Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HALLOWEEN  CUP  2022  I  DRIVHUSET  I  VIRRING  VED  SKANDERBORG  DEN  29.  -  30.  OKTOBER  2022

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Middelsvær ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær lige
Elite ligeElite lige
Græskar CupSkelet Cup
Zombie CupVampyr Cup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2022-10-29 09:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)00.21,8100.11,1501
2Alison Bøje Due JensenNatures Levela00.25,0300.12,5000 - 0:11,031
3William DalgaardNatures Ayla00.20,3400.12,2800 - 0:11,251
4Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)00.34,5300.12,6000 - 0:15,161
5Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Dark Energy00.31,1600.13,1001
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Keronite (Keo)00.17,7500.13,5001
7William DalgaardNatures Talut00.37,5300.14,3801
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon00.25,7500.14,5601
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue00.17,5900.15,0301
10Mette NielsenJay af RabbitWorld00.25,8100.18,5701
11Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A Nerve00.29,8100.19,7601
12Mette NielsenNordlys Diego00.51,9400.31,8101
13Freja LarsenStald Fuglsangs Baloo00.40,9100.46,1001
14Marie FloutrupLike the Wind10.36,6200.15,091
15Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Christi. (Me...10.29,0000.18,721
16Mette NielsenKlintens Expecto Patronum Af. (Gi...10.37,8700.23,941
17Maja Vester NielsenStald Shooting Stars Avatar10.39,9100.25,661
18Astrid Skov IversenPlet10.41,7500.27,471
19Astrid Skov IversenNatures Jondalar (Joe)10.40,5000.28,761
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Battle Cry10.39,3110.13,782
21Leonora KnakkergaardSundahls Løvenskiold10.38,3710.26,752
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness10.20,1630.20,914
23Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Aristocat20.18,16
24Nanna ThaysenSundahls Falkenskiold20.41,50
25Bente Bøje JensenSommerly´s Mira21.00,59
26Liv Mark-BjergLilliens Hunt21.12,84
27Henriette Lund SimonsenKandies Fido21.14,39
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pyrgus Malv. (Mal...21.38,72
29Astrid Skov IversenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar30.18,16
30Astrid Skov IversenStald Fuglsangs Riverside30.44,13
31Henriette Lund SimonsenCelia af RabbitWorld30.49,68
32Leonora KnakkergaardStald Trofasts Ag Argentum (Sille)30.52,54
33Liv Mark-BjergHarry af RabbitWorld2+11.00,53
34Elsa Byman-HagerupStald Fuglsangs Miss Molly41.04,72
35Mette NielsenStald Fuglsangs Tamure41.06,18
36Smilla VejsgaardGammelgaards Viola Ordorata (Oda)41.52,56
37Mette NielsenKandies Dizzy Mizz Lizzy51.44,25
38Ida NicolaisenStampegårdens Division to Sh. (Di...61.08,28
39Elsa Byman-HagerupRasmus4+1+12.05,81
Uplac.Freja LarsenLilliDisk. Tid
Uplac.Cecilie SchiebelPeter KaninTrukket
u20Sif Lund SimonsenStjerneregns Crazy Littl (Tjalfe) (U)10.33,1300.34,541
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Maja Vester og Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2 - halvdelen videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2022-10-30 09:06

