Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  22.  -  23.  AUGUST  2020

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær krogetVeteran kroget
Duelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Bente Bøje JensenSkovvejens Dream of the Future (F...00:30,1500:16,530
2Martina Cathrine JensenMk´s Miss Dream (Aiah)00:17,2200:17,6600-0:14,31
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart00:19,2200:17,2800-0:17,46
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Winther Heart00:28,0200:19,060
5Asta Marie Brødsgaard Jul...Hønsehusets Castor00:21,0000:19,370
6Sandra FrederiksenKnudsbøls Andrina00:36,3100:27,650
7Nella NielsenStjerneregns Keep Yourself Alive...00:42,8400:34,910
8Mette NielsenThe Royal Prince af RabbitWo.01:05,0001:11,910
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Golden Heart10:21,5600:18,031
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Possibility10:33,5000:25,151
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow10:38,3400:29,631
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Need For Spe. (Te...00:32,4110:33,191
13Alison Bøje Due JensenTovgaards Survivor00:19,7210:34,531
14Rebecca JensenStald Turbos Snow10:49,8700:40,751
15Bente Bøje JensenStald Fuglsangs In Time10:36,3700:41,841
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen10:42,1900:54,281
17Mie ToftStald Nielsens Gunnar Bjerre00:40,470+11:00,091
18Caroline Thastrup KampStald Ninnas Lilly00:50,9111:04,811
19Anja ThillemannMoslund's Nelly11:09,6201:23,841
20Anja ThillemannSommerlys Saamik (Sammi)10:48,7210:21,782
21Rebecca JensenBuens Erik10:42,8110:27,842
22Karin MoslundRosengaardens Caramel Chew Ch......20:51,1600:45,872
23Mette NielsenThe Royal Queen af RabbitWorld (D...00:24,1320:50,472
24Betina MillerBygholms Ira (Hera)20:31,9110:44,153
25Anja ThillemannStald Fuglsangs Singin' In The Rain0+11:30,030+22:28,323
26Betina MillerSommerly´s Inuk1+11:12,9721:25,374
27Kathrine PedersenStald Fuglsangs Code of Silen. (E...30:52,69
28Anja ThillemannKaningaardens Luna-Star30:54,87
29Thea Krogh JørgensenBlackberry30:58,63
30Mette NielsenStald Fuglsangs Midnight City31:00,94
31Lise KatballeLulu31:29,84
32Liva BranderupMax41:37,91
33Elisabeth FrederiksenMimrelunds Ninus2+22:24,12
34Kathrine PedersenRosengaardens Fairway To Heav. (H...51:46,69
Uplac.Anja ThillemannHugos Delight in Happiness Af......Disk.
Uplac.Caroline Thastrup KampApples Fila (Coda)Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Kathrine, Karin
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (Gucci)00:19,2500:17,19012
2Alison Bøje Due JensenJughead00:24,1500:26,52011
3Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (Valde)00:33,5300:35,60011
4Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower (W...00:42,0300:43,12011
5Mie ToftCrazyjumpers Raven Reyes (Roma)00:21,3500:45,66011
6Anja ThillemannKandies Lover Boy00:37,1900:57,43011
7Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado10:13,5900:09,851
8Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma)10:20,1600:12,471
9Bente Bøje JensenJelen Golden Kids00:22,4010:13,351
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi Targaryen10:19,0600:15,251
11Mie ToftApples Nonno10:15,7100:15,411
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke10:15,3700:15,711
13Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa10:18,2100:16,251
14Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me10:27,6300:16,281
15Annika RasmussenMoslunds Sun Lolly10:41,4700:27,211
16Nella NielsenAries Melody Time10:21,2510:17,032
17Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kn. (K...10:38,2810:27,562
18Mette NielsenCrazyjumpers Monty Green (Mario)21:48,9400:57,162
19Mie ToftBlomstervejens Brown Cream (Casmir)20:26,4310:22,593
20Asta Marie Brødsgaard Jul...Carrots Princess Daisy20:30,7110:44,153
21Anna JohannsenTiger11:46,6621:41,753
22Emma KampStald Lunds Blueberry Flower (Blå...20:37,8820:24,234
23Annika RasmussenMoslunds Bea20:34,3230:45,945
