Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LIBRA-STÆVNE  VED  SPORTSPLADSEN  I  GEDVED  DEN  14.  -  16.  JULI  2023

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær krogetSvær lige
Svær krogetElite lige
Elite krogetVeteran lige
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2023-07-14 14:40

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maja Vester NielsenTorhøjs Abigail (Grande)00:06,2800:06,240
2Wiktoria JanikowskaMk`s Wool Carder Bee (Bira)00:09,5000:10,370
3Heidi Dahl PedersenMk`s Orchard Mason Bee00:09,8500:13,380
4Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...00:16,0300:13,500
5Wiktoria JanikowskaMk`s Easteren Carpenter Bee (Binus)00:22,5600:20,210
6Jaqueline WæhlingStald Fuglsangs Green Silver00:20,3700:20,310
7Majbrit AndersenStald Fuglsangs Anemone00:19,9700:20,780
8Lisa SørensenChiras Belt Of Hippolytta (Lydia)00:23,5700:21,030
9Yvonne DransmannArchie Dreams Come True00:13,6000:50,630
10Maria GadkjærMalegas Key To My Life (Wigga)00:21,7810:16,841
11Leonora KnakkergaardMk's Tawny Mining Bee10:17,2200:21,621
12Liv Mark-BjergSneglehusets Catra01:01,1210:34,351
13Betina Miller MathiesenHønsehusets Rainbow Bridge10:48,0600:42,841
14Liv Mark-BjergDiamonds Zinnia (Zelia)20:19,9700:17,532
15Tereza RydrychováFantastic Beast's Queenie Raven H...00:56,2520:25,992
16Liv Mark-BjergSneglehusets Shera (Adora)10:39,9010:34,972
17Andrea IversenBirk (Birk)10:36,8110:54,342
18Lisa SørensenGaia's Knowledge Royal Jumper (Le...1+12:09,9001:31,842
19Cecilie SchiebelMimrelunds Sky10:42,4411:34,322
20Liv Mark-BjergSneglehusets Sigurd20:40,6610:46,663
21Lisa SørensenCeltic Eaomon Royal Jumper (Momon...11:38,8121:17,973
22Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Behind B. (Blue E...30:32,1910:19,444
23Andrea IversenMie (Mie)41.12,4420:56,536
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Leonora Knakkergaard
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2023-07-16 09:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rebecca JensenStampegårdens Daring Discoveries00:15,3100:08,0001
2Tereza RydrychováNazzarion Criminal Golden Kids00:12,4700:10,4401
3Bente Bøje JensenBygholms Ihor (Igor)00:14,2200:10,5401
4Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Street Fighter00:42,5600:10,5601
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Bambus00:23,7800:11,2501
6Leonora KnakkergaardMalegas No Matter What00:19,4000:11,8101
7Wiktoria JanikowskaHønsehusets Equal to None (Niqu)00:13,3400:11,9101
8Anne-Mette FoghNordlys Shira00:34,4100:12,0001
9Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Thunderball00:24,5600:12,3801
10Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Christi. (Me...00:14,1000:12,5901
11Leonora KnakkergaardFunnys Midnight Sun00:22,9100:13,1501
12Signe BrenholdtFunnys A Star Is Born (Aiva)00:34,4700:18,1301
13Maria GadkjærMalegas All That I Need (Niko)00:32,3200:20,1901
14Wiktoria JanikowskaFerventis Find The Founder00:16,3000:23,2801
15Jaqueline WæhlingStald Fuglsangs Green Silver00:34,7800:23,6801
16Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido00:32,2300:24,1601
17Simone Elkjær AndreassenStald Happy Jumpers Fie00:18,6200:31,9401
18Lada SipovaHilton's Profit Golden Kids00:27,5610:07,381
19Eva BeránkováManaslu Flying Miracles00:12,5010:11,161
20Tereza RydrychováJack Daniel's Tennessee Honey00:29,1610:22,001
21Wiktoria JanikowskaMk`s Orchard Mason Bee00:12,000+10:55,691
22Eva BeránkováFlaemes Pittsburgh Penguins00:09,5920:42,342
23Lisa SørensenHappy Jumpers Kjeld10:12,66
24Signe BrenholdtStampestaldens London Dairy (Damon)10:14,13
25Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar10:15,87
26Martina Č:ihákováVanillas Amazing Plzeň:10:16,07
27Tereza RydrychováGood Overhaul Rychlé Š:ípy10:21,25
28Nina PoulsenKratgårdsvejens Twisted Barrel (B...10:22,19
29Alison Bøje Due JensenNatures Octavia10:22,72
30Ivana RollingerováHarry Z Vysoč:iny10:24,69
31Lisa SørensenMk's Floating in Space (Fiora)10:26,10
32Janni BrenholdtFurukollens Fuel For The Soul (NO)10:26,66
33Katja P. HonnensAjtaks Clueless Cluedo (Leo)10:29,57
34Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phobos (Polle)10:30,53
35Tereza RydrychováAdmiral's Nastě:nka Twist of...10:32,00
36Maja Vester NielsenStampegårdens Viking Sunstone (Su...10:36,37
37Lisa SørensenChiras Belt Of Hippolytta10:40,59
38Natasja Vester NielsenMk`s Violet Carpenter Bee (Cleo)11:33,72
39Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness20:17,32
40Yvonne DransmannCoco20:21,19
41Betina Miller MathiesenKatholm's Akacie20:21,47
42Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...20:25,91
43Tereza RydrychováLaw of Hell Golden Kids20:30,31
44Lisa SørensenHappy Jumpers Benny20:32,19
45Leonora KnakkergaardMk`s Tawny Mining Bee1+11:26,88
46Ivana RollingerováBonn Chérie Perfect Crazy30:13,41
47Wiktoria JanikowskaMk`s Easteren Carpenter Bee (Binus)30:13,41
48Wiktoria JanikowskaMk`s Wool Carder Bee (Bira)30:19,78
49Yvonne DransmannPietry31:04,50
50Maria GadkjærMalegas Key To My Life (Wigga)40:34,81
51Lada SipovaSnoofy Dreamy Darlings40:36,56
52Cecilie SchiebelPeter Kanin4+12:10,91
53Eva BeránkováCoconut Strong Coneys5+1+12:01,78
54Julie Tesař:ováSupernatural Fenrir4+2+12:11,44
Uplac.Simone Elkjær AndreassenStald Happy Jumpers BørgeTrukket
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2023-07-15 09:20

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenBygholms Ihor (Igor)00:14,4100:13,4701
2Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...00:20,3500:13,9701
