Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  OG  TRÆNINGSSTÆVNE  I  GARTNERIET  ROUSING  VED  SKANDERBORG  DEN  15.  OKTOBER  2022

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeMiddelsvær lige
Svær ligeSvær kroget åben
Elite ligeElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2022-10-15 18:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rebecca JensenStampegårdens Worlds Playground00.11,5000.09,530
2Sarah JakobsenStald Fuglsangs Javan Owlet00.26,5900.15,120
3Bente Bøje JensenSommerly´s Mira00.27,2800.15,500
4Aase BjernerBygholms Mariopol00.39,0900.46,390
5Aase BjernerBygholms Volodymyr Zalensky00.50,5010.35,501
6Aase BjernerBygholms Ihor10.45,5300.37,281
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Ritzy Moonstone00.26,5910.38,541
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Street Fighter10.24,0601.03,651
9Aase BjernerBygholms Odessa10.31,4010.32,972
10Aase BjernerBygholms Zaporiztzja20.59,5011.05,853
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Nanna Thaysen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2022-10-15 12:12

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1William DalgaardNatures Ayla00.09,4700.08,3501
2Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)00.27,5000.09,7801
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite00.10,4100.09,8801
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon00.13,6600.10,7801
5Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A Nerve00.30,6000.12,3401
6Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc00.26,1900.12,4401
7Charlotte EllebySundahls Blixenskiold (Hanne)00.39,4700.13,8101
8Bente Bøje JensenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)00.19,0600.14,3101
9Charlotte EllebySundahls Gyldenskiold (Hilda)00.30,6500.15,5601
10Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)00.28,8400.16,8101
11Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile00.17,5600.20,4101
12Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)00.30,2510.23,221
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness10.13,97
14Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue10.24,16
15William DalgaardNatures Talut10.25,28
16Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Battle Cry10.33,94
17Karoline ThaysenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)10.42,81
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Keronite (Keo)10.42,88
19Nanna ThaysenSundahls Falkenskiold20.40,44
20Alison Bøje Due JensenNatures Levela21.14,75
21Maria GadkjærMalegas Darkest Hour21.56,35
22Natasja Vester NielsenPreriens Afterglow20.51,25
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pyrgus Malv. (Mal...1+11.08,54
24Alison Bøje Due JensenNatures Jondalar (Joe)30.49,38
25Rebecca JensenSundahls Tordenskiold4+11.02,84
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Maja Vester og Natasja Vester
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-10-15 13:25

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem00.23,181
2Rebecca JensenSunsets Ring of Fire00.31,401
3Bente Bøje JensenThe Witcher Golden Kids00.33,501
4Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak00.39,751
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel10.24,46
6Wiktoria JanikowskaMk's Miss Dream10.27,25
7Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time10.27,53
8Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color10.53,81
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix10.58,22
10Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm20.29,63
11Lisette KongerslevHønsehusets Warwick Castle20.38,59
12Lisette KongerslevStampegårdens Eleven is Gone20.53,06
13Sarah JakobsenStald Fuglsangs Stefan Salvatore1+11.29,28
14Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit41.15,54
v8Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (V)10.37,40
v10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin (V)20.25,34
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-10-15 14:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Rebecca JensenSunsets Ring of Fire00.35,371
2Lisette KongerslevHønsehusets Warwick Castle00.36,691
3Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color00.37,311
4Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time00.48,091
5Wiktoria JanikowskaMk's Miss Dream10.28,72
6Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm10.38,19
7Lisette KongerslevStampegårdens Eleven is Gone11.02,81
8Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit11.17,53
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs The Matrix20.25,41
10Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem20.29,66
11Sarah JakobsenStald Fuglsangs Stefan Salvatore21.03,54
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel30.37,75
v1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin (V)00.22,07
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-10-15 16:40

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox00.22,501
2Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay00.24,441
3Aase BjernerBygholms Athiná00.26,401
4Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Blood00.27,501
5Rebecca JensenSunsets Ring of Fire00.35,881
6Maja Vester NielsenStampestaldens Ca´savio00.38,161
7Julie Bøje Due JensenMk's Gelato00.40,431
8Rebecca JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie00.44,531
9Lisette KongerslevHønsehusets Miss Sheffield00.46,191
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles00.50,251
11Karoline ThaysenSøgaards Painkiller00.54,531
12Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Tornado10.26,97
13Wiktoria JanikowskaMk's Bound By Blood10.27,06
14Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches10.40,28
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly10.45,00
16Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart10.53,56
17Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Pocahontas10.58,37
18Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Mamba11.21,35
19Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights20.19,44
20Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings20.32,91
21Wiktoria JanikowskaStald Fuglsangs Descendants20.36,60
22Nanna ThaysenDs' Dream of You20.44,82
23Nanna ThaysenStampegårdens Forever In21.02,31
24Natasja Vester NielsenSunsets Jagged Peak21.13,62
25Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Davina Claire21.20,75
26Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs In Time21.29,04
27Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn30.22,47
28Charlotte EllebyLineas Shotgun30.51,59
29Aase BjernerBygholms Clio2+11.07,97
30Maja Vester NielsenTorhøjs Collins Avenue40.36,53
31Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Frozen41.06,34
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Winther HeartTrukket
u2Rebecca JensenUniKins Darkest Night (U)00.24,03
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2022-10-15 18:45