24Mette NielsenMoslunds Flopsy30:32,78
25Bente Bøje JensenBrookside Bellafina31:00,53
26Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Ch.40:38,97
27Ina AagaardStald Tyttebærs Indiana Jones (In...41:34,32
28Emma KampThastrups Nuller6+11:58,44
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kathrine og Julie
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Touch of Evil (Eddie)00:44,4500:14,47012
2Kirsten BjergSommerly's Riga00:44,1800:15,04011
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)00:27,0000:19,65011
4Mette VangsgaardStampegårdens Forever In (Felix)00:33,9800:21,95011
5Kirsten BjergSommerly´s Suez00:25,4500:21,99011
6Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården (B...00:33,8000:22,25011
7Ida NicolaisenUniKins A Perfect Score (Epo)00:45,2200:23,28011
8Martina Cathrine JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:32,8900:26,98011
9Kirsten BjergSommerly's Nicosia (Nikka)01:14,4800:28,31011
10Mie ToftApples Nonno00:30,5800:28,51011
11Laura LundCrazyjumpers Jasper Jordan (Juno)00:45,3900:32,03011
12Anja SembergSolens Waterloo (Wally)00:34,6600:32,63011
13Annette NicolaisenAries Treasure Island (Treo)00:34,2400:33,31011
14Cecilie KnudsenJordbærgårdens Scarlett Oak00:48,8800:36,47011
15Maja SembergAries Midnight Madness (Mads)00:38,0000:37,77011
16Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado10:27,7000:14,241
17Bente Bøje JensenBuens Safir10:30,4000:17,581
18Maja SembergStjerneregns Brave New World (Ber...10:26,0000:24,271
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora10:27,6300:27,081
20Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory00:21,8410:27,601
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke00:29,7710:28,411
22Annika NicolaisenJulius (Julle)10:50,3100:35,161
23Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (Valde)10:51,1700:38,931
24Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)11:10,9500:41,431
25Mette NielsenMoslunds Flopsy00:51,5310:41,741
26Mette NielsenCrazyjumpers Monty Green (Mario)11:36,0200:59,941
27Mie ToftCrazyjumpers Raven Reyes (Roma)20:35,8700:15,702
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My10:29,1310:20,012
29Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Khaleesi Targaryen10:30,5910:24,952
30Martina Cathrine JensenJughead20:39,8300:25,632
31Mie ToftBlomstervejens Brown Cream (Casmir)10:34,2710:28,662
32Maja SembergStjerneregns A Night to Rememb.10:37,6710:28,692
33Annette NicolaisenKaninstaldens Pink Lady Diamond20:54,6600:36,332
34Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me21:31,6601:11,682
35Emma KampStald Lunds Blueberry Flower (Blå...11:02,9120:27,843
36Emma LundStjerneregns Nick21:04,7410:31,553
37Ida NicolaisenSolens I Just Can't Stop Lovi. (E...11:08,3820:47,373
38Annika RasmussenMoslunds Bea10:33,4130:31,344
39Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (Gucci)20:51,8820:32,214
40Rebecca JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesmee21:16,4851:39,367
41Karin MoslundMoslunds Sunshine (Selma)31:05,51
42Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower (W...31:31,41
43Emma LundStald Lunds Diego31:41,95
44Heidi RasmussenMoslunds Sun Lolly40:53,03
45Bente Bøje JensenBrookside Bellafina41:08,70
46Anja ThillemannKandies Lover Boy2+22:18,72
47Emma LundStald Fonzis Nala51:33,43
48Caroline Thastrup KampThastrups Nuller61:24,31
Uplac.Caroline Thastrup KampApples Fila (Coda)Trukket
Uplac.Emma KampStald Ninnas LillyTrukket
Uplac.Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White Kn. (K...Trukket
Uplac.Kirsten BjergSommerly´s LaakkiTrukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Kathrine, Karin, Kirsten
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dark Fuchsbau00:40,5600:18,91013
2Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime00:23,7800:19,3800-0:27,5112
3Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress00:19,5000:19,6701-0:18,3512
4Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)00:26,7700:21,69012
5Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki00:28,3510:12,0411
6Kirsten BjergSommerly´s Suez00:18,3810:14,5711
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10:34,1000:17,0611
8Martina Cathrine JensenFurukollens Strawberry Swing (Siwa)00:34,0910:31,971
9Kirsten BjergSommerly´s Snehvide00:31,5910:34,181
10Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu01:31,8811:10,311
11Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Umbreon (Omi)20:26,3500:18,022
12Kirsten BjergSommerly's Riga20:22,0800:19,662
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10:18,2710:27,012
14Nella NielsenCrazyjumpers Rick Grimes (Rassi)20:40,0600:48,092
15Mie ToftVilsmøllegårdens Leonard Hofst......10:51,4410:56,212
16Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare10:26,6820:21,893
17Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller20:32,0210:31,173
18Mette VangsgaardStampegårdens Forever In (Felix)20:44,3810:39,693
19Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Aurora20:31,6620:26,514
20Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Toby)10:20,2330:52,534
21Pernille FrederiksenKnudsbøls Karamel11:07,6931:09,384
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landform20:42,5030:28,815
23Mette VangsgaardHønsehusets Ocean Victory00:23,2550:41,755
24Rebecca JensenStald Fuglsangs Arrosas Renesmee20:59,0451:12,467
25Bente Bøje JensenBuens Safir30:38,06
26Nella NielsenFunnys Quicksilva (Quiwa)30:56,96
27Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)31:29,77
28Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården (B...40:27,99
29Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)40:36,16
30Bente Bøje JensenStampestaldens Ca´savio (Sami)40:40,63
31Louise TovgaardTovgaards Mini (Lang-øre)40:42,91
32Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Mini My40:48,07
33Rebecca JensenVB Chico De Belleza50:46,24
34Anja ThillemannStjerneregns Sean6+11:20,95
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule)Trukket
v14Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Gården (V)20:44,2200:43,492
u8Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie (U)00:32,6610:23,241
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Betina, Anita
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergStjerneregns Victoria Tower (Tove)00:57,9001:02,62013
2Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului01:10,4401:44,62012
3Ida NicolaisenHønsehusets Salsa10:44,4100:27,6511
4Kirsten BjergJansson´s Delight Jelly Bean00:47,7510:30,5611
5Anja SembergMalegas Sweetest Surprice (Cindy)10:31,5300:38,5611
6Martina Cathrine JensenCrazyjumpers Nati Per Amare00:52,2510:39,3111
7Laura LundCrazyjumpers Bellamy Blake0+10:56,8700:39,6011
8Kathrine PedersenNødkærlunds Maggie10:34,0600:43,5311
9Heidi RasmussenSøgaards Modina11:42,9700:59,5311
10Bente Bøje JensenKrása Golden Kids (Lille My)01:02,7520:22,382
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10:45,9410:23,432
12Julie Bøje Due JensenJordbærgårdens Cypress10:35,2510:25,782
13Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon10:49,7210:26,782
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Davina Claire11:01,6010:30,822
15Annika NicolaisenFunnys Forest Drop (Fozzie)20:50,0000:38,002
16Mette VangsgaardHønsehusets Turbo Time (Thio)11:16,3410:50,842
17Maja SembergStjerneregns Victoria Miro (Mira)1+12:08,1300:58,902
18Josefine Karoline MoslundMoslunds Pikachu21:33,2901:03,912
19Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)10:45,2520:30,103
20Karin MoslundMoslunds Vitara af Lego-Gården11:08,7920:32,063
21Martina Cathrine JensenFurukollens Strawberry Swing (Siwa)10:38,5320:34,883
22Maja SembergStjerneregns All You Need Is L. (...20:56,2810:35,093
23Mie ToftVilsmøllegårdens Leonard Hofst......1+11:12,6010:37,343
24Anja SembergStjerneregns Across The Universe21:00,7810:39,533
25Kirsten BjergSommerly´s Graffiti21:02,1810:41,253