3Rebecca JensenStampegårdens Daring Discoveries00:34,0000:14,5701
4Maria GadkjærMalegas Darkest Hour00:41,9100:15,1001
5Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Bambus00:21,2800:16,0301
6Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Cuteness00:20,7200:17,1601
7Martina Č:ihákováVanillas Amazing Plzeň:00:16,5000:18,6601
8Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Dark Energy00:13,9100:18,9701
9Ivana RollingerováBonn Chérie Perfect Crazy00:34,0000:22,4601
10Leonora KnakkergaardMalegas No Matter What00:13,7200:23,1901
11Heidi Dahl PedersenMk`s Orchard Mason Bee00:16,9400:23,6201
12Signe BrenholdtStampestaldens London Dairy (Damon)00:21,8500:24,5001
13Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Thunderball00:21,8100:25,2501
14Natasja Vester NielsenMk`s Violet Carpenter Bee (Cleo)00:46,7500:25,9701
15Lisa SørensenMk's Floating in Space (Fiora)00:27,1900:26,9401
16Simone Elkjær AndreassenStald Happy Jumpers Fie00:21,5600:31,8201
17Maja Vester NielsenMølhøjgårds Empire of Storms (Ran...00:48,3400:39,1001
18Signe BrenholdtFunnys A Star Is Born (Aiva)00:42,4100:44,4901
19Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Street Fighter00:47,9400:54,3201
20Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Avatar00:17,7510:17,281
21Maja Vester NielsenHønsehusets Equal to None (Niqu)00:26,6510:20,631
22Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...00:30,9710:20,971
23Nina PoulsenAjtaks Tutter00:49,0310:24,711
24Tereza RydrychováGood Overhaul Rychlé Š:ípy00:40,9710:29,901
25Lada SipovaHilton's Profit Golden Kids00:27,7510:34,401
26Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phobos (Polle)00:16,1610:39,061
27Tereza RydrychováJack Daniel's Tennessee Honey00:46,2810:43,661
28Nanna ThaysenSundahls Falkenskiold00:35,2510:44,531
29Jaqueline WæhlingSaga Del Rapido00:52,5410:47,971
30Jaqueline WæhlingStald Fuglsangs Green Silver01:05,1610:52,471
31Tereza RydrychováLaw of Hell Golden Kids00:24,82Trukket
32Natasja Vester NielsenMk`s Easteren Carpenter Bee (Binus)10:27,53
33Tereza RydrychováAdmiral's Nastě:nka Twist of...10:30,13
34Maria GadkjærMalegas All That I Need (Niko)10:32,25
35Lisa SørensenHappy Jumpers Benny10:33,85
36Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Riverside10:33,99
37Leonora KnakkergaardFunnys Midnight Sun10:35,06
38Eva BeránkováManaslu Flying Miracles10:39,66
39Lisa SørensenChiras Belt Of Hippolytta10:41,51
40Alison Bøje Due JensenNatures Octavia10:43,18
41Maja Vester NielsenStampegårdens Viking Sunstone (Su...10:52,13
42Simone Elkjær AndreassenStald Happy Jumpers Børge10:56,12
43Tereza RydrychováNazzarion Criminal Golden Kids20:15,56
44Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Lucifer Morningstar20:25,00
45Leonora KnakkergaardStampegårdens Legend or Liar20:27,65
46Yvonne DransmannCoco20:36,78
47Aase BjernerBygholms Odessa20:37,06
48Janni BrenholdtFurukollens Fuel For The Soul (NO)20:40,06
49Lada SipovaSnoofy Dreamy Darlings20:43,25
50Ivana RollingerováHarry Z Vysoč:iny20:50,75
51Lisa SørensenHappy Jumpers Kjeld20:57,19
52Eva BeránkováCoconut Strong Coneys21:33,72
53Eva BeránkováFlaemes Pittsburgh Penguins1+11:42,40
54Leonora KnakkergaardMk`s Tawny Mining Bee30:26,85
55Betina Miller MathiesenKatholm's Akacie30:28,18
56Julie Tesař:ováSupernatural Fenrir31:01,16
57Natasja Vester NielsenMk`s Wool Carder Bee (Bira)31:05,13
58Katja P. HonnensAjtaks Clueless Cluedo (Leo)40:48,53
59Nina PoulsenKratgårdsvejens Twisted Barrel (B...41:06,07
60Yvonne DransmannPietry3+12:03,03
61Maria GadkjærMalegas Key To My Life (Wigga)51:19,07
Uplac.Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Christi. (Me...Trukket
Uplac.Lene GadkjærStald Twisters SmashTrukket
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Line Hald
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2023-07-16 12:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicolas WrightVanillas LV Just a Notion00:15,5000:15,9301
2Rebecca JensenStampegårdens Edge of Existen. (E...00:17,2800:19,0001
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)00:13,5900:21,4701
4Heidi Dahl PedersenHagalids Vermonty Python00:33,9100:23,1801
5Martina Č:ihákováMK's The Attack Begins00:31,6300:23,2201
6Jaqueline WæhlingSunsets Walking I. (BitingJoker (...00:28,3500:26,4401
7Ina Lind HansenLindegaardens As It Was (Ash)00:35,6200:34,3701
8Katja P. HonnensAjtaks Trillo00:40,3800:35,6201
9Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Aristocat00:12,7510:09,5411
10Martina Č:ihákováSSS The Perks Of Being A Wallflower00:20,4410:11,9711
11Petra VojtovaKapitán Karotka (Captain Carrot)00:13,3710:15,7811
12Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Avatar00:25,2210:24,3811
13Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Stunning Sap. (Sa...00:29,3210:35,931
14Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)00:34,9410:38,091
15Signe BrenholdtKaren Blixen00:30,7520:43,882
16Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)00:46,7520:59,372
17Heidi Dahl PedersenMk`s Thirty Mile Zone (Zada)10:13,47
18Louise TovgaardFunnys Trochilus Polytmus10:16,00
19Eva BeránkováComandante Will Turner BMW10:17,53
20Ivana RollingerováLa Lorraine Charlieho Andílci10:17,93
21Liv Mark-BjergHarry af RabbitWorld10:21,16
22Martina Č:ihákováHagalids Ch Wavy Gravy10:22,25
23Rebecca JensenSundahls Tordenskiold10:23,44
24Leonora KnakkergaardSunsets Hells Gates10:24,09
25Eva BeránkováBlack Widow10:25,62
26Heidi Dahl PedersenKlippeøens 007 Skyfall10:27,40