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Rebecca JensenHønsehusets Too Tender (S)10.50,37
2Julie Bøje Due JensenMk's Gelato (S)10.52,75
3Rebecca JensenStald Fuglsangs Flying Unicorn (S)10.54,88
4Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak (S)11.15,34
5Julie Bøje Due JensenKandies Inovio (S)11.28,26
6Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn (S)0+11.41,13
7Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (S)20.38,18
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles (S)20.58,25
9Bente Bøje JensenStald Fuglsangs I Will Fly (M)21.01,44
10Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings (M)21.02,87
11Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (S)21.16,47
12Nanna ThaysenDs' Dream of You (S)21.18,78
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox30.48,94
14Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (S)30.49,22
15Aase BjernerBygholms Athiná (S)30.58,47
16Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches (M)31.26,38
17Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Davina Claire (S)31.35,34
18Rebecca JensenStald Fuglsangs Tornado (S)41.09,56
19Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas (S)41.12,19
20Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir) (S)41.14,28
21Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (S)50.51,43
22Maja Vester NielsenStampestaldens Ca´savio (S)51.11,07
23Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Mamba (S)51.30,75
24Rebecca JensenStald Fuglsangs Descendants (M)71.10,79
25Rebecca JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie (M)71.30,95
26Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color (M)71.39,88
Uplac.Aase BjernerBygholms Clio (M)Trukket
Uplac.Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native Heart (S)Trukket
Uplac.Nanna ThaysenStampegårdens Forever In (S)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Winther Heart (S)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenTorhøjs Collins Avenue (M)Trukket
u8Rebecca JensenUniKins Darkest Night (U)20.50,14
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Margrethe Jensen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2022-10-15 14:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Wiktoria JanikowskaJordbærgårdens Queen Bee00.38,4100.26,2801
2Alison Bøje Due JensenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...00.43,0000.35,1901
3Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo00.45,2100.43,000
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Silver Bella10.40,3100.19,001
5Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10.29,5300.20,501
6Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)10.53,1200.21,751
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart00.32,8810.25,781
8Rebecca JensenHønsehusets Too Tender10.41,5300.37,091
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic (Ticci)10.44,2800.40,501
10Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora11.13,0000.40,751
11Julie Bøje Due JensenKandies Inovio01.05,7210.41,471
12Natasja Vester NielsenTorhøjs Ch. The Ship of Brid. (Sc...11.06,5310.19,822
13Rebecca JensenStald Fuglsangs Flying Unicorn10.42,4110.24,712
14Charlotte EllebyHaugens Ch. Primrose Dream00.44,7120.29,782
15Charlotte EllebyHønsehusets GCh. Luv A Bye (Winnie)10.47,9010.30,682
16Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With Me0+11.01,280+10.40,812
17Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)10.54,3110.42,122
18Charlotte EllebySundahls Ch. Gemytlig (Gunner)11.43,4320.41,503
19Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)20.20,04
20Charlotte EllebyNymåne (Ralph)20.26,75
21Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...20.29,93
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne20.43,68
23Lisette KongerslevHønsehusets Secrets of Life (Loba)20.47,37
24Lisette KongerslevStampegårdens Weapon of The Faith...20.58,28
25Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)21.14,47
26Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)1+11.28,47
27Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco Malfoy30.41,06
28Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers30.52,54
29Aase BjernerBygholms Tabasco Chili31.07,62
30Maria GadkjærStjerneregns Ch. Lucy In The S. (...31.16,15
31Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia31.22,87
32Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)2+11.39,02
33Aase BjernerNødkærlunds Mandel40.41,46
34Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir)41.47,71
35Wiktoria JanikowskaFunnys Eclipse50.34,97
36Julie Bøje Due JensenBygholms Thor50.46,47
37Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Falke4+11.45,69
Uplac.Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Wiktoria Janikowska
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2022-10-15 10:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...01.26,3101.05,8201
2Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)01.21,9410.41,8111
3Charlotte EllebySundahls Ch. Gemytlig (Gunner)01.27,3821.06,092
4Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)31.14,5010.33,474
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Ch. Silver Bella1+21.58,3810.48,004
6Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Fantasia21.47,0320.53,604
7Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne11.18,0630.59,034
8Charlotte EllebyHaugens Ch. Primrose Dream2+11.19,6210.59,314
9Lisette KongerslevStampegårdens Weapon of The Faith...31.47,5611.16,254
10Lisette KongerslevBellas Ch. Fancy Thora21.55,6921.28,624
11Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...1+11.50,8231.08,845
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart21.06,6240.50,636
13Lisette KongerslevHønsehusets Secrets of Life (Loba)31.24,4330.58,876
14Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers3+11.14,81
15Natasja Vester NielsenTorhøjs Ch. The Ship of Brid. (Sc...3+11.49,66
16Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo4+11.37,09
17Charlotte EllebyHønsehusets GCh. Luv A Bye (Winnie)4+12.03,12
18Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Milotic5+11.58,28
Uplac.Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With MeTrukket
Uplac.Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas You Give Faith (Felina)Trukket
Uplac.Maria GadkjærStjerneregns Ch. Lucy In The S. (...Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)Trukket
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Trofasts Draco MalfoyTrukket
Uplac.Wiktoria JanikowskaFunnys EclipseTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Karoline Thaysen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.