Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SEPTEMBERSTÆVNE  PÅ  ENGLYSTSKOLEN  I  BØRKOP  DEN  27.  SEPTEMBER  2020

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2020-09-27 13:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sarah MadsenStampestaldens Jolly Rancher (Sey...00.31,0300.28,6600.59,6912
2Mette NielsenMoslunds Sunshine (Selma)00.39,5900.30,6601.10,2511
3Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården (B...00.43,6300.31,8801.15,5111
4Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My01.03,9400.32,9401.36,8811
5Smilla VejsgaardKandies Tawsan (Trusse-Theis)01.08,5000.33,3401.41,8411
6Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)01.08,8801.03,5402.12,4211
7Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (Gucci)00.57,4401.33,2202.30,6611
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke00.49,6310.25,3111.14,941
9Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me10.55,2200.21,5911.16,811
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora01.00,5610.31,5311.32,091
11Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)00.51,1910.40,9411.32,131
12Alison Bøje Due JensenJughead11.08,0600.36,0911.44,151
13Sarah MadsenStald Trofasts Draco Malfoy10.55,7200.48,5011.44,221
14Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Flying Unicorn00.57,6810.50,8711.48,55
15Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel10.56,5300.55,0011.51,53
16Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy01.15,3411.18,5012.33,84
17Mia HansenFunnys Robutia (Roja)11.39,8100.54,9012.34,71
18Mette NielsenStald Fuglsangs Ferrari11.07,2501.41,0012.48,25
19Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens On My Way (Winston)10.54,1010.36,8521.30,95
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart10.56,9110.29,0921.26,00
21Viktoria Behrendt ThremsSolens Blue Winter Sky (Silas)11.06,3810.21,9421.28,32
22Lisette KongerslevStampegårdens Weapon of The Faith...11.01,2910.35,4721.36,76
23Asta Marie Brødsgaard Jul...Hønsehusets Castor10.52,7510.46,6521.39,40
24Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)11.22,6210.28,3521.50,97
25Rikke ThremsSkovvejens Dream of Tomorrow (Tor...11.06,0610.47,2221.53,28
26Mia HansenFunnys Jamacaru (Jamus)11.08,1610.51,3121.59,47
27Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (Valde)00.58,0031.09,5332.07,53
28Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower (W...11.29,0321.16,6232.45,65
29Louise HansenRådved Nygård's Dipsy10.47,1630.45,7241.32,88
30Mie ToftCrazyjumpers Raven Reyes (Roma)10.39,50Ikke mødt
31Sarah MadsenStald Trofasts Fleur Delacour (Fa...1+10.44,84
32Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule)20.50,00
33Mie ToftBlomstervejens Brown Cream (Casmir)20.50,03
34Rikke ThremsSkovvejens Fast and Furious20.50,25
35Line Hald AndersenStald Fuglsangs Liam Dunbar20.58,59
36Maja Vester NielsenStald Trofasts Black Fifi Joe20.58,60
37Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Real Quiet21.08,50
38Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Always Dreaming (Dolph...21.12,25
39Maria GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)21.18,50
40Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)21.26,78
41Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Dream of Mine (Matt)21.37,78
42Sarah MadsenFunnys Epiphyllum (Esther)1+12.05,78
43Mette NielsenCrazyjumpers Monty Green (Mario)1+12.07,72
44Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado30.54,46
45Louise TovgaardTovgaards Survivor31.00,69
46Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede (Pedro)31.08,00
47Maja Vester NielsenKnudsbøls Maali31.30,40
48Mette NielsenMoslunds Flopsy31.31,87
49Anne-Mette FoghBuens Safir2+12.02,00
50Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart3+11.09,65
51Betina MillerSommerly´s Inuk41.22,16
52Anja ThillemannSommerlys Saamik41.29,37
53Louise TovgaardTovgaards Masaki41.30,16
54Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Fast and Dangerous (Tea)61.43,25
55Rikke ThremsStald Fuglsangs Amber Heart61.57,34
56Louise HansenSolens Goldfinger (Gubbi)6+1+12.14,31
