30Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow10:44,6810:34,532
31Lene GadkjærStjerneregns Another One Bi. (Bit...10:45,2110:37,222
32Sandra FrederiksenKnudsbøls Andrina21:07,4700:51,252
33Anne-Mette FoghMoslunds Tunnel of Love (Tulle)21:02,1601:05,752
34Ida NicolaisenSkovvejens Wintergreen20:54,9101:07,282
35Jasmin JanssonFunnys To Kingdom Come (Zulu)10:49,8811:32,662
36Maja Vester NielsenBoltens A Diamond Is Forever20:36,2210:24,063
37Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel20:56,0310:31,463
38Nanna ThaysenMk´s Mystic Shadow20:51,5610:41,183
39Wiktoria JanikowskaStampegårdens All At Sea (Siggy)21:20,6210:43,783
40Amalie Cubbin JuhlHedegaardens One More Second (Zel...40:57,4700:27,754
41Annika NicolaisenStald Fuglsangs Beacon of Hope21:02,4020:27,914
42Anita FrederiksenJordbærgårdens Memories20:40,2820:29,974
43Wiktoria JanikowskaWinds Ilias40:47,1800:36,534
44Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy30:59,4010:39,904
45Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi Targaryen30:51,7811:01,874
46Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)31:43,7521:14,165
47Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Elijah40:41,6520:21,166
48Pernille FrederiksenBygholms Tequila Sunrise C.30:34,0730:36,226
49Line Hald AndersenSommerly´s Magic Hope50:41,3210:37,696
50Liv Mark-BjergEddiegårdens I Wasted You (Filuca)4+11:36,8431:22,258
Uplac.Nanna HamborgNøvlingKaniner's Maroon21:25,50Trukket
Uplac.Liv Mark-BjergKandies ZebTrukket
Uplac.Rebecca JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...Trukket
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Møller Jansson
Aspirant: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Margrethe
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2021-07-11 15:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Amalie Cubbin JuhlStampegårdens Real Enough00:26,1500:13,25013
2Natasja Vester NielsenTorhøjs The Ship of Brides (Scott)00:23,4700:13,75012
3Annika NicolaisenAries Permanent Midnight (Pelle)00:41,5000:15,06012
4Wiktoria JanikowskaMk's River Of Love00:26,8400:15,13012
5Natasja Vester NielsenTumles Brite Bomber (Badia)00:30,0600:28,16012
6Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens No Par. (Niko Klos...01:08,2800:31,34012
7Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (Gucci)00:54,2200:54,25012
8Maja Vester NielsenKnudsbøls Yóuqi (Joutji)00:46,7810:12,0911
9Cathrine Lind JakobsenIsbaks New Beginnings (Wega)10:25,8700:13,2211
10Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)00:12,8710:14,9411
11Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn10:30,2500:15,3111
12Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilias00:32,0310:15,8811
13Aase BjernerBygholms Athiná10:31,0900:16,4111
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Alec Baldwin00:38,6910:17,751
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart10:22,9600:17,931
16Cathrine Lind JakobsenCrazyjumpers Una Vita Nuova (Melo...10:24,1200:18,471
17Natasja Vester NielsenStampegårdens Triple Tornado (Tuks)10:46,8400:25,191
18Marie FloutrupAries Guilty Pleasures (Gru)00:36,8210:25,721
19Cathrine Lind JakobsenStjerneregns Juliette10:27,7200:29,161
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs In Time00:31,1210:31,531
21Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)00:40,6310:35,661
22Annika NicolaisenJordbærgårdens Logo11:00,2800:37,101
23Katrine JørgensenHarry10:37,1200:48,311
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart20:41,2200:16,252
25Lene GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)00:14,3720:16,812
26Marie FloutrupAries Darkness Dawns20:48,7800:23,822
27Wiktoria JanikowskaHarleys All of the Light (Linus)20:24,0000:24,282
28Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)10:45,5910:24,812
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba1+10:44,0400:26,092
30Annette NicolaisenAries Midnight Embrace (Mikkie)0+11:08,4310:32,822
31Ida NicolaisenDiamonds Everything I Wanted (Wil...00:20,381+10:35,472
32Nella NielsenAries Melody Time10:40,9010:36,432
33Wiktoria JanikowskaHarleys Larkspur (Dafür)11:13,1510:40,562
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen20:36,2800:53,282
35Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)10:41,1210:54,502
36Ida NicolaisenHønsehusets Make Mine Music10:21,1610:59,382
37Malou Stella JensenTumles Neon Phantom (Mindy)2+11:30,2200:13,043
38Ida NicolaisenSkovvejens Wintergreen20:49,4710:17,653
39Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Corallian Limestone20:32,9010:17,943
40Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy20:46,3810:27,913
41Marie FloutrupRavens Firecracker Burst11:14,8820:30,843
42Lene GadkjærJordbærgårdens This Love (Lola)20:56,4410:43,253
43Amalie Cubbin JuhlStald Fuglsangs Grindehval1+11:02,840+10:43,273
44Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar10:47,1020:44,283
45Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado30:31,3110:17,314
46Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)3+12:05,0500:28,884
47Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)20:36,7820:32,194
48Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart1+10:56,3720:40,694
49Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas40:43,8400:45,004
50Kirsten BjergStampestaldens Ca´savio (Sami)30:58,8810:52,724
51Mette NielsenHarleys All of the Galaxies (Mill...21:16,691+11:08,944
52Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe30:54,6611:10,664
53Katrine JørgensenKnudsbøls Arista21:27,3721:12,344
54Wiktoria JanikowskaStjerneregns Rosalee30:29,1520:24,945
55Mette NielsenStald Fuglsangs Ferrari20:41,4730:40,755
56Alison Bøje Due JensenJughead31:11,0921:28,725
57Lisbeth BachSunsets If I Could Fly (Holly)40:24,8220:39,606
58Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Eline Powell3+11:40,1930:42,137
59Bente Bøje JensenSolens Take A Chance On Me40:50,8730:48,787
60Bente Bøje JensenBuens Safir4+12:01,2230:47,478
Uplac.Mette NielsenMoslunds Sunshine (Selma)Trukket
u5Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (U) (Ha...00:20,3400:15,410
u6Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy) (U)00:28,3400:21,710
u57Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule) (U)40:44,4020:16,946
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Sarah Madsen
Sekretær: Margrethe
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2021-07-09 10:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)00:55,0600:37,22013
2Annette NicolaisenAries Midnight Embrace (Mikkie)10:46,7500:22,7811
3Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja10:48,7500:28,1611
4Maja Vester NielsenKnudsbøls Maali00:58,1910:28,7811
5Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...00:35,7810:32,0911
6Natasja Vester NielsenMk's River Of Love (Rayan)11:09,0000:44,2511
7Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fie)11:06,2800:47,7811
8Annika NicolaisenJordbærgårdens Logo11:00,0600:53,6311
9Lene GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)00:49,5610:54,0711
10Ida NicolaisenUniKins A Perfect Score (Epo)10:57,7500:57,191
11Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)11:03,6301:21,721
12Alison Bøje Due JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...20:29,0300:18,342
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Alec Baldwin10:38,3710:19,382
14Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa20:34,4300:25,532
15Betina Miller MathiesenSommerly´s Inuk20:42,1600:29,132
16Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens No Par. (Niko Klos...10:51,1310:45,222
17Anne-Mette FoghStald Fuglsangs Davina Clai.11:07,6010:46,532
18Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel21:15,7500:48,692
19Ida NicolaisenStampegårdens Birthday Bash (Baxt...00:38,5320:49,852
20Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me20:54,3400:52,312
21Maria JanssonDaggry (Mini Muh)21:08,4701:26,652
22Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado21:03,1510:20,783
23Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic20:42,6310:25,903
24Annika NicolaisenMalegas You Have Faith (Hector)10:37,8720:36,663
25Jasmin JanssonUniKins Control Factor (Duplo)1+22:15,3400:58,623
26Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonde.10:44,7821:09,873
27Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar21:24,7511:14,163
28Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn30:46,8110:35,194
29Anne-Mette FoghStampestaldens Ca´savio10:48,0330:37,884
30Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller30:54,9110:38,034
31Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)21:35,0920:54,694
32Karoline ThaysenMk's Sweet Hope (Zafiyah)21:56,7821:22,724
33Alison Bøje Due JensenJughead21:38,4721:23,784
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba3+11:11,970+10:47,825
35Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui31:51,3721:04,785
36Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (Hol...21:19,0731:24,755
37Amalie Cubbin JuhlStampegårdens Real Enough60:59,0300:26,226
38Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)20:37,6640:29,256
39Amalie Cubbin JuhlStjerneregns Rosalee40:49,1330:41,217
40Anne-Mette FoghLego-Gårdens Lego Canoe3+22:22,4421:44,847
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs In Time20:53,84Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenBuens Safir31:05,60Trukket
Uplac.Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wi. (Smart...Trukket
v6Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy) (V)10:49,3800:39,531
u4Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald) (U)10:36,0000:28,441
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aase Bjerner
Aspirant: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Alison og Rebecca
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2021-07-10 14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...00:41,4100:14,00013
2Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja00:30,2200:15,97012
3Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...00:15,3100:22,69012
4Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga)00:32,8810:13,1511
5Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me00:53,0010:13,7511
6Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)01:33,4210:18,6911
7Marie FloutrupAries Fevre Dream10:53,5900:23,1311
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne10:49,8800:26,4711
9Maja Vester NielsenKnudsbøls Maali00:15,6510:29,3111
10Annika NicolaisenMalegas You Have Faith (Hector)10:55,5300:30,4111
11Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa01:03,2510:30,4311
12Ida NicolaisenUniKins A Perfect Score (Epo)10:30,5300:38,7911
13Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir)00:43,3110:40,4011
14Jasmin JanssonJansson´s Delight Toffifee (Fie)10:45,8100:46,2211
15Maria JanssonMøllerhusets Hero-Smile Wonde.00:54,8511:01,1011
16Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel10:43,6001:39,9711
17Aase BjernerBygholms Tabasco Chili00:15,3520:13,722
18Cathrine Lind JakobsenHarleys Heaven On Earth (Hachi)00:39,1520:16,942
19Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime10:38,7510:21,472
20Asta Marie Brødsgaard Jul...Hønsehusets Castor10:37,9710:22,282
21Jasmin JanssonUniKins Control Factor (Duplo)10:55,5310:28,562
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Clai.20:30,9700:28,972
23Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilario (Leo)10:50,7810:31,622
24Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki10:56,7510:37,062
25Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The D. (Du...01:31,1020:49,032
26Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour (Fa...10:48,570+10:51,812
27Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy0+10:42,3820:20,283
28Mette NielsenMoslunds Laguna (Luna)10:28,0620:27,623
29Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)20:28,8510:32,193
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau21:23,0410:34,403
31Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke10:29,6920:54,163
32Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (Hol...10:59,2821:10,853
33Aase BjernerBygholms Thor30:37,5110:21,284
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon30:20,2910:25,324
35Ida NicolaisenStampegårdens Birthday Bash (Baxt...10:51,8830:59,754
36Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...10:57,1031:03,694
37Nella NielsenCrazyjumpers Rick Grimes (Rassi)20:39,2830:29,225
38Wiktoria JanikowskaKlundtes Simple Ways (Sinea)30:22,7230:28,756
39Marie FloutrupFurukollens Parsley31:29,6530:49,286
40Cathrine Lind JakobsenVilsmøllegårdens Leonard Hofs. (H...3+11:05,561+11:01,636
41Mette NielsenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)4+11:06,6020:29,697
Uplac.Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)1+10:57,13Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)20:43,19Trukket
Uplac.Louise TovgaardTovgaards MasakiTrukket
Uplac.Maria JanssonDaggry (Mini Muh)Trukket
Uplac.Mette NielsenMilleniums Velvet Haze (Eira)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying UnicornTrukket
u26Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb) (U)10:45,6310:50,782
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Rebecca Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2021-07-10 13:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenLego-Gårdens Fenja01:14,2500:35,56013
2Maja Vester NielsenHarleys Foxtail (Tjalfe)01:22,6900:51,84012
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon01:18,7201:05,81012
4Annika NicolaisenAries Permanent Midnight (Pelle)11:06,1500:34,8711
5Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away11:19,9301:10,8111
6Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir)01:27,7511:38,9611
7Natasja Vester NielsenFunnys Jamacaru (Jamus)21:21,8400:28,162
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)11:00,0410:31,812
9Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy11:29,0010:46,382
10Wiktoria JanikowskaHarleys Larkspur (Dafür)21:17,3800:53,632
11Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers21:04,4401:02,192
12Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)11:54,0211:08,222
13Aase BjernerBygholms Tabasco Chili11:39,3211:10,872
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne11:06,8611:11,692
15Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress31:05,4700:32,093
16Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart20:59,3510:49,943
17Annette NicolaisenAries Treasure Island (Treo)21:51,7210:54,183
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke21:23,9810:57,383
19Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)21:42,8411:25,283
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart31:25,3710:27,884
21Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilario (Leo)11:28,3130:49,694
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black Amelia21:27,1920:51,034
23Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying Unicorn2+11:21,0610:51,034
24Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga)2+11:13,940+10:53,034
25Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour (Fa...11:13,592+11:14,674
26Bente Bøje JensenSkovvejens Shadow Hidden Dr.21:45,1221:19,374
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prin. (Vinc...41:42,2801:23,724
28Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)2+11:38,560+11:39,474
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker40:56,6510:28,255
30Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki31:56,0920:44,755
31Maja Vester NielsenCrazyjumpers Ch. In Primo Piano31:54,8421:12,875
32Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau41:36,8411:13,405
33Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)1+12:09,2231:24,785
34Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...31:14,8521:29,785
35Aase BjernerBygholms Thor31:44,7221:38,005
36Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye. (Fl...42:04,0611:38,815
37Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle (Ca...2+12:37,8822:16,475
38Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop C. (Guldstje...41:17,0020:44,636
39Anita FrederiksenSommerly´s Shadow61:18,5610:41,377
40Maria JanssonVilsmøllegårdens Under The D. (Du...52:12,6921:57,007
41Aase BjernerNødkærlunds Mandel5+21:59,3811:08,818
42Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)3+1+43:15,8111:09,899
Uplac.Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)41:04,84Trukket
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jaco. (Ja...41:52,53Trukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen BeeTrukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Sarah Madsen
Sekretær: Betina og Jasmin
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2021-07-11 09:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Natasja Vester NielsenFunnys Jamacaru (Jamus)10:51,1600:21,40114
2Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo00:41,0910:28,7211
3Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)11:35,3701:07,601
4Ida NicolaisenHønsehusets Salsa11:41,8701:17,121
5Maja Vester NielsenHarleys Foxtail (Tjalfe)10:54,4410:28,562
6Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)0+11:46,5310:38,692
7Marie FloutrupWinds Inaya21:25,9400:42,472
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee20:50,0900:44,162
9Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away20:51,1000:49,382
10Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia12:14,2510:52,972
11Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W. (...10:32,2220:17,933
12Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee31:17,2800:31,783
13Marie FloutrupStampestaldens Kira21:01,3110:37,473
14Sarah MadsenSundahls Strålende (Sirus)21:20,3810:59,973
15Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress10:40,0030:43,814
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black Amelia30:30,7120:28,125
17Sarah MadsenTumles Castle On the Hill (Caisa)41:05,0010:40,285
18Maja Vester NielsenCrazyjumpers Ch. In Primo Piano4+11:45,6800:41,915
19Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers2+11:02,1620:50,605
20Kirsten BjergStampegårdens Made With Magic (Mi...31:53,4121:12,005
21Jasmin JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)21:25,3531:18,445
22Maria JanssonJordbærgårdens Light a Candle (Ca...22:27,6932:41,565
23Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)41:25,9420:44,666
24Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker51:03,9020:35,567
25Marie FloutrupRabbitWorlds Leo41:08,6530:52,357
26Alison Bøje Due JensenSkovvejens Shadow Hidden Dr.51:15,5621:06,567
27Marie FloutrupFurukollens True by Willpower41:40,2831:17,447
28Aase BjernerNødkærlunds Mandel40:36,1040:17,758
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella4+22:23,7520:37,598
30Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)5+12:03,6931:20,669
31Kirsten BjergStald Fuglsangs Beige Prin. (Vinc...70:55,1940:45,1911
Uplac.Maria JanssonJansson´s Delight Super Flye. (Fl...32:46,18Trukket
Uplac.Annette NicolaisenAries Treasure Island (Treo)Trukket
Uplac.Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)Trukket
Uplac.Ida NicolaisenUniKins Slam BamTrukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)Trukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2021-07-10 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården01:11,5600:49,5604
2Natasja Vester NielsenFunnys Fantasia02:23,2001:39,3803
3Asta Marie Brødsgaard Jul...Hønsehusets Castor0+11:55,9711:06,092
4Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky W. (...32:01.5311:10,104
5Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo11:26,4131:13,754
6Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)2+12:13,1311:53,184
7Natasja Vester NielsenTumles Castle On the Hill (Caisa)2+12:32,3412:17,944
