Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Josefine Gammelgaard

Navn: Josefine Gammelgaard
System-ID: 2160
Stævneaktiv:
Inden for 6 md.
Ja
Ejer af stald: Gammelgaards kaniner


Kaniner ejet af Josefine Gammelgaard

Nuværende kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) 2018-09-20 Let,
2 pinde
Let,
1 pind
Fotograf: Charlotte Elleby
Stjerneregns Prince Blue Blood (Stb: 6459) 2018-12-10 Veteran
(tidligere svær,
0 pinde)
Veteran
(tidligere svær,
0 pinde)
Fotograf: Charlotte Elleby
Hønsehusets Sailor (Stb: 7329) 2019-12-22 Svær,
1 pind
Svær,
0 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
UniKins Frostwolf (Stb: 7847) 2020-09-13 Svær,
3 pinde
Svær,
4 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Funnys Ansonica (Stb: 7918) 2020-11-04 Svær,
3 pinde
Svær,
4 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
UniKins Imperfect Harmony (Stb: 7438) 2021-07-07 Svær,
3 pinde
Svær,
1 pind
Fotograf: Anette Nicolaisen
Gammelgaards Bring The Blitz (Stb: 8033) 2021-08-06 Let,
2 pinde
Let,
0 pinde
UniKins Queen Anne's Revenge (Stb: 7300) 2021-09-05 Svær,
0 pinde
Svær,
0 pinde
Stampestaldens Golden Dream (Stb: 8034) 2021-10-23 Let,
2 pinde
Let,
1 pind
Kyllesveiens Power Of Faith av Hompetitten (Stb: 8022) 2021-11-13 Middelsvær,
1 pind
Middelsvær,
0 pinde
Stampestaldens Diamond Star (Stb: 8243) 2022-04-15 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Valte Wake Me Up Af UniKin (ID: 48695) 2022-05-06 Ingen startbogsnummer.
Versatility (Stb: 8468) 2022-05-14 Let,
1 pind
Let,
0 pinde
Sundahls Guldpil (Stb: 7336) 2022-05-16 Elite,
0 cert.
Elite,
0 cert.
Fotograf: Charlotte Elleby
I alt 14 kaniner.

Tidligere kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Lille Blå (Stb: 7053) 2018-03-10 2019-06-01 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Louise Maiken Hansen
Silje (Stb: 7056) 2019-04-01 2019-06-10 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Josefine Gammelgaard
Søgaards Cosmopolitan (Stb: 7061) 2019-04-06 2020-03-06 Let,
1 pind
Let,
0 pinde
Fotograf: Louise Stub Detlefsen
Insert Text Here (Stb: 7059) 2019-04-16 2019-07-17 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Kamilla Frederiksen
Tufras Frankenstein (Stb: 7246) 2019-06-29 2019-10-21 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Aase Bjerner
Untitled (Stb: 7058) 2019-09-28 2019-10-20 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Majbritt Ehlert Kristensen
Kløvergårdens Epsilon Aquarii (Stb: 6441) 2019-12-14 2021-04-20 Veteran
(tidligere elite,
0 cert.)
Veteran
(tidligere svær,
0 pinde)
Fotograf: Charlotte Elleby
Gammelgaards Best Mistake (Stb: 7347) 2020-04-23 2020-07 Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Hønsehusets Make Mine Music (Stb: 7842) 2020-06-25 2020-08-16 Middelsvær,
1 pind
Let,
2 pinde
Hønsehusets Lady Lara (Stb: 7346) 2020-07-22 2020-10-17 Svær,
1 pind
Middelsvær,
0 pinde
Gammelgaards Royal Pursuit (Stb: 7846) 2020-08-13 2021-05-18 Middelsvær,
0 pinde
Let,
2 pinde
Fotograf: Josefine Gammelgaard
UniKins Sweet Dreams (Stb: 7844) 2020-09-24 2022-02-21 Svær,
2 pinde
Svær,
2 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Stampegårdens On The Eve (Stb: 7987) 2021-02-02 2021-08-01 Middelsvær,
1 pind
Let,
2 pinde
SN Crowley af RabbitWorld (Stb: 8017) 2021-06-19 2022-04-23 Let,
2 pinde
Let,
1 pind
Fotograf: Cathrine Lind Jakobsen
I alt 14 kaniner.

