Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Annika Nicolaisen

Navn: Annika Nicolaisen
System-ID: 2186
Stævneaktiv:
Inden for 6 md.
Ja


Kaniner ejet af Annika Nicolaisen

Nuværende kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Flower (Stb: 7008) 2018-04-01 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Kaningaardens Matcha (Stb: 7310) 2019-03-13 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Ida Nicolaisen
Julius (Stb: 7104) 2019-04-18 Let,
0 pinde
Let,
1 pind
Fotograf: Annette Nicolaisen
Stald Fuglsangs Beacon of Hope (Stb: 7642) 2020-05-16 Middelsvær,
0 pinde
Let,
1 pind
Fotograf: Bente Bøje Jensen
Malegas You Have Faith (Stb: 7641) 2020-06-14 Elite,
0 cert.
Svær,
4 pinde
Fotograf: Maria Gadkjær
Aries Permanent Midnight (Stb: 7662) 2020-06-20 Svær,
4 pinde
Svær,
4 pinde
Hønsehusets Time for Money (Stb: 8152) 2021-05-25 Middelsvær,
0 pinde
Let,
0 pinde
Jordbærgårdens Logo (Stb: 7616) 2021-05-29 Svær,
1 pind
Svær,
0 pinde
Fotograf: Annette Nicolaisen
Stald Triplys Akvamarin (Stb: 8214) 2021-07-05 Svær,
0 pinde
Middelsvær,
0 pinde
Fotograf: Cathrine Lind
Stampegårdens Addition for More (Stb: 8362) 2021-12-06 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
I alt 10 kaniner.

Tidligere kaniner

Ingen kaniner registreret.

Afdøde kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Funnys Forest Drop (Stb: 6846) 2019-09-09 (2021-10-15) Elite,
0 cert.
Svær,
1 pind
Fotograf: Mia Hansen
Diamonds No Time To Die (Stb: 7644) 2020-07-26 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
I alt 2 kaniner.

Vaccinerede kaniner

Bemærk: Indtastning af vaccinationer i Hopregisteret tæller ikke som bevis
for vaccination - det gør alene underskrevet vaccinationsattest fra dyrlægen.

Kanin Vaccinationer indenfor de seneste 2 år
Aries Permanent Midnight (Stb: 7662) Ingen registreret
Flower (Stb: 7008) Ingen registreret
Hønsehusets Time for Money (Stb: 8152) Ingen registreret
Jordbærgårdens Logo (Stb: 7616) Ingen registreret
Julius (Stb: 7104) Ingen registreret
Kaningaardens Matcha (Stb: 7310) Ingen registreret
Malegas You Have Faith (Stb: 7641) Ingen registreret
Stald Fuglsangs Beacon of Hope (Stb: 7642) Ingen registreret
Stald Triplys Akvamarin (Stb: 8214) Ingen registreret
Stampegårdens Addition for More (Stb: 8362) Ingen registreret
I alt 10 kaniner vaccineret.


Kaniner ført af Annika Nicolaisen

Kanin Antal starter
med denne fører
Aries Midnight Embrace (Stb: 8026) 1
Aries Permanent Midnight (Stb: 7662) 58
Chipmunk (Stb: 7093) 1
Diamonds No Time To Die (Stb: 7644) 4
Flower (Stb: 7008) 10
Funnys Barricade (Stb: 8027) 1
Funnys Forest Drop (Stb: 6846) 53
Hønsehusets Make Mine Music (Stb: 7842) 1
Hønsehusets Time for Money (Stb: 8152) 23
Jordbærgårdens Logo (Stb: 7616) 18
Julius (Stb: 7104) 42
Kaningaardens Matcha (Stb: 7310) 5
Kaninstaldens Pink Lady Diamond (Stb: 7505) 0
Malegas You Have Faith (Stb: 7641) 60
Skovvejens Wintergreen (Stb: 7553) 5
Solens I Just Can't Stop Loving You (Stb: 7583) 2
Stald Fuglsangs Beacon of Hope (Stb: 7642) 25
Stald Fuglsangs Midnight City (Stb: 7740) 1
Stald Triplys Akvamarin (Stb: 8214) 15
Stampegårdens Addition for More (Stb: 8362) 1
Stampegårdens Birthday Bash (Stb: 8024) 1
I alt 21 kaniner.


Stævner som Annika Nicolaisen
har deltaget ved

Oversigten opdateres en gang i døgnet og er senest opdateret den 28. juni 2022 kl. 18:35

Dato Titel Arrangør Starter
som deltager
Klasser
som dommer
Klasser
som aspirant
2022-06-18 - 2022-06-19 Det Fynske Dyrskue i Odense De Samvirkende Fynske Kaninavlere 4
2022-05-26 Kristihimmelfartsstævne på fodboldbanerne ved Englystskolen i Børkop Vejle 4
2022-05-22 Stævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 6
2022-05-16 Træningsstævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 4
2022-05-07 Tulipan- og Solsikkecuppen 2022 på Vilvorde i Roskilde Roskilde 6
2022-04-23 Forårsstævne på Særslev Skoles sportsplads i Særslev Odense 5
2022-04-09 Klubmesterskab og Aprilstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 6
2022-03-12 Stævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 5
2022-02-13 Grand Trophy "2021" på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 3
2021-12-19 Julehop i maskinhal i Ullerslev Øst- og Midtfyn 3
2021-12-12 Julestævne i Drivhuset i Allesøe Odense 4
2021-11-20 Fionia Cup 2021 i Ridehallen på Broholmgård i Bellinge Odense 6
2021-11-07 Stævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 6
2021-10-18 Eftermiddagsstævne i Drivhuset i Allesø ved Odense Odense 3
2021-10-09 Oktoberstævne på Broholmgård i Bellinge Odense 4
2021-10-03 Oktoberstævne og Klubmesterskab i Kirkebakkehallen i Bredballe ved Vejle Vejle 9
2021-08-14 - 2021-08-15 Høst Cup 2021 på Barrit Skole i Barrit Vejle 8
2021-08-09 Træningsstævne på sportspladsen i Særslev Odense 4
2021-07-31 - 2021-08-01 Sommerlejr ved Mørkøv Hallen i Mørkøv Holbæk 12
2021-07-16 - 2021-07-18 Summercamp på sportspladsen i Særslev Odense 14
2021-07-09 - 2021-07-11 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 10
2021-07-03 Julistævne og Klubmesterkab på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2021-06-27 Træningsstævne på sportspladsen i Særslev Odense 10
2021-06-05 - 2021-06-06 Weekendstævne hos Wiktoria i Hinnerup Horsens 9
2021-06-03 Aftenstævne på Sportspladsen i Særslev Odense 3
2021-05-29 - 2021-05-30 Farvecupperne 2021 på Englystskolen i Børkop Vejle 17
2021-05-24 Pinsestævne ved Janni i Holbæk Holbæk 3
2021-05-21 Aftenstævne hos Josefine i Middelfart Vejle 3
2021-05-09 Majstævne på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 4
2021-04-30 Bededagsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 4
2021-04-25 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 5
2021-04-17 Aprilstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 6
2021-04-04 Påskestævne Skellerup Skole ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 5
2021-04-01 Påskestævne på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2021-03-30 Træningsstævne ved drivhuset i Allesø Odense 4
2021-03-20 - 2021-03-21 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2020-10-17 - 2020-10-18 Vejle-mesterskaberne 2020 i Søndermarkshallen i Vejle Vejle 7
2020-09-26 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 1
2020-09-22 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2020-09-20 Stævne hos Louise Tovgaard forældre ved Vejle Horsens 1
2020-09-05 Stævne på Ulbjerg skole i Skals nær Viborg Viborg 4
2020-08-29 Hyggestævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 5
2020-08-22 - 2020-08-23 Hopstævne på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum Haderslev 2
2020-08-07 Træningsstævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 1
2020-07-26 Træningsstævne hos Stald Sundahl Vejle 3
2020-07-25 Sommerstævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 3
2020-07-16 Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 1
2020-07-11 - 2020-07-12 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 2
2020-06-14 Sommerstævne ved Rødding Haderslev 2
2020-01-19 Vinterstævne i Bevtofthallen ved Vojens Haderslev 2
2020-01-04 - 2020-01-05 Nytårscup i Ridehuset på Bindernæs Efterskole i Rødby Storstrøm 4
2019-12-14 Julestævne i Søgyden ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 5
2019-12-12 Julestævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens Horsens 2
2019-11-24 Farvecupperne del 2 på Vejlefjordskolen i Daugård Vejle 3
2019-10-19 - 2019-10-20 Vejle-mesterskaberne 2019 i Mølholmhallen i Vejle Vejle 5
2019-10-05 Efterårsstævne i Drivhuset i Allesø Odense 2
2019-09-15 Stævne til Åbent Landbrug ved Ørbæk Øst- og Midtfyn 3
2019-09-01 Træningsstævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 3
2019-08-18 Stævne hos Stald Skovhøjen ved Yding Horsens 2
2019-08-09 - 2019-08-11 Høst Cup 2019 på Barrit Skole ved Barrit Vejle 2
2019-08-05 Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 3
2019-07-28 Fødselsdags-stævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Øst- og Midtfyn 2
2019-07-20 - 2019-07-21 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 2
2019-07-14 Juli-stævne i Allesø ved Odense Odense 2
2019-07-13 Stævne på Ørbæk Marked Øst- og Midtfyn 1
2019-07-04 - 2019-07-06 Landsskuet i Herning Horsens 4
2019-06-15 - 2019-06-16 Det Fynske Dyrskue i Odense Odense 2
2019-06-08 Sydvestjysk første stævne hos Karina i Holsted Sydvestjysk 2
2019-06-05 Træningsstævne i Allesø ved Odense Odense 2
2019-05-29 Aftenstævne hos Karen i Snarup Øst- og Midtfyn 2
2019-04-17 Træningsstævne i Allesø Odense 1
2019-02-24 Vinterstævne i Herrested ved Ørbæk Øst- og Midtfyn 1
I alt 72 stævner.


Foreningsfordeling for stævner

Antal Arrangør
1 De Samvirkende Fynske Kaninavlere
17 Vejle
21 Odense
1 Roskilde
8 Øst- og Midtfyn
2 Holbæk
11 Horsens
3 Sydfyn, Øerne
1 Viborg
2 Østhimmerland
3 Haderslev
1 Storstrøm
1 Sydvestjysk






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.