27Heidi Dahl PedersenKlippeøens 007 Octopussy10:28,62
28Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)10:29,66
29Iben IversenBygholms Mariopol10:31,34
30Ina Lind HansenStald Fuglsangs Cinnabar10:32,38
31Lada SipovaMk's Shoot You Out the Sky10:44,00
32Lada SipovaKing of Pop Golden Kids10:46,94
33Julie Tesař:ováDance For Fun Crazy Jumpers0+10:48,78
34Elke WrightVanillas Jablonec10:49,72
35Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Dark Energy10:55,06
36Simone Elkjær AndreassenFæstedgårds Furcifer Pardalis (Al...20:13,72
37Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Bluebe. (Blå...20:14,25
38Anne-Mette FoghStald Bv's Before You Go (Aida)20:16,03
39Martina Č:ihákováLavendulas Eldblomma20:22,62
40Maja Vester NielsenMølhøjgårds Empire of Storms (Ran...21:00,81
41Nanna ThaysenSundahls Falkenskiold21:09,68
42Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue21:18,84
43Lada SipovaDangerous Pure Honestly21:22,34
44Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Riverside30:20,06
45Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel30:35,88
46Leonora KnakkergaardStampegårdens Legend or Liar30:38,78
47Elke WrightVanillas Womanizer30:38,90
48Camilla á ArgjumHønsehusets Liberty of The Seas30:42,62
49Maria GadkjærMalegas Dream High (Hazel)30:58,31
50Cecilie SchiebelMk's Sweet Hope (Zafiyah)31:22,93
51Liv Mark-BjergStjerneregns A Night to Remem.31:25,12
52Petra VojtovaCookie z Féfulí Sluje40:24,09
53Ivana RollingerováLove You Less Strong Coneys40:28,03
54Tereza RydrychováQueen Razia Al Dir Golden Ki.40:37,28
55Petra VojtovaBB-8 Féfulí Sluje40:44,75
56Aase BjernerBygholms Odessa50:54,96
57Nina PoulsenAjtaks Tutter61:16,81
Uplac.Katja P. HonnensAjtaks Lidl LinaTrukket
Uplac.Lisa SørensenFerventis Joyful (Nanna)Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalegas Darkest HourTrukket
v48Maria GadkjærStjerneregns Ch. Lucy In The S. (... (V)30:39,88
Antal deltagere: 61.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Marie Christine Floutrup
Sekretær: Natasja Vester
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2023-07-15 13:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...00:37,7200:17,4101
2Rebecca JensenSundahls Tordenskiold00:21,3400:18,4701
3Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of Blue00:41,4700:18,6901
4Liv Mark-BjergStald Trofasts Willy Wonka00:47,4700:20,9401
5Leonora KnakkergaardFunnys Desdemona00:41,4100:26,6801
6Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sinoite (Sajra)00:48,3100:27,0901
7Leonora KnakkergaardSunsets Hells Gates00:34,9700:33,6201
8Bente Bøje JensenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)00:42,1000:35,7801
9Martina Č:ihákováMK's The Attack Begins00:46,3700:35,8501
10Anne-Mette FoghFunnys Patagona Gigas (Payla)01:13,0700:52,3401
11Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm01:11,5900:55,4101
12Marie FloutrupLike the Wind00:36,6010:25,5311
13Martina Č:ihákováLavendulas Eldblomma00:33,1210:31,3411
14Simone Elkjær AndreassenStampestaldens Batur (Baldur)00:35,7810:31,4411
15Aase BjernerBygholms Volodymyr Zele. (Volo'di...00:33,9410:31,8111
16Betina Miller MathiesenHønsehusets Miss Becket (Sofia)00:53,2810:42,151
17Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)00:16,8411:06,531
18Simone Elkjær AndreassenFæstedgårds Furcifer Pardalis (Al...01:59,1021:22,502
19Rebecca JensenStampegårdens Worlds Playground10:22,07
20Heidi Dahl PedersenKlippeøens 007 Octopussy10:28,19
21Ivana RollingerováLa Lorraine Charlieho Andílci10:28,25
22Ivana RollingerováLove You Less Strong Coneys10:28,75
23Signe BrenholdtKurreholms Weapon Of Time (Timon)10:31,38
24Martina Č:ihákováSSS The Perks Of Being A Wallflower10:31,56
25Ivana RollingerováCh Gigi Dreams Come10:35,01
26Anne-Mette FoghStald Bv's Before You Go (Aida)10:35,85
27Nicolas WrightVanillas LV Just a Notion10:39,62
28Nicole EsselingLightnings Magnificent Blue (Fifi)10:43,38
29Martina Č:ihákováHagalids Ch Wavy Gravy10:43,81
30Leonora KnakkergaardMk's Miss Dream (Aiah)10:47,97
31Cilia Bisgaard EbbesenNatures Talut10:48,44
32Lada SipovaMk's Shoot You Out the Sky10:48,87
33Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Stunning Sap. (Sa...10:51,78
34Julie Tesař:ováDance For Fun Crazy Jumpers0+10:55,37
35Heidi Dahl PedersenKlippeøens 007 Skyfall10:59,18
36Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)11:00,50
37Liv Mark-BjergStjerneregns A Night to Remem.11:09,97
38Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)11:16,07
39Anne-Mette FoghNordlys Shira11:16,31
40Lene GadkjærStjerneregns Perfect11:28,94
41Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)0+11:37,47
42Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Amenadiel20:35,34
43Nahne EsselingLightnings Glamorous Gold (Gina)20:36,44
44Signe BrenholdtStampestaldens Somewhere In T. (W...20:40,72
45Petra VojtovaCookie z Féfulí Sluje20:55,54
46Cecilie SchiebelStald Shooting Stars Aristocat1+10:58,10
47Lada SipovaDangerous Pure Honestly20:59,47
48Signe BrenholdtKaren Blixen21:06,60
49Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A Nerve21:11,50
50Maria GadkjærMalegas Dream High (Hazel)21:23,31
51Lada SipovaKing of Pop Golden Kids1+11:29,35
52Petra VojtovaBB-8 Féfulí Sluje1+11:55,06
53Eva BeránkováComandante Will Turner BMW20.44,82
54Aase BjernerBygholms Clio30:40,07
55Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.30:44,13
56Nahne EsselingLightnings Brilliant Ruby30:49,89
57Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)30:58,97
58Petra VojtovaKapitán Karotka (Captain Carrot)2+11:12,87