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)00.12,5300.10,0001
2Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Aristocat00.26,9400.11,0001
3Maria GadkjærStald Fuglsangs Battle Cry00.25,1200.11,8501
4Alison Bøje Due JensenNatures Levela00.36,0900.14,7801
5Anne-Mette FoghStald Bv's Before You Go (Aida)00.30,6200.16,2501
6Leonora KnakkergaardSundahls Løvenskiold00.23,0000.16,8101
7William DalgaardNatures Talut00.14,7800.18,0301
8Leonora KnakkergaardStald Trofasts Ag Argentum (Sille)00.35,5700.25,0401
9Freja LarsenStald Fuglsangs Baloo00.47,2200.43,3701
10Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Dark Energy10.20,0900.11,501
11Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Christi. (Me...00.20,4710.15,401
12Maria GadkjærStald Fuglsangs Lucifer Morningstar00.36,1210.16,811
13Ina Lind HansenStald Fuglsangs Cinnabar10.47,5900.17,751
14Anne-Mette FoghNordlys Shira10.40,9100.24,501
15Bente Bøje JensenSommerly´s Mira10.33,7500.26,091
16Maria GadkjærMalegas Dirty Harry10.33,1200.27,811
17Thea Krogh JørgensenStald Bv's Someone You Loved (Lou...00.45,9010.34,061
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness10.34,6610.10,662
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pyrgus Malv. (Mal...10.32,6310.22,772
20Bente Bøje JensenNatures Jondalar (Joe)10.49,0910.25,442
21Bente Bøje JensenStald Shooting Stars Avatar10.30,4710.28,342
22Karoline ThaysenSundahls Falkenskiold10.58,9010.35,652
23Ina Lind HansenLindegaardens Grape Juice (Kit)00.46,5620.47,292
24Ina Lind HansenLindegaardens As It Was (Ash)10.36,8210.48,792
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue20.36,72
26Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Riverside20.45,50
27Maria GadkjærBrookside Bellafina20.46,82
28Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phobos (Polle)21.20,53
29Thea Krogh JørgensenStald Bv's Hold Me While You. (Ho...40.57,19
30Wiktoria JanikowskaKlintens Expecto Patronum Af. (Gi...40.58,94
31Smilla VejsgaardGammelgaards Viola Ordorata (Oda)41.13,15
32Ina Lind HansenLindegaardens Daydreaming (Dustin)3+12.02,31
33Freja LarsenLilli5+1+12.00,66
Uplac.Maria GadkjærMalegas Darkest HourTrukket
u2William DalgaardNatures Ayla (U)00.12,3200.10,150
u3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Keronite (Keo) (U)00.24,4000.11,470
u4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon (U)00.20,2800.13,190
u4Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle) (U)00.21,2200.13,810
u5Maja Vester NielsenStenbjergs Hell Of A Nerve (U)00.19,7100.16,090
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 5.
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-10-29 13:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite00.43,1500.17,9701
2Liv Mark-BjergFunnys Jetfire (Java)00.57,5600.20,9301
3Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc00.34,5300.25,7501
4Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...00.31,1900.26,5001
5Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm00.32,8800.31,1201
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Corallian Lim.00.38,1800.32,4101
7Sarah JakobsenStald Fuglsangs Stefan Salvatore01.06,1501.01,1001
8Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem10.22,1000.19,0611
9Astrid Skov IversenMk's King Of Life (Nugga)10.42,1900.27,191
10Wiktoria JanikowskaGrantoftens Heavenly Fire00.42,0610.28,571
11Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile (Milas)11.04,2800.34,601
12Henriette Lund SimonsenKandies Jerami11.20,7200.37,341
13Leonora KnakkergaardSunsets Love You Goodbye10.44,8100.39,001
14Smilla VejsgaardVersatility10.51,2900.43,531
15Astrid Skov IversenStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...00.58,0710.49,391
16Natasja Vester NielsenStald Trofasts Elijah Mikae.11.15,6300.52,251
17Leonora KnakkergaardStampegårdens Nocturnal Me10.38,3810.23,902
18Maja Vester NielsenStald Trofasts Huth10.38,9410.32,502
19Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...10.41,0010.46,622
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel01.01,3730.39,753
21Bente Bøje JensenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)20.38,07
22Mette NielsenJay af RabbitWorld20.47,22
23Smilla VejsgaardRosengaardens Cookie Dough (Dolly)20.48,75
24Cecilie SchiebelMk's Sweet Hope (Zafiyah)20.54,19
25Henriette Lund SimonsenHyggekrogen's Luna20.58,00
26Liv Mark-BjergStjerneregns A Night to Remem.21.01,72
27Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)1+11.24,81
28Karoline ThaysenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)21.53,68
29Annette NicolaisenStald Triplys Obsidian (Oline)30.53,24
30Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)30.58,34
31Liv Mark-BjergStald Trofasts Willy Wonka31.10,00
32Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix31.13,88
33Ida NicolaisenDiamonds Everything I Wanted (Wil...31.14,28
34Ida NicolaisenFunnys Fairy Castle31.24,97
35Annika NicolaisenStampegårdens Addition for More(A...2+11.43,41
36Smilla VejsgaardKandies Tawsan40.39,50
37Ida NicolaisenStampegårdens Picnic Paranoia (Pai)40.46,16
38Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)41.16,38
39Annika NicolaisenHønsehusets Time for Money (Timon)41.37,13
Uplac.Cecilie SchiebelSchiebels NuserTrukket
v14Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Sedá Fennekin (V)10.47,6200.39,811
u27Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo (U)21.07,50
Uplac.Sif Lund SimonsenStjerneregns Crazy Littl (Tjalfe) (U)Disk. Tid
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-10-30 12:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...00.20,1200.14,1801
2Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem00.17,5800.14,8301
3Smilla VejsgaardRosengaardens Cookie Dough (Dolly)00.18,4300.15,0101
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite00.19,9000.17,2401
5Leonora KnakkergaardStampegårdens Nocturnal Me00.26,5800.19,5201
6Maja Vester NielsenStampegårdens Outside the Realm00.36,5100.23,8201
7Leonora KnakkergaardSunsets Love You Goodbye00.30,4800.24,7801
8Maja Vester NielsenStald Trofasts Huth00.49,1000.25,1101
9Smilla VejsgaardKandies Tawsan00.35,4500.27,1501
10Natasja Vester NielsenStald Trofasts Elijah Mikae.00.52,5800.28,0601
11Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile (Milas)00.33,0800.28,8101
12Bente Bøje JensenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)00.49,0600.34,8201
13Wiktoria JanikowskaJay af RabbitWorld00.41,3400.38,8401
14Lene GadkjærStjerneregns Perfect00.36,8100.40,5201
15Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc00.36,3600.44,6301
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)00.59,2700.45,5901
17Alma QvortrupStald Shooting Stars Strawberry C...01.07,0800.49,9201
18Sarah JakobsenStald Fuglsangs Stefan Salvatore00.58,8400.51,0001
19Cecilie SchiebelMk's Sweet Hope (Zafiyah)00.41,0801.43,0001
20Alma QvortrupStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...00.55,4910.44,891
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel00.26,6620.39,362
22Wiktoria JanikowskaGrantoftens Heavenly Fire10.17,77
23Smilla VejsgaardVersatility10.35,30
24Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)10.41,84
25Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)10.44,73
26Line Hald AndersenStald Fuglsangs The Matrix10.47,46
27Karoline ThaysenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)11.50,31
28Ina Lind HansenStampestaldens Sparkling Rose (Er...20.36,22
29Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)21.29,73
30Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...31.02,71
Uplac.Cecilie SchiebelSchiebels NuserTrukket
v30Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Sedá Fennekin (V)30.27,84
u13Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Corallian Lim. (U)00.24,7700.36,760
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Aspirant: Karina Lang
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 fejl videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-10-29 10:39