57Mie ToftStald Nielsens Zoe Say Its Easy8+12.08,38
Uplac.Anne-Mette FoghStald Fuglsangs Khaleesi TargaryenTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenSkovvejens Dream of the Future (F...Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon HeartTrukket
Uplac.Mie ToftMk's Disney Adventure (Baby)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenTumles Sky Skeleton (Shila)Trukket
Antal deltagere: 62.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Aspirant: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Josefine Gammelgård
Bedømmelsesmetode: C1, 0 - 1 i finalen.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2020-09-27 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau01.27,9401.14,8202.42,7613
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10.48,1500.29,4711.17,621
3Mette NielsenMoslunds Laguna (Luna)11.02,4400.41,9911.44,431
4Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Night Before Chr. (Chr...01.04,3810.42,3411.46,721
5Marie FloutrupFurukollens Parsley11.04,3501.04,2812.08,631
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire11.31,6301.03,8112.35,441
7Anja ThillemannMoslunds Zoe11.06,8810.35,5021.42,38
8Mia HansenStampegårdens Chief of Police21.05,5000.41,4721.46,97
9Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki11.00,2510.48,2521.48,50
10Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilario (Leo)00.54,9720.57,1821.52,15
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon21.11,5600.48,6922.00,25
12Marie FloutrupJordbærgårdens Tiny Tiger10.59,0411.02,1222.01,16
13Natasja Vester NielsenFunnys Amnesia (Aisia)21.13,0001.11,1322.24,13
14Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress21.09,7810.39,4031.49,18
15Anja ThillemannStjerneregns Sean11.39,9420.31,5932.11,53
16Josefine GammelgaardHønsehusets Lady Lara21.20,1011.12,6632.32,76
17Louise HansenRådved Nygård's Tro På Os To (Theo)20.58,5721.10,0942.08,66
18Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Shadow Hidden Dream21.06,2521.12,9142.19,16
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landform30.52,31
20Josefine GammelgaardHønsehusets Sailor31.01,00
21Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Colors of the Wind31.01,16
22Mia HansenLavendulas Månskugga31.03,85
23Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory31.24,15
24Bente Bøje JensenFunnys Manse31.42,59
25Mia HansenKlundtes Trace The Call (Trisse)41.02,56
26Natasja Vester NielsenTumles Neon Phantom (Mindy)3+11.15,32
27Louise TovgaardTovgaards Mickey41.24,38
28Mie ToftApples Nonno9+1+12.03,69
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Infinite LoveDisk Tid
Uplac.Louise HansenSkogstorps Rumble (Rumle)Trukket
Uplac.Sarah MadsenStald Fuglsangs Black Dr. . (Jenn...Trukket
Uplac.Sarah MadsenStald Trofasts Black Ozzy Mako.Trukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Aspirant: Rikke Threms
Sekretær: Anne-Mette
Bedømmelsesmetode: C1 ca 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2020-09-27 09:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenEikhaugens We'll Never Know00.52,7500.39,8101.32,5613
2Maria GadkjærMalegas You Took My Heart Away01.05,7500.48,5901.54,3412
3Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...01.15,5600.55,9002.11,4612
4Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow01.11,4701.19,5302.31,0012
5Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)01.05,3810.48,0311.53,411
6Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie01.16,5910.55,6912.12,281
7Maria GadkjærHønsehusets Dreams To Dream11.38,5601.32,0013.10,561
8Smilla VejsgaardHarleys Shores of Venice (Vilja)10.37,5610.27,8721.05,43
9Mia HansenMilleniums Velvet Haze (Eira)00.49,4620.52,6621.42,12
10Smilla VejsgaardUniKins Troubador01.00,6220.45,0621.45,68
11Maria GadkjærStjerneregns Lucy In The Sky Wi....11.05,7910.40,5321.46,32
12Rikke ThremsSkovvejens Senõr Amarillo11.23,4310.42,4722.05,90
13Lene GadkjærMalegas Complicated Heart (Harald)11.51,7210.47,3122.39,03
14Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)11.58,5311.26,1823.24,71
15Mia HansenFunnys Akella10.52,0320.47,1631.39,19