59Karoline ThaysenGammelgaards Royal Pursuit (Sven)31:13,14
60Liv Mark-BjergHarry af RabbitWorld2+11:18,41
61Katja P. HonnensAjtaks Trillo31:18,72
62Maria GadkjærJordbærgårdens This Love (Lola)31:32,44
63Liv Mark-BjergEgevangs Duck Dewey (Leo)31:38,78
64Elke WrightVanillas Womanizer30.56,00
65Nicole EsselingBeldens Agamemnon (Lars)31.31,54
66Eva BeránkováBlack Widow3+10:36,56
67Tereza RydrychováQueen Razia Al Dir Golden Ki.3+11:16,78
68Lisa SørensenFerventis Joyful (Nanna)41:43,78
69Elke WrightVanillas Jablonec50:50,53
70Nicole EsselingLightnings Lori3+1+12:06,63
71Katja P. HonnensAjtaks Lidl Lina4+12:06,88
Antal deltagere: 71.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Regitze Reck
Sekretær: Alison Bøje
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2023-07-16 09:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite00:24,1500:13,8401
2Liv Mark-BjergStald Trofasts Willy Wonka00:28,1600:15,3701
3Betina Miller MathiesenHønsehusets Miss Becket (Sofia)00:31,5600:16,4701
4Wiktoria JanikowskaMk`s Miles Above (Alanis)00:24,4600:18,2201
5Camilla á ArgjumStampegårdens Piazza Mazzini00:28,4100:26,2801
6Leonora KnakkergaardFunnys Desdemona00:32,9100:29,0001
7Signe BrenholdtStampestaldens Sally Nightmare00:23,2500:33,2801
8Natasja Vester NielsenSolgårdens Premier Rose (Zina)00:55,6600:33,8401
9Heidi Dahl PedersenStampestaldens Chin Ho Kelly (Pri...00:15,1900:34,6601
10Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)00:56,6200:35,6901
11Natasja Vester NielsenSolgårdens Flame of Gold (Junuz)00:32,2800:39,4701
12Signe BrenholdtFlorence Nightingale00:59,0301:08,0601
13Line Hald AndersenSolgårdens Ocean Dream (Malik)00:24,4110:13,9111
14Nahne EsselingLightnings Marla00:42,6310:15,1811
15Regitze ReckSolgårdens Floral Spring Tem.00:31,6810:18,061
16Nicole EsselingLightnings Tamarillo00:36,4710:18,181
17Louise TovgaardStampegårdens Talking to Au. (Aus...00:17,9110:18,931
18Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile00:37,2210:20,661
19Nahne EsselingLightnings Black Jewel00:16,3720:13,282
20Rebecca JensenStampegårdens Worlds Playground00:31,9720:28,002
21Nicole EsselingGammelgaards Couture Covet00:57,1821:02,192
22Nahne EsselingLightnings Wind of Grace10:18,15
23Nahne EsselingStenbjergs Herb Tonic10:22,88
24Wiktoria JanikowskaMk`s Ch. Bound By Blood (Bine)10:24,78
25Ivana RollingerováCh Gigi Dreams Come10:26,78
26Marie FloutrupLike the Wind10:27,44
27Line Hald AndersenMølhøjgårds Spirited Flame (Seth)10:27,90
28Betina Miller MathiesenSommerly´s Inuk10:28,69
29Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)10:29,85
30Julie Tesař:ováAvi Dreams Come True10:36,84
31Julie Tesař:ováEl Teatro de Sueños Black & White10:38,75
32Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)10:38,97
33Simone Elkjær AndreassenStampestaldens Batur (Baldur)10:43,25
34Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon10:46,25
35Lisa SørensenFerventis Love At First Sight (Max)10:46,44
36Signe BrenholdtStampestaldens Every Day (Elina)10:47,34
37Lisa SørensenSolens Golden Peach (Lysander)10:52,90
38Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A Nerve11:09,47
39Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)11:28,75
40Marie FloutrupKlundtes Burai Fighter11:29,75
41Camilla á ArgjumStampegårdens Sunshine Factory20:22,18
42Signe BrenholdtStampestaldens Somewhere In T. (W...20:25,44
43Tereza RydrychováMiremel From Emeralds20:29,43
44Petra VojtovaUltimate Hase Golden Kids20:33,85
45Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...20:34,66
46Nanna ThaysenDs' Dream of You (Cannon)20:34,81
47Katja P. HonnensStjerneregns Finally Frode20:40,12
48Anne-Mette FoghStald Fuglsangs Boogie-Woog.20:40,54
49Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)20:45,60
50Martina Č:ihákováCappuccino Amazing Pets1+10:47,09
51Karoline ThaysenStampegårdens Outside the Realm20:53,93
52Nahne EsselingLightnings Brilliant Ruby1+11:02,78
53Louise TovgaardKurreholms Weapon Of Trust (Heart)21:52,66
54Nanna ThaysenMølhøjgårds Fall Color (Folmer)30:29,03
55Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Antonio Ba.30:30,41
56Wiktoria JanikowskaMk`s Miss Dream (Aiah)30:39,88
57Aase BjernerBygholms Clio30:40,50
58Nicolas WrightVanillas Karibik Flying Dutchman30:46,22
59Janni BrenholdtStampestaldens Ribbons Of Blue30:46,23
60Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba2+11:29,13
61Signe BrenholdtKurreholms Weapon Of Time (Timon)40:33,84
62Eva BeránkováCh. Flagellum Dei Atilla BMW3+11:09,26
63Lene GadkjærStjerneregns Perfect41:43,78
64Maria GadkjærJordbærgårdens This Love (Lola)4+12:10,00
65Aase BjernerBygholms Volodymyr Zele. (Volo'di...5+11:20,63
66Lisa SørensenSunsets Love You Goodbye (Vilja)4+1+22:24,65
Uplac.Ina Lind HansenSunsets What a Feeling (Bella)Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Calcit (Cally)Trukket
Antal deltagere: 68.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2023-07-15 10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up00:33,3200:25,5500 - 0:18,251
2Rebecca JensenSunsets Ring of Fire00:47,8100:25,0600 - 0:20,751
3Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...00:43,2800:24,6900 - 0:21,441
4Marie FloutrupAries Midnight Embrace (Mikkie)00:50,3500:26,1801
5Nahne EsselingStenbjergs Herb Tonic00:46,9100:27,8501
6Regitze ReckSolgårdens Floral Spring Tem.00:58,5900:33,7501
7Alison Bøje Due JensenNatures Ayla01:29,6900:34,0001
8Line Hald AndersenSolgårdens Ocean Dream (Malik)00:50,1200:34,6901