Afdøde kaniner

Kanin Ejer fra Ejer til Klasser Billeder
Lige Kroget
Stald Trofasts Coral Bells (Stb: 7251) 2019-08-07 (2019-12-14) Let,
0 pinde
Let,
0 pinde
Fotograf: Josefine Gammelgaard
Sundahls Sølvpil (Stb: 7341) 2019-10-19 (2021-01-11) Elite,
0 cert.
Svær,
2 pinde
Fotograf: Charlotte Elleby
Rådved Nygård's Mit Hood (Stb: 6862) 2020-01-20 (2020-05-10) Svær,
1 pind
Svær,
0 pinde
Fotograf: Julie Bøje Due Jensen
Hønsehusets Pollux (ID: 47620) 2020-05-09 (2020-05-30) Ingen startbogsnummer.
Björklövets Radioactive (Stb: 6870) 2021-01-23 (2021-07-24) Svær,
2 pinde
Elite,
0 cert.
Fotograf: Elin Johansson
Winds Ilinora (Stb: 6872) 2021-08-19 (2021-11-04) Elite,
0 cert.
Svær,
1 pind
I alt 6 kaniner.

Vaccinerede kaniner

Bemærk: Indtastning af vaccinationer i Hopregisteret tæller ikke som bevis
for vaccination - det gør alene underskrevet vaccinationsattest fra dyrlægen.

Kanin Vaccinationer indenfor de seneste 2 år
Funnys Ansonica (Stb: 7918) Ingen registreret
Gammelgaards Bring The Blitz (Stb: 8033) Ingen registreret
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) Ingen registreret
Kyllesveiens Power Of Faith av Hompetitten (Stb: 8022) Ingen registreret
Stampestaldens Diamond Star (Stb: 8243) Ingen registreret
Stampestaldens Golden Dream (Stb: 8034) Ingen registreret
Sundahls Guldpil (Stb: 7336) 2020-07-13: Eravac af Jørgen Larsen
UniKins Frostwolf (Stb: 7847) Ingen registreret
UniKins Imperfect Harmony (Stb: 7438) Ingen registreret
Valte Wake Me Up Af UniKin (ID: 48695) Ingen registreret
Versatility (Stb: 8468) Ingen registreret
I alt 11 kaniner vaccineret.


