Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JULESTÆVNE  I  SØGYDEN  VED  ULLERSLEV  DEN  14.  DECEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2019-12-14 10:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady Diamond00:24,2800:19,120
2Maja SembergMoslund's Nelly00:23,7200:20,870
3Mette VangsgaardMoslunds Sunlight (Liga)00:40,1900:50,780
4Josefine GammelgaardStjerneregnens Valdemar00:34,5310:18,131
5Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule)11:15,3500:25,891
6Simone TifalKandies Lover Boy11:05,1900:27,841
7Simone JacobsenMoslunds Mopsy10:24,9700:32,131
8Mette VangsgaardJordbærgårdens Butternut10:48,6900:33,681
9Louise TovgaardTovgaards Survivor10:44,3700:33,721
10Clara MogensenFersken10:53,9001:04,191
11Annika NicolaisenKaningaardens Matcha0+12:04,0901:50,661
12Mette VangsgaardMoslunds Sunshine (Selma)10:19,3110:29,032
13Emma FrederiksenHyggekrogen's Drogo10:35,5310:30,392
14Simone TifalKaningaardensBubble20:39,9700:35,692
15Mette VangsgaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...10:41,5310:35,752
16Emma FrederiksenKandies Kanína00:31,9420:40,592
17Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido10:55,5310:40,662
18Charlotte Stub DetlefsenMimrelunds Cassiopeia21:49,7800:44,782
19Emma FrederiksenKandies Mbira20:46,1001:27,002
20Isabella Rosenlund HansenManse20:37,5310:32,413
21Ida NicolaisenKaningaardens Yogi31:37,9700:45,153
22Heidi FrederiksenKandies Askepot11:37,6621:20,353
23Karen FrederiksenChipmunk11:26,6821:39,093
24Mette NielsenKandies LeON40:31,3800:44,654
25Mai HansenStald Hops Freddy30:49,3810:47,534
26Karen FrederiksenKandies Unogwaya31:18,6520:44,255
27Kristine Uhre KnudsenMinigårdens Lucas31:05,2120:55,225
28Kristine Uhre KnudsenMinigårdens Lucky Luke40:50,5321:20,846
29Clara MogensenBounty41:54,9140:56,288
Uplac.Heidi FrederiksenTreDisk.
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Karin Moslund
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2019-12-14 15:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergSolens Waterloo (Wally)00:40,8200:11,26012
2Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)00:29,7200:11,90011
3Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb00:24,3700:12,84011
4Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)00:40,9000:13,22011
5Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mira)00:24,4400:13,97011
6Louise Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise00:18,1800:16,41011
7Karen FrederiksenKandies Electro Pink Shock00:27,6400:16,53011
8Ida NicolaisenHønsehusets Salsa00:27,1600:17,09011
9Heidi FrederiksenKandies First Harmonie00:32,4100:18,72011
10Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)00:22,0000:19,94011
11Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)00:31,9400:21,87011
12Annika NicolaisenJulius (Julle)00:21,0610:19,381
13Mette NielsenKandies Apollo00:28,3510:28,811
14Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)00:33,2520:33,562
15Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (Tove)10:26,78
16Mai HansenMoslunds Sunrise (Sunny)10:27,81
17Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)10:28,41
18Heidi FrederiksenVeggerbys Schenzi af Kandies10:29,18
19Simone TifalStald Juniors Felix10:32,91
20Josefine GammelgaardKandies Kalenci (Kalle)10:48,56
21Karen FrederiksenMoslunds Peter11:24,29
22Heidi FrederiksenKandies Tommelise11:35,03
23Karen FrederiksenKandies Flower Power Girl20:38,03
24Karen FrederiksenVeggerbys Kiara af Kandies20:54,69
25Heidi FrederiksenKandies Lille Claus21:10,44
26Ida NicolaisenStald Trofasts Harry Potter21:44,65
27Jaqueline WæhlingMr Bella30:24,81
28Karin MoslundMoslunds Baleno af Lego-Gården30:30,50
29Mette NielsenTorkild30:56,88
30Simone JacobsenVanglys Milton50:54,72
Uplac.Kristine Uhre KnudsenMinigårdens LolaTrukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 halvdelen i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2019-12-14 12:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)00:52,3400:44,50012
2Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Tequila Sunrise00:39,1000:47,93011
3Ida NicolaisenFønix00:38,5100:49,78011
4Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)10:38,0000:19,7811
5Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mira)11:26,0700:46,8711
6Mai HansenMoslunds "Happy" a Million Year o...11:25,2101:00,8811
7Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (Tove)11:37,3501:10,4411
8Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (Wendy)20:32,9400:26,902
9Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman10:47,2510:35,942
10Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)21:25,1300:43,782
11Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow10:47,8110:51,842
12Karin MoslundStampegårdens Tea Time (Eja)11:03,3110:54,692
13Mette NielsenHarleys Born to Be Wild (Wilmo)10:52,1910:59,432
14Ida NicolaisenHønsehusets Salsa0+12:03,4711:08,852
15Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom11:12,6811:09,842
16Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cindy)00:33,6030:39,443
17Mette VangsgaardMoslunds Vitara af Lego-Gården20:53,6911:13,963
18Anja SembergSolens Waterloo (Wally)21:26,030+11:16,713
19Karen FrederiksenKandies Electro Pink Shock41:12,1500:41,064
20Emma FrederiksenKandies Electro Berry Bomb20:53,7220:51,994
21Mette NielsenKandies Apollo31:03,6511:00,354
22Annika NicolaisenJulius (Julle)30:44,9511:01,464
23Laura Kähler KnudsenUniKins Winter Hill (Walle)31:02,2511:03,694
24Josefine GammelgaardKandies Kalenci (Kalle)30:51,6011:08,874
25Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)31:15,1511:08,884
26Emma FrederiksenKandies Flower Power Girl11:49,3131:09,534
27Mette NielsenTumles Let There Be Love (Dusty)41:21,2210:48,855
28Louise Stub DetlefsenKandies First Harmonie31:59,9021:14,375
29Emma FrederiksenÈt31:12,9421:16,165
30Karen FrederiksenMoslunds Peter3+22:29,8901:20,575
31Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick41:28,2511:57,435
32Mette VangsgaardMoslunds Baleno af Lego-Gården (B...61:44,1011:06,447
33Simone TifalStald Juniors Felix31:50,8741:11,347
34Karen FrederiksenVeggerbys Kiara af Kandies5+12:04,6911:12,037
35Mette NielsenTorkild41:30,0631:34,547
36Jaqueline WæhlingMr Bella61:27,0020:52,818
37Emma FrederiksenVeggerbys Schenzi af Kandies51:07,0330:53,258
38Laura Kähler KnudsenVilsmøllegårdens Penny61:30,2531:02,759
39Anja SembergKandies Lille Claus4+1+32:40,0011:18,829
40Anja SembergKandies Tommelise4+12:02,253+12:05,109
Uplac.Kristine Uhre KnudsenMinigårdens LolaTrukket
Uplac.Marlene BruhnKandies Hyrdinden (Hydra)Trukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Frederiksen
Sekretær: Josefine Gammelgaard og Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2019-12-14 14:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away00:37,1000:13,88013
2Mette VangsgaardMoslunds Zoe00:32,5900:16,28012
3Ida NicolaisenKandies Králik00:18,7800:16,41012
4Maja SembergStjerneregns All You Need Is Love00:30,2200:17,94012
5Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)00:26,8800:20,50012
6Mette NielsenStrike a Rose af Hyben00:25,3800:21,10012
7Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald)00:32,3700:21,44012
8Mai HansenMoslunds Laguna (Luna)00:24,9300:23,49012
9Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)00:37,2800:46,03012
10Emma FrederiksenVilsmøllegårdens Pop Art Cow00:30,1010:45,971
11Maria GadkjærMalegas Any Way You Want It (Wendy)10:20,63
12Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood10:28,44
13Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)10:36,56
14Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom10:39,72
15Karen FrederiksenKandies Creative Muvo11:08,06
16Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)20:33,97
17Laura Kähler KnudsenStjerneregns Nick20:43,28
18Ida NicolaisenFønix21:14,06
19Heidi FrederiksenÈt21:20,65
20Mette VangsgaardMoslunds Vitara af Lego-Gården30:26,94
21Laura Kähler KnudsenBlomstergaardens Batman40:46,69
22Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)51:34,50
v9Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (Anna) (V)00:41,5300:27,290
v10Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (V)00:59,7501:18,840
v16Karen FrederiksenKandies Iron Man (V)11:37,97
u15Simone TifalBellas Nomess (U)10:50,71
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 3.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Karin Moslund
Sekretær: Kathrine Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 halvdelen i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2019-12-14 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)00:38,1500:32,28013
2Josefine GammelgaardRådved Nygård's Mit Hood00:44,4700:33,41012
3Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)01:04,2200:54,47012
4Laura Kähler KnudsenKlundtes Dragonshy (Draco)10:46,6000:28,5911
5Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away11:02,8100:36,1511
6Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira10:47,0900:43,8511
7Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald)10:51,8200:47,9711
8Anja SembergHønsehusets Between Two Worlds10:57,7200:52,931
9Mette NielsenStrike a Rose af Hyben10:49,7800:56,061
10Karin MoslundMoslunds Zoe10:29,1610:24,432
11Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)20:27,6600:24,912
12Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon10:46,6910:26,032
13Anja SembergStjerneregns Across The Universe00:35,9420:27,372
14Emma FrederiksenMoslund's Astra01:24,6520:43,122
15Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)21:02,7800:45,942
16Marlene BruhnJordbærgårdens Captain Cold01:12,6620:49,252
17Karen FrederiksenKandies Francesca11:00,9010:58,472
18Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky With...20:33,0310:22,293
19Ida NicolaisenKandies Králik30:32,3100:26,093
20Heidi FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton30:46,5000:41,223
21Maria GadkjærSofiagårdens Catmandoo31:06,5900:44,973
22Karen FrederiksenFunnys Nioryu Namya (Tia)21:23,3110:52,033
23Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto21:21,4710:55,823
24Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)11:23,2521:02,573
25Simone TifalStald Junior's Sunny Boy31:07,4401:04,573
26Maja SembergStjerneregns All You Need Is Love41:03,6200:34,754
27Karen FrederiksenKandies Creative Muvo21:16,2520:57,534
28Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)31:27,4111:48,504
29Josefine GammelgaardKløvergårdens Epsilon Aquarii30:58,8720:31,825
30Laura Kähler KnudsenKandies León61:10,1510:42,637
31Louise TovgaardTovgaards Mickey71:41,3121:06,419
v10Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie (Anna) (V)00:59,9711:01,471
v26Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (V)11:52,1621:50,003
Uplac.Karen FrederiksenKandies Iron Man (V)31:57,03Disk. på tid
u9Simone TifalBellas Nomess (U)11:15,7800:53,721
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 3.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Stub Detlefsen
Sekretær: Annette Nicolaisen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.