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up00.23,3800.18,0600 - 0:16,911
2Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)00.35,8800.18,7800 - 0:19,381
3Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (Zayn)00.44,4100.24,0601
4Louise TovgaardFerventis Love You Above All (Saga)00.47,5300.27,6201
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles00.54,7200.56,5001
6Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...00.18,3710.16,8211
7Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)00.45,7810.25,4411
8Louise TovgaardKaleles Final Cid11.13,1600.29,9711
9Leonora KnakkergaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...11.34,9701.28,5711
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba10.42,2510.28,752
11Line Hald AndersenStampestaldens Ca´savio (Sami)10.50,0610.36,532
12Leonora KnakkergaardPringlans Solskensfantomen11.20,9010.50,182
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox20.25,19
14Mette BrandbygeWings of Destiny20.39,41
15Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie20.40,25
16Mette BrandbygeGrenens Deed Of Vancouver20.45,78
17Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)20.47,56
18Nanna ThaysenDs' Dream of You (Cannon)20.53,62
19Smilla VejsgaardUniKins Troubador21.08,28
20Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches (Razz)21.11,82
21Line Hald AndersenSunsets Jagged Peak (Elena)21.12,82
22Annika NicolaisenJordbærgårdens Logo21.22,32
23Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn30.36,50
24Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly30.40,94
25Mette NielsenStald Fuglsangs Bird Paradise (Zi...30.44,50
26Leonora KnakkergaardStampestaldens Batur2+10.45,53
27Marie FloutrupAries Midnight Embrace30.59,47
28Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...2+11.13,60
29Marie FloutrupSN Naomi af RabbitWorld2+11.16,63
30Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)2+11.31,22
31Annika NicolaisenStald Triplys Akvamarin (Quami)2+11.35,75
32Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart301.36,8
33Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time31.41,84
34Marie FloutrupKlundtes Burai Fighter2+11.49,37
35Nanna ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)40.49,03
36Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)4+11.29,40
37Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Pocahontas61.05,53
38Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.5+11.30,66
39Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Black. (Brom...61.37,03
40Smilla VejsgaardHønsehusets Sailor5+11.38,88
41Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)61.49,69
42Annette NicolaisenStampegårdens Connect the D. (Osv...5+1+22.20,41
43Wiktoria JanikowskaSN Samandriel af RabbitWorld8+1+12.05,90
Uplac.Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady DiamondTrukket
Uplac.Henriette Lund SimonsenMoslunds NevadaTrukket
Uplac.Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Davina Clai.Trukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Aspirant: Ida Nicolaisen
Sekretær: Karoline Thaysen
Bedømmelsesmetode: C2 - 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-10-30 10:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)00.18,4000.17,3401
2Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...00.15,6500.21,5701
3Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (Zayn)00.45,9000.28,0301
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly00.43,1300.39,0001
5Leonora KnakkergaardPringlans Solskensfantomen00.49,3500.39,6901
6Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches (Razz)00.39,6200.40,3801
7Line Hald AndersenSunsets Jagged Peak (Elena)01.04,5400.41,0301
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles00.40,9100.43,3801
9Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)00.54,5000.59,0901
10Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox00.28,2510.13,631
11Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up10.18,0600.15,341
12Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...10.50,8700.24,531
13Line Hald AndersenStampestaldens Ca´savio (Sami)00.39,6910.24,971
14Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time00.45,5910.28,911
15Smilla VejsgaardUniKins Troubador00.32,7510.33,311
16Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart10.39,7200.34,471
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Pocahontas11.04,6900.43,161
18Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)00.52,6610.56,401
19Karoline ThaysenDs' Dream of You (Cannon)10.42,1010.30,062
20Ina Lind HansenSunsets What a Feeling (Bella)10.59,7110.31,942
21Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Boogie-Woogie10.54,3810.57,162
22Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn (Bjørn20.27,38
23Karoline ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)20.39,03
24Wiktoria JanikowskaSN Samandriel af RabbitWorld20.39,28
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba1+10.51,38
26Leonora KnakkergaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...21.04,19
27Smilla VejsgaardHønsehusets Sailor21:03.53
28Leonora KnakkergaardStampestaldens Batur40.47,47
29Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)3+11.08,50
30Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)51.07,56
31Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Black. (Brom...51.43,47
32Karoline ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)71.15,06
33Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.6+11.21,40
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Winther HeartDisk.
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Davina Clai.Trukket
Uplac.Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens KahuluiTrukket
u19Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina) (U)00.24,5620.27,592
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2 - Halvdelen videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2022-10-29 15:25