26Karin MoslundMoslunds Laguna (Luna)21:06,7110:44,533
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Danxia Landform21:04,9110:44,943
28Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel20:46,6911:04,883
29Rebecca JensenFunnys Manse21:12,2811:10,563
30Kathrine PedersenLego-Gårdens H2O (Vanja)21:35,2811:52,723
31Anja ThillemannStjerneregns Sean21:06,2230:44,135
32Josefine Karoline MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)10:42,05Trukket
33Kirsten BjergSommerly´s Snehvide30:33,94
34Bente Bøje JensenJelen Golden Kids30:35,09
35Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)30:38,90
36Heidi RasmussenKandies Tomás30:43,22
37Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki31:21,87
38Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Toby)40:59,72
39Bente Bøje JensenStampestaldens Ca´savio (Sami)41:14,88
40Laura LundFønix5+1+12:02,56
Uplac.Rebecca JensenVB Chico De BellezaTrukket
u11Heidi RasmussenKandies Cornetto (U)10:32,1510:22,592
u38Thea Krogh JørgensenVilsmøllegårdens Hart of Dixie (U)2+11:27,96
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Annette
Bedømmelsesmetode: C2, 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Veteran kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anja SembergElmelys Glenbriar Fugu af Fiona00:28,4400:21,1203
2Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:27,5000:22,3402
3Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Gården01:18,9301:05,5602
4Karin MoslundDo Your Best Bear (Wilma)10:47,3100:31,871
5Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego-Gården21:40,443+12:14,566
Uplac.Anja ThillemannStrike a Rose af HybenTrukket
Antal deltagere: 6.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Julie
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Duelhop

Plac.FørerKaninPindPoint
1Martina Cathrine JensenFurukollens Strawberry Swing (Siwa)
2Asta Marie Brødsgaard Jul...UniKins Black Pearl (Saga)
3Bente Bøje JensenStampegårdens Made With Magic (Mi...
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Glaceon
5Bente Bøje JensenSommerly's Helsinki
5Josefine Karoline MoslundLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Luke Parker
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Black Castiel
8Rebecca JensenStald Fuglsangs Gremlins Gizmo
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Black Amelia
11Anja ThillemannMoslunds Baleno af Lego-Gården (B...
11Anne-Mette FoghHønsehusets Tuff Towers (Tajson)
11Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie
11Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)
11Karin MoslundLego-Gårdens Kailua (Lilo)
11Kirsten BjergSommerly's Riga
11Mette NielsenCrazyjumpers Clarke Griffen (Gucci)
11Nella NielsenCrazyjumpers Rick Grimes (Rassi)
11Rebecca JensenFunnys Manse
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke
21Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee
21Anja ThillemannSommerlys Saamik (Sammi)
21Anja ThillemannStjerneregns Sean
21Anne-Mette FoghEagles Spot of Ice af Lego-Gården
21Anne-Mette FoghLego-Gårdens Hart Of Willpower (W...
21Annika RasmussenMoslunds Bea
21Asta Marie Brødsgaard Jul...Winds Ilario (Leo)
21Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Red Moonl. (Moonl...
21Josefine Karoline MoslundKlundtes Dragonshy (Draco)
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Pikachu
21Karin MoslundStampegårdens Tropic Moon (Toby)
21Kirsten BjergSommerly´s Suez
21Mette NielsenKlundtes The Valiant Viking (Valde)
21Nella NielsenRådved Nygård's Laa-Laa
21Nella NielsenSkovvejens Optimus Prime
21Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado
21Rebecca JensenVB Chico De Belleza
21Thea Krogh JørgensenEagles' Heart of Ice af Lego. (Hj...
21Thea Krogh JørgensenLego-Gårdens Kahului
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Aksel Nissen
Bedømmelsesmetode: Hurtigst tid, færrest fejl går videre til næste rundte
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner