Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  LAND  OG  FRITID  I  HEDENSTED  DEN  30.  APRIL  2022

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2022-04-30 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar00.15,1300.15,560
2Louise TovgaardHønsehusets Oakham Castle (Star)00.32,4700.23,650
3Maria GadkjærMalegas Delhii Heights00.21,0000.43,660
4Maria GadkjærMalegas Dirty Harry00.37,8700.55,220
5Frida Sofie MikkelsenHønsehusets Nunney Castle (Molly)00.28,7110.19,251
6Bente Bøje JensenBrookside Mandaloun11.17,9701.27,131
7Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)10.10,8110.20,962
8Lene GadkjærMalegas Darkest Hour20.36,3800.30,222
9Kathrine PedersenFæstedgårds Trichoglossus . (Ophe...10.23,1620.13,763
10Kathrine PedersenFæstedgårds Varanus Salva. (Colum...20.29,0310.33,753
11Tessa MikkelsenAbove All (Ally)1+12.04,4711.44,253
12Kathrine PedersenFæstedgårds Psittacus Er. (Cornel...30.50,0310.17,684
13Lisa SørensenFerventis Joyful (Nanna)41.45,3700.54,564
14Lisa SørensenKandies Dizzy Mizz Lizzy10.48,8131.26,634
15Elisabeth FrederiksenMimrelunds Ninus41.44,6311.28,155
Uplac.Heidi Dahl PedersenKandies Gasolin'Trukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2022-04-30 11:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel00.18,1000.09,8801
2Freya MikkelsenSolgårdens Dazzling Midsummer . (...00.30,4100.16,4101
3Freya MikkelsenMølhøjgårds Tower of Dawn000.24,800.19,0001
4Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Miles Of Smiles00.14,9700.23,5901
5Marie FloutrupKlundtes Burai Fighter00.18,0600.36,8801
6Heidi Dahl PedersenStampestaldens Chin Ho Kelly00.35,1600.48,2201
7Heidi Dahl PedersenLønborgs Cassiopeia (Zoshia)00.14,3110.09,651
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Damon Salvatore10.21,0300.09,651
9Frida Sofie MikkelsenHedegaardens Light it Up (Lilly)10.38,6300.12,471
10Tessa MikkelsenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)00.10,3710.38,781
11Heidi Dahl PedersenMk´s Thumbelina11.08,1900.45,471
12Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Green Arrow20.35,6500.12,882
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Rave Witchers10.46,1010.16,102
14Sarah MadsenStald Trofasts Charlie Bucket (Bo...00.12,9320.25,502
15Lene GadkjærStjerneregns Perfect00.55,4120.36,592
16Tessa MikkelsenMølhøjgårds Spring Flower (Flora)11.10,410+11.41,502
17Freya MikkelsenMølhøjgårds Summer Sun (Sky)21.39,5601.47,812
18Natasja Vester NielsenMk's Northern Lights (Tut)20.23,5010.08,573
19Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise C.20.13,4310.10,383
20Bente Bøje JensenBrookside Bellafina10.13,0020.21,003
21Heidi Dahl PedersenSkovvejens Lifetime (Luie)2+11.47,3700.56,153
22Kathrine PedersenStald Fuglsangs Code of Sile. (El...30.11,2510.09,534
23Kathrine PedersenRosengaardens Fairway To Hea. (Hi...40.34,5320.36,506
Uplac.Tessa MikkelsenMølhøjgårds Empire of Storms (Ran...31.28,84Trukket
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2022-04-30 13:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja Vester NielsenTorhøjs Collins Avenue00.27,4000.10,0001
2Sandra FrederiksenKnudsbøls Nuller00.12,5900.12,8101
3Pernille FrederiksenKnudsbøls Yóuqi (Joutji)00.45,9700.14,9601
4Sandra FrederiksenKnudsbøls Andrina00.59,7200.25,7501
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs I Will Fly00.49,3400.50,5001
6Louise TovgaardTovgaards Survivor (Lille)10.41,1900.14,8411
7Natasja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)10.22,7500.16,5911
8Anita FrederiksenJordbærgårdens Memories10.32,4400.20,9711
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Bird Paradise (Zi...10.33,2800.21,371
10Elisabeth FrederiksenLego-Gårdens Maui10.24,9400.22,621
11Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Descendants (Carl...00.36,9010.24,461
12Marie FloutrupKlundtes Burai Fighter10.37,0600.32,691
13Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Boogie-Woogie10.30,4710.14,442
14Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)10.27,5010.18,162
15Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Corallian Lim.10.17,7210.21,442
16Jaqueline WæhlingSunsets Walking I. (BitingJoker (...10.25,0610.40,872
17Lisa SørensenFerventis Love At First Sight (Max)10.45,3810.46,872
18Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come True0+11.08,840+21.02,873
19Elisabeth FrederiksenKnudsbøls Arista (Asta)11.15,6821.29,003
20Lene GadkjærJordbærgårdens This Love (Lola)11.06,09Disk.