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Silver Bella00.29,4000.20,5601
2Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)00.35,5000.20,9601
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)00.40,5000.24,970
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart00.40,3700.27,310
5Mette BrandbygeAries Wicked Nights00.50,0300.30,100
6Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With Me00.40,0000.42,940
7Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dedenne01.16,1300.54,000
8Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)10.39,5000.19,661
9Natasja Vester NielsenTorhøjs Ch. The Ship of Brid. (Sc...00.48,1510.25,561
10Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee00.47,7810.31,661
11Natasja Vester NielsenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...10.19,1200.37,661
12Mette BrandbygeLadingens Ch Blowin' In The Wind10.52,8100.43,501
13Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)10.51,6500.47,711
14Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)01.17,7211.04,121
15Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia11.12,5401.27,251
16Alison Bøje Due JensenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...10.46,7510.26,442
17Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy10.52,9020.31,223
18Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)20.29,66
19Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa20.55,78
20Marie FloutrupAries Fevre Dream21.02,06
21Julie Bøje Due JensenKandies Inovio21.03,31
22Mette BrandbygeGCh. Midnatssol30.22,66
23Annika NicolaisenAries Permanent Midnight (Pelle)2+11.48,83
24Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)41.12,28
25Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke3+11.14,72
Uplac.Ida NicolaisenStampegårdens Birthday Bash (Baxt...Trukket
Uplac.Marie FloutrupStampestaldens KiraTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Aspirant: Annette Nicolaisen
Sekretær: Nanna Thaysen og Karoline Thaysen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2022-10-30 14:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)00.46,9700.18,7201
2Julie Bøje Due JensenKandies Inovio01.12,9100.26,5301
3Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)01.07,9000.37,780
4Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)00.54,5600.41,030
5Natasja Vester NielsenTorhøjs Ch. The Ship of Brid. (Sc...10.48,9600.18,971
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart10.46,0000.30,811
7Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)00.54,1610.38,311
8Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia01.34,1311.26,401
9Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)10.49,5610.27,282
10Alison Bøje Due JensenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...00.51,4720.35,212
11Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dedenne11.33,9411.16,902
12Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With Me0+11.12,941+11.11,973
13Natasja Vester NielsenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...20.30,91
14Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)20.33,66
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Silver Bella20.42,07
16Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee20.43,37
17Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy20.51,13
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke20.55,19
19Maria GadkjærStjerneregns Ch. Lucy In The S. (...21.15,50
20Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa3+11.09,34
21Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li.4+11.54,03
Uplac.Anne-Mette FoghLego-Gårdens FenjaTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)Trukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Leonora Knakkergaard
Bedømmelsesmetode: C2 -
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Græskar Cup