9Heidi Dahl PedersenMk`s Thirty Mile Zone (Zada)00:52,8700:38,6601
10Lisette KongerslevHønsehusets Oasis of The Seas00:52,3100:49,2401
11Signe BrenholdtStampestaldens Sally Nightmare00:36,7500:49,7501
12Signe BrenholdtStampestaldens Every Day (Elina)00:37,5600:50,3401
13Louise TovgaardKurreholms Weapon Of Trust (Heart)01:30,0900:52,9701
14Lisette KongerslevStampegårdens Piazza Navona01:08,1600:57,9401
15Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches01:24,4110:53,191
16Natasja Vester NielsenSolgårdens Premier Rose (Zina)01:25,7211:07,501
17Aase BjernerBygholms Thor01:18,4121:07,722
18Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Mamba00:40,822+11:14,063
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Haxonite10:33,57
20Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (Zayn)10:39,85
21Nahne EsselingLightnings Black Jewel10:48,69
22Heidi Dahl PedersenMk`s Miles Above (Alanis)10:52,82
23Nahne EsselingLightnings Marla10:56,78
24Louise TovgaardFunnys Trochilus Polytmus11:03,44
25Nanna ThaysenDs' Dream of You (Cannon)11:09,43
26Natasja Vester NielsenSolgårdens Flame of Gold (Junuz)11:16,96
27Karoline ThaysenSøgaards Painkiller (Peek)11:17,38
28Louise TovgaardStampegårdens Talking to Australia11:21,06
29Heidi Dahl PedersenStampestaldens Chin Ho Kelly (Pri...11:23,28
30Julie Bøje Due JensenMk's Ch. Bound By Blood (Bine)11:25,00
31Jaqueline WæhlingSunsets Walking I. (BitingJoker (...11:35,96
32Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)11:44,56
33Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc10:44,57
34Nahne EsselingLightnings Wind of Grace20:49,19
35Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)20:49,56
36Marie FloutrupKlundtes Burai Fighter20:50,22
37Rebecca JensenStampegårdens Edge of Existen. (E...21:02,09
38Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings21:02,91
39Tereza RydrychováMiremel From Emeralds21:04,09
40Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Zircon21:06,13
41Signe BrenholdtFlorence Nightingale21:13,46
42Julie Tesař:ováEl Teatro de Sueños Black & White21:14,19
43Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn21:17,69
44Lisa SørensenFerventis Love At First Sight (Max)21:18,03
45Lisa SørensenSolens Golden Peach (Lysander)21:23,71
46Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke21:26,69
47Aase BjernerBygholms Tabasco Chili21:32,28
48Nicole EsselingGammelgaards Couture Covet21:51,56
49Lisette KongerslevHønsehusets Warwick Castle20:49:75
50Line Hald AndersenStald Fuglsangs Boogie-Woog.31:03,97
51Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green Mile31:04,35
52Nanna ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)31:11,04
53Heidi Dahl PedersenHagalids Vermonty Python31:11,69
54Petra VojtovaUltimate Hase Golden Kids2+11:32,50
55Eva BeránkováCh. Flagellum Dei Atilla BMW2+11:47,31
56Aase BjernerBygholms Athiná31:59,58
57Nicolas WrightVanillas Karibik Flying Dutchman40:42,07
58Nicole EsselingLightnings Tamarillo3+11:47,88
59Martina Č:ihákováCappuccino Amazing Pets50:50,72
60Katja P. HonnensStjerneregns Finally Frode51:02,72
61Janni BrenholdtStampestaldens Ribbons Of Blue51:26,97
62Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Pocahontas3+1+12:03,50
63Betina Miller MathiesenSommerly´s Inuk60:45,13
64Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)3+1+22:19,41
65Julie Tesař:ováAvi Dreams Come True5+1+12:08,88
Uplac.Cecilie SchiebelMk's Sweet Hope (Zafiyah)Trukket
Uplac.Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native HeartTrukket
Uplac.Lisa SørensenSunsets Love You Goodbye (Vilja)Trukket
Uplac.Marie FloutrupFurukollens ParsleyTrukket
Antal deltagere: 69.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Cilia Ebbesen
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2023-07-16 13:28

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marie FloutrupAries Midnight Embrace (Mikkie)00:42,4200:14,5001
2Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give Up00:35,0300:15,6901
3Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)00:25,2500:16,5001
4Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)00:29,6500:19,7201
5Aase BjernerBygholms Thor00:30,8700:20,060
6Signe BrenholdtFunnys SCh. Lobiviq (Loppen)00:30,3400:28,030
7Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...00:57,5300:30,250
8Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to Riches00:43,3400:31,120
9Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo00:36,5000:34,500
10Nicolas WrightMoonlights Enjoy Yourself00:51,1300:41,690
11Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)00:30,2810:16,811
12Signe BrenholdtHønsehusets Ch. Bodiam Castle00:19,8810:18,251
13Signe BrenholdtStampestaldens Ch. Viggo00:27,7510:23,621
14Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. First Rose00:44,6510:27,221
15Louise TovgaardFerventis Love You Above All (Saga)00:40,6620:17,842
16Signe BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...10:31,9610:21,472
17Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...10:21,2310:21,872
18Wiktoria JanikowskaFunnys Starscreem11:00,6610:25,282
19Nanna ThaysenSundahls GCh. Gemytlig (Gunner)10:48,7210:33,602
20Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...00:50,4420:39,912
21Marie FloutrupAries Fevre Dream11:05,9710:41,382
22Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)10:30,3510:47,462
23Julie Bøje Due JensenTorhøjs Silver Bay (Zayn)10:47,7810:59,652
24Maja Vester NielsenStald Trofasts Bjørn10:36,7220:32,373
25Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)10:53,2520:33,343
