Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

KR.  HIMMELFARTS-STÆVNE  VED  STALD  HELSDAM  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  11.  MAJ  2018

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget åbenSvær kroget åben
Elite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2018-05-11 10:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria JanssonDaggry00:46,7800:37,1301:23,91
2Betina MillerSommerly´s Cavalleria Toscana01:02,6300:42,6601:45,29
3Asta BredkjærHelsdams Black Lightning21:17,2500:47,4722:04,72
4Asta BredkjærHelsdams First Future00:32,9130:28,5631:01,47
5Emma V. LaustsenVeggerbys Orion21:54,3410:51,2532:45,59
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let kroget
Dato: 2018-05-11 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes00:49,2200:34,2201:23,4412
2Charlotte EllebyFurukollens Everglow00:55,5000:34,8001:30,3011
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje00:33,6610:26,6911:00,351
4Asta BredkjærHelsdams For Emotion00:38,0610:29,4411:07,501
5Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili10:44,2800:31,7511:16,031
6Charlotte EllebyDr. Fright00:48,8810:36,2711:25,151
7Merete MaahnSkovhøjens River10:55,4400:38,1311:33,571
8Louise TovgaardTovgaards Mickey00:56,0010:38,6311:34,63
9Louise HansenRådved Nygård's Peppermint Butler10:51,1600:54,8211:45,98
10Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton10:49,7200:57,6011:47,32
11Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn00:52,9111:16,2812:09,19
12Charlotte EllebyStampegårdens Mint Majesty11:44,4701:00,0312:44,50
13Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert20:55,4100:34,3821:29,79
14Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye10:51,6510:41,3421:32,99
15Merete MaahnSkovhøjens Skye21:17,1000:59,7822:16,88
16Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (Milk...11:34,3811:05,7522:40,13
17Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:42,5011:26,1623:08,66
18Louise HansenAuntie Freeze20:45,5910:54,2831:39,87
19Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster30:56,0600:50,9431:47,00
20Louise HansenStald Neas Shapio Olaf21:12,1011:02,0032:14,10
21Louise TovgaardAnjo af Pecasus21:14,8411:20,4432:35,28
22Merete MaahnSkovhøjens Willow1+11:36,1211:07,8132:43,93
23Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivor T...20:34,1920:54,1641:28,35
24Marie MaahnSkovhøjens Final Frontier31:20,5010:57,5542:18,05
25Louise TovgaardTovgaards Hazel31:12,0011:06,8542:18,85
26Louise HansenRådved Nygård's Ice-O-Pede21:24,6230:30,9751:55,59
27Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under Th...31:13,6520:48,3152:01,96
28Lisa HeinFionas Kamille41:28,4011:17,0952:45,49
29Lisa HeinDagmar af Pecasus31:37,6521:39,4053:17,05
30Marie MaahnSkovhøjens Ember3+12:13,3311:17,9753:31,30
31Louise TovgaardTovgaards Masaki5+11:40,503+11:43,72103:24,22
Uplac.Louise HansenRådved Nygård's Lady RainicornTrukket
Uplac.Marie MaahnSkovhøjens ApolloTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D1 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2018-05-11 11:35

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Emma V. LaustsenNødkærlunds Philbert (L)00:53,4400:30,2201:23,6623
2Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården (M)00:58,1000:33,2801:31,3812
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje (L)00:48,3100:48,0601:36,3722
4Charlotte EllebyHønsehusets Luv A Bye (L)00:47,4710:35,9111:23,382
5Charlotte EllebyDr. Fright (L)10:35,5000:48,8411:24,342
6Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (M)00:53,1910:36,4411:29,631
7Charlotte EllebyFurukollens Everglow (L)11:01,6500:38,8511:40,502
8Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds (M)01:16,2510:28,0311:44,281
9Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a Ca... (M)11:19,6900:42,5612:02,251
10Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)10:32,1610:42,9721:15,13
11Solveig Nymann SvendsenNødkærlunds Melton (L)20:49,7800:30,3521:20,13
12Aase BjernerBygholms Carolina Reaper Chili (L)20:41,3200:46,3221:27,64Bestået
13Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (M)10:53,7810:41,7821:35,56
14Aase BjernerOh Wonder af Sofiagården (Ohline) (M)21:35,1500:31,7222:06,87
15Merete MaahnSkovhøjens Freestyle (M)21:37,8700:43,1222:20,99
16Maria Jansson"Polly" Jordbærgårdens Survivor T... (L)20:47,5910:36,4131:24,00
17Aase BjernerNødkærlunds Mandel (M)20:49,4710:39,2531:28,72
18Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile Wo... (M)10:45,5720:51,5631:37,13
19Louise HansenBellas Monkey Business (M)11:03,5320:40,6231:44,15
20Jasmin JanssonStampegårdens Sky High Wishes (L)11:01,8420:58,9432:00,78
21Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under Th... (L)21:14,1910:50,6632:04,85
22Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (M)10:52,2521:13,8732:06,12
23Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (M)11:09,2821:00,5632:09,84
24Louise TovgaardTovgaards Mickey (L)1+11:15,0011:09,4132:24,41
25Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)31:38,2201:25,4433:03,66
26Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia (M)31:17,0911:04,0642:21,15
27Aase BjernerBygholms Tabasco Chili (M)40:58,4010:29,1651:27,56
28Marie MaahnSkovhøjens Dash (M)40:57,2210:53,4851:50,70
29Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy) (M)41:44,5610:49,0952:33,65
30Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly (L)31:54,0921:41,3153:35,40
31Jasmin JanssonJordbærgårdens Never Forget (Milk... (L)31:55,5321:40,9053:36,43
32Marie MaahnFionas Crash Bandicoot (M)50:51,7210:48,8261:40,54
33Asta BredkjærHelsdams For Emotion (L)41:04,8720:40,1961:45,06
34Merete MaahnVeggerbys Strawberry Cheesecake (M)21:12,3841:27,0362:39,41
35Lisa HeinNardus' Nitida af Flora (M)40:54,6330:54,6271:49,25
36Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora (M)31:31,6241:52,9173:24,53
37Aase BjernerRozettas Steamfunk (M)71:36,7551:07,18122:43,93
38Louise TovgaardAnjo af Pecasus (L)81:46,8141:44,56123:31,37
39Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby (M)4+1+32:34,0641:21,85123:55,91
Uplac.Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (L)10:55,03Disk. på tid
Uplac.Emma V. LaustsenFionas Frankenstein (M)Trukket
Uplac.Lisa HeinDagmar af Pecasus (L)Trukket
u20Aase BjernerFloras Catalina (U)10:56,0320:50,5931:46,62
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1 2 gennemløb fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2018-05-11 15:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (M)00:54,4000:29,3201:23,7223
2Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream (S)00:53,1900:33,6201:26,8112
3Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago (S)01:12,4400:50,1602:02,6012
4Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro (S)10:50,2200:24,7511:14,971
5Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki (S)10:58,5000:27,5911:26,091
6Lisette KongerslevSundahls Innkeeper (S)0+11:11,1500:30,7511:41,901
7Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (S)11:14,1900:31,7511:45,941
8Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impressive (S)00:46,5620:33,5621:20,12
9Betina MillerFionas Jazz Jack (S)11:04,8411:03,0722:07,91
10Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagården (S)01:24,1321:10,3422:34,47
11Asta BredkjærSunsides Dress Divine (S)20:52,1920:50,5441:42,73
12Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile Wo... (M)31:11,6220:59,3852:11,00
13Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Daim) (S)4+11:49,9111:27,2863:17,19
14Asta BredkjærHelsdams Sunrise Surprice (M)41:12,1231:16,2572:28,37
15Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato Ch... (S)5+1+12:01,5921:05,4093:06,99
16Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario) (S)51:08,8450:48,28101:57,12
Uplac.Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly (S)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a Ca... (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (M)Trukket
Uplac.Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna (S)Trukket
Uplac.Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air (S)Trukket
Uplac.Mette BrandbygeBellas Spot On (S)Trukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1 2 gennemløb fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-05-11 15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Charlotte EllebySundahls Ella01:10,5400:41,9701:52,5114
2Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas01:15,4700:59,5602:15,033
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline01:00,2210:42,5011:42,72
4Charlotte EllebySundahls Goat Boy0+11:12,9700:40,4511:53,42
5Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory11:11,9021:08,7132:20,61
6Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af Zenta51:56,9711:49,7263:46,69
7Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vildt...31:28,1241:21,6272:49,74
8Lisa HeinFionas Napellus31:56,7241:37,2873:34,00
9Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af Som...3+12:03,2541:50,8483:54,09
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean5+1+22:25,5331:41,75114:07,28
Uplac.Betina MillerRozettas Plectrum32:23,29Trukket
Uplac.Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)Trukket
Uplac.Betina MillerOceans Playa Blanca af SofiagårdenTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJoTrukket
Uplac.Mette BrandbygeOopsy BearTrukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marianne Bredkjær Tougaard
Aspirant: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Asta Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D1, 2 gennemløb, fejl og tid lægges sammen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.