Plac.FørerKaninKlasse 1Klasse 2I altT. fejlT. tid - finalerneNote
1Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)112
2William DalgaardNatures Ayla325
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Keronite (Keo)641000.24,97Hurtigst tid
4Alison Bøje Due JensenNatures Levela281000.27,28
5Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)4711
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon8614
7William DalgaardNatures Talut71219
8Karoline ThaysenStenbjergs Hell Of A Nerve11920
8Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Dark Energy51520
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Battle Cry20525
11Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Aristocat23326
12Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Christi. (Me...151631
13Leonora KnakkergaardSundahls Løvenskiold211132
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue93039
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness222345
15Bente Bøje JensenSommerly´s Mira252045
15Leonora KnakkergaardStald Trofasts Ag Argentum (Sille)321345
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar291746
19Karoline ThaysenSundahls Falkenskiold242751
20Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pyrgus Malv. (Mal...282452
21Smilla VejsgaardGammelgaards Viola Ordorata (Oda)363672
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Græskar Cup
Til toppen

Skelet Cup

Plac.FørerKaninKlasse 1Klasse 2I altT. fejlT. tid - finalerneNote
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite14500.35,21Hurtigst tid
2Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...41500.40,68
3Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem8210
4Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm5611
5Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc31619
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Corallian Lim.61319
7Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile (Milas)111122
7Leonora KnakkergaardStampegårdens Nocturnal Me17522
9Natasja Vester NielsenStald Trofasts Elijah Mikae.161026
9Maja Vester NielsenStald Trofasts Huth18826
9Smilla VejsgaardRosengaardens Cookie Dough (Dolly)23326
9Sarah JakobsenStald Fuglsangs Stefan Salvatore71926
13Wiktoria JanikowskaGrantoftens Heavenly Fire102333
13Bente Bøje JensenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)211233
15Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...152136
16Smilla VejsgaardVersatility142438
17Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel202242
18Cecilie SchiebelMk's Sweet Hope (Zafiyah)242044
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)271744
20Smilla VejsgaardKandies Tawsan36945
21Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...193150
22Karoline ThaysenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)282856
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix322759
24Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)383068
25Cecilie SchiebelSchiebels Nuser403272
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Skelet Cup
Til toppen

Zombie Cup

Plac.FørerKaninKlasse 1Klasse 2I altT. fejlT. tid - finalerneNote
1Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (Zayn)336
2Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...62810.38,39Hurtigst tid
3Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)71810.42,88
4Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up11112
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles5813
6Leonora KnakkergaardPringlans Solskensfantomen12517
7Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)21921
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox131023
9Line Hald AndersenStampestaldens Ca´savio (Sami)111324
11Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)17926
11Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches (Razz)20626
13Line Hald AndersenSunsets Jagged Peak (Elena)21728
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly24428
14Smilla VejsgaardUniKins Troubador191534
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba102636
16Leonora KnakkergaardHønsehusets Twilight Triumph (Tin...92736
17Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Boogie-Woogie152237
18Karoline ThaysenDs' Dream of You (Cannon)182038
19Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...281240
20Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn (Bjørn232346
21Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time331447
22Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart321648
23Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)361854
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Pocahontas371754
25Karoline ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)352459
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)303060
27Smilla VejsgaardHønsehusets Sailor402868
27Wiktoria JanikowskaSN Samandriel af RabbitWorld432568
29Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Black. (Brom...393271
30Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.383472
31Karoline ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)413374
32Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)473178
33Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Davina Clai.473784
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Zombie Cup
Til toppen

Vampyr Cup

Plac.FørerKaninKlasse 1Klasse 2I alt
1Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)819
2Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart4610
3Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)2911
4Natasja Vester NielsenTorhøjs Ch. The Ship of Brid. (Sc...9514
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Silver Bella11516
6Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)13417
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)31417
8Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With Me61218
8Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dedenne71118
10Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia15823
10Julie Bøje Due JensenKandies Inovio21223
12Natasja Vester NielsenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...111324
13Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee101626
13Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...161026
15Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)24327
16Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy171734
17Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)142337
18Wiktoria JanikowskaSommerly's Warszawa192039
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke251843
20Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li.472168
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Vampyr Cup
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.