Kaniner ført af Josefine Gammelgaard

Kanin Antal starter
med denne fører
Aries Darkness Dawns (Stb: 7735) 4
Aries Fevre Dream (Stb: 7731) 4
Bellas GCh. Lucie Kaas (Stb: 6488) 1
Björklövets Burning View (Stb: 6864) 1
Björklövets Radioactive (Stb: 6870) 23
Bjørkvangs Akari Tatsushiro (Stb: 6142) 1
Fionas Jazz Jack (Stb: 4263) 1
Funnys Ansonica (Stb: 7918) 47
Funnys Ch. To The Gates (Stb: 7163) 1
Funnys Fortana (Stb: 7974) 1
Funnys Heart Beat (Stb: 6843) 2
Furukollens Juniper (Stb: 7029) 2
Furukollens Parsley (Stb: 7121) 4
Furukollens Strange Fruit (Stb: 7199) 1
Furukollens True by Willpower (Stb: 6757) 1
Gammelgaards Bring The Blitz (Stb: 8033) 11
Gammelgaards Into The Unknown (Stb: 7972) 9
Gammelgaards My Name Is Trouble (Stb: 7052) 30
Gammelgaards Royal Pursuit (Stb: 7846) 3
Gammelgaards The North Mountain (Stb: 7963) 1
GCh. Midnatssol (Stb: 6734) 1
Harleys Shores of Venice (Stb: 6999) 2
Haugens Little Bird (Stb: 6889) 1
Hedegaardens Without You (Stb: 7964) 2
Hønsehusets GCh. Luv A Bye (Stb: 6670) 1
Hønsehusets Kingdom Dance (Stb: 6731) 1
Hønsehusets Lady Lara (Stb: 7346) 13
Hønsehusets Sailor (Stb: 7329) 75
Hønsehusets Something That I Want (Stb: 6779) 2
Hønsehusets Thunder Two (Stb: 7258) 2
Insert Text Here (Stb: 7059) 3
Jansson´s Delight Toffifee (Stb: 6407) 1
Kandies Iron Man (Stb: 3588) 1
Kandies Kalenci (Stb: 6474) 5
Kandies Tawsan (Stb: 7092) 2
Klundtes Nightmare Moon (Stb: 6304) 1
Klundtes Sept of Remembrance (Stb: 6902) 3
Kløvergårdens Epsilon Aquarii (Stb: 6441) 31
Kyllesveiens Power Of Faith av Hompetitten (Stb: 8022) 13
Lille Blå (Stb: 7053) 2
Moslunds Vitara af Lego-Gården (Stb: 6848) 10
Mælkebøttegaardens Java (Stb: 6450) 1
Oopsy Bear (Stb: 6050) 5
RabbitWorlds Leo (Stb: 6826) 1
Ravens Firecracker Burst (Stb: 7739) 4
Rosengaardens Cookie Dough (Stb: 7348) 2
Rådved Nygård's Det Bedste Jeg Ved (Stb: 6753) 3
Rådved Nygård's Ice-O-Pede (Stb: 6617) 1
Rådved Nygård's Lady Rainicorn (Stb: 6619) 5
Rådved Nygård's Mit Hood (Stb: 6862) 20
Sharpies Karma Kiss (Stb: 6445) 1
Skovvejens Fast and Dangerous (Stb: 7017) 2
SN Crowley af RabbitWorld (Stb: 8017) 7
Solens All Or Nothing (Stb: 6863) 1
Stald Katholms A Kind Of Magic (Stb: 7738) 1
Stald Trofast's Gizmo (Stb: 6774) 1
Stald Trofasts Coral Bells (Stb: 7251) 2
Stampegårdens Kiss Goodnight (Stb: 6688) 1
Stampegårdens On The Eve (Stb: 7987) 2
Stampegårdens One Million (Stb: 5817) 5
Stampegårdens Rise of The Thorns (Stb: 7973) 4
Stampestaldens Golden Dream (Stb: 8034) 9
Stampestaldens Kira (Stb: 7010) 3
Stampestaldens Valde (Stb: 7274) 2
Stampestaldens Vera (Stb: 7143) 1
Stjerneregnens Valdemar (Stb: 7322) 1
Stjerneregns Prince Blue Blood (Stb: 6459) 64
Stjerneregns Touch of Evil (Stb: 7354) 2
Sundahls GCh. Goat Boy (Stb: 6152) 1
Sundahls GdCh. Ella (Stb: 6153) 1
Sundahls Gemytlig (Stb: 6772) 1
Sundahls Guldpil (Stb: 7336) 15
Sundahls Stabbington (Stb: 6176) 1
Sundahls Sølvpil (Stb: 7341) 39
Søgaards Cosmopolitan (Stb: 7061) 17
Tufras Frankenstein (Stb: 7246) 5
Tumles Ch. All of the Stars (Stb: 6748) 1
Tumles Stand by Me (Stb: 7081) 1
Tumles Water Wheel (Stb: 7555) 10
UniKins Ch. Følg Dine Drømme (Stb: 7009) 1
UniKins Dive Clops (Stb: 6318) 1
UniKins Dreams of Destiny (Stb: 6719) 2
UniKins Freeze Blade (Stb: 7429) 1
UniKins Frostwolf (Stb: 7847) 48
UniKins Imperfect Harmony (Stb: 7438) 43
UniKins Kil’Sorrow (Stb: 7971) 7
UniKins Queen Anne's Revenge (Stb: 7300) 17
UniKins Screaming Death (Stb: 7426) 1
UniKins Sweet Dreams (Stb: 7844) 48
UniKins Wonder Park (Stb: 7431) 1
Untitled (Stb: 7058) 1
Versatility (Stb: 8468) 2
Winds Ilinora (Stb: 6872) 2
Winds Inaya (Stb: 6903) 5
Winds Miraculous (Stb: 7186) 3
I alt 95 kaniner.


Stævner som Josefine Gammelgaard
har deltaget ved

Oversigten opdateres en gang i døgnet og er senest opdateret den 19. maj 2022 kl. 00:35