26Camilla á ArgjumSharpies Ch. Tea Rose10:39,9420:36,123
27Camilla á ArgjumHønsehusets Ch. Thunder Two10:39,1930:59,814
28Camilla á ArgjumHarleys Ch. Jungle Allure10:54,94Trukket
29Martina Č:ihákováGood Richie Od Rychlých Sipu20:27,56
30Regitze ReckSolgårdens GCh. Tranquil Summ. (T...20:37,50
31Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers20:39,75
32Lene GadkjærMalegas You Got Faith (Gaby)20:40,63
33Rebecca JensenSunsets Ring of Fire20:42,75
34Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)20:48,44
35Rebecca JensenStald Fuglsangs Ch. Flying Unicorn20:48,93
36Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)1+10:57,28
37Natasja Vester NielsenStald Trofasts GCh. Fleur De. (Fa...1+11:04,19
38Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)21:18,32
39Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dedenne21:22,84
40Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc21:28,69
41Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart30:32,44
42Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...30:52,54
43Alison Bøje Due JensenNatures Ayla30:53,97
44Aase BjernerBygholms Tabasco Chili30:55,97
45Eva BeránkováCh. Excellens Bombo BMW2+11:13,18
46Elke WrightInfinitys Hubba Bubba2+11:19,13
47Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)2+11:26,59
48Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)2+11:32,28
49Ina Lind HansenStampestaldens Sparkling Rose (Er...2+11:35,00
50Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...2+11:36,44
51Julie Bøje Due JensenKandies Inovio2+11:43,06
52Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings40:55,65
53Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Falke3+11:02,22
54Aase BjernerBygholms Athiná3+11:22,03
55Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic50:27,07
56Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)50:52,75
57Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Pocahontas51:42,57
58Bente Bøje JensenStald Fuglsangs I Will Fly3+1+12:13,00
59Nanna ThaysenStampegårdens Forever In (Felix)60:49,40
60Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)4+1+22:19,22
Uplac.Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With MeTrukket
Uplac.Anne-Mette FoghLego-Gårdens Ch. FenjaTrukket
Uplac.Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak (Elena)Trukket
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs GCh. Silver BellaTrukket
Uplac.Maja Vester NielsenStald Fuglsangs Native HeartTrukket
Antal deltagere: 65.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Karoline Thaysen
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2023-07-15 14:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Signe BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...00:46,0300:34,2801
2Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)00:57,4001:09,4001
3Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo00:53,7201:11,7201
4Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)00:53,7210:32,631
5Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)00:50,0610:44,061
6Marie FloutrupAries Fevre Dream01:03,3410:44,381
7Nanna ThaysenSundahls GCh. Gemytlig (Gunner)01:15,9710:50,071
8Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...00:57,280+10:59,101
9Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)01:10,1211:32,961
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Golden Heart00:56,2220:35,032
11Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...01:17,9020:47,502
12Signe BrenholdtStampestaldens Ch. Viggo10:40,38
13Signe BrenholdtHønsehusets Ch. Bodiam Castle10:52,12
14Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)10:57,50
15Line Hald AndersenStald Fuglsangs I Will Fly10:57,53
16Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)11:01,29
17Regitze ReckSolgårdens GCh. Tranquil Summ. (T...11:02,28
18Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)11:05,00
19Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers11:06,07
20Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)0+11:15,38
21Nahne EsselingLightnings Broom11:15,68
22Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...11:28,16
23Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic0+11:31,13
24Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)11:33,66
25Maja Vester NielsenFunnys Starscreem11:45,59
26Eva BeránkováCh. Excellens Bombo BMW11:53,34
27Natasja Vester NielsenStampegårdens Answers in Bl. (Rag...20:49,22
28Nahne EsselingLightnings Wind of Eternity (Edgar)20:55,94
29Nahne EsselingLightnings SCh. Black20:57,53
30Elke WrightInfinitys Hubba Bubba21:09,81
31Nahne EsselingLightnings Wind of Hope30:34,47
32Louise TovgaardFerventis Love You Above All (Saga)30:50,10
33Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With Me31:00,09
34Signe BrenholdtFunnys SCh. Lobiviq (Loppen)31:05,87
35Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs GCh. Silver Bella2+11:33,75
36Natasja Vester NielsenStald Trofasts GCh. Fleur De. (Fa...1+1+12:09,97
37Nahne EsselingLightnings Casana40:55,00
38Line Hald AndersenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...41:21,34
39Julie Bøje Due JensenKandies Inovio41:25,60
40Rebecca JensenStald Fuglsangs Ch. Flying Unicorn41:33,97
41Maja Vester NielsenSunsets Jagged Peak (Elena)41:49,81
42Martina Č:ihákováGood Richie Od Rychlých Sipu4+11:09,78
43Anne-Mette FoghLego-Gårdens Ch. Fenja2+32:40,59
44Nicolas WrightMoonlights Enjoy Yourself6+1+12:05,25
45Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)4+2+42:56,21