16Charlotte EllebySofiagårdens Shanghai F111.22,7830.36,5741.59,35
17Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga)10.37,472+11.44,8742.22,34
18Mia HansenBjörklövets Burning View (Conrad)20.32,28
19Mia HansenWinds Mystique20.35,41
20Mia HansenStampegårdens Heart to Heart20.41,87
21Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)20.50,72
22Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Ch. Desert Eagle20.56,72
23Josefine GammelgaardSundahls Sølvpil20.56,72
24Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies21.02,96
25Charlotte EllebySundahls Guldpil (Hans)21.08,22
26Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo1+11.10,72
27Smilla VejsgaardBjörklövets Radioactive (Radar)21.22,91
28Maria GadkjærMalegas One Of A Kind (Oscar)21.33,41
29Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Beige Prins. (Vin...21.40,50
30Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Silver Bella1+11.50,60
31Mette VangsgaardFurukollens Caramel Twist30.54,50
32Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny)31.12,34
33Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia31.12,96
34Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl. (Moonl...31.16,62
35Louise TovgaardSommerly´s Samaria (Tøssen)31.16,63
36Josefine GammelgaardStjerneregns Prince Blue Blood31.33,72
37Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin4+11.43,82
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Arrosas Jacob.Trukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)Trukket
Uplac.Sarah MadsenSundahls Spontan (Spiir)Trukket
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Aspirant: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Sarah Madsen
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2020-09-27 13:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ch. Goat Boy (Helmer)01.21,7800.36,1301.57,9114
2Charlotte EllebyHaugens Ch. Primrose Dream01.23,3400.48,8402.12,1813
3Viktoria Behrendt ThremsWinds Izzina01.16,2200.56,2502.12,473
4Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)01.07,9410.34,8111.42,75
5Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)11.09,9700.32,8211.42,79
6Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården11.22,7801.04,3812.27,16
7Marie FloutrupWinds Inaya11.35,2801.01,9712.37,25
8Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Libi)20.53,1200.53,8121.46,93
9Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)01.07,1620.45,1221.52,28
10Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)11.06,7510.52,1921.58,94
11Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)11.15,9110.45,6922.01,60
12Mia HansenHønsehusets Cruse of the Blac. (C...21.32,7201.16,7522.49,47
13Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora201.42,2001.43,0203.25,2
14Mia HansenFunnys Aura1+12.03,6211.02,3533.05,97
15Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)21.17,5421.04,2842.21,82
16Mia HansenKlundtes Lonely Hills21.39,5020.57,0342.36,53
17Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)21.37,8521.18,5042.56,35
18Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)01.43,1541.32,6643.15,81
19Lisette KongerslevSundahls Ch. Innkeeper30.45,81
20Betina MillerOceans GCh. Playa Blanca af Sofia...31.30,56
21Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)41.01,44
22Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro41.09,94
23Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D. (Cha...41.28,16
24Maja Vester NielsenStampestaldens Donatello51.42,35
25Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (Viva)3+22.59,62
26Louise HansenHaugens Wolf Moon (Oswald)6+1+33.06,53
27Mia HansenMilleniums Mister Marvelous (Marv...8+12.26,75
Uplac.Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá EeveeTrukket
Uplac.Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)Trukket
Uplac.Louise HansenFurukollens EverglowTrukket
Uplac.Sarah MadsenSundahls Strålende (Sirus)Trukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Smilla Vejsgaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/2 i finalen
Maksimum tid: 2,5 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.