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee2+12:23,5021:35,665
9Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...32:24,872+12:38,036
Uplac.Maria JanssonVangs Dr. Shepard (Merci)disk tid
Uplac.Natasja Vester NielsenSundahls Strålende (Sirus)disk tid
Uplac.Betina Miller MathiesenOceans GCh. Playa Blanca af Sofia...Trukket
Uplac.Ida NicolaisenHønsehusets SalsaTrukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Aspirant: Sarah Madsen
Sekretær: Wiktoria
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2021-07-09 16:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nanna ThaysensJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy)00:15,5900:12,9703
2Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo00:17,7500:13,3102
3Betina Miller MathiesenFionas Jazz Jack00:28,1600:17,4102
4Lene GadkjærZentas Parkour (Palle)00:28,2200:31,9102
5Aase BjernerFloras Catalina00:17,7210:10,401
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Castiel10:13,1600:12,001
7Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:20,9710:31,161
8Maria GadkjærMalegas Air Force One (Frida)01:11,2511:24,221
9Alison Bøje Due JensenSommerly´s Arniko10:38,3410:30,192
10Louise TovgaardAnjo af Pecasus11:48,5711:30,252
11Betina Miller MathiesenRozettas Plectrum10:23,3220:31,883
12Betina Miller MathiesenPlayers Pikeur af Flora20:27,9310:34,593
13Louise TovgaardTovgaards Mickey21:00,3830:35,795
14Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)30:34,0040:26,437
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air (Willy)Trukket
Uplac.Lene GadkjærVangs Chamber of SecretsTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (Lone)Trukket
Antal deltagere: 17.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Julie
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2021-07-09 17:20

Plac.FørerKanin100120140160180200210220230Cert.Point
1Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...XXO-O-OO-XXOXXX14
2Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour (Fa...O-OOOO-XXOXXX1
3Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With MeXO-XO-XOXXX
4Betina Miller MathiesenOceans GCh. Playa Blanca af Sofia...O-OXOXOXXX
5Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of MagicXOOXOXOXOXXX
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver BellaXO-OOXXX
7Maja Vester NielsenStald Trofasts BjørnOOXOOXXX
8Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)OO-XOXXX
9Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens No Par. (Niko Klos...OOOXOXXX
10Maja Vester NielsenKnudsbøls ArielXOXOXOXOXXX
11Wiktoria JanikowskaHarleys LarkspurXXOXOXOXOXXX
12Lisbeth BachSunsets If I Could Fly (Holly)XOXOXXOXXOXXX
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Black AmeliaXO-O-XXX
13Anne-Mette FoghLego-Gårdens FenjaXO-O-XXX
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Wild Dragon HeartXOOOXXX
16Betina Miller MathiesenBygholms IraOXXOOXXX
17Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af SofiagårdenXOOXOXXX
17Natasja Vester NielsenMk's River Of Love (Rayan)XOOXOXXX
19Bente Bøje JensenSkovvejens Shadow Hidden Dr.OXOXOXXX
20Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs GrindehvalXXOXOXOXXX
21Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)OXOXXOXXX
21Wiktoria JanikowskaWinds IliasOXOXXOXXX
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs MambaOXOXXX
24Betina Miller MathiesenSommerly´s InukXOXXOXXX
25Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying UnicornOX
26Line Hald AndersenStampestaldens DonatelloXXOXXX
Uplac.Nanna HamborgIsbaks A Visit From East (Alba)Trukket
Uplac.Bente Bøje JensenStald Fuglsangs DedenneXXX
Uplac.Maja Vester NielsenBoltens A Diamond Is ForeverXXX
Uplac.Maja Vester NielsenKnudsbøls MaaliXXX
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)XXX
Uplac.Nanna HamborgNøvlingKaniner's MaroonXXX
Uplac.Wiktoria JanikowskaHarleys All of the Light (Linus)XXX
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Aspirant: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Julie
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Venskabscup

Plac.FørerKaninLigeKrogetSamlet point
1Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...1513
1Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo2513
2Maja Vester NielsenHarleys Foxtail (Tjalfe)4329
2Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne81429
3Aase BjernerBygholms Tabasco Chili171353
3Asta Marie Brødsgaard Jul...Hønsehusets Castor20353
4Natasja Vester NielsenStald Trofasts Fleur Delacour (Fa...272557
4Anne-Mette FoghLego-Gårdens Fenja2357
5Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar442887
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee7887
6Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)212690
6Wiktoria JanikowskaHarleys Larkspur (Dafür)331090
7Maria JanssonJordbærgårdens Survivor Tree (Pol...3734135
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart4816135
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.