21Sarah MadsenStald Fuglsangs In Time20.22,87
22Heidi Dahl PedersenSkovvejens Dream of Tomorrow20.28,06
23Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Dream It Possible20.36,79
24Ina Lind HansenStampestaldens Sparkling Rose (Er...1+10.50,41
25Lisa SørensenLilliens GT Pink Royal (Pil)20.53,00
26Aase BjernerBygholms Clio1+11.03,69
27Marie FloutrupSN Naomi af RabbitWorld1+11.30,84
28Betina Miller MathiesenHønsehusets Miss Becket (Sofia)21.36,91
29Maria GadkjærStjerneregns Another One Bi. (Bit...30.50,59
30Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)30.53,41
31Freya MikkelsenMølhøjgårds Winter Hurricane (Hub...31.18,28
32Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs The Matrix40.40,68
33Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Wild Dragon Heart40.44,06
34Alison Bøje Due JensenThe Witcher Golden Kids41.11,12
35Tessa MikkelsenGammelgaards The North Mounta. (E...50.37,07
Uplac.Freya MikkelsenStampegårdens On The Eve (Elba)Trukket
Uplac.Freya MikkelsenSunsets Mount Huxley (Mejse)Trukket
Uplac.Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)Trukket
Uplac.Kathrine PedersenVilsmøllegårdens The White K. (Ka...Trukket
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Lise Hald
Bedømmelsesmetode: C2 - Halvdelen videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2022-04-30 09:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lene GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)10.31,9100.12,5311
2Sarah MadsenUniKins Total Nightmare (Faun)10.36,0300.31,0911
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Slow Fox1+101.19,400.19,382
4Maria GadkjærMoslunds Cocio0+11.19,7510.49,132
5Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Frozen (Olaf)21.14,1510.34,153
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba1+11.44,840+10.45,163
7Maja Vester NielsenTorhøjs Toulouse (Bob)11.03,2821.17,563
8Betina Miller MathiesenBygholms Ira30.38,2510.28,934
9Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)41.13,5000.32,324
10Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn40.25,6910.15,505
11Sarah MadsenStald Fuglsangs Tornado30.16,4320.15,505
12Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop C. (Guldstje...41.25,4021.13,006
13Sarah MadsenSolens Take A Chance On Me (Tia)41.21,9430.46,507
14Sarah MadsenStald Fuglsangs Alec Baldwin3+11.05,7240.37,858
15Aase BjernerBygholms Carolina Reaper .41.15,4750.44,509
16Maja Vester NielsenKnudsbøls Ariel41.55,75Trukket
17Sarah MadsenStampegårdens Triple Tornado (Tuks)51.08,10
18Line Hald AndersenStampestaldens Ca´savio (Sami)4+11.23,00
19Heidi Dahl PedersenKandies Câncão51.31,75
20Kathrine PedersenMalegas Any Way You Want It (Wendy)61.32,87
21Line Hald AndersenMk's Bound by Blood (Bine)5+11.44,37
22Aase BjernerBygholms Athiná5+11.52,72
Uplac.Betina Miller MathiesenSommerly´s Cavalleria ToscanaTrukket
Uplac.Betina Miller MathiesenSommerly´s InukTrukket
Uplac.Freya MikkelsenJordbærgårdens Nitros OxideTrukket
Uplac.Ina Lind HansenStald Fuglsangs Liam DunbarTrukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenKandies InovioTrukket
Uplac.Kathrine PedersenMalegas I´m Gonna Be Around (Aya)Trukket
Uplac.Lisa SørensenStjerneregns Victoria Tower (Tove)Trukket
Uplac.Louise TovgaardTovgaards Gold Perfection (Gule)Trukket
Uplac.Marie FloutrupRavens Firecracker BurstTrukket
Uplac.Sarah MadsenStald Fuglsangs Davina Clai.Trukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Natasja Vester
Bedømmelsesmetode: C2 - Halvdelen videre
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2022-04-30 12:10

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Natasja Vester NielsenFunnys Jamacaru (Jamus)00.56,5300.35,8101
2Line Hald AndersenMk's Heavenly Fire (Black)11.03,6000.18,8711
3Maja Vester NielsenHarleys Ch. Foxtail (Tjalfe)10.35,4400.23,501
4Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Fleur Del. (Fa...0+11.08,4000.37,191
5Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart10.40,8510.22,472
6Maria GadkjærMalegas You Want Faith (Wilma)21.00,0900.40,722
7Alison Bøje Due JensenStjerneregns Fire Walk With Me1+12.19,4400.43,092
8Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke0+11.28,8810.45,472
9Maja Vester NielsenSundahls Spontan (Spiir)22.08,7200.48,192
10Charlotte EllebyHaugens Ch. Primrose Dream10.38,8820.23,003
11Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...20.32,8710.25,943
12Marie FloutrupAries Fevre Dream1+12.07,9710.45,473
13Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)30.43,3210.25,844
14Charlotte EllebyNymåne2+11.34,2510.44,694
15Marie FloutrupStampestaldens Kira31.19,5611.14,004
16Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee3+11.54,7201.14,604
17Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården20.44,6630.39,755
18Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Dedenne31.31,0921.03,665
19Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)3+12.01,7521.01,346
20Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella2+21.30,56Trukket
21Charlotte EllebySundahls GCh. Goat Boy4+11.40,87
22Aase BjernerBygholms Tabasco Chili4+11.44,22
23Maja Vester NielsenKnudsbøls Maali51.48,22
24Natasja Vester NielsenTorhøjs The Ship of Brides (Scott)3+21.53,31
25Maja Vester NielsenFunnys Trebbiano (Tristan)61.24,84
26Aase BjernerBygholms Thor71.01,37
27Aase BjernerNødkærlunds Mandel6+12.06,62
Uplac.Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of MagicTrukket
Uplac.Charlotte EllebyCiro's A Million DreamsTrukket
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets GCh. Luv A ByeTrukket
Uplac.Charlotte EllebySundahls GemytligTrukket
Uplac.Heidi Dahl PedersenStjerneregns Touch of Evil (Eddie)Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)Trukket
Uplac.Marie FloutrupFurukollens ParsleyTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenFunnys Ch. FantasiaTrukket
Uplac.Natasja Vester NielsenJordbærgårdens Sun Drop (Sally)Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sarah Madsen
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2 - Halvdelen videre
Maksimum tid: 2,5 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.