Dato Titel Arrangør Starter
som deltager
Klasser
som dommer
Klasser
som aspirant
2022-05-14 Farvecupperne del 2. på fodboldbanerne på Barrit Skole Vejle 12
2022-04-15 Farvecupperne del 1. på Englystskolen i Børkop Vejle 8
2022-04-14 Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 2
2022-04-09 Klubmesterskab og Aprilstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 7 1
2022-03-12 Stævne på Englystskolen i Børkop Vejle 8 1
2022-02-13 Grand Trophy "2021" på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 7 1
2022-01-29 Træningsstævne i Drivhuset i Virring ved Skanderborg Vejle 3
2021-12-19 Julehop i maskinhal i Ullerslev Øst- og Midtfyn 6
2021-12-12 Julestævne i Drivhuset i Allesøe Odense 9
2021-10-23 - 2021-10-24 Vejlemesterskaberne 2021 i Søndermarken i Vejle Vejle 13
2021-10-09 Oktoberstævne på Broholmgård i Bellinge Odense 8
2021-10-03 Oktoberstævne og Klubmesterskab i Kirkebakkehallen i Bredballe ved Vejle Vejle 8
2021-09-18 Septemberstævne hos Charlotte i Staksrode nær Vejle Vejle 9 1
2021-09-04 Septemberstævne på fodboldbanerne ved Englystskolen i Børkop Vejle 9
2021-08-14 - 2021-08-15 Høst Cup 2021 på Barrit Skole i Barrit Vejle 22
2021-08-01 Søndagsstævne hos Josefine i Middelfart Vejle 17 1
2021-07-26 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 13
2021-07-16 - 2021-07-18 Summercamp på sportspladsen i Særslev Odense 17 2
2021-07-03 Julistævne og Klubmesterkab på Englystskolen i Børkop Vejle 9
2021-06-19 Junistævne på Frydenstand skoles fodboldbane i Frederikshavn Frederikshavn 9
2021-06-15 Aftenstævne på ridebanen ved Vilvorde i Roskilde Roskilde 8
2021-06-12 Junistævne hos Tanja i Sakskøbing Storstrøm 8
2021-06-03 Aftenstævne på Sportspladsen i Særslev Odense 13
2021-05-29 - 2021-05-30 Farvecupperne 2021 på Englystskolen i Børkop Vejle 33
2021-05-22 Stævne på fodboldbanerne i Gærum ved Frederikshavn Frederikshavn 8
2021-05-21 Aftenstævne hos Josefine i Middelfart Vejle 11
2021-05-18 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 6
2021-05-16 Stævne på Dyrskuepladsen i Horsens Horsens 7
2021-05-09 Majstævne på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 8
2021-04-30 Bededagsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 6
2021-04-25 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 6
2021-04-04 Påskestævne Skellerup Skole ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 6
2021-04-01 Påskestævne på Englystskolen i Børkop Vejle 7
2021-03-31 Aspirant træningsstævne hos Charlotte i Staksrode Vejle 16
2021-03-30 Træningsstævne ved drivhuset i Allesø Odense 9
2021-03-20 - 2021-03-21 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 12
2020-12-06 Drop-In-Decemberstævne i ByHallen i Hedensted Vejle 6
2020-11-24 Aftenstævne i Mølholm gymnastiksal i Vejle Vejle 1
2020-10-25 Oktoberstævne i ridehuset i Søllested Storstrøm 15
2020-10-17 - 2020-10-18 Vejle-mesterskaberne 2020 i Søndermarkshallen i Vejle Vejle 7
2020-10-10 Oktoberstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 5
2020-09-27 Septemberstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 4
2020-09-26 Stævne på Cirkuspladsen i Søndersø Odense 6
2020-09-22 Træningsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 1
2020-09-12 - 2020-09-13 Sommer Cup hos Tanja i Sakskøbing Storstrøm 16
2020-09-08 Aftenstævne på Grønt område i Køge Hørsholm-Lyngby 5
2020-08-29 Hyggestævne hos Stald Malega ved Skanderborg Østhimmerland 6
2020-08-08 - 2020-08-09 Høst Cup 2020 på Barrit Skole Vejle 10
2020-08-01 - 2020-08-02 Sommerlejr hos Regitze ved Gadstrup Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Holbæk 10
2020-07-29 Træningsstævne i Staksrode hos Charlotte Vejle 4
2020-07-26 Træningsstævne hos Stald Sundahl Vejle 6
2020-07-25 Sommerstævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Sydfyn, Øerne 3
2020-07-18 Sommerstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 3
2020-07-11 - 2020-07-12 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 16
2020-07-02 Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens Horsens 4
2020-06-20 Juni stævne på Englystskolen i Børkop Vejle 4
2020-06-17 Træningsstævne hos Charlotte i Staksrode Vejle 4
2020-06-14 Sommerstævne ved Rødding Haderslev 4
2020-03-08 Martsstævne på Broholmgård i Bellinge Odense 7
2020-02-28 Træningsstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 4
2020-02-23 Februarstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 9
2020-02-22 Ridehusstævne hos Aasgård i Ørbæk Øst- og Midtfyn 5
2020-02-15 - 2020-02-16 Hop ved Landsudstillingen 2020 i Midtdjurshallen i Ryomgård Horsens 7
2020-02-04 Træningsstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 6
2020-02-02 Februarstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 5
2020-01-28 Aftenstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 5
2020-01-19 Vinterstævne i Bevtofthallen ved Vojens Haderslev 5
2020-01-18 Januarstævne på Vilvorde i Roskilde Roskilde 4
2020-01-14 Aftenstævne på Vejlefjordskolen i Daugaard Vejle 4
2019-12-29 Decemberstævne i Drivhuset i Virring ved Skanderborg Horsens 5
2019-12-21 - 2019-12-22 Vintercup i drivhuset ved Nykøbing Storstrøm 11
2019-12-14 Julestævne i Søgyden ved Ullerslev Øst- og Midtfyn 6
2019-12-12 Julestævne på Naturcenter Skovgaard i Horsens Horsens 4
2019-11-30 - 2019-12-01 Vintercup i Nordhallen i Slagelse Midt- og Vestsjælland 3
2019-11-24 Farvecupperne del 2 på Vejlefjordskolen i Daugård Vejle 2
2019-11-19 Træningsstævne i Multihuset i Herrested Øst- og Midtfyn 1
2019-11-09 Stævne ved Levende Hobby i Assens Hallen Øst- og Midtfyn, Sydvestfyn 2
2019-11-02 Farvecupperne del 1. på Vejlefjordskolen i Daugård Vejle 5
2019-10-19 - 2019-10-20 Vejle-mesterskaberne 2019 i Mølholmhallen i Vejle Vejle 9
2019-10-05 Efterårsstævne i Drivhuset i Allesø Odense 2
2019-09-28 Stævne på Dalby Rideskole ved Kolding Haderslev 3
2019-09-21 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 5
2019-09-07 Træningsstævne hos Charlotte i Staksrode Vejle 9
2019-09-01 Havestævne hos Sille i Bredsten nær Vejle Vejle 5
2019-08-09 - 2019-08-11 Høst Cup 2019 på Barrit Skole ved Barrit Vejle 13
2019-07-28 Fødselsdags-stævne hos Louise og Charlotte på Søgaard ved Gislev Øst- og Midtfyn 3
2019-07-20 - 2019-07-21 Stævne ved Land & Fritid i Hedensted Horsens 3
2019-07-17 Eftermiddagsstævne i Staksrode Vejle 4
2019-07-11 Aftenstævne hos Karina Vilsbøll i Holsted Sydvestjysk 2
2019-07-09 Træningsstævne i Børkop Vejle 7
2019-06-15 - 2019-06-16 Det Fynske Dyrskue i Odense Odense 2
2019-06-11 Træningsstævne i Børkop Vejle 2
2019-06-08 Sydvestjysk første stævne hos Karina i Holsted Sydvestjysk 4
2019-05-30 Majstævne ved Hvilsom Friskole Østhimmerland 2
2019-05-23 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 2
2019-05-19 Udendørsstævne på Englystskolen i Børkop Vejle 2
2019-05-09 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 3
2019-05-06 Aftenstævne hos Stald Sundahl i Staksrode ved Barrit Vejle 2
2019-03-28 Aftenstævne i Børkop Vejle 2
2019-03-24 Venskabsstævne i Horsens Horsens 2
2019-03-03 Forårsstævne i Egebjerghallen ved Horsens Horsens 1
2019-02-24 Vinterstævne i Herrested ved Ørbæk Øst- og Midtfyn 3
2019-02-09 - 2019-02-10 Stævne ved Landsudstilling i Vildbjerg Horsens 1
I alt 103 stævner.


Foreningsfordeling for stævner

Antal Arrangør
52 Vejle
11 Horsens
7 Øst- og Midtfyn
10 Odense
2 Frederikshavn
4 Roskilde
4 Storstrøm
2 Sydfyn, Øerne
1 Hørsholm-Lyngby
2 Østhimmerland
1 Roskilde, Hørsholm-Lyngby, Holbæk
3 Haderslev
1 Midt- og Vestsjælland
1 Øst- og Midtfyn, Sydvestfyn
2 Sydvestjysk






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.