Uplac.Line Hald AndersenStald Fuglsangs DedenneTrukket
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Nanna Thaysen
Bedømmelsesmetode: C2, ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2023-07-14 14:52

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Maria GadkjærMoslunds Cocio00:10,6900:09,220
2Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Silver Neon Li.00:12,2800:10,280
3Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Fennekin00:14,7100:12,3200 - 0:12,37
4Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Sedá Eevee00:30,8400:12,7800 - 0:13,31
5Nanna ThaysenJordbærgårdens Too-Ticki (Teddy)00:15,0000:14,060
6Lene GadkjærMalegas Obelix (Obi)00:14,8700:14,410
7Maria GadkjærStjerneregns Ch. Lucy In The S. (...00:15,1300:14,460
8Betina Miller MathiesenOceans Playa Cocles af Sofiagården00:35,8810:19,091
9Aase BjernerBygholms Navigator of Th.10:26,8800:26,681
10Cecilie SchiebelVB Chico De Belleza2+10:50,7800:16,943
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Bente Bøje Jensen
Sekretær: Karoline Thaysen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2023-07-14 11:00

Plac.FørerKanin50607080859095100Cert.Point
1Signe BrenholdtHønsehusets Ch. Bodiam CastleO-XOXOXOXOXOXXX1
2Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Bound By Blood (Bine)--OXOXOOXXOXXX1
3Louise TovgaardFerventis Love You Above All (Saga)--OOXOOXXX1
4Natasja Vester NielsenSolgårdens Flame of Gold (Junuz)--XOOOXOXXX1
5Regitze ReckSolgårdens GCh. Tranquil Summ. (T...-O-XOOXOXXX
6Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...-O-XOOXXOXXX
7Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)--OXOOXXOXXX
8Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)--OXOOXXX
9Louise TovgaardFunnys Trochilus PolytmusOOXXOXOOXXX
10Eva BeránkováCh. Excellens Bombo BMW-OOOXOXXX
11Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With MeOOXOXOXO
12Regitze ReckStampegårdens GdCh. Leap of Faith-O-XOXXOXXX
13Betina Miller MathiesenHønsehusets Miss Becket (Sofia)-OOOXXX
14Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give UpOOOOXXX
15Julie Tesař:ováAvi Dreams Come TrueOOOXOXXX
16Rebecca JensenStampegårdens Worlds PlaygroundOXOOXOXXX
17Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away Doc-OXXOXOXXX
18Natasja Vester NielsenFunnys Ch. Jamacaru (Jamus)-OOXXOXXX
18Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo-OOXXOXXX
20Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic-OXOXXOXXX
21Nahne EsselingLightnings BroomOOXOXXOXXX
22Signe BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...O-OXXX
23Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)-OOXXX
23Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings-OOXXX
23Rebecca JensenHønsehusets Tuff Towers-OOXXX
23Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)-OOXXX
27Aase BjernerBygholms AthináOOOXXX
27Line Hald AndersenSolgårdens Ocean Dream (Malik)OOOXXX
27Lisa SørensenStjerneregns Heaven Falls (Holger)OOOXXX
27Regitze ReckSolgårdens Floral Spring Tem.OOOXXX
31Rebecca JensenStampegårdens Edge of Existen. (E...-XOOXXX
32Lene GadkjærMalegas The Actor (Anton)-OXOXX
32Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)-OXOXX
32Natasja Vester NielsenStald Trofasts GCh. Fleur De. (Fa...-OXOXXX
35Line Hald AndersenSunsets Jagged Peak (Elena)OOXOXXX
35Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A NerveOOXOXXX
37Rebecca JensenSundahls Tordenskiold-XOXOXXX
38Rebecca JensenSunsets Ring of FireOXOXOXXX
39Signe BrenholdtKaren BlixenXO-XXOXXX
40Line Hald AndersenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...OOXXOXXX
41Aase BjernerBygholms ThorXXOOXXOXXX
42Janni BrenholdtStampestaldens Ribbons Of BlueOXOXXOXXX
43Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)OXXOXXOXX
43Wiktoria JanikowskaMk`s Thirty Mile Zone (Zada)OXXOXXOXXX
45Natasja Vester NielsenSolgårdens Premier Rose (Zina)-OXXX
46Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...OOX
46Aase BjernerBygholms Tabasco ChiliOOXXX
46Louise TovgaardKurreholms Weapon Of Trust (Heart)OOXXX
46Maja Vester NielsenStald Trofasts BjørnOOXXX
46Maja Vester NielsenTorhøjs Silver Bay (Zayn)OOXXX
46Martina Č:ihákováLavendulas EldblommaOOXXX
46Natasja Vester NielsenLego-Gårdens Deimos (Julle)OOXXX
53Martina Č:ihákováSSS The Perks Of Being A WallflowerXOOXXX
54Eva BeránkováCh. Flagellum Dei Atilla BMWOXOXXX
54Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green MileOXOXXX
54Louise TovgaardStampegårdens Talking to Au. (Aus...OXOXXX
54Petra VojtovaUltimate Hase Golden KidsOXOXXX
54Signe BrenholdtKurreholms Weapon Of Time (Timon)OXOXXX
54Tereza RydrychováAdmiral's Nastě:nka Twist of...OXOXXX
60Maria GadkjærMalegas Darkest HourXXOXO
61Lada SipovaMk's Shoot You Out the SkyOXXO
61Tereza RydrychováMiremel From EmeraldsOXXOXXX
61Wiktoria JanikowskaHønsehusets Equal to None (Niqu)OXXOXXX
64Lada SipovaHilton's Profit Golden KidsXOXXOXXX
65Signe BrenholdtFunnys SCh. Lobiviq (Loppen)O-XXX
65Rebecca JensenStald Fuglsangs Ch. Flying UnicornO
65Jaqueline WæhlingSunsets Walking I. (BitingJoker (...OXXX
65Julie Tesař:ováDance For Fun Crazy JumpersOXXX
65Karoline ThaysenStampegårdens Outside the RealmOXXX
65Signe BrenholdtFlorence NightingaleOXXX
65Tereza RydrychováQueen Razia Al Dir Golden Ki.OXXX
72Lada SipovaDangerous Pure HonestlyXOXXX
72Lada SipovaKing of Pop Golden KidsXOXXX
72Nanna ThaysenSundahls FalkenskioldXOXXX
Uplac.Wiktoria JanikowskaMk`s Miles Above (Alanis)-XX
Uplac.Jaqueline WæhlingStjerneregns I Want It All (Odinea)X
Uplac.Ivana RollingerováHarry Z Vysoč:inyXXX
Uplac.Maria GadkjærMalegas Dream High (Hazel)XXX
Uplac.Rebecca JensenStampegårdens Daring DiscoveriesXXX
Antal deltagere: 79.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bente Bøje Jensen, Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Bente Bøje Jensen og Julie Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2023-07-14 16:00

Plac.FørerKanin100120140160180200220230240250260270280Cert.Point
1Bente Bøje JensenSkovvejens Ch. Dream of the . (Fa...O--O-OXXOOXOOXOXOXXX1
2Nahne EsselingLightnings Black JewelOO-XOOXOOXOXXOXXX1
3Wiktoria JanikowskaMk`s Ch. Bound By Blood (Bine)-O-O-XXOXOOXXX1
4Heidi Dahl PedersenStjerneregns GCh.Touch of Ev. (Ed...O-OOOXOXXOOXXX1
5Nahne EsselingLightnings Brilliant RubyO-OXOXOOXXOXOXXX1
6Leonora KnakkergaardSunsets Mount Huxley (Mejse)-O-OOXXOXOXXOXXX
7Rebecca JensenSundahls Tordenskiold-XOOO-OOXXX
8Bente Bøje JensenSunsets Jagged Peak (Elena)O-O-OOO-XXX
9Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...--XO-XOOOXXX
10Regitze ReckSolgårdens GCh. Tranquil Summ. (T...--O-OOXOXXX
11Natasja Vester NielsenStald Trofasts GCh. Fleur De. (Fa...--O--XOXOXXX
12Rebecca JensenStampegårdens Worlds Playground-O-O-XOXOXXX
13Line Hald AndersenMk's Ch. Heavenly Fire (Black)--O-OOXXOXXX
14Eva BeránkováCh. Flagellum Dei Atilla BMWOOOOXOOXXOXXX
15Rebecca JensenStampegårdens Edge of Existen. (E...-O-O-XOXXOXXX
16Maja Vester NielsenSunsets Roys Hill (Ravn)-OXOOOXOXXOXXX
17Rebecca JensenSunsets Ring of Fire-O-O-OXXX
18Signe BrenholdtStampestaldens Ch. ViggoOOO-XOOXXX
19Betina Miller MathiesenStald Katholms A Kind Of Magic--OOXOOXXX
20Ivana RollingerováCh Gigi Dreams ComeOOOOXOOXXX
21Julie Tesař:ováDance For Fun Crazy JumpersOOXOOXOOXXX
22Martina Č:ihákováLavendulas EldblommaXOXOOOXXOOXXX
23Maria GadkjærMalegas Walk With Me (Missi)--OO-XOXXX
24Natasja Vester NielsenSolgårdens Flame of Gold (Junuz)--O-OXOXXX
25Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)--O-XOXOXXX
25Rebecca JensenStald Fuglsangs GCh. Gremlins Gizmo--O-XOXOXXX
27Betina Miller MathiesenHønsehusets Miss Becket (Sofia)--XOOXOXOXXX
28Wiktoria JanikowskaMk`s Miles Above (Alanis)XO-OXOXOXOXXX
29Ivana RollingerováLove You Less Strong ConeysXOOXOOXXOXOXXX
30Rebecca JensenHønsehusets The Duke of Hastings-O-O-XXOXXX
31Regitze ReckSolgårdens Floral Spring Tem.XO-OOOXXOXXX
32Wiktoria JanikowskaStampegårdens Answers in Bl. (Rag...XO-OXOOXXOXXX
33Natasja Vester NielsenSolgårdens Premier Rose (Zina)OXOXOXOXOXXOXXX
34Wiktoria JanikowskaFunnys StarscreemO--XXOXOXXOXXX
35Signe BrenholdtHønsehusets Ch. Bodiam CastleO-O-O-XXX
36Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...XO-XO-OX
37Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)O--OOXXX
38Eva BeránkováCh. Excellens Bombo BMWOOXOOOXXX
39Petra VojtovaKapitán Karotka (Captain Carrot)OOOXOOXXX
40Maja Vester NielsenTorhøjs Silver Bay (Zayn)OXOOXOOXXX
41Alison Bøje Due JensenNatures AylaXOXOXOXXOOXXX
42Wiktoria JanikowskaStampestaldens Chin Ho Kelly (Pri...OXO-OXOXXX
43Martina Č:ihákováGood Richie Od Rychlých SipuOOOOXOXXX
44Bente Bøje JensenStald Fuglsangs I Will FlyOOXOOXOXXX
45Maja Vester NielsenStald Trofasts BjørnXOOXOOXOXXX
46Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Never Give UpXOOOXOXOXXX
47Petra VojtovaUltimate Hase Golden KidsXOXOOXOXOXXX
48Cecilie SchiebelStald Fuglsangs Columbus Lim. (Ch...OOXXOOXXOXXX
49Lene GadkjærBellas The Last Knight (Lasse)OOOOXXX
49Martina Č:ihákováHagalids Ch Wavy GravyOOOOXXX
51Nahne EsselingLightnings CasanaO-XOO-XXX
52Wiktoria JanikowskaMk`s Thirty Mile Zone (Zada)OOXOOXXX
53Rebecca JensenHønsehusets Tuff TowersOOOXOXXX
54Lada SipovaDangerous Pure HonestlyXOOOXOXX
54Lisa SørensenSolens Golden Peach (Lysander)XOOOXOXXX
56Martina Č:ihákováSSS The Perks Of Being A WallflowerXOXOOXOXXX
57Martina Č:ihákováMK's The Attack BeginsOOXOXOXXX
58Wiktoria JanikowskaHønsehusets Equal to None (Niqu)XOXOXOXOXXX
59Maria GadkjærMalegas Darkest HourXXOOOXXO
60Maja Vester NielsenStampegårdens Rags to RichesOOXXOXXOXXX
61Maria GadkjærMalegas Dream High (Hazel)XXOOXXOXXO
62Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Street FighterOXOXXOXXOXXX
63Ivana RollingerováLa Lorraine Charlieho AndílciXOOOXXX
63Lada SipovaSnoofy Dreamy DarlingsXOOOXXX
65Signe BrenholdtStampestaldens Sally NightmareOXOO-XXX
66Lada SipovaMk's Shoot You Out the SkyXOXOOXX
66Line Hald AndersenTorhøjs Ocean Drive (Melina)XOXOOXXX
68Petra VojtovaCookie z Féfulí SlujeXOOXOXXX
69Karoline ThaysenStenbjergs Joes Green MileXXOXOXXOXXX
70Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle)-O-XXX
71Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Touch of BlueXOOXXX
72Nanna ThaysenStenbjergs Hell Of A NerveXOXOXXX
73Maja Vester NielsenStenbjergs Go Away DocOXXOXX
74Rebecca JensenStampegårdens Daring DiscoveriesXOXXOXXX
75Alison Bøje Due JensenStjerneregns Ch. Fire Walk With MeO-XXX
76Karoline ThaysenStald Fuglsangs Native HeartXOXXX
Uplac.Rebecca JensenStald Fuglsangs Ch. Flying Unicorn----XXX
Uplac.Wiktoria JanikowskaMk`s Miss Dream (Aiah)XX
Uplac.Karoline ThaysenStampegårdens Outside the RealmXXX
Uplac.Leonora KnakkergaardFunnys DesdemonaXXX
Uplac.Nanna ThaysenSundahls FalkenskioldXXX
Uplac.Petra VojtovaBB-8 Féfulí SlujeXXX
Uplac.Tereza RydrychováJack Daniel's Tennessee HoneyXXX
Antal deltagere: 83.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt, Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Janni Brenholdt og Julie Bøje